פרוטוקולי VPN: PPTP לעומת L2TP / IPSec לעומת SSTP לעומת IKEv2 / IPsec

אבטחת אינטרנט הפכה לנושא חשוב בעולם של ימינו. בכל פעם שאתה נכנס לרשת, בין אם זה ממחשב או מסמארטפון, המידע האישי שלך נמצא בסיכון. האקרים בחוץ מנסים לגנוב נתונים ואינך יכול אפילו להיות בטוח באילו חברות לסמוך.

אם אתה רוצה להתייחס ברצינות לשמירה על פרטיותך באינטרנט, הצעד הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא השקעה בשירות רשת פרטית וירטואלית טובה (VPN) לכל המכשירים שלך. בטח שמעת על ה- VPN בחדשות, אך אולי אינך בטוח בדיוק כיצד הם עובדים.

במאמר זה נעבור את היתרונות של שימוש ב- VPN ונצלול לפרוטוקולים השונים המשמשים כיום. זכור כי לא כל ה- VPN שווים, וטכנולוגיית הפרוטוקול שהם בוחרים להשתמש בה היא סיבה גדולה לכך.

מדוע כדאי להשתמש ב- VPN

הדרך הקלה ביותר להבין את הפונקציה של VPN היא לחשוב על זה כמנהרה פרטית משלך בכביש מהיר.

כשאתה משתמש בחיבור אינטרנט רגיל, כל התנועה זורמת מרשת ה- wifi הביתית שלך ולאינטרנט הפתוח. ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) אחראי על ניתוב נתונים אלה למקום המתאים.


היתרונות של vpn

כשאתה מפעיל לקוח VPN, התעבורה שלך נשלחת לראשונה דרך מנהרה מאובטחת לפני שהיא מגיעה לאינטרנט הפתוח. נתונים עדיין עוברים דרך רשת ספק שירותי האינטרנט שלך, אך הם מוצפנים באופן מלא כך האקרים לא יכולים ליירט ולפענח את זה. בנוסף, VPN מספקים לך כתובת IP אנונימית, מה שמקשה עוד יותר על מעקב אחר הפעילות המקוונת שלך.

באופן כללי, זה רעיון חכם להשתמש ב- VPN כשאתה מתחבר לאינטרנט. לקוחות VPN זמינים עבור כל מערכות ההפעלה וסוגי המכשירים, כולל טאבלטים וטלפונים. קשרי VPN חשובים במיוחד אם אתה מטייל הרבה או סומך על נקודות חמות wifi ציבוריות, מכיוון שאלו פגיעים להתקפות סייבר.

סקירה כללית של פרוטוקולי VPN

כשאתה מחפש ברשת תמצא מאות אפשרויות שונות עבור לקוחות ושירותי VPN. אז מה בדיוק מבדיל זה מזה?

חשוב להתמקד בטכנולוגיית הפרוטוקול שבה משתמש VPN, מכיוון שהוא יקבע עד כמה באמת הפיתרון מאובטח ואמין.

פרוטוקולי vpn

ככל שטכנולוגיית ה- VPN התפתחה עם הזמן, פרוטוקולים חדשים צצו בעוד הישנים איבדו טובה. VPN כולם שואפים לבצע את אותה פונקציה של אבטחת התעבורה המקוונת, אך הם עושים זאת באמצעות שיטות אימות והצפנה שונות..

האימות עוסק באופן ההתחברות ללקוח או שירות VPN. אישורים נדרשים כדי לזהות את עצמך ולהקפיד על פרטיות הנתונים שלך. שיטת ההצפנה של פרוטוקול VPN מטפלת בקידוד המידע בפועל, כך שאיש אחר לא יוכל לגנוב ולקרוא אותו.

PPTP

פרוטוקולי הרשת הראשונים שהומצאו עבור שירותי VPN נקראו פרוטוקול נקודת לנקודת נקודה (PPTP). בימיו הראשונים של האינטרנט, PPTP הייתה אפשרות ה- VPN היחידה שזמינה. זה נבע בחלקו מכיוון שהוא תוכנן על ידי מיקרוסופט ונכלל בגירסאות מוקדמות של מערכת ההפעלה Windows. גם VPNs בחינם וגם חלק מהמקבילים היקרים יותר ברשימת קטגוריית ה- VPN האוסטרלית הטובה ביותר משתמשים בפרוטוקולי PPTP..

pptp vpn

תנועה שנשלחת דרך PPTP משתמשת ביציאה 1723 דרך פרוטוקול בקרת התעבורה (TCP). היא תומכת במספר שיטות אימות שונות ותעביר בקשות רשת דרך מנהרה המשתמשת בביצוע Encapsulation Generic (GRE), שהוא פרוטוקול שתוכנן על ידי סיסקו..

למרות של- PPTP יש חברות גדולות מאחוריה, לפרוטוקול מספר חששות אבטחה מה שהביא לירידה בפופולריות. חלק משירותי ה- VPN עדיין מציעים את זה כאופציה מכיוון שזה הפרוטוקול הקל ביותר להתקנה ולהגדרת תצורה, אך הפגיעות בשיטת ההצפנה של PPTP פירושה שלא ניתן לסמוך עליה לשימוש יומיומי..

L2TP / IPSec

לאחר שנמצאו פגמי האבטחה הראשונים ב- PPTP, סיסקו חזרה לתהליך העיצוב שלהם ועזרה ביצירת פרוטוקול חזק. L2TP / IPSec מורכב למעשה משני חלקים נפרדים: פרוטוקול שכבה שני מנהרות (L2TP) לניתוב ואבטחת פרוטוקול אינטרנט (IPSec) להצפנה..

IPsec ESPmodes

על ידי העברת מנהרת VPN לשכבה 2 של רשת, המכונה שכבת קישור הנתונים, סיסקו הקשתה על האקרים לחדור את החיבור המאובטח. בנוסף, IPSec הוסיפה מפתח הצפנה של 256 סיביות המציע אבטחה מספקת כדי שייחשבו כאל תואם סודי ביותר.

L2TP / IPSec מוצע כפתרון VPN ברוב מערכות ההפעלה המודרניות, אם כי באופן כללי לוקח זמן רב יותר לתצורה. בנוסף, לפעמים מהירויות רשת עם L2TP / IPSec יכולות להיות איטיות יותר מפרוטוקולי VPN אחרים. האבטחה הנוספת של L2TP / IPSec עדיין הופכת אותו לאופציה משכנעת עבור משתמשי האינטרנט.

SSTP

למרות שמומלצים כעת VPN לכל סוגי המכשירים, בימיו הראשונים של האינטרנט, הם שימשו בעיקר על ידי חברות שנזקקו לדרך לגישה מאובטחת למערכות ממקומות מרוחקים. מכיוון שלמיקרוסופט הייתה דומיננטיות כזו בעולם התאגידים, הם מילאו תפקיד מרכזי בפיתוח ותחזוקה של פרוטוקולי VPN שונים.

מנהרת sstp

פרוטוקול Secure Socket Tunneling (SSTP) היה פרויקט המנוהל בבעלות מלאה של מיקרוסופט. הוא משתמש ביציאת TCP 443 ומתפקד באותו אופן כמו אישורי SSL באינטרנט, המיוצגים על ידי סמל המנעול לצד כתובת ה- URL בדפדפן שלך..

SSTP נחשב לפרוטוקול מאובטח מאוד, אך הוא זמין רק למחשבי Windows ומגיע עם מגבלות אחרות. זה לא יכול להתמודד עם כל סוגי התעבורה באינטרנט ומשמש בעיקר כדי לאפשר למשתמשים בשולחן עבודה מרוחק להתחבר למערכות מרשתות חיצוניות.

IKEv2 / IPsec

כאמור, אימות הוא קטע קריטי לאופן פעולתו של כל ה- VPN. כל הפעלה שתפתח במנהרה המאובטחת יוקצה למכשיר ולפרטי המשתמש שלך, כך שניתן יהיה לנתב בקשות אינטרנט קדימה ואחורה לרשת המקומית שלך..

מנהרת ipsec_IKEv2

L2TP הייתה שיטת האימות הראשונה שהותאמה עם פרוטוקול ההצפנה IPSec. בימינו, חלק מספקי ה- VPN מציעים את האפשרות לאפשר את Internet Key Exchange גרסה 2 (IKEv2) כצורת אימות חלופית. ניתן להשתמש ב- IKEv2 עם VPN מבוסס נתבים או שירותים מבוססי אישורים.

IKEv2 / IPSec נחשב ל- פרוטוקול VPN מאובטח ביותר בגלל האמינות והביטחון שלה בעת משא ומתן על מושב מנהרה חדש. לרוע המזל, ייתכן כי בחלק מהמכשירים הסלולריים אין תמיכה מקורית עבורו או שהם יכולים רק להיות מוגדרים עם גרסה קודמת יותר, המכונה IKEv1, שעשויה להיות חשופה להתקפות סייבר..

אם קראת את המאמר שלי על מיטב פלטפורמות המסחר האוסטרליות, אני ממליץ על IPsec כפרוטוקול עבור עסקאות מקוונות מאובטחות.

OpenVPN TCP

OpenVPNServiceבתחילת שנות האלפיים, קהילת הפיתוח עם קוד פתוח החלה לחפש צורה חלופית חדשה של פרוטוקול VPN. התוצאה נודעה כ- OpenVPN, הזמינה כיום באמצעות רישיון חופשי או מסחרי ויכולה לפעול באחד משני מנגנונים: TCP או UDP.

גרסת ה- TCP של OpenVPN מנתבת תנועה באותו ערוץ כמו פרוטוקול ה- PPTP אך עושה זאת בצורה הרבה יותר מאובטחת. SSL משמש במהלך החלפת מפתחות האימות ואז שיטת הצפנה מותאמת אישית מאבטחת את העברת הנתונים. חלק גדול מזה הוא ספריית OpenSSL, המציעה מגוון של צ'יפים ואלגוריתמים להצפנה.

OpenVPN TCP הוא פרוטוקול גמיש מאוד, אך בגלל זה אתה צריך להיות זהיר בבחירת ספקים. חברות רבות הן הוספת תוספים או סקריפטים של צד שלישי להפעלה על גבי OpenVPN TCP. אלה עשויים להוסיף פונקציונליות שימושית, אך הם יכולים גם להשפיע על הביצועים או אפילו להכניס חששות אבטחה חדשים.

OpenVPN UDP

כאמור, פרוטוקול OpenVPN נתמך גם על ידי מנגנון אחר. עם גרסת פרוטוקול User Datagram (UDP), הנתונים נשלחים דרך ערוץ חסר מדינה שאינו צריך לבצע לחיצת יד דיגיטלית בין שולח ההודעה למקלט. TCP אכן כוללת לחיצת יד זו, שיכולה לקחת זמן אך גם מבטיחה שהמסרים מועברים ומאושרים בשני קצות ה- VPN.

openvpn udp

המטרה של OpenVPN UDP היא להפחית את השהיה ככל האפשר בעת חיבור לאינטרנט הפתוח. מכיוון שכל בקשה אינה צריכה לבצע לחיצת יד נפרדת, שכבת ה- VPN יכולה להעביר חבילות נתונים מהר יותר מבלי לחכות לצמתים אחרים ברשת להגיב. רוב הספקים המשתמשים ב- OpenVPN מגדירים את הלקוחות שלהם להשתמש באפשרות UDP כברירת מחדל.

פרוטוקול UDP משמש לרוב בשירותי אודיו, וידאו או משחקי סטרימינג כאשר צפויה כמות מסוימת של אובדן מנות ולא תהרוס את החוויה. כשמדובר ב- OpenVPN, אפשרות ה- UDP אכן מציעה ביצועים ומהירות מעולים, אך אמינות יכולה לסבול מכיוון שהנתונים המאובטחים שלך לא תמיד יגיעו ליעד המיועד..

SoftEther

SoftEther הוא פרויקט קוד פתוח נוסף המשווק את עצמו כחלופה ל- OpenVPN ולפרוטוקולים האחרים המוחזקים על ידי מיקרוסופט וסיסקו. זה זמין כרגע למחשבי מק ו- Windows, כמו גם לשרתים שמפעילים לינוקס שונה.

פרוטוקול softpire vpn

אחד היתרונות הגדולים של SoftEther הוא תאימותו לכל פרוטוקולי ה- VPN האחרים. הוא יכול לפעול לצד תשתיות שבבעלותך כבר בעת הגדרת סביבת VPN לגישה מרחוק או מנהור לאתר לאתר. SoftEther משתמש בצורת הצפנה מותאמת אישית המבוססת על תקן SSL אך היא עדיין מסוגלת להשתלב עם חומות חומת האש הנפוצות וחוסמי האבטחה הנפוצים..

ה- VPE של SoftEther כולל ממשק משתמש להגדרת הגדרות האבטחה והפרוטוקולים, אך הוא מורכב יותר מהאפשרויות המובנות המסופקות ברוב מערכות ההפעלה המודרניות. SoftEther עובד בצורה הטובה ביותר בסביבת ענן כמו Amazon Web Services או Microsoft Azure, שם ניתן לפרוס אותה בארגון שלם.

WireGuard

בעוד שרבים מהפרוטוקולים הישנים של VPN הגיעו לרמת בגרות בה התפתחות חדשה נדירה, פרוטוקול ה- WireGuard מייצג את אחת האפשרויות החדשות יותר והיא עדיין עוברת פיתוח כבד כיום. מטרת WireGuard היא להציע פיתרון VPN פשוט ומהיר, הן לאנשים פרטיים והן לארגונים.

wireguard ליצור ממשק

WireGuard החל כפרויקט שנועד לרוץ על לינוקס, אך כעת הוא התרחב לספק תמיכה למערכות הפעלה ומכשירים ניידים אחרים. כשאתה מתקין את פרוטוקול WireGuard, הוא למעשה מוסיף ממשק חדש לחלוטין להגדרות הרשת שלך המוטמע ברמה נמוכה של המכשיר שלך כך שההפרעה מבחוץ תהיה מינימלית.

WireGuard נחשב לפיתרון VPN חדיש ביותר בזכות גישתו להצפנה. הכלי משתמש במשהו המכונה ניתוב קריפטוקי כדי לשלוט על מגוון כתובות IP המותרות דרך מנהרת VPN המאובטחת. זה מסתמך על רשת של צמתים עמיתים שמתקשרים זה עם זה באמצעות WireGuard.

WireGuard מחויבת להיות פתרון VPN עם קוד פתוח, אך מכיוון שהפרויקט טרם הוציא גרסה יציבה של התוכנה שלהם, יש עדיין יש סיכון כלשהו בשימוש בו ככלי ה- VPN היחיד שלך.

בשורה התחתונה

במילה של היום על הפרות ופריצות נתונים, חשוב מתמיד לנקוט בצעדים כדי להבטיח את בטיחותך המקוונת. חלק גדול מהשארת פרטי באינטרנט הוא לוודא שהנתונים שלך זורמים בערוצים מאובטחים. השקעה בספק VPN וכלי אמין היא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

כאשר אתה מנסה להשוות בין פתרונות ה- VPN השונים הקיימים בשוק, הקפד לחקור את הטכנולוגיות והפרוטוקולים שכל אחד מהם משתמש. כפי שהראנו, פרוטוקולים מסוימים אינם עדכניים בעוד שאחרים עדיין מתבגרים. אתה רוצה למצוא כלי VPN זה מאזנת מהירות, אמינות וביטחון.

סיורים נוספים

  • פרוטוקולי VPN של סיסקו מערכות הסבירו
  • פן סטייט - השוואה בין פרוטוקולי VPN - IPSec, PPTP ו- L2TP
David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me