Avast SecureLine VPN İncelemesi: Yeterli, Aşırı Fiyatlandırılmışsa, VPN

Aynı hizmet için gerekenden daha fazla para harcamayı seviyorsanız, VPN'iniz burada.

Avast övünüyor 430 milyondan fazla kullanıcı, diğer VPN sağlayıcılarından çok daha büyük hale getirir. Avast SecureLine VPN incelememiz, güvenlik dünyasında güvenilir bir isim olan Avast'ın VPN söz konusu olduğunda ismine uyup uymadığını belirlemenize yardımcı olacaktır..

Avast SecureLine VPN, dünyaca ünlü siber güvenlik şirketi Avast tarafından sunulan bir dizi programdan biridir. Merkezi Çekoslovakya'da bulunan Avast, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Çin ve Japonya dahil olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde ofislerine sahiptir.

Avast Secureline VPN, şirketin sunduğu birçok üründen sadece biri olduğundan, sadece VPN'yi satın almak istiyorsanız, şunu bilmelisiniz ki sen olacaksın yükselme girişimleriyle bombalandı diğer güvenlik özellikleri hakkında. Bunun can sıkıcı olma potansiyeli var. Neyse ki, satış özelliklerini devre dışı bırakma seçeneği var.


VPN hizmeti söz konusu olduğunda daha büyük olanın daha iyi ifade edip etmediğinin alt satırında,.

genel bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kolay
Günlük İlkesi: Günlük kaydı yok
Sunucu Boyutu: 55 sunucu
Sunucu Dağıtımı: 34 ülke
Destek: Telefon, biletler ve bilgi tabanı
torrenting: İzin
Yayın Akışı: Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, IPSec & IKEv2 protokolleri; 256 bit AES şifreleme
Merkez: Çek Cumhuriyeti
Fiyat: $ 59.99 / yıl
Resmi internet sitesi: https://www.avast.com/
Avast SecureLine VPN'in Artıları:
 • İyi hız testi sonuçları
 • Yedi günlük ücretsiz deneme
 • Akış hizmetlerinin kilidini açın (ara sıra)
 • Gizlilik sızıntısı yok
 • Kullanımı kolay servis
Avast Secureline VPN'in Eksileri:
 • Ortalama fiyattan daha yüksek
 • Yönlendiriciler için VPN yok
 • Bitcoin aracılığıyla anonim ödeme yok
 • Şirket bazı günlükleri saklıyor

Avast SecureLine VPN'e kaydolma

Avast SecureLine VPN'e kaydolmak nispeten basittir. Hemen ürünü satın alma veya yedi günlük ücretsiz deneme sürümüne başvurma seçeneğiniz var (Avast'a bağlantı).

avast safeeline vpn kaydı

Yedi günlük ücretsiz deneme sürümünü seçtikten sonra bir indirme sayfasına yönlendirilirsiniz. İndirme işlemi hemen başlamalıdır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra programı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Kurulum dilini seçmeniz ve son kullanıcı lisans sözleşmesini kabul etmeniz istenecektir. Yedi günlük ücretsiz denemeye kaydolduğunuzda, gerekli değil kredi kartı numarası veya herhangi bir kişisel bilgi vermek. Premium pakete kaydolduğunuzda, bir ödeme şekli ve kişisel bilgi sağlamanız istenir.

Bir bağlantı ekranına yönlendirileceksiniz. Ekranda, gerçek IP adresinizi ve IP adresinin gizli olup olmadığını göreceksiniz. Ekranın alt kısmında, bağlı olduğunuz VPN'yi göreceksiniz.

Varsayılan olarak, performans için en iyi uç nokta konumuna bağlanacaksınız. Muhtemelen, bu bağlandığınız ülkede bir sunucu olacak.

Konumunuzu değiştirme seçeneğiniz vardır. Gotham City, ABD, Avast'ın tercih edilen seçenek Netflix, Hulu ve ABD tabanlı diğer içerikler gibi hizmetleri kullanarak video akışı için.

Hizmeti birkaç kez test ettik ve kazanmayı başardık Netflix ABD içeriğine kesintisiz erişim ülke dışındayken. Bu bizi şaşırttı, çünkü Avast SecureLine VPN en iyi ihtimalle denizaşırı ABD'den ABD yayın içeriğine bağlanma konusunda sivilceli bir rekor.

açık avast güvenli hattıtüm, Avast Secureline VPN'e kaydolmak nispeten kolay bir süreçtir. Avast SecureLine VPN, bir VPN'den bekleyebileceğiniz tüm temel özelliklere sahiptir. Kullanımı kolaydır. Bir VPN'in nasıl kullanılacağı hakkında önceden bilginiz olmasa bile, uygulamayı indirebilir, birkaç dakika içinde yükleyebilir ve ekrandaki talimatları izleyerek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz..

Her şey anlaşılması kolay terimler kullanılarak açıklayıcı bir şekilde yazılmıştır. Sadece birkaç tıklama alır ve güvenli bir VPN'den internette sörf yapabilirsiniz. Ancak, menü düğmesinin altında çok az seçenek olduğuna şaşırdık.

Avast SecureLine VPN'e Güvenebilir misiniz??

avast safeeline vpn güvenlik mührüEvet ve hayır. Avast çok fazla hizmet ve uygulama satıyor ve bu nedenle SecureLine'a bağlı politika ayrıntılarını bulmak zor olabilir. Ancak, Destek sitelerinin SSS bölümü, bazı ipuçlarını çözmeye başlayacaksınız.

Şirket, İnternet etkinliklerinizi, eriştiğiniz siteleri, kullanılan bant genişliğini veya paket verilerini kaydetmediğini söylüyor. Yüzeyde, bu iyi görünüyor. Ancak, SSS sayfasını ayrıntılı bir şekilde incelediğinizde, servise ilk kez bağlandığınızda şirket tarafından nelerin kaydedilebileceğine dair hiçbir bilgi yok.

Örneğin, Avast VPN bağlantı günlüklerini saklamasa da, sunucuya bağlandığınızda ve sunucuyla bağlantıyı kestiğinizde gösterilir. Bağlı olduğunuz süreyi ve kullandığınız bant genişliği miktarını depolarlar. Avast, bu bilgilerin yalnızca teşhis amaçlı toplandığını ve VPN bağlantısının kötüye kullanılmasını önlemek için olduğunu söylüyor.

Avast, Çekoslovakya merkezli bir şirkettir. Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği gizlilik yasaları. Bu nedenle, kullanıcı gizlilik politikasını korumak için güçlü bir teşvike sahiptirler. Şirket, yüksek güçlü avukatları karşılayacak kadar büyüktür ve bu nedenle müşteri bilgilerini kolayca bırakmaları olası değildir..

Var olması endişe vericidir VPN istemci yükleme dosyalarındaki potansiyel reklam yazılımları. Dosyayı yükler yüklemez ve bilgisayarınızda çalışmaya başlar başlamaz, Avast sizi reklamlarla hedeflemek için veri toplamaya başlayabilir.

Genel olarak, Avast güvenlik konusunda endişe duyan bir şirkettir. Ancak, bazı gerçek gizlilik endişeleri ve arka planda gerçekleşen bazı kayıtlar vardır..

Avast SecureLine VPN Sunucuları Nerede Bulunur??

Avast SecureLine VPN'de 33 ülkede 41 sunucu konumu dünya çapında. Ocak 2019'da mevcut sunucu seçeneklerinin sayısını artırdılar. Avast SecureLine VPN'nin şu anda sunucuları bulunan ülkeleri şunlardır:

 1. sunucu ağ vektör görüntüAvusturya (Viyana)
 2. Belçika (Brüksel)
 3. Danimarka (Kopenhag)
 4. Macaristan (Budapeşte)
 5. Güney Kore (Seul)
 6. Lüksemburg (Lüksemburg)
 7. Malezya (Johor Bahru)
 8. Yeni Zelanda (Auckland)
 9. İsviçre (Zürih)
 10. Portekiz (Leiria)
 11. İsrail (Petah Tikva)
 12. Norveç (Oslo)
 13. Berlin, Almanya)
 14. Barselona, ​​İspanya)
 15. Glasgow, İngiltere
 16. Phoenix, AZ (ABD)
 17. Los Angeles, CA (ABD)
 18. Washington D.C. (ABD)
 19. Jacksonville, FL (ABD)
 20. Atlanta, GA (ABD)
 21. Honolulu, HI (ABD)
 22. Boston, MA (ABD)
 23. Las Vegas, NV (ABD)

Avast SecureLine VPN Güvenliği ve Şifrelemesi

Avast SecureLine VPN, AES 256 şifrelemesi kullanır. UDP'de OpenVPN ve IPSec olmak üzere iki protokol sunarlar. Bu bir askeri sınıf şifreleme. 256 bit şifreleme şu anda işte şu anda sunulan en iyisidir. Bu şifreleme biçiminin neredeyse kaba kuvvet geçirmez olduğu düşünülmektedir. Dünyadaki güvenlik kurumlarının yanı sıra bir dizi devlet kurumu tarafından kullanılmaktadır..

Avast SecureLine VPN DNS sızıntısı koruması sunar. Bir DNS sızıntısı, IP'nizin olduğunu bilmeden açığa çıkmasına neden olabilir.

Avast SecureLine VPN bir öldürme anahtarı ile birlikte gelir. VPN'nizin bağlantıyı kesmesi durumunda IP adresiniz gösterilmez. VPN ile bir bağlantı sorunu varsa, İnternet bağlantınız otomatik olarak kapanır.

Hız testi

Avast, VPN hizmetlerinin ana sayfalarında ne kadar hızlı olduğunu anlatıyor. Çeşitli testler, Avast'ın hızlı bir VPN servisine sahip olduğunu kanıtlıyor. Hizmetin ne kadar iyi çalıştığını görmek için ABD ve Hollanda arasında bir hız testi yapıldı. Sonuçlar aşağıdaki gibidir:

ABD Sunucusu

avast secureline vpn speed us server test sonucu

 • Ping: 113 ms
 • Yükleme: 13.67 MB / saniye
 • Indirin: 67.94 MB / saniye
Hollanda Sunucusu

avast secureline vpn hollanda sunucu hızı test sonucu

 • Ping: 34 ms
 • Yükleme: 39.44 MB / saniye
 • Indirin: 65.97 MB / saniye

Bunlar, özellikle diğer VPN'lerle karşılaştırıldığında kesinlikle etkileyici hız testleridir.

Çoklu Platform Performansı

Avast SecureLine VPN bir dizi işletim sistemi ve platformda çalışır. Bunlar Windows XP'den Windows 10.11.x'e kadar. IOS, Mac OS ve Android de desteklenmektedir. Ne yazık ki, bu VPN yönlendirici desteği sunmuyor.

avast safeeline vpn çoklu cihazlar

Tek bir hesapla, beş cihaza aynı anda yazılım yükleyebilirsiniz. Başlangıçta, bu harika görünüyor. Dezavantajı, taban fiyat için aynı hesabı farklı cihazlar için kullanamazsınız, sadece aynı türdeki cihazlar için. Örneğin, PC'niz için Avast SecureLine VPN satın alırsanız, mobil cihazlarınızda da kullanamazsınız.

Avast SecureLine VPN çoklu cihaz hizmeti için ödeme yapma seçeneği vardır. Bu daha pahalı seçenek, VPN'yi farklı platformlarda kullanmanıza izin verecektir.

Avast SecureLine VPN Torrentlemeye İzin Verir mi?

Evet öyle. Avast SecureLine VPN, veri merkezleri aracılığıyla torrent kullanımına izin verir. Küçük baskıda fark edeceğiniz bir şey, yalnızca Avast veri merkezi konumlarını kullandığınızda torrentlere bu VPN ile izin verildiğidir. Bunların yalnızca dokuz tanesi ABD, Avrupa, İngiltere ve Güney Amerika'yı kapsıyor.

Destek ve Müşteri Hizmetleri

Avast SecureLine VPN ortalama müşteri desteği sunar. En büyük dezavantajı, canlı sohbet seçeneği sunma. Forumlarında ve web sitelerinin destek bölümünde faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için bilgi mevcuttur.

Yanıtları bulmak için zaman zaman araştırmanız gerektiğini bulduk, ancak arama alanı bunu biraz daha kolaylaştırıyor. Web sitelerindeki bilgilere ek olarak, haftanın yedi günü 24 saat telefon desteğine erişebilirsiniz.

Ayrıca bir bilet sistemi de sunuyorlar. E-postayı teknik desteklerine veya faturalandırma destek departmanına gönderdikten sonra anında onay alırsınız. Çoğu bilete 24 saat içinde cevap verilir.

Fiyatlandırma Seçenekleri

Avast SecureLine VPN, kullandığınız cihaza bağlı olarak farklı abonelik seçeneklerine sahiptir. Abonelikler yıllık olarak satılmaktadır. Aboneliğin fiyatı, güvenceye almak istediğiniz cihaz sayısına göre değişir. Örneğin, bir PC için bir yıl boyunca Avast SecureLine VPN'in maliyeti 59,99 $. Üç kişilik bilgisayarlar için fiyat 69.99 dolara kadar çıkıyor. Beş bilgisayarın fiyatı 79,99 $ ve 10 PC size yıllık 99,99 $ çalıştıracak.

avast safeeline vpn fiyatlandırma 2

Unutmayın, bir PC için koruma satın alırsanız, bunu yalnızca PC'lerde kullanabilirsiniz. Mac cihazlarda veya mobil cihazlarda kullanılamaz. Aynı şey programın diğer sürümleri için de geçerlidir. Bir Mac aboneliği satın alırsanız, PC'nizde kullanılamaz. Mobil cihazınız için bir abonelik satın alırsanız, masaüstünüzde kullanılamaz.

avast menkul kıymet ödemesi

Bu kuralın istisnası, çok cihazlı aboneliktir. Türlerine bakılmaksızın beş cihazı kapsar. 79.99 dolara mal oldu. Desteklenen cihaz sayısını artırma veya azaltma seçeneği yoktur. Ancak aboneliğinizin süreceği yıl sayısını artırabilirsiniz. Üç yıllık abonelik size 219,99 ABD dolarına mal olacak.

Ödeme seçenekleri Visa, MasterCard, Discover, American Express veya PayPal ile sınırlıdır. Bitcoin veya başka bir anonim ödeme şekliyle ödeme yapma seçeneği yoktur.

Avast SecureLine'i Öneririz?

Bir dizi faktöre baktıktan sonra, Avast SecureLine önermiyoruz. Yüksek hızlara sahip olmasına rağmen, kullanımı kolay ve askeri sınıf şifrelemesine sahip olsa da, ürün hakkında bizi endişelendiren birkaç şey var.

Avast, iyi antivirüs çözümleri sunan büyük bir şirkettir. Ancak, VPN'leri sorunlu ve gizlilik ve güvenlik sorunlarıyla doludur. Bizim için büyük bir dezavantaj, VPN'in Netflix gibi akış hizmetleriyle tutarlı bir şekilde çalışmamasıdır. Bir VPN üzerinden akışın herkesin bir VPN satın almasının nedeni olmadığını biliyoruz. Ancak, özellikle bu amaç için bir VPN satın alan birçok insan var.

Biz çok yönlendirici desteği eksikliği ile hayal kırıklığına uğramış. Yönlendirici desteği bulunmamasının bir nedeni, Avast'ın bir dizi üründe VPN'i kullanmak için sizden daha fazla ücret talep etmek istemesidir..

Fiyattan bahsetmişken, aldığınız şey için, Avast SecureLine VPN çok pahalı. Geliştirilmiş özelleştirme, gelişmiş gizlilik ve daha iyi güvenlik sunan ve VPN'ye aynı anda birden fazla cihazı bağlamanıza izin veren bir dizi daha ucuz VPN var NordVPN ve Surfshark.

Bizi endişelendiren başka bir şey de şirketin Çek Cumhuriyeti'nde olması. Çek Cumhuriyeti, İnternet gizliliğini bazılarının istediği kadar ciddiye almayan diğer ülkelerle dosttur. Bu, bilginiz veya rızanız olmadan bilgilerinizin devlet kurumlarına sağlanabileceği riski olduğu anlamına gelir.

Biz perde arkasına gizlenen, dosya eklemek ve kişisel verilerinizi toplamak için potansiyel adware olması rahatsız. Gizlilik meraklıları olarak, bu bizim için bir hayır.

Bunun kötü bir VPN olduğunu söylemiyoruz. Torrentlerle çalışır ve bağlantı neredeyse sızdırmaz. Ancak, Avast SecureLine VPN ile ödeyeceğiniz miktarın bir kısmı için aynı özellikleri ve daha fazlasını sunan bir dizi hizmet var. Avast korkunç bir seçim değil, ama en iyiden uzak.

Beş yıldızdan üçünü veriyoruz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me