Dashlane Review – Gizlilik ve Güvenlik İçin Temel

Bir şirketin bazen bir şeyi nasıl yaptığını biliyorsunuz Gerçekten iyi ve sonra başka bir şey yapmaya çalışırlar ve bu bir tür… meh? Merhaba Dashlane.


Şifre stresi hayatınızı mahvediyor mu? Sende kaç adet var?

Çoğu kişiden hoşlanıyorsanız, ziyaret ettiğiniz hemen her web sitesi için şifreleriniz vardır. Kredi kartı şirketleri, bankalar, e-posta hizmetleri ve sosyal medya hesapları parolalara sahip olmanızı gerektirir ve bu sadece başlangıç ​​olabilir.

Yatırımlarınıza bakmak için bir web sitesine giriş yaptığınızda, bir şifre kullanmanız gerekir. Çevrimiçi olarak bir çift ayakkabı sipariş etmek istiyorsanız, bir parolaya ihtiyacınız olacaktır. Bir hizmet faturasına erişmek ve çevrimiçi ödeme yapmak istiyorsanız ne olur? Neye ihtiyacın olacağını tahmin et?

Güvenlik konusunda gerçekten endişeleriniz varsa, o zaman bu web sitelerinin her biri için farklı ve karmaşık bir parolaya sahip olmanın hayati önem taşıdığını bilirsiniz. Aslında, birçok web sitesi parolalara giderek daha sıkı gereksinimler getirmektedir. Birçoğu şimdi bir büyük harfleri, küçük harfleri, sayıları ve özel karakterleri birleştiren en az sekiz veya 12 karakter.

Hepsini hatırlamak neredeyse imkansızdır ve bilgisayarınızdan veya ISS'nizden hepsini hatırlamasını istemeniz önerilmez. Sisteminiz saldırıya uğradıysa, tüm bu şifreler inanılmaz derecede savunmasızdır.

Dashlane gibi bir hizmet paha biçilmez hale gelir. Dashlane bir şifre yöneticisidir. Sadece düzinelerce web sitesi ve hesap için şifrelerinizin her birini takip etmekle kalmaz, aynı zamanda tüm şifrelerinizi tek seferde hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmek mümkün.

Bundan da öte, Dashlane kimlik hırsızlığına karşı bir miktar güvenli veri depolama ve koruma sağlar. Ayrıca bir VPN hizmeti de sunar. Ancak, bu özellik çok sınırlıdır ve genellikle bu hizmeti seçmek için iyi bir neden olarak kabul edilmez..

Nedenini ortaya çıkarmak için okumaya devam edin.

Dashlane'nin Düşüşü

“Çok yönlü” ve “güçlü”, Dashlane’nin hizmetlerine en sık atfedilen terimler arasındadır. Dashlane'niz olduğunda, yorucu çevrimiçi formları doldurmanıza yardımcı olabilir ve sistemin neredeyse her türlü veriyi güvenli bir şekilde depolayabileceğinden emin olabilirsiniz..

dashlane güvenlik arayüzü

Dashlane'yi rakiplerinden ayıran şey, tüm şifrelerinizi tek bir tıklama ile değiştirme yeteneğidir. Bu özelliğin doğasında bulunan zaman tasarrufu olağanüstü bir şey değildir.

Dashlane kullanıcıları da kullanımı son derece kolay olan dostça bir arayüzden yararlanıyor. Ayrıca, web sitesinin masaüstü veya mobil sürümünü kullanıp kullanmamanız önemli değildir. Her ikisi de duyarlı ve ikisi arasında çok az fark var.

Kuşkusuz, rekabetten daha pahalıdır. Ancak, birçok kullanıcı hizmetin özelliklerine göre maliyetin buna değeceğini görecektir..

Dashlane'nin Maliyeti?

Bu şifre yöneticisinin pahalı olması gerekmez. 50 şifre saklayan bir hizmet seviyesi ücretsiz olarak mevcuttur. Bu, hizmetin bir cihazda kullanımını ve kullanışlı güvenlik uyarılarını içerir. Ayrıca, bu plana sahip üyeler otomatik ödeme ve anında form doldurma yetenekleri alır.

dashlane fiyatlandırma tablosu

Prim üyeliği aylık 4,99 $ 'dır ve yıllık olarak faturalandırılır. Bu planla, sınırsız sayıda cihazda sınırsız sayıda şifreyi yönetmek mümkündür. Bu plan ayrıca şifreler ve veriler güncellendiğinde tüm cihazlarda otomatik senkronizasyonu içerir. Karanlık web izleme gibi formlar ve ödeme bilgileri için otomatik doldurma özellikleri dahildir. Hassas dosyalar için depolama da bu program ile birlikte gelir. Bir diğer çekici özellik, herhangi bir WiFi ağında güvenli ve özel bir bağlantı sağlayan VPN'dir.

Premium ve üyeliğiyle müşteriler, bir milyon dolara kadar kredi izleme ve kimlik hırsızlığı sigortasına ek olarak premium planla birlikte gelen tüm özelliklere sahip olur. Bu program, aylık olarak $ 9,99 maliyetle yıllık olarak faturalandırılır.

Dashlane’nin VPN Hizmeti

Zaten bir VPN hizmetiniz varsa, Dashlane’nin premium veya premium plus hesaplarını seçmek mantıklı değildir.. VPN sağlayıcıları gittikçe, Dashlane’nin hizmetleri kesinlikle piyasadaki daha pahalılar arasında.

kurulum burayı tıklayın düğmesiAyrıca, bu oldukça basit bir VPN hizmetidir. Dışarıdaysanız ve yerel bir WiFi ağı kullanmak istiyorsanız, Dashlane menüsünden VPN öğesini seçebilirsiniz. Kısa bir süreçten geçmenizi sağlayan “kurulum” u seçersiniz. Birkaç seçenek mevcuttur.

Örneğin, diğer VPN sağlayıcılarından farklı olarak, tarama yaparken hangi sunucuyu kullandığınızı seçemezsiniz. Dashlane otomatik olarak en yakın sunucuyu seçer. VPN kullanma nedenlerinize bağlı olarak bu size yardımcı olabilir veya olmayabilir..

Esasen, bu VPN hizmetinin konumunuzu aldatmanızı mümkün kılmadığı anlamına gelir. Bu, bir VPN'ye güvenmenin birincil nedeniyse, başka bir hizmet ihtiyaçlarınıza daha uygun olacaktır.

Daha fazla VPN incelemesi için Avustralya için en iyi VPN'lere yönelik kılavuzumuza bakın.

Sınırsız Cihazlarda VPN Kullanımı

dashlane çok aygıtlı eşitlemeİyi haber şu ki, Dashlane’nin VPN'ini herhangi bir cihazda kullanın Şirket hizmetlerini kurduğunuzda. Dashlane'ı sınırsız sayıda cihaza yükleyebilmeniz, bu, web'de gezinmek için kullanabileceğiniz her cihaza temel bir VPN alabileceğiniz anlamına gelir.

VPN'yi birden fazla cihazda kullanabilmenin yararı dışında, bu oldukça çıplak bir kemik hizmetidir. VPN protokolünüzü yapılandırma yeteneği yoktur. Ayrıca, öldürme anahtarı yok. VPN bağlantınız kesilirse veya beklenmedik bir şekilde kullanılamaz duruma gelirse, tarama oturumunuz otomatik olarak sona ermez. Bu, büyük bir endişe kaynağı olabilir, çünkü VPN menüsünü tıklamadığınız sürece veya tıklayana kadar bağlantı durumu görüntülenmez.

Dashlane Uyumluluğu

Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Apple Safari, Dashlane ile uyumludur. Sistem gereksinimleri Windows 7, Android 4.0, Mac OS X 10.11 El Capitan ve iOS 10'u içerir.

Dashlane'ye Başlarken

Çoğu kullanıcı Dashlane uygulamasını şirket web sitesinden indirir. Uygulanabilir uzantılar, yazılımla uyumluluğu olan aygıttaki kullanılabilir her tarayıcıya otomatik olarak yüklendiğinden, bunu yapmak son derece kolaydır. Kurulum işlemini tamamlamak için tek gereken bir e-posta adresi ve ana şifre.

Dashlane ana parola ayarlamaBu ana şifreyi hatırlamanız son derece önemlidir. Unutursanız, onu kurtarmak mümkün değildir. Bu, süreci baştan baştan başlatmanız gerektiği anlamına gelir. Elbette Dashlane, en az sekiz karakter içeren bir ana şifre seçmenizi önerir, bu yüzden dikkatli seçin.

Kullanıcılar bilgisayarlarında zaten bir çeşit şifre yöneticisi kullandıysa, Dashlane'nin bu verileri otomatik olarak içe aktarması mümkün olabilir. Bu nedenle, ilk hesap kurulumu için bir mobil cihaz yerine bilgisayarınızı kullanmak değerli ve verimli olabilir. Dashlane'yi ek cihazlara yüklemek istiyorsanız, Dashlane size her cihaz için benzersiz bir güvenlik kodu içeren bir e-posta gönderecektir.

Bilgisayarda Dashlane Kullanma

Dashlane, bağımsız bir uygulama aracılığıyla, şirketin web sitesinde oturum açarak veya bir tarayıcı uzantısı kullanarak erişilebilir. Çoğu özellik ve muhtemelen en iyi kullanıcı deneyimi, uygulama aracılığıyla kullanılabilir.

dashlane in desktop

Uygulamadaki arayüz sezgisel ve kullanımı oldukça kolaydır. Ekranın sol tarafında görüntülenebilen dokuz ana bölüm içerir. Sağda, kullanıcılar kişisel verilerini ızgara veya liste biçiminde görüntüleyebilir. Verilere çeşitli web sitelerinin simgeleri eklenir, bu da kullanıcıların aradıklarını bulmalarını kolaylaştırır.

Password Changer, Dashlane'yi değerli bir hizmet haline getiren özelliktir. Bununla, kayıtlı tüm şifrelerinizi tek bir tıklama ile değiştirebilirsiniz. Şu anda, bu hizmet için kayıtlı yaklaşık 500 web sitesi var. Şifreniz olan web sitelerinin çoğunun 500.

Şifreleriniz Ne Kadar İyi??

güçlü şifreGüvenlik Kontrol Paneli, kullanıcıların durumlarının ne kadar sağlıklı olduğunu bir bakışta görün. Eşsiz olmayan, yani zayıf, eski, yeniden kullanılan veya güvenliği ihlal edilmiş şifreleriniz varsa, sistem size bildirir. Güvenliğinizi Web'de gizlemek için Güvenlik Panosunu Şifre Değiştirici ile birlikte kullanın.

Verileri Güvende Tutma

Ayrıca Dashlane uygulamasında, kullanıcılar Güvenli Notlar adlı bir özellik bulacaklar. Burası müşterilerin her türlü metni saklayabilecekleri yerdir. Çoğu insan bunu yazılım lisansları ve bankacılık bilgileri, diğer tür kullanımlar mümkün olsa da.

Uygulama ayrıca bir Cüzdan bölümüne sahiptir. Bu, çevrimiçi formları en az yaygara ve çaba ile doldurmayı kolaylaştıran her türlü yararlı özelliğe sahiptir. Bu, hata yazma eğilimli insanlar için özellikle çekici bir özelliktir.dashlane cüzdan

Cüzdan bölümü dört bölüme ayrılmıştır. Makbuzlar, Kimlik, Ödemeler ve Kişisel Bilgilerin tümü müşteri tarafından doldurulabilir. Bunlar oldukça basittir, ancak Dashlane'de olduğu gibi, arayüz oldukça etkileyici.

Örneğin, Sosyal Güvenlik numarasına giren bir Amerikalı kullanıcı, arayüzün Sosyal Güvenlik kartı gibi göründüğünü görecektir. Benzer şekilde, pasaport gibi görünen bir arayüze pasaport numarası girilecektir. Her şey sıradan bir egzersizi biraz daha ilginç ve eğlenceli hale getirir.

Dashlane ile Paylaşma

Dashlane’nin uygulaması, kullanıcıların şifrelerini diğer Dashlane müşterileriyle paylaşmalarını da mümkün kılıyor. Bu, müşterilerin bilgilerini kontrol etmelerini sağlayan tamamen güvenli bir süreçtir. Sadece şifreyi paylaşabilirler veya mevcut tüm verileri düzenlemek, paylaşmak ve görüntülemek için erişim izni verebilirler.

Dashlane’nin Sıfır Bilgi Mimarisi

Anonimlik ve gizlilik sanal dünyada giderek daha fazla önem kazanıyor. Buna göre, web'de gezinmek için VPN kullanan kişiler, kayıt politikası olmayan şirketlerle son derece ilgileniyor.

dashlane kimlik doğrulama mekanizmalarıDashlane, güvenliğinizi ve anonimliğinizi sağlamak için AES-256 şifrelemesi kullanır. Bu, şirketin sunucularında ve yazılımın yüklü olduğu cihazlarda geçerlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, her müşterinin ana şifresi hesaplarının tek anahtarıdır. Bu şifre Dashlane'de hiçbir kapasitede depolanmaz. Bu, Dashlane'nin hesabınıza erişmesinin yanı sıra potansiyel kimlik hırsızlarının da olmadığı anlamına gelir.

Dashlane ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanır. Bu yalnızca uygulamanın masaüstü sürümü kullanılırken etkinleştirilebilir. Belirli yeni iOS ve Android cihazlarda, Dashlane ile biyometrik girişler kullanmak da mümkün olabilir.

Dashlane'yi Birincil VPN'im olarak kullanmalı mıyım?

Dashlane teklifleri şifre yönetim sistemi olarak önemli değer. Son derece güvenlidir ve kullanıcıların şifrelerinin güçlü olduğundan emin olması gerektiğinde veya aynı anda çok sayıda şifreyi güncellemek gerektiğinde inkar edilemez derecede yararlıdır..

Ancak, bir VPN sağlayıcınız yoksa ve esas olarak size bir VPN sağladığı için bir Dashlane premium veya premium plus planı satın almayı düşünüyorsanız, bu en iyi seçim değil.

Dashlane’nin VPN en iyi ihtimalle çürük bir protokoldür. Sunucu seçiminiz yok, bu da konumunuzu taklit etmeyi imkansız hale getiriyor. Bağlantınız her zaman kesilebilir ve bağlantınızın hala güvenli olup olmadığını keşfetmek için arama yapana kadar bunu bilmezdiniz..

dashlane logosu

çok diğer VPN sağlayıcıları çok daha sağlam hizmetler sunar veri yüklemek ve indirmek için çok daha fazla seçenek ve daha yüksek hızlarla birlikte gelir. Bu mümkündür, çünkü bu şirketlerin binlerce olmasa bile yüzlerce sunucusu var (düşün NordVPN).

Ayrıca, bu sunucular inanılmaz derecede farklı yerlerde bulunur ve kullanıcılar hangi sunucuya bağlanacaklarını seçme seçeneğine sahiptir. Dashlane genellikle bu hizmetleri sunmaz.

Bunun nedeni Dashlane'nin öncelikle şifre güvenliği ve yönetimini hedeflemesi. VPN hizmetleri için başka bir yere bakın.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me