NordVPN İnceleme 2020 – CIA Seviye Güvenliği – Test, Hız, Fiyatlandırma

Bazen bir VPN şirketi bunu doğru yapar. Çok, çok, çok doğru. Evet, burada - kaliteye doğru önyargılıyız.


Çevrimiçi güvenlik birinci önceliğinizse, NordVPN tarafından sunulan güvenilir hizmetlerden memnun kalacaksınız. OpenVPN protokolü, AES-256 bit şifreleme ve çift veri koruması ile yanlış gitmek zordur.

NordVPN “Dünyanın En Gelişmiş VPN'si” olduğunu iddia ediyor. Özellikleri IP gizleme, yerleşik bir öldürme anahtarı ve Netflix'e erişim içerdiğinden bu doğru olabilir. Ayrıca, şirket tüm dünyada bulunan 5.000'den fazla sunucu. Bunlar yenilmesi zor sayılar.

Nordvpn logosu

Kullanıcıların aynı anda altı taneye kadar bağlantısı olabilir, iOS, Mac, Windows ve Android cihazlar için uygulamaları var. Çevrimiçi öğreticiler bilgi tabanlarında mevcuttur.

Bunlar, yönlendiricilerle NordVPN kullanımı, RaspberryPi ve çeşitli mobil işletim sistemlerini içerir. NordVPN ayrıca, Onion Router ile uyumludur, böylece taramalarınız için daha fazla kimlik koruması elde edebilirsiniz.

NordVPN Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi: Katı Sıfır Günlük Kaydı
Sunucu Boyutu: 5200+ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 62 Ülke
Destek: 7/24 canlı sohbet desteği
torrenting: P2P kullanımına izin verilir
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN Protokolü; AES-256 bit şifreleme
Merkez: Panama
Fiyat: $ 6.99 / ay
Resmi internet sitesi: https://nordvpn.com

Gelişmiş Güvenlik + Gelişmiş Özellikler

Ayrıca, NordVPN SmartPlay özelliğini içerir. Bu teknoloji sayesinde coğrafi olarak kısıtlanmış yaklaşık 500 akış hizmetine erişin. NordVPN kullandığınızda Amazon Prime, Netflix, BBC, Pandora ve daha fazlası parmaklarınızın ucunda.

nordvpn özellikleri

NordVPN’in en önemli satış noktalarından biri de Panama’da olması. 2008 yılında kurulan hizmet, Tefincom S.A adlı bir şirket tarafından başlatıldı. Bazı insanlar başlangıçta Orta Amerika'da bulunan bir çevrimiçi şirket hakkında şüpheli olabilir.

Ancak, bu istenen bir özelliktir. Panama, İngiliz Virgin Adaları, Singapur ve Caymanlar gibi bağımsız ülkelerin istihbaratlarını diğer ülkelerle paylaşmadıkları biliniyor. ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada gibi casusluk eylemlerinde topladıkları verileri paylaşan ülkelerle doğrudan tezat oluşturuyor.

Merkezi Panama gibi bir ülkede bulunan bir VPN sağlayıcısına sahip olmak, çevrimiçi şirketlerin kapsamlı kayıtlar tutmasını gerektiren yasaların olma olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir. Sahip oldukları kayıtlar kolluk kuvvetine dönüşme olasılığı daha az. Kendinizi korumak çok önemliyse, bu arzu edilir.

NordVPN ile çalışmanın başlıca avantajlarından biri, olağanüstü müşteri desteği. Sorularınız veya sorunlarınız varsa, 7/24 canlı sohbete yardımcı olmak için oradalar. Bu hizmet, temsilcilerin kopyalayıp yapıştırma yanıtlarıyla gelme eğiliminde olmalarına rağmen duyarlı görünmektedir. Daha ayrıntılı yardım gerekirse e-posta yoluyla da destek alabilirsiniz.

bunlara ek olarak, NordVPN’in web sitesi özellikleri yüzlerce makale, rehber ve öğretici ile tamamlanmış geniş bir bilgi tabanı. Soruların cevaplanmasını kolaylaştırmak için açıkça çok çalıştılar ve bu kesin bir artı.

Güvenlik ve Şifreleme

Bu, NordVPN'in gerçekten mükemmel olduğu alandır. Kullanıcılarının gizliliğini ve gizliliğini korumak için yukarıda ve öteye gittiler ve programlarını son derece makul bir fiyata tutarken bunu yaptılar.

Kullanıcı koruması, doğru tünel protokolünü kullanarak başlar. NordVPN kullanıcılara seçenekler sunar, ancak bugün mevcut olan en iyi tünel protokolü OpenVPN'dir.

Onun AES-256 şifreleme bu noktada çatlamak imkansız. Aslında, bu federal hükümetler ve ordu tarafından tüm dünyada kullanılan protokoldür. NordVPN’in AES-256 şifreleme sürümü, RSA anahtarı yerine 2048 bit Diffie-Hellman anahtarı ile donatılmıştır çünkü Perfect Forward Gizlilik özelliğine sahiptir.

vpn koruma şeması

MacOS veya iOS çalıştıran kullanıcılar AES-256 şifrelemeli IKEv2 / IPsec protokolünden yararlanır. Bu, 3072 bitlik bir Diffie-Hellman anahtarıyla birlikte gelir. NordVPN tarafından kullanılan OpenVPN ve IKEv2 / IPsec protokollerinin ikisi de endüstri standartlarının çok ötesine geçin tam çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak için.

Tabii ki, bu NordVPN, bu yüzden işleri bir adım daha ileri götürdüler. Çift şifreleme özelliğini açarak veri korumasını ikiye katlayabilirsiniz. Birçok insan için bu adım aşırıdır, ancak acımasız yasalar ve sansürle uğraşan kullanıcılar bunu gerekli bulabilir.

İle çift ​​şifreleme, Web trafiği iki sunucu üzerinden yönlendirilir, ikinci sunucu kullanıcının gerçek IP adresinden tamamen habersizdir. TCP ve UDP protokollerinin bir kombinasyonu da kullanılır.

Çift şifreleme özelliğinin kullanılması çok daha yavaş veri aktarım hızları, bu yüzden kesinlikle gerekli olmadıkça önerilmez. Muhtemelen Nord'u neden seçtiğimizi Avustralyalılar için en iyi VPN.

NordVPN’in Sunucu Konumları

NordVPN tatmin edici bir hızla büyümeye devam eden şaşırtıcı sayıda sunucuya sahiptir. Buna göre, müşteriler önümüzdeki birkaç yıl boyunca sağlam ve hatta iyileşen performans beklemelidir.

nordvpn ağı

 • Bağlayıcı.

  Sunucu Sayısı

  5.195 sunucu ve sayma

 • Bağlayıcı.

  Ülke Sayısı

  Dünya genelinde 61 ülke

 • Bağlayıcı.

  Kıta Sayısı

  7 kıtanın 6'sı kapalı

Çok Sayıda Sunucu

Asya Pasifik bölgesinde NordVPN 450'den fazla sunucuya sahiptir. Avustralya yalnızca 226 sunucuya ev sahipliği yapıyor, diğerleri Singapur, Japonya, Hong Kong, Yeni Zelanda, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Malezya, Endonezya ve Vietnam'da bulunuyor.

Avrupa, NordVPN’in sunucularının şaşırtıcı bir şekilde 2.275'ine ev sahipliği yapıyor. İngiltere, Almanya ve Fransa'dan Polonya, İzlanda, Romanya ve Letonya'ya kadar uzanıyorlar. Şirket Rusya'da bile sunucuları var, VPN sağlayıcıları arasında göreceli bir nadirlik. Genellikle Azerbaycan, Moldova, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Gürcistan, Makedonya ve Sırbistan gibi göz ardı edilen Avrupa ülkeleri de listeyi hazırlıyor.

sunucu ağ vektör görüntü

Amerika kıtasında kullanıcılar benzer sayıda sunucu bulacaktır. Toplam 2.373 sunucuyla, ABD'de 1.967 sunucu bulundu ek olarak Kanada'da 355. Şili, Arjantin, Kosta Rika, Brezilya ve Meksika da her biri birkaç sunucuya ev sahipliği yapıyor.

NordVPN ayrıca Afrika ve Orta Doğu hakkında oldukça iyi bir kapsama alanı sunuyor. Sunucu konumları arasında Hindistan, Türkiye, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin yanı sıra Güney Afrika ve Mısır yer alıyor.

Ağdaki her sunucu, ek gizleme, P2P veya çift VPN gibi sunduğu özel hizmetlerle tanımlanır, böylece kullanıcılar amaçlarına en uygun sunucuyu seçebilirler.

Çin Dostu VPN Çözümü

NordVPN sunucularının Çin'deki insanlar tarafından erişilebilir olduğunu açıkladı. Çin, VPN ana sayfalarını yasaklamak da dahil olmak üzere vatandaşlarının çevrimiçi olarak neleri görüntüleyebileceği konusunda önemli bir kontrol uygulayan bir ülke olduğundan, muazzam avantaj. Şu anda, NordVPN yalnızca Çin'deki Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak bu değişebilir.

büyük güvenlik duvarı çinNordVPN ayrıca sanal sunucu kullanmadığını söylüyor. Bu, tüm sunucularının fiziksel, özel sunucular olduğu anlamına gelir, bu nedenle belirli bir sunucuya bağlandığınızda, aslında NordVPN'in söylediği yerde bulunduğunu bilirsiniz. Verilerinin hangi ülkelerden geçebileceği konusunda endişe duyan bazı kullanıcılar için bu çok önemlidir..

Genel olarak, şirketin mükemmel sunucu dizisi, kullanıcıların daha büyük bir bant genişliği alması anlamına gelir. daha hızlı ve daha öngörülebilir hizmet sağlamak.

NordVPN ile BitTorrent veya P2P Kullanımı

dosya paylaşımı vektörNordVPN’nin olağanüstü sayısı ve sunucu çeşitliliği, bir VPN ile çalışmanın bu hizmetle bir rüya gibi çalıştığı anlamına gelir. Aslında, birkaç sunucu P2P dosya paylaşımına adanmış. NordVPN uygulaması, P2P işlemini kolaylaştırmak için kullanılabilecek “özel” sunucuları listeler.

Bu, kullanıcılar P2P alanına daldığında bant genişliğini ve hızını azaltma eğiliminde olan diğer birçok VPN sağlayıcısının uygulama ve politikalarıyla tam bir zıttır. Torrent ve P2P trafiğini işlemek için tasarlanmış yüzlerce sunucuya sahip olmak süreci çok daha kolay hale getiriyor.

NordVPN’in binlerce sunucusu da Netflix'i görüntülemeyi güzelleştiriyor dürüst. Hizmet bazı sunucularda engellenmiş olsa da, yüzlerce başka bilgisayarda da kullanılabilir. Sizin için uygun olanı bulabilmeniz için şansınız yüksektir, Netflix'in bölgeye özgü herhangi bir sürümünü görüntüleme tercih ettiğin.

NordVPN Hız Testi Sonuçları

Çok uzun zaman önce, NordVPN mükemmel güvenlik sağlamada, ancak ortalama transfer oranlarında bir üne sahipti. Hızları bu metrik için henüz endüstri liderine uymasa da, oyunlarını kesinlikle geliştirdiler.

nordvpn hız testi

VPN olmadan hız testi için karşılaştırma numaraları 98.71 Mbps indirme hızı ve 53.00 Mbps yükleme hızı sağladı. Cihazdaki bir NordVPN sunucusuna bağlanma ABD, 74,15 Mbps indirme hızı ve 48,18 Mbps yükleme hızı sağladı. O kadar da eski püskü değil.

Bir test AB sunucusu 74 Mbps indirme hızı ve 48 Mbps yükleme hızı gösterdi.

Bir Asya sunucusundan gelen sayılar belirgin şekilde daha yavaştı, indirme için 12 Mbps ve yükleme için beş Mbps.

NordVPN’in Günlük Kaydı Politikası

Potansiyel olarak, VPN hizmetleri sunan bir şirket, İnternet Servis Sağlayıcınızın yaptığı gibi çevrimiçi zamanınız hakkında çok fazla veri izleyebilir. Eğer bunu yapmaya meyilli iseler, ziyaret ettiğiniz her web sitesinin, orada ne kadar zaman geçirdiğinizi ve ne yaptığınızı kaydedebilirler. Buna günlük kaydı denir. ve çoğu VPN sağlayıcısının size yapmadıklarını söyleyeceği bir şeydir, çünkü gizliliğinizi ihlal eder ve VPN kullanma nedenlerinizi zayıflatır.

nordvpn günlük kaydı politikası

NordVPN'in başarılı olduğu bir başka yer de katı “kayıt tutmama” politikasıdır. Bir kullanıcı hizmette oturum açtığı andan itibaren, tüm web trafiğinin şifreli olduğunu, böylece ISS'sinin bile kimsenin gözetlemeyeceğini belirtir..

Politika, Panama'nın verilerin raporlanması veya depolanması ile ilgili yasaları olmadığını belirtmektedir. Kolluk görevlileri veya başka bir üçüncü taraf çalıyorsa, NordVPN hiçbir şekilde hiçbir şeyi paylaşmakla yükümlü değildir.

 • Bağlayıcı.

  Hata Günlükleri

  NordVPN, VPN hizmetiyle ilgili sorunlar veya sorunlar hakkında yakalanan günlükleri tutmaz. Bu günlükler, kullanıcı adı veya IP adresi gibi bazı kişisel bilgileri içerebilir, ancak yalnızca hataları gidermek ve VPN'nin performansını artırmak için kullanılır.

 • Bağlayıcı.

  Bağlantı Günlükleri

  Bazı şirketler, bir bağlantının ne kadar sürebileceği veya kaç eşzamanlı bağlantıya izin verileceği gibi hizmetlerinde kısıtlamalar uygular. Bir şirket, bağlantı günlüklerini izleyerek hizmetlerindeki her oturumu izleyebilir ve uygun şekilde yönetebilir. NordVPN bağlantı günlüklerini yakalamaz

 • Bağlayıcı.

  Etkinlik Günlükleri

  VPN sunucuları, ağından gelen tüm trafiği yönlendirmekten sorumludur, bu nedenle teknik olarak sağlayıcılar gönderilen veya alınan her web isteğini izleme yeteneğine sahiptir. Bu, bir VPN ana bilgisayarının her kullanıcı için tüm web etkinliklerini izleyebileceği ve hatta ne tür dosyaların indirildiğini belirleyebileceği anlamına gelir. NordVPN etkinlik günlüklerini takip ETMEZ

Politika, izledikleri bilgiler kadar açıktır. Bu, yalnızca kullanıcıların e-posta adreslerini ve hizmetlerinin performansıyla ilgili verileri içerir. Bu performans verilerinin her bir kullanıcıya en faydalı sunucuları önermek için kullanıldığını belirtiyorlar.

NordVPN ayrıca bazı ödeme bilgilerini de tutar, ancak Bitcoin'i ödeme olarak kabul et anonim kalma konusunda gerçekten ciddiyseniz. Ödemeleri kolaylaştırmak için ayrı bir işlemci kullanılır, çünkü şirket ödemenin Panama'ya giderken diğer bankalardan gelen birçok işlemin reddedildiğini fark etti. Ödeme işlemcisi ABD'de bulunuyor, ancak Tefincom'un doğrudan bağlı kuruluşu değil, yalnızca bir hizmet sağlayıcısı.

NordVPN için Fiyatlandırma Seçenekleri

Karmaşık fiyatlandırma ve paketlerle dolu bir endüstride, NordVPN'in yaklaşımı canlandırıcı ve basittir. Her plan aynı özelliklerin, güvenlik ve korumanın tümünü içerir. Tek gerçek fark, müşterinin ödeme yapmayı seçmesidir. Buraya tıklayın Nord’un planlarına bakın.

Nordvpn fiyatlandırması

Aylık bazda, NordVPN müşterilere aylık 11,95 dolara mal olacak. Altı ay önceden ödeme yapmak, fiyatı yüzde 24 tasarrufla 9,00 $ 'a düşürür. Tam bir yıllık plan için ödeme yapmayı tercih eden müşteriler, toplam yüzde 41 tasarruf için ayda sadece 6,99 ABD doları ödeyecek.

Gerçekten bundan daha basit olamaz. Yükselme ve eklenti seçeneği yoktur. Hangi paketi seçtikleri önemli değil, müşterilerin aldığı aynı büyük hizmet. Eleştirmenler ücretsiz bir seçenek olmadığından, ancak yüksek performans ve veri aktarım hızlarından şikayet edebilirler, NordVPN, ürünlerinin fiyat sormaya değer olduğunu biliyor.

NordPass

NordVPN kısa süre önce yeni şifre yönetimi yazılımlarını yayınladı: NordPass. Piyasada bu kadar güncel olmak, parola yönetimindeki en son teknoloji ile ancak NordVPN’in yıllarca süren çalışma deneyimiyle günceldir. Hayatınızı son derece kolaylaştırırken şifrenizi güvende tutmak için mükemmel.

Bir NordVPN ürünü olarak, güvenebileceğiniz ilk şey güvenlik. VPN'yi olağanüstü derecede güvenli kılan tüm protokoller, şifrelemeler ve taahhütler NordPass'tadır. Bu, en paranoyak komplo teorisyenini tatmin edebilecek türden bir güvenlik.

NordPass, şifreleri unutma veya bir yere yazma riskiyle ilgili endişelerinizden kurtulmanızı sağlar. Ayrıca süper güvenli şifre oluşturma sağlarlar, bu nedenle çocukluk evcil hayvanınızın adını her yeni hesapta yayınlamaya veda edin.

NordVPN ile birlikte bu şifre yönetimi hizmeti, çevrimiçi varlığınızı güvenliğiniz için kalan tek tehdit olan insan hatasından korur. NordPass'ı NordVPN için mükemmel bir tamamlayıcı yapmak.

NordVPN Tavsiye Edilir mi??

NordVPN: şiddetle tavsiye edilir. Müşterilerini korumak için rakipsiz AES-256 bit şifrelemeli en güvenilir VPN protokollerini kullanıyorlar. Dahası, aynı zamanda “çift” VPN seçimi eğer böyle bir koruma arzu edilirse. NordVPN ayrıca mutlak anonimliğinizi garanti etmek için TOR ile uyumludur.

Orada en hızlı VPN hizmeti olmasa da, kesinlikle en güvenli. Bir gün NordVPN'in sadece güvenlik açısından en iyisi değil, aynı zamanda en hızlı veri aktarım hızlarına sahip VPN olması şaşırtıcı değildir. Kesinlikle bunu yapabiliyorlar.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me