Özel İnternet Erişimi – Güvenli Tarama için En Güvenilir Seçeneklerden Biri

Tavsiye ettiğimiz bir VPN bulmak, cips koridorundaki süpermarkette Kutsal Kase'de tökezlemeye benzer. Şaşırtıcı


Özel İnternet Erişimi (PIA), müşterilerinin gizliliğini ve gizliliğini ilk sıraya koydukları için olumlu bir üne sahip olan güvenilir bir VPN sağlayıcısıdır. Bu nedenle, onlar kullanıcı kullanım günlüklerini tutma.

24 ülkeye yayılmış olan PIA, 3.000'den fazla sunucuya erişim sunmaktadır. Özel İnternet Erişimi Android, Windows, Linux, Mac OSx ve çoğu akıllı cihazda kullanılabilir.

İşte bu yüzden bu şirketi seviyoruz.

Özel İnternet Erişimi VPN'sine Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kolay
Günlük İlkesi: Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu: 3.300 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 33 ülke
Destek: Sohbet
torrenting: İzin
Yayın Akışı: Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, SOCKS5 proxy, IPSec / L2TP ve PPTP;
Merkez: Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat: 3,33 $ / ay
Resmi internet sitesi: https://www.privateinternetaccess.com

Ödeme ve Abonelik Planlarının Temelleri

PIA, kullanıcıların aylık, yıllık veya iki yıllık abonelik satın almalarını sağlayan esnek fiyatlandırma sunar. Ne kadar uzun süre abone olursanız, aylık ücretiniz o kadar ucuz olur. Örneğin, bir aylık abonelik ücreti 6,99 ABD dolarıdır. İki yıllık abonelik için ödeme yapmak, fiyatı ayda 2,91 dolara düşürür.

Ödeme seçenekleri arasında PayPal, kredi kartları ve Best Buy kartlarından Walmart kartlarına ve Starbucks kartlarına kadar yüzlerce hediye kartı bulunur. Bitcoin ve Z-Cash gibi kripto para birimleri de kabul edilmektedir..

NOT:

İki yıllık abonelik için ödeme yaparsanız, iki yıl boyunca ürüne takılı kalırsınız. Harika bir VPN ve seveceğinizden eminiz. Yine de, hizmetin neler sunduğunu anlamak için bu incelemeyi baştan sona okumanızı öneririz. PIA'nın yedi günlük para iade garantisi sunduğunu unutmayın. Böylece ürünü yedi gün boyunca test edebilir ve isterseniz paranızı geri alabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi Özellikleri

Son birkaç yılda, PIA sağlam performansını korurken boyutlarını ikiye katladı. Başarının anahtarı yeni sunucu ekledikleri yerleri sınırlamaktır.

Servis Netflix ve HBO ve YouTube gibi diğer siteler için harika bir VPN'dir. Diğerleriyle aynı küresel kapsama sahip olmasalar da daha pahalı hizmetler, kapsadıkları ülkeler geniş bir kitleye yayılıyor.

İster aylık, iki yılda bir, ister yıllık olarak ödeme yapın, yine de aynı korumalardan yararlanacaksınız:

  • Sınırsız bant genişliği
  • Güvenli VPN hesabı
  • P2P ve VoIP desteği
  • Aynı anda beş cihazı bağlayın
  • Birden çok VPN ağ geçidi
  • SOCKS5 Proxy Dahil
  • PPTP, Açık VPN ve L2tp / IPSec

El sıkışma şifreleme modunu ve veri kimlik doğrulama yöntemini özelleştirme yeteneği, güvenlik ve hızın mükemmel karışımı. PIA, VPN düşerse verileri kesecek bir kill anahtarıyla birlikte gelir. DNS sızıntısı koruması ve bağlantı noktası yönlendirme yapılandırmaları müşteri portalında kolayca değiştirilebilir.

Hız ve IP Kaçak Testi

PIA ile bağlantı hızları yüksektir. Tier-1 gigabit sunucuları sağlarlar. Hızı, VPN açıkken hız ile karşılaştırdığımızda ortalama bağlantı hızında küçük bir düşüş olduğunu fark ettik. Birleşik Devletler'de bulunan Birleşik Krallık test sunucusunu test ettiğimizde, test hızında küçük bir düşüş oldu. Bununla birlikte, bunun VPN performansının aksine coğrafi yakınlıktan kaynaklandığını hissettik.

İpleak.net kullanarak, DNS sızıntısı yok. Test-ipv6.com kullanarak, IPv6 sızıntısı yok. Son olarak, WebRTC sızıntılarını aradık ve herhangi bir şey bulamadığımız için çok şaşırdık.

Güvenlik

PIA, sıfır kayıt politikası nedeniyle iyi bir üne sahiptir. Günlük tutmazlar veya trafik verisi toplamazlar. Yalnızca geçerli bir mahkeme kararı aldıklarında, hükümete müşteri aboneliği verileri sağlarlar. Binlerce sunucunuz olması ve birkaç yerde barındırılan paylaşılan IP'lerin kullanılması sayesinde müşterilere güvenlik ve anonimlik sunmaktan gurur duyuyorlar.

PIA, daha fazla anonimlik arayan müşterilerin anonim e-postalar kullanmasını, Bitcoin ile ödeme yapmasını veya başka bir anonim ödeme şekli kullanmasını önerir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, yüzlerce tüccardan hediye kartlarını anonim bir ödeme şekli olarak kabul ediyorlar..

Dinamik IP gizleme, birçok ülkede kullanılabilir. Blowfish CBC algoritması, web'in tehlikeli olduğu düşünülen kısımlarında bile internette gezinmeyi güvenli hale getirir (Daha fazla bilgi: Dark Web kişisel verileri). Hızlı Wi-Fi ve entegre güvenlik duvarları gelişmiş filtreleme seçenekleri sunar.

torrenting

Torrent'i engellemeyecek bir VPN ister misiniz? Bunu yaparsanız, PIA mükemmel bir seçimdir. Bağlantıları ne izler ne de kısıtlarlar. Bu, eşler arası dosya paylaşımını içerir. Bu, istediğiniz torrent istemcisini kullanabileceğiniz ve hesabınızın engellenmeyeceğinden veya bağlantınızın kısıtlanmayacağından emin olacağınız anlamına gelir. Sadece kayıt için, PIA da torrent için en iyi VPN'lerden biri olarak kabul edilir.

Açıkçası, Özel İnternet Erişimi torrentleri desteklediklerini söylemez. Ancak P2P'nin destekleneceğini söylüyorlar. Torna uyumlu bir VPN olduğu için PIA'ya saygı duyulur. Dosya paylaşımı yapmak istiyorsanız iyi bir seçimdir.

Tanınmış Bir İtibar

VPN dünyasında, itibarınız her şey demektir. PIA şunlardan birine sahiptir: en kusursuz itibar işte. 2010'dan beri oyundalar. 2012'de En Kararlı VPN ödülünü aldılar. Bu, bu alanda prestijli bir ödüldür. PIA sık sık en iyi VPN'ler listesinde görünür. PIA'nın uzun yıllardır faaliyet göstermesi onu güvenli bir seçim haline getiriyor.

PIA'nın ABD'de yerleşik olması bazılarını endişelendiriyor. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri gizlilikle ilgili gözetim yasaları diğer gelişmiş ülkelerde gördüğünüzden çok daha katı. Daha önce de belirttiğimiz gibi, eğer hükümetin uygun emirleri varsa, PIA kullanıcı verisinden vazgeçebilir. Ancak, PIA günlük tutmadığından, eğer gelirlerse yetkililerle paylaşacakları çok az şeyleri vardır..

Bu bizi rahatsız etmiyor çünkü PIA ABD merkezli olmak konusunda açık ve açık. Diğer VPN'ler konumlarını saklamaya çalışır. PIA’nın şeffaflığı ve günlükleri saklamadığı gerçeği bize VPN’in güvenli olduğuna dair güven veriyor.

Artıları

 Şifreleme için çok sayıda özelleştirilebilir seçenek
 Farklı platformlarda aynı seçenekler mevcut
 Kayıt tutulmaz
 Kripto para birimini, hediye kartlarını, kredi kartlarını, PayPal'ı ve izlenemeyen diğer ödeme şekillerini kabul eder
 Yedi günlük para iade garantisi
 Rekabetçi fiyatlandırma

EKSİLERİ

Bazı sunucular doymuş olabilir
E-posta ile müşteri desteği
Netflix ile uyumlu değil

Son düşünceler

Piyasada binlerce VPN var. Hepsi işiniz için yarışıyor. Bu, bazı VPN'lerin çok umut vaat etmesine neden olabilir, ancak biraz.

Bu nedenle, Özel İnternet Erişimi tarafından sunulan dürüstlüğü, basitliği ve şeffaflığı gerçekten takdir ediyoruz. İyi uygulanmış şifreleme ve sıfır günlük politikası, daha ucuz fiyatlarıyla birleştiğinde, bu VPN hizmetini tavsiye et.

SSS

S: PIA iyi bir VPN mi?

A: Evet, PIA çok iyi bir VPN. Sıralamamızda, saygın şirketlerin arkasında beş numara olarak geliyor. Mükemmel bir VPN değil, hiçbiri değil. Bir VPN için alışveriş yapıyorsanız, PIA test etmek için mükemmel bir seçimdir.

S: PIA torrent için iyidir?

A: Evet, PIA torrent için en iyi seçeneklerden biridir. Torrent'leriniz veri kaydı olmadan şifrelenecek ve güvenli olacaktır. En iyi VPNS'nin tamamı torrent için mükemmeldir, ancak en yüksek hızlara ve ekstra korumalara sahip VPN'leri kullanmanızı öneririz.

S: En güvenli VPN hizmeti nedir?

A: En güvenli VPN hizmeti, çift şifreleme sunduğu için NordVPN'dir. Şifrelemeden iki kez geçmek sunucu hızlarını yavaşlatabileceğinden bu bir fedakarlık ile gelir. En iyi VPN'ler, oturum açmadığı ve gerçek şifreleme sunduğu sürece nispeten güvenlidir. En güvenli olmayan VPN'ler, size ücretsiz bir VPN sunanlardır.

S: PIA VPN'in sahibi?

A: London Trust Media PIA'nın sahibidir. CEO Ted Kim ve kurucusu Andrew Lee.

S: VPN kill anahtarı nedir?

A: Bir VPN öldürme anahtarı, bir VPN'in sahip olabileceği en önemli özelliklerden biridir. Yaptığı şey, gerçek IP adresiniz açığa çıktığında algılanır ve ardından bağlantınızı otomatik olarak keser. Bu özellik tek başına IP adresinizin hiçbir zaman kötü niyetli kişilere maruz kalmamasını sağlayabilir.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me