Surfshark İnceleme – Bu Yeni VPN Buna Değer Mi?

Avustralya pazarına başka bir VPN hizmetinin girdiğini ilk duyduğumda, ilk tepkim - bu, bugün mevcut olan harika VPN'lerin çoğundan nasıl daha iyi / farklı olabilirdi??


Ama meraklı bir adamım ve VPN araştırması söz konusu olduğunda kendi kaşıntımı çizmeyi seviyorum. Bu nedenle, Surfshark’ın yeni VPN’ine meşru bir deneme yapmadığım sürece dinlenemezdim.

Bu Surfshark incelemesi, Surfshark VPN protokolleri, özellikleri, müşteri hizmetleri ve işlevselliği hakkında kapsamlı bir genel bakış sunmak için tasarlanmıştır.

Kulağa hoş gelmek? müthiş.

İlk ve en önemlisi, Surfshark'ın arkasında ne - ve kim -?

Surfshark, bir şirket tarafından size sunulan yeni, sanal özel ağ (VPN) hizmetidir İngiliz Virgin Adaları'nda bulunan. Şirket, altı aydan biraz uzun bir süredir faaliyet gösteriyor ve düşük maliyetli VPN planları ve seveceğiniz bir dizi özellik sunuyor. Diğer, daha köklü VPN ağlarına karşı nasıl birikir?

İyi ve kötü Surfshark'ı ele geçirmek için okumaya devam edin ve denemeye değer olup olmadığına kendiniz karar verin.

Surfshark VPN Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi: Kesinlikle kayıt yok
Sunucu Boyutu: 800 ++ sunucular
Sunucu Dağıtımı: 50 ülke
Destek: 7/24 Canlı Sohbet
torrenting: İzin
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, IPSec & IKEs2; 256 bit AES
Merkez: İngiliz Virgin Adaları
Fiyat: $ 1.99 / ay
Resmi internet sitesi: https://surfshark.com

Surfshark'ı Farklı Kılan Nedir??

Bu ağın, mevcut sağlayıcınızdan ayrılmak istemenizi sağlayacak herhangi bir şey olup olmadığını tartışmak için birkaç dakikanızı ayıralım. VPN olarak sahip olduğu önemli bir özellik, hem IKEv2 hem de OpenVPN protokollerini desteklemektir. Bu protokolleri kullanarak, Windows kullanıcıları (IKEv2 aracılığıyla) ve herkes için (OpenVPN'in açık kaynak olması) önde gelen şifreleme standartlarını sunarlar.

Unutmayın, birçok VPN tarafından kullanılan eski VPN protokollerinden bazıları en güncel şifrelemeye sahip değildir. Bu önemli bir ayrım, çünkü Netflix ve diğer şirketler VPN'leri algılayabilir ve bloklar başlatabilir aynı IP adresinden gelen binlerce kullanıcı nedeniyle.

Ayrıca, Surfshark’ın hem IKEv2 hem de OpenVPN desteği, bir dizi yönlendirici ve cihaza kurulabileceği anlamına gelir. TCP ve UDP arasında geçiş yapmak için OpenVPN'deki ayarlara da gidebilirsiniz.

VPN protokolleri

Surfshark VPN protokolleri askeri sınıf 256 bit AES şifrelemesi kullanır. Ancak, şirket, 2048 bit DHE-RSA anahtar değişimi ve bir SHA512 kimlik doğrulama karması ek güvenlik için (çeviri: mümkün olan en iyi şifreleme ve güvenlik). Bu ağa güç sağlayan teknolojide dokunmuş DNS ve WebRTC sızıntı koruması da var.

Surfshark, zamansız bir ağ bağlantısının kesilmesi durumunda oturumunuzu hızlı bir şekilde sonlandırmanıza olanak tanıyan tüm önemli killswitch özelliğine sahiptir. Ancak, iOS uygulamaları dışındaki herhangi bir platformdan varsayılan olarak etkin değildir.

Windows'da killswitch'i etkinleştirmek için dişli çark simgesini tıklamanız, güvenlik menüsünün altında "killswitch" i bulmanız ve "açık" konumuna getirmeniz gerekir. Android destekli cihazlar için öldürme anahtarını açmak için telefon veya tablet ayarlarında bulmanız ve manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Şimdi, nezaket ayrıntılarına geçelim. Surfshark'ı seçmenin en iyi ve en kötü nedenleri nelerdir??

Artıları

 • Netflix ve diğer medya akış hizmetlerinin engelini kaldırır
 • Torrent ve P2P dosya paylaşımı için iyi çalışır
 • Kesin kayıt tutmama politikası
 • Sınırsız sunucu, IP adresi, bant genişliği ve bağlantı
 • Veri saklama veya raporlama yasaları bulunmayan bir ülkede bulunur
 • Üstün güvenlik ve şifreleme
 • Tüm planlara dahil Kill-switch
 • Net sansürü veya bloğu olan ülkelerde mevcuttur
 • Kripto para birimlerini kabul eder
 • Ücretsiz deneme ve 30 günlük para iade garantisi
 • DNS, IPv6 ve WebRTC sızıntı koruması

Eksileri

 • Diğer VPN'lerden daha küçük sunucu ağı
 • Hızlar sunucudan sunucuya değişebilir
 • Uygulama arayüzü, işlevsellik ve tasarım optimizasyonundan yoksundur
 • Sunucular listelenen ülkede bulunmayabilir
 • E-posta destek ekibinden yavaş yanıt

Tescilli Özellikler

VPN, üst düzey SurfShark şifrelemesine, gizlilik önlemlerine ve sızıntı korumasına ek olarak, deneyiminizi geliştirmek için özel olarak tasarlanmış bazı özel özellikler içerir.

surfshark özellikleri

İşte listeden özel ilgiyi hak eden beş tane:

 1. Kullan CleanWeb ™ reklamları, kötü amaçlı yazılımları ve izleme yazılımlarını engellemek için ekstra güç özelliği.
 2. Whitelister ™ VPN'nizle bölünmüş bir tünel oluşturmanıza olanak tanır. Amaç, kullanıcıların ağın güvenliğini bırakmadan bazı web sayfalarını ve uygulamaları atlamasına veya beyaz listeye eklemelerine izin vermektir. Bir bankacılık uygulamasıyla cep telefonunuzda kullanmak harika. Denetimi güvenlik ayarları sekmenizde bulabilirsiniz.
 3. Çok atlamalı ™ çevrimiçi olarak izlerini gizlemek isteyen gizlilik bilincine sahip insanlar için yararlı bir özelliktir. Bu ek şifreleme katmanı, çift VPN oluşturmanıza ve VPN hizmetlerini yasaklayan ülkelerde ekstra güvenlik sağlamanıza olanak tanır. Ağ trafiğiniz iki VPN tüneli üzerinden korunur ve yönlendirilir. Tercih ettiğiniz sunucuya başka bir sunucu üzerinden erişmek için bu özelliği kullanın. Bunun ağ hızınızı önemli ölçüde düşürebileceğine dikkat edin.
 4. Ağ açıkken Sınırsız Mod ™, İnternetin engellendiği ülkelerdeki kullanıcılar endişelenmeden sörf yapabilir. Hızınızı yavaşlatmadan trafiğinizi gizleyerek MultiHop özelliği ile aynı türden erişim sağlar.
 5. Kamuflaj Modu VPN kullanımını internet servis sağlayıcınızdan gizlemenizi sağlayan çok kullanışlı bir özelliktir.

Surfshark Kullanıcı Deneyimi

SurfsharkVPN'i web sayfalarına gidip işletim sisteminizi destekleyen sürümü indirerek veya mobil cihazınızın sürümünü modelinizin uygulama mağazasından alarak indirebilirsiniz. Bu ağ tek tıklamayla işlevsellik sunuyor.

PC'nizden ve cihazlarınızdan başlangıçta açılacak şekilde ayarlayabilir veya Hızlı Bağlantı düğmesini kullanabilirsiniz. Surfshark Mac, Windows, Linux, Android ve iOS cihazlarını destekler. Chrome ve Firefox tarayıcılarıyla kullanım için bir uzantı var. Ayrıca yönlendiricilerle veya TOR-Aşırı VPN maksimum güvenlik için. (VPN yönlendiricileri ve bunların nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.)

İşlevsellik Mobil Uygulamalarına Çeviriliyor mu??

Kullanıcı arayüzü, ekranın alt kısmında sıralanan önemli özelliklerin birçoğu ile aldatıcı bir şekilde basittir. Tüm özellikler ve işlevler hem Android hem de iOS için mobil cihazlarda iyi çalışır.

Eğer faydalanmak istiyorsanız ücretsiz deneme, SurfShark uygulamasını telefonunuza indirin. Bu şekilde, PC'lerde ve diğer cihazlarda kullanmak için sınırsız bağlantıdan yararlanabilirsiniz..

VPN ilk başlatıldığından beri eklenen bir özellik, küçük paketlere izin verme seçeneğidir. Bu, mobil cihazlarda ve yönlendiricilerdeki performansın ve hızın iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

surfshark uygulama arayüzü

Surfshark Kapsamı

Şirketin 50'den fazla ülkeye yayılmış 800'den fazla sunucusu var, bu da daha yerleşik, daha büyük VPN sağlayıcılarından daha az. Bir yıldan az bir süre önce piyasaya sürüldüğünden beri yeteneklerini orijinal 100 sunucudan artırdı, bu yüzden zaman erişimlerinin ne kadar uzayabileceğini gösterecek

Şu andan itibaren, oturum açtığınızda size birkaç seçenek sunmak için yeterince geniş bir sunucu ağı sunuyorlar. SurfShark ağının Çin, Türkiye ve internetin sansürlendiği ve / veya web sitelerinin engellendiği diğer birçok baskıcı ülkede sunucuları var.

Surfshark Müşteri Hizmetleri

surfshark sohbet desteğiİyi bir servis sağlayıcısının bir işareti, bir sorun olduğunda iletişim kurmanın ne kadar kolay olduğu ve sorunları ne kadar çabuk çözebildikleri. Surfshark bu kriterlerden biri dışında hepsinde yüksek not aldı.

Yardım alabileceğiniz ilk yer, web sitelerinin yardım bölümüdür. Burada, bir dizi öğretici, bağlantınızı optimize etmek için en iyi uygulamalar ve kapsamlı bir SSS bölümü bulacaksınız..

Şirket ayrıca 7/24/365 canlı sohbet desteği ve belirli bir şikayet veya yorum göndermek isteyenler için bir iletişim formu sunmaktadır. İşte notları biraz düşüyor. E-posta kişisinin yanıt alması 24 saat kadar sürebilir. Web sitelerinde listelenen telefon numarası veya fiziksel adres de yok.

Günlük İlkesi

Kişisel veya finansal bilgi sağlamanız gerektiğinde, bu bilgilerin ne kadarının şirket tarafından saklandığı konusunda endişelenmeniz gerekir. Ayrıca paylaşmak veya satmak için ne kadar tuttuklarını veya günlük tutma politikasının gerçekte nasıl göründüğünü merak etmelisiniz..

surfshark gizlilik ilkesi

İyi bir şey Surfshark aşağıdakilerle ilgili herhangi bir bilgi depolamaz veya satmaz:

 • Aktivite
 • IP adresleri
 • ad
 • yer
 • Tarayıcı geçmişi
 • Oturum zaman damgaları
 • Kullanılan bant genişliği
 • Ağ trafiği

Bu şirketin kesin bir kayıt dışı politikası var, ancak bir hesap oluşturmak için ödeme bilgilerinizi ve e-posta adresinizi vermeniz gerekecek. Ancak, Surfshark hiçbir bilginizi saklamaz; tüm ödeme kayıtları hesabınızın faturalandırıldığı şirkette kalır. Ayrıca kripto para birimi gibi anonim ödeme seçeneklerini de destekliyorlar.

Hız Hakkında?

Bu ağın hız testleri, AB'nin bazı bölgelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, özellikle Doğu Kıyısı'ndaki sunucularda kullanıldığında yüksek hızlar göstermektedir. Sunucular, uzaktaki bölgelerde ve işlem alanlarından daha uzak şehirlerde bulunduğunda hızlar biraz zarar görür. Bu birçok VPNS için tipiktir, bu yüzden gerçekten bir anlaşma kırıcı değildir.

Hızlar, akışlı video kullanılarak ve 60Mbps bağlantısı olan bir sistemde 256MB oyun dosyasıyla test edildi. 98.71Mbps'lik bir taban çizgisinden çalışarak, Hong Kong'daki sunucudan 25.74Mbps'den Amsterdam'dan 71.06'ya kadar değişen hızlar ayarlandı. Ortalama hızlar 50Mbps civarında seyretti, bu da medya içeriği akışı, oyun oynama, dosya paylaşma ve hatta torrent için bir VPN olarak hala yeterince iyi.

Fiyatlandırma

Şirket, çeşitli düzeylerde hizmet ve fiyatlandırma seçenekleri sunar, ancak temel abonelikleri bile size en iyi özelliklerinden bazılarını verecektir. Onların aylık kullandıkça öde planı aylık 11,95 $ fiyatlandırılır.

surfshark fiyatlandırma

Uzun vadeli bir taahhüdün sakıncası yoksa, en iyi değer seçeneği, her 2 yılda bir 47.76 $ 'dan faturalandırılan 24 aylık planlarıdır. Bu hakkında ortaya çıkıyor Aylık 1,99 ABD doları. Yıllık plan size 71,88 $ geri getirecektir. Aylık 2,99 ABD doları. 2 yıllık planlarıyla, paketlerinde bu kadar değer yaratan en ucuz VPN sağlayıcısı oldular..

Bu tutarların tümü ABD doları cinsinden sunulmuştur, bu nedenle diğer para birimleri için döviz kurunu kontrol edin. Ayrıca AUD, CAD ve USD, Euro, GBP ve hatta Çin Yuanları gibi farklı para birimlerinde ödeme yapma seçeneğiniz de var.

Daha “dijital bir deneyim” tercih edenler için şirket, diğer pek çok VPN sağlayıcısından çok çeşitli ödeme kanalları sunuyor.

 • AliPay
 • Tüm kredi kartları
 • PayPal
 • Kripto para
 • Amazon Pay
 • Google Pay

Tüm planlar, aboneliğin tüm süresi boyunca önceden faturalandırılır ve 30-gün para iade garantisi. Ayrıca bir ücretsiz deneme sürümü mevcut Mac kullanıcıları ve Android veya iOS destekli mobil cihazları olanlar için. Yeni aboneler kupon kodunu kullanabilir “sharkstart" Kasada.

Peki, Surfshark Kararı Nedir??

Platform, akışlı içeriğe erişim, NetFlix, Hulu ve P2P dosya paylaşım web siteleri gibi büyük ad içerik platformları gibi bir VPN istemenizin tüm nedenleri için mükemmeldir.. Hepsinden iyisi, sınırsız bağlantıya sahip olursunuz. Bu, en büyük rakiplerle bile bulacağınız bir yetenek değil.

Kanıt artılar ve eksilerdedir. Bir hizmetin olumlu özellikleri olumsuzluklardan daha ağır basarsa, size bir servet ödemeden vaat ettiğiniz gibi bir platformunuz var. Sonuçta, bu VPN vaadini yerine getiriyor. Fiyat doğru ve çok fazla işlevsellik elde edersiniz.

Diğer Avustralya VPN hizmetleriyle elde edeceğinizden daha az kapsama alanı vardır ve hız ve erişim ile ilgili sorunlar olabilir, ancak bu büyük dezavantajların devam ettiği noktaya kadar. Surfshark'ın kapsama alanlarını genişletme hızı ile, hizmetlerinin gelecekte ne kadar hızlı olabileceğini bilen. Hatta NordVPN kadar hızlı olabilirler.

Son düşünceler

Bunun iki yolu yok. Kendinizi çevrimiçi ortamda korumak istiyorsanız, sisteminiz ve bütçeniz için en iyi VPN'yi bulmanız gerekir.

Özel bir ağ sadece akıl ve anonimlik sunmakla kalmaz, doğru VPN birisinin bilgilerinizi çalmasını ve karanlık web'de satmasını bile önleyebilir. Eviniz için bir güvenlik sistemi satın almak gibi bir VPN bulmaya yaklaşmalısınız - yani, eksiksiz ve toplam gizlilik ve güvenlikten daha azına razı olmayın..

Ağın gerçek müşteriler için nasıl çalıştığını bulmanın yanı sıra teknoloji profesyonellerinden tarafsız incelemelere bakın. Kendinizi görmenin en iyi yolu, ağın kapsamını ve sınırlamalarını gerçekten test etmek için zaman ve işlevselliğe izin veren ücretsiz deneme sürelerinden faydalanmaktır..

Sağlam gizlilik korumasını parola yöneticileri ve virüsten koruma yazılımı gibi ek koruma önlemleriyle birleştirdiğinizde, uçtan uca güvenlik katmanları eklersiniz.

SSS

Hiçbir Surfshark incelemesi size ağ ve ana şirketi hakkında sık sorulan bazı sorulara atlama şansı sunmadan tamamlanmayacaktır..

S: Surfshark'ı ücretsiz deneyebilir miyim?

Şirket macOS, Android ve iOS cihazlar için ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Ayrıca her plan için 30 günlük para iade garantisi sunarlar ve tüm paketler aydan aya tam bir abonelikle aynı düzeyde işlevsellik sunar.

S: Surfshark'ın güvenilir olabileceğini nasıl bilebilirim??

Yeni şirketler ve hizmetler hakkında neler yapabileceğinizi bilmek zor. Yapabileceğimiz en iyi şey, şirket ve hizmetlerini deneyimledikçe görüşümüzü sağlamaktır..

Ancak, Surfshark'ın TrustPilot'daki mevcut veya önceki kullanıcıların yüzde 88'inden mükemmel bir puan aldığını söyleyebiliriz. Bu, şirketle iletişim kurmanın çeşitli yolları ve duyarlı müşteri hizmetleri ile birleştiğinde, güvenilirliklerini belirleme konusunda uzun bir yol kat etmelidir..

S: Yönlendiricimde Surfshark VPN kullanabilir miyim?

Kısa cevap evet. Surfshark'ı kullanmak için yönlendiricinizin OpenVPN protokolü, ve Open VPN'yi sunucu olarak değil, istemci olarak yapılandırabilmeniz gerekir.

Yönlendiricinizin bu protokolü desteklediğini, kullanım kılavuzuna bakarak veya yönlendirici üreticisinin web sitesini kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Modelinize özel talimatlar almak için üreticinin adını Surfshark web sitesindeki bilgi veritabanına da yazabilirsiniz..

S: Surfshark ExpressVPN'den daha güvenli mi??

Karşılaştırmalı alışverişin en iyi yanı, Surfshark'in ExpressVPN veya NordVPN ürünleri gibi diğer platformlara karşı nasıl birikebileceğini görmektir..

Yan yana baktığınızda, Surfshark'ın daha büyük ve daha köklü sağlayıcılarla aynı hızda veya genişlikte hizmet sunmadığı ve ExpressVPN'in sunucuları için yerleşik bir hız testine sahip olduğu sonucuna varabilirsiniz..

Bununla birlikte, şirket herhangi bir sızıntı veya başka sorun ortaya çıkarmayan sıkı bir denetime tabi tutuldu. Güvenlik denetimleri hakkında bilgileri burada bulabilir ve puanlarını kendiniz görebilirsiniz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me