TunnelBear VPN İncelemesi – Hız ve Güvenlikte Ciddi Bir Şekilde Eksiklik

Güzel bir tema ama, adamım, bu hizmet… büyük köpeklerle koşmak için… daha hızlı olsun… - err - ayılar.


TunnelBear, temel düzeyde giriş düzeyinde VPN hizmetleri sağlar. uygun fiyat. Şirketin teklifleri daha az karmaşık kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilse de, hız ve gelişmiş özellikler bekleyenlerin bu VPN sağlayıcısı tarafından hayal kırıklığına uğraması muhtemeldir.

Artıları ve eksileri için tam incelememizi okuyun.

TunnelBear Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kolay
Günlük İlkesi: Günlük kaydı yok
Sunucu Boyutu: 1000 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 20 Ülke
Destek: Bilet sistemi
torrenting: İzin verilmedi
Yayın Akışı: Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN ve IPSec / IKEv2; 256 bit AES şifreleme
Merkez: Kanada
Fiyat: 4,99 $ / ay
Resmi internet sitesi: https://www.tunnelbear.com/

TunnelBear Hakkında Daha Fazla Bilgi

TunnelBear, 2011 yılında teknoloji girişimcileri Ryan Dochuk ve Daniel Kaldor tarafından kuruldu. Özgeçmişlerinde Microsoft ve Goldman Sachs gibi şirketler ve mobil güvenlikle uğraşan bir girişim var. Merkezi Toronto, kısa bir süre önce ABD siber güvenlik devi McAfee tarafından satın alındı.

beş göz istihbarat ittifakıŞimdilik, TunnelBear'ın VPN sağlayıcılarından garantili anonimlik isteyen insanlar için en iyi haber olması gerekmeyen Kanada dışında çalışmaya devam edeceği görülüyor. ABD gibi., Kanada, Five Eyes olarak bilinen gözetim ittifakına aittir..

Bilmeyenler için, Beş Göz ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık hükümetleri arasında işbirliğine dayalı bir çabadır, her ülkenin kasıtlı olarak diğer üyelerin vatandaşlarını gözetlediğini ve bu tür faaliyetleri önleyebilecek iç kısıtlamaları atlatmak. Bu vatandaşların İnternet kullanımının izlenmesi ittifakın birincil hedefi olabilir.

"Günlük Yok" Politikası - Bir Tür

Diğer birçok VPN sağlayıcısı gibi, TunnelBear da katı bir “kayıt tutmama” politikası yayınlar. Ancak, gizlilik politikasını daha ayrıntılı incelemek isteyen kullanıcılar, "günlüğe kaydetme" politikasının yalnızca belirli veriler için geçerli olduğunu çabucak keşfedeceklerdir.

tunnelbear loggin politikası yok

Gizlilik politikası, şirketin IP adreslerinin web sitelerini ziyaret ettiği kayıtları, şirketin sunucuları üzerinden erişilen IP adreslerini ve kullanıcılar bağlanırken yürütülen DNS sorgularını tutmadıklarını belirtir. Ayrıca, kullanıcıların TunnelBear üzerinden bağlıyken eriştiği uygulamalar, web siteleri veya çevrimiçi hizmetler hakkında hiçbir veri depolanmaz.

Şimdiye kadar, çok iyi, ama gizlilik politikası da şirketin kullanıcı adları, e-posta adresleri ve işletim sistemleri ile ilgili verileri tutar. Ayrıca, ödeme için kullanılan kredi kartının son dört basamağını tutar ve ne kadar veri kullanıldığının kaydını tutar.

TunnelBear'ın merkezi Five Eyes ağının bir üyesi olan Kanada'da bulunduğunu unutmayın. Bu nedenle, özellikle müşterileriniz tam bir anonimlik talep ederse, bir VPN şirketi kurmak için mutlaka en iyi yer bu değildir. Hükümet veya bir gözetim ittifakı çalmaya başlarsa, TunnelBear'ın talep edilen verileri teslim etmesi gerekir.

TunnelBear Güvenli mi?

TunnelBear hakkında iyi haber, bazı oldukça ağır güvenlik ve şifreleme önlemleri. Endüstri standardı şifreleme olan OpenVPN, Windows, Mac veya Android çalıştıran çoğu cihazda kullanılabilir. İOS'un en son sürümüne sahip kullanıcılar IPSec / IKEv2 şifrelemesi alır.

tünel ayı şifreleme tablosu

Bu şifreleme protokollerinin her ikisi de şu anda mevcut olan en yeni ve en büyük protokollerdir. 256 bit AES koruması, diğer daha karmaşık VPN hizmetlerinde alacağınızla aynıdır.

Arızaya Dayanıklı Özellik

Ayrıca, TunnelBear, sızıntı koruması sağlayan bir seçenek olan VigilantBear ile donatılmıştır. Bu aslında bir öldürme anahtarı VPN bağlantısı olmadığında etkin hale gelir. Bu seçeneğin varsayılan ayarların bir parçası olmadığını bilmek çok önemlidir. Bu hizmete sahipseniz ve kill anahtarından yararlanmak istiyorsanız, ayarlarınızı değiştirmeniz gerekir. TunnelBear’ın kullanıcı dostu arayüzü bunu oldukça kolay bir süreç haline getiriyor.

Gizleme Özelliği

GhostBear şirketin gizlilik özelliğidir. Hizmetin bu öğesi, VPN kısıtlamalarını atlatmak ve derin paket denetimine karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır. VPN hizmetlerinin Kuzey Kore, Çin ve Suudi Arabistan gibi totaliter ülkelerde engellenmesi giderek yaygınlaşmaktadır. Akademik kurumlar veya işyerleri tarafından sağlanan ağlar VPN'leri engellemek için de oluşturulabilir.

sansürlenmiş ülkeler

Tünel ayı uyanık ayı özelliğiBu durumlarda, gizleme özelliği paha biçilmez olabilir. TunnelBear’ın bu hizmetin sürümü Android, Mac OS ve Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bir kez daha, bu varsayılan ayarların bir parçası değildir, ancak güvenlik ayarları altında açılabilir.

Kısıtlayıcı İnternet yasalarına sahip ülkelerde yaşayan ve bir iş veya okul ağını atlatmaya çalışmayan kişiler, TunnelBear'ın zaten mücadele ettiği bir şey olan yalnızca tarama hızlarını yavaşlatabilecek ek gizleme özelliğine ihtiyaç duymayabilir..

TunnelBear ile Etkileyici Hız

Kullanıcı ayarlarının, kullanıcının göz atma hızını etkileyebileceği doğrudur. bir daha güçlü CPU ve ağ ayarları deneyiminizi olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilecek faktörlerden ikisi.

Bununla birlikte, VPN'niz yeterli bant genişliği ve kaliteli sunucular sunmuyorsa, yükleme ve indirme her zaman bir salyangoz hızında gerçekleşir.

TunnelBear etkileyici olmayan sayılarda test edildi. İsviçre'deki bir sunucu indirmelerde 54 Mbps verirken, Fransa'daki bir sunucu 34 Mbps'ye zarar verdi. Bir ABD sunucusu indirme işlemleri için 13,87 Mbps hızında daha da kötü performans gösterdi.

tünel ayı hız testi

Yükleme süreleri daha iyi değildi. Bir New York sunucusu sadece 15.04 Mbps hızında yüklenirken, bir Amsterdam sunucusu bu sayıyı 27.20 ile biraz geliştirdi. Londra'da, bir sunucu 48.36 Mbps yükleme hızı sağladı, ancak Hong Kong'daki bir başkası 2.63 Mbps'de yüklemeler için yeni bir düşük performans gösterdi.

Hiç kimse, bir VPN kullanırken göz atmalarının hızlı bir şekilde yıldırım olmasını beklemez. Ancak, bu süreler diğer VPN hizmetlerinde olduğundan çok daha yavaştı.

Netflix Beklemeyin

Kullanıcılar Netflix'i seviyor ve çeşitli yargı bölgelerinde hizmete erişebilmek için bir VPN hayati bir gereklilik. Ancak Netflix, insanların hizmetlerine erişmek için VPN kullanmasını engelleme konusunda daha iyi hale geliyor.

netflix vpn engelleme

Bunun nedeni, Netflix'in bazılarının öngörülen bölgelerin dışında içerik sağlamasını engelleyen sözleşmelere bağlı olmasıdır. Örneğin, ABD'deki kullanıcılar, başka bir yerde temel Netflix hizmetiyle kullanılabilecek premium içeriğe erişmek için ek ücret ödemek zorunda kalabilir. Buna göre, ABD kullanıcıları başka bir bölgenin Netflix sürümüne erişim kazanmanın avantajlarından yararlanabilir.

İnsanların başka bir bölgeye yönelik içeriğe erişmesini engellemek Netflix’in ve ortaklarının menfaatleri içindir. Netflix'e erişen VPN'leri kırmak şirket için en büyük öncelik haline geldi. Kabul edelim. Netflix'in derin cepleri var, bu yüzden her zaman daha küçük, daha az varlıklı şirketlerin önüne geçecekler.

Daha büyük ve daha güçlü VPN'lerin bazıları Netflix’in protokollerini aşabilir. TunnelBear, daha büyük, daha güçlü VPN sağlayıcılarından biri değildir. Onlarda var sadece 20 ülkedeki sunucular, özellikle etkileyici olmayan ve sunucu konumlarının çeşitliliği diğer VPN sağlayıcıları tarafından sunulan rakip değildir.

Daha iyi alternatifler istiyorsanız Netflix dostu VPN'lerimize göz atın.

Torrenting Yapılmaz

P2P veya torrentleri destekleyecek bir VPN arıyorsanız, başka bir yere bakmanız önerilir. TunnelBear, VPN'de herhangi bir torrent veya P2P'ye izin vermiyordu. Artık durum böyle değil.

Ancak, hizmet şartları TunnelBear'ı kullanırken her türlü yasadışı eylemi özellikle yasaklar. Ücretsiz müzik veya film indirmeyi planlıyorsanız, bu bir telif hakkı yasasının ihlali ve TunnelBear’ın hizmet şartlarının ihlali anlamına gelir.

BitTorrent'in birincil hedefi olduğu kullanıcılar, başka bir yere bakmak için iyi olabilir. TorGuard, BitTorrent gibi siteleri kullanan kişiler için tasarlanmış bir teknoloji sunar ve diğer VPN hizmetleriyle birlikte kullanılabilir.

Sunucu ve Konum Sayısı

TunnelBear, dünya çapında 20'den fazla ülkede bulunan yaklaşık 1.000 sunucuya sahiptir. Bu çok perişan değil, ancak en iyi VPN sağlayıcılarından bazıları ile özellikle rekabetçi değil.

Tunnelbear VPN sunucuları

Sunucuların sayısı ve konumu, bir VPN'nin ne kadar yararlı olduğu için çok önemlidir. Daha fazla sunucu konumuyla, gerçek konumunuzu başarılı bir şekilde aldatma şansı daha yüksektir. Ayrıca, coğrafi çeşitlilik, ister evde ister yolda olun, yakınınızdaki bir sunucuyu bulma olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Bir sunucu gerçek konumunuza ne kadar yakınsa, VPN hizmetinin o kadar hızlı performans göstermesi olasıdır.

TunnelBear'ın Orta Doğu, Afrika veya Güney Amerika'nın çoğunda sunucusu yok. ABD ve Kanada'da olduğu gibi Avrupa, Hong Kong, Japonya, Meksika, Brezilya ve Avustralya'da da sunucular var. Bu korkunç değil, ancak 100'den fazla ve bazen 200'e yakın sunucu sunan rakiplerle, TunnelBear Donanımlı değil küresel pazarda rekabet etmek.

Bazı VPN kullanıcıları da verilerinin hangi ülkelerde seyahat ettiğini düşünmeyi sever. Bir VPN şirketi yalnızca fiziksel sunucular kullandığında bunu yapmak kolaydır. Şirket İsviçre'de bir sunucunun bulunduğunu söylüyorsa, kullanıcının verilerinin yönlendirildiği yer burasıdır.

Ancak, birçok VPN sağlayıcısı artık trafik iletmek için sanal sunucular kullanıyor. Bu, bir sunucunun gerçekten Çin'de olduğunda İsviçre'de görünebileceği anlamına gelir. Bazı kullanıcılar için bu endişe kaynağıdır.

TunnelBear kullanıcıları için iyi haber, şirketin sadece fiziksel sunucular kullandığını söylemesidir. Sonuç olarak, insanlar verilerinin tam olarak olmasını bekledikleri yere yönlendirildiğinden emin olabilirler.

TunnelBear, talep yeterince yüksekse sanal sunucuları kullanabileceklerini, bu nedenle potansiyel müşterilerin farkında olması için başka bir şey olduğunu belirtiyor..

TunnelBear Müşteri Desteği

Ne yazık ki, TunnelBear müşteri desteği için yüksek not almıyor. Arayüzleri oldukça basit ve kullanımı kolaydır. Daha az sofistike kullanıcı olan insanlar hala zorlukla karşılaşabilir ve ileri düzey kullanıcılar için işler ters giderse, hızlı ve kapsamlı yardım beklerler.

zayıf müşteri hizmetleriMüşteri desteği yalnızca biletli bir e-posta sistemi aracılığıyla sağlanır. Hiçbir canlı destek sunulmaz ve aramak için bir telefon numarası bulmayı beklemeyin. Bu demektir ki yanıt almak genellikle saatler alır. Yanıt, müşterinin sorusuna tam olarak cevap vermezse veya sorununu çözmezse, müşteri birkaç saat daha beklemekle karşı karşıya kalır.

Bu, özellikle kullanıcı bir son tarih üzerinde çalışırken son derece sinir bozucu olabilir. Bazı kullanıcılar yardım almak için şirketin Twitter profilinde TunnelBear'a bile ulaştı, ancak şanssızdı. TunnelBear, destek merkezine bir e-posta göndermek için bir öneriyi tweetleyecek.

Yardım alındıktan sonra oldukça güvenilir görünüyor. Bunun herhangi bir hızda veya verimlilikte olmasını beklemeyin.

TunnelBear'ın Maliyeti?

TunnelBear üç fiyatlandırma planı sunar. “Küçük” plan ücretsizdir, kulağa büyük geliyor. Ancak, kullanıcılar her ay 500 MB ile sınırlı veri. Bu çok az miktarda veri. Çoğu insan sadece birkaç gün içinde bu kadar veriye sahip olacak. Bu ücretsiz plan, hizmeti test etmenin harika bir yolu olabilir, ancak bunu kullanmanın tek nedeni budur.

tünel ayı fiyatlandırma

“Dev” paketler sadece Ayda 9,99 ABD doları, ve sınırsız veri sağlar. Kullandıkça öde planı, bazı müşteriler için, özellikle hizmeti istedikleri zaman bırakma özgürlüğü isteyenler için çok anlamlı olabilir..

TunnelBear, “Grizzly” planlarının en popüler planları olduğunu söylüyor. Bu planı seçen müşteriler yılda sadece bir kez ödeme yaparlar ve fiyat ayda yaklaşık beş dolar olur. Bu, aylık plana göre yaklaşık yüzde 50 tasarruf anlamına geliyor.

Ödeme seçenekleri şunları içerir: banka kartları, kredi kartları ve bitcoin daha fazla anonimlik isteyenler için.

TunnelBear VPN Tavsiye Ediliyor mu? Kesinlikle hayır

TunnelBear'ın bazı iyi özellikleri var. Ancak, daha iyi fiyatlarla daha sağlam özellikler sunan çok daha iyi VPN sağlayıcıları vardır (Think NordVPN). TunnelBear ayrıca acı verici yükleme ve indirme zamanları söz konusu olduğunda mücadele eder. Hız sizin için bir öncelikse, farklı bir VPN sağlayıcısı aramak akıllıca olacaktır.

TunnelBear, ayı temasıyla sevimli bir arayüze sahipken ve yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay olsa da, kullanıcı beklentilerinin altında kalıyor.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me