WindScribe VPN İncelemesi (2020) – Gizlilik ve Hızda Şaşırtıcı Sonuçlar

Windscribe, güvenliği korurken yüksek hız sağlamak isteyenler için sağlam bir VPN'dir. Genel olarak, Windscribe'in bir VPN kullanmaya başlamak veya mevcut bir hizmetten geçiş yapmak isteyenler için iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz. 

Windscribe oldukça iyi olsa da, diğer rakipleri yenmez Nord VPN gelişmiş çift şifreleme ve daha fazla sunucu sunar, ucuz fiyatlandırma ve canlı destek. 

Bu derlemede, teknolojilerini, indirme hızlarını, günlük kayıt politikalarını ve fiyatlandırmayı daha iyi anlamak için Windscribe VPN hizmetine derinlemesine bakacağız.

Harika bir isme sahip olmanın yanı sıra, Windscribe, operasyonları hakkında% 100 şeffaf gibi görünürken bazı ciddi yumruklar sunan bir VPN hizmetidir..


Şeffaflık ve VPN hizmetleri her zaman el ele gitmemiştir. Windscribe canlandırıcı buluyoruz.

Genellikle burada Gizlilik Avustralya'da ücretsiz VPN'lerden uzak duruyoruz. Windscribe farklıdır, çünkü premium seçeneğe ve çok eğimliyseniz maliyetlerinizi düşük tutmanın düzgün bir yoluna sahiptirler.

Windscribe'in ücretsiz sürümünde VPN, aylık 10 GB ödenekle ortalama ancak kullanılabilir hızlar sunuyor. Premium seçenekleri, çok sayıda araç ve daha yüksek hızlarla birlikte gelir.

Kenar notu: Web sitelerinin ana sayfasının ne kadar havalı olduğunu belirtmeliyim. Bu garip geometrik şekil şeyler imlecinizi takip ediyor ve beni hizmetin kendisini test etmekten ciddiye aldı. ����

genel bakış

WindScribe, ABD merkezli müşteriler için iyi bir alternatif sağlayan Kanada merkezli bir şirkettir. Bir teklif GB bant genişliği ile ücretsiz VPN planı aylık prim planları ile birlikte. 256 bit AES şifrelemesi ve standart OpenVPN tünel protokolü sunarlar. Premium seçenek hızlıdır ve çok sayıda araç mevcuttur.

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Tanımlayıcı Günlük Yok
Sunucu Boyutu: 480 ++ sunucular
Sunucu Dağıtımı: 66 Ülke
Destek: Otomatik sohbet desteği
torrenting: İzin
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN protokolü; 256 bit AES şifreleme
Merkez: Kanada
Fiyat: $ 4.08 / ay
Resmi internet sitesi: https://windscribe.com
WindScribe Artıları:
 • Sızıntı yok / kullanımı güvenli
 • Netflix kısıtlamalarını aşabilme
 • Torrentlere izin verilir
 • Birden fazla cihazda ve platformda çalışır
 • Kullanıcı dostu uygulama
 • İyi gizlilik ve şifreleme özellikleri
WindScribe Eksileri:
 • Destek’in ilk savunma hattı bir chatbot
 • 7/24 canlı sohbet yok
 • Kanada VPN hizmeti
Özellikleri:
 • Sunucular 60 ülke ve 110 şehir
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Sınırsız bant genişliği
 • DNS sızıntı koruması
 • Öldürme anahtarı
 • Gizli modu
 • Reklam engelleyici
 • Port yönlendirme için çok sayıda seçenek
 • Eşler arası destek
 • Chrome ve Firefox için uzantılar
 • Mac ve Windows için IKEv2 dahil uzantı protokolleri

Verilerinizle WindScribe VPN'e Güvenirseniz?

Gizlilik politikasını herkesin anlayabileceği basit bir dilde yazdığı için WindScribe VPN'i övüyoruz. Potansiyel bir müşterinin sahip olabileceği endişeleri gidermek için harika bir iş çıkarıyorlar.

Başlangıçta belirttiğimiz gibi, WindScribe Kanada dışında faaliyet göstermektedir. Sonuç olarak, Five Eyes çevrimiçi gözetim programına tabidirler. Bazı raporlar, CSIS'in (Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi) vatandaşlarından gizlice çevrimiçi bilgi topladığını açıkça göstermiştir..

Bununla birlikte, Kanada'daki İSS'lerin (VPN'ler değil) kullanıcılarındaki günlükleri gizli tutma gücü çok azdır veya hiç yoktur. Bill C - 11'den kaynaklanan korsanlıkla mücadele mevzuatına uymak zorundadırlar.

Şimdi, bir VPN bir İSS değildir. Hükümet bir VPN şirketinden bilgi isterse, yeni bir yasayı geçmedikleri sürece şu anda alamadılar.

WindScribe VPN İncelemesi (2020) - Gizlilik ve Hızda Şaşırtıcı SonuçlarKanada tabanlı bir VPN istemcilerinde günlük tutarsa, Kanadalı yetkililer bu verileri hizmetten almaya çalışabilirler..

Adil olmak gerekirse, Çin ve Rusya gibi ülkeler Beş Göz İttifakı'nın bir parçası değildir ve bilgilerinizi çalmak söz konusu olduğunda çok daha büyük bir tehdit oluşturur..

Tüm gerçeklere sahip olmak güzel. Ayrıca, Windscribe'in kullanıcıları için herhangi bir sorun olduğunu şiddetle reddettiğini de bilmelisiniz. Kaç gözün olduğu umrumda değil!

Unutmayın, Kanada'nın da bazı katı telif hakkı yasaları vardır. Torrent için bir VPN kullanıyorsanız, bu dikkate alınması gereken bir şeydir.

Hizmet aldığınız şirkete güvenmeniz gereken yer burasıdır. Bir şirketin müşterilerinden kaydedilmiş verileri yoksa, hükümet bu verileri onlardan uzaklaştıramaz.

PureVPN ve IPVanish gibi diğer şirketlerin her ikisi de oturum açmayan VPN hizmetleri olduğunu iddia etti. Her ikisi de hükümetlerine kadar müşteri bilgileri verdiler. Sadece “hayır” ve “giriş” kelimelerini göremez ve uğraştığınız şirkete hemen güvenebilirsiniz..

Windscribe, günlüğe kaydetmenin nasıl çalıştığı ve sahnelerin arkasında ne yaptıklarına dair derin bir açıklamaya sahiptir. Onları her zaman yaptıklarıyla ilgili açık oldukları için alkışlıyoruz.

WindScribe'ın olumlu yönlerinden biri, kullanıcıların hizmetlerini sınırsız sayıda cihazda kullanmalarına izin vermeleridir..

Ancak, bir VPN abonelik paketi kullanan birden fazla kişinin olmadığından emin olmak için her VPN aboneliğine bakma hakkını saklı tutarlar.. WindScribe'ın bunu başarabilmesinin tek yolu, bağladığınız cihaz sayısını analiz etmektir..

Windscribe'in bu konuda söylediği şey:

“Tek bir Windscribe hesabının tek bir kişi tarafından kullanılması amaçlanmıştır ve ben de medeni durumunuzu kastetmiyorum. Bireylerin aynı anda 50+ bilgisayara ve 100+ telefona bağlanması oldukça nadirdir. Bant genişliği kullanımı ve bağlantı sayıları, “en kötü suçlulara” bakan ve bu kullanıcının potansiyel olarak kötü niyetli olup olmadığına karar veren gerçek zamanlı izleme sistemimiz tarafından kullanılmaktadır. Daha sonra bir insan yanlış pozitif olması durumunda hesabı yasaklamaya veya beyaz listeye “kötüye kullanım” koymaya karar verir.

Hesabı karınızla veya erkek kardeşinizle paylaşırsanız iyi olur, ancak bu, aynı şeyi paylaşan biriyle paylaştıkları bir “paylaşım zinciri tepkisi” ortaya çıkarabilir. Bu yasaklanmanın kesin bir yoludur. ”

Adil bir politika.

WindScribe'in kolluk kuvvetlerinin daha sonra kullanabileceği verileri tutmakla ilgilenmediğini tespit ettik.

Windscribe'a, piyasadaki diğer lider VPN sağlayıcılarına güvenebildiğiniz kadar güvenebilirsiniz. Sana ara vermesi gereken tek şey, Kanada yargı sistemine gerçekten güvenmiyorsanız.

Windscribe Fiyatlandırması ve Kapsamı

windscribe fiyatlandırması

Fiyatlandırma ayda 9 $ 'dan başlıyor. Bu WindScribe'in pahalı görünmesine neden olabilir. Bununla birlikte, yıllık 49 dolar olan yıllık planı alırsanız, Aylık 4,08 ABD doları. Bu oldukça iyi bir anlaşma ve Windscribe açıkça uzun vadede kaydolmanızı tercih ediyor.

Bu, fiyatı karşılaştırılabilir VPN hizmetleri için ödeyeceğiniz tutarla eşit tutar. WindScribe'de indirim almak için harika bir seçenek var.

Windscribe, ayda bir dolar için bir konum ekleyebileceğiniz bir Plan Oluştur seçeneğine sahiptir. Nereye bağlanmanız gerektiğini biliyorsanız, bu iyi bir maliyet tasarrufu olabilir.

WindScribe tarafından sunulan ücretsiz VPN'yi ücretli hizmetten ayıran dört şey vardır:

 • kontrol listesi vektörBant genişliği - Ücretsiz hizmeti kullandığınızda, 10 GB bant genişliği ile sınırlandırılırsınız. Ücretli servis ile sınırsız bant genişliğiniz var.
 • Sunucu Konumları -Ücretsiz servis ile 11 konuma erişiminiz var. Ücretli servis 110 konuma erişim sağlar.
 • hız - Ücretli VPN sunucularının ücretsiz olanlardan daha hızlı olduğunu fark ettik.
 • ABD Tabanlı Akış Hizmetleri - Ücretsiz hizmeti kullanarak Netflix'e bağlanamazsınız. Sadece ücretli olanla çalışacak.

Bu farklılıkların dışında, yazılım aynıdır. Yeni sürüme geçtikten sonra, kullanılabilecek belirli sunucular bulunduğunu ve uygulama penceresinde görünen bant genişliği sınırının kaybolduğunu göreceksiniz..

WindScribe'a tamamen anonim olarak kaydolabilirsiniz. Adınızı ve hatta bir e-posta adresinizi girmeniz gerekmez. Bunu yapmanın bir dezavantajı, şifrenizi kaybederseniz, onu kurtarmanın hiçbir yolu olmayacağıdır. Ödeme seçenekleri arasında kredi kartları, PayPal, Paymentwall ve Bitcoin bulunur.

windscribe kaydı

Ücretsiz bir hesap oluşturma seçeneğiniz vardır. Ücretsiz hesap, sınırlı sayıda sunucuya erişim sağlar. bedava hesap ayda 10 GB ile sınırlıdır. Can sıkıcı bir şey, ücretsiz hesaba kaydolduğunuzda, Pro hesabına kaydolmak için sürekli baskı görmenizdir..

Ücretsiz sürüm sunan tüm servisler için bu oldukça normaldir. Birisi size ücretsiz şeyler verdiğinde şikayet etmeyi bırakın!

Windscribe VPN'in dikkatlice okumanız gereken bir geri ödeme politikası vardır. Bir abonelik satın almadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır:

 • İlk, geri ödeme almak için sadece üç gününüz var.
 • Geri ödeme politikası yalnızca doğrudan WindScribe'den satın alırsanız geçerlidir. SocialStack gibi bir üçüncü taraf sitesinden satın alırsanız geri ödeme seçeneği yoktur.
 • Son olarak, bu üç gün içinde 10 GB'den fazla veri kullanırsanız geri ödemeniz geçersizdir.

windscribe iade politikası

Kısmen, kısa geri ödeme penceresini anlıyoruz. Ücretli bir abonelik almadan önce insanları ürünlerini ücretsiz olarak test etmeye teşvik ederler.

Tek Hesapla Birden Çok Cihaz Bağlama

birden fazla cihazİster ücretsiz hizmeti ister ücretli bir hizmeti kullanıyor olun, tek bir hesap kullanarak VPN'nize aynı anda sınırsız sayıda cihaz bağlayın. Bu, WindScribe'a özgü inanılmaz bir özelliktir. Çoğu VPN hizmeti yalnızca beş veya daha az eşzamanlı bağlantıya izin verir.

WindScribe, büyük bir aileniz varsa veya küçük bir işletmeniz varsa harika bir seçenektir. Tek bir hesapla, birden fazla kişi hizmetten yararlanabilir.

Yasal Uyarı: Windscribe, VPN kimlik bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmanızı istemez. Bir kerede saçma bir cihaza bağlı hesapları araştırıyorlar. Sistemi dolandırmaya çalışıyorsanız (bunu önermiyoruz), başka bir yere bakın.

Windscribe, ailenizin içinde tutarsanız umursamıyor gibi görünüyor. Bir hesapta yalnızca 100 cihaz görmek istemediklerini hissediyoruz.

WindScribe Pro, yönlendiricinizde bir VPN kurmanıza izin verir. Bu, tek bir harici bağlantı kullanarak ağınızdaki her cihazı korur.

WindScribe Pro, 60 ülkede ve yaklaşık 110 şehirde bir VPN altyapısına sahiptir. Durum sayfalarında sunucularının durumunu kontrol edebilirsiniz.

WindScribe Kurulumu

WindScribe'i indirmek ve yüklemek kolaydır.

windscribe uygulama yüklemesi

Programı makinenize yüklemek için basit talimatları uygulayın. Program yüklendikten sonra, hesap bilgilerinizi girmeniz veya yeni bir hesap oluşturmanız istenir..

Kullanıcı adınız ve şifreniz kabul edildikten sonra, WindScribe heads up ekranını göreceksiniz. WindScribe geçerli konumunuza göre sizi otomatik olarak en iyi sunucuya bağlar.

İstediğiniz zaman bu sunucuyu değiştirebilirsiniz.

Müşteri desteği

WindScribe, web sitelerinde müşteri desteği için altı seçeneğe sahiptir.

windscribe müşteri desteği

Bunlar:

 • Kurulum kılavuzları
 • SSS
 • Bilgi temelleri
 • Subreddit
 • Gary ile konuş
 • Bilet gönderin

Garry ile Konuş seçeneğini gördüğümüzde heyecanlandık. WindScribe'in, ekstra bir “r” eklemek gibi hisseden Gary adında bir adamla canlı sohbet ettiğini düşündük.

Bir veya iki soru sorduktan sonra, otomatik yanıtlar vermek üzere tasarlanmış bir programla konuştuğumuz açıktı. Zorunlu soruya yazdığımızda: Gerçek bir insan mısınız? Alaycı tepki aldık - “Beni buldun, dedektif olmalısın. Devam etmek, sorunuz nedir? ”Bu aynı zamanda sinir bozucu ve sinir bozucuydu.

Garry sizin için basit soruları cevaplayabilir. Çoğu zaman, bu yeterli. Gerçek bir kişiye ulaşmanız gerektiğinde, canlı sohbet ve bir bilet sistemi var. Canlı sohbet diğer bazı VPN şirketleri gibi 7/24 değil.

Garry'nin kullanımları var, Netflix'ten hangi sunuculara erişebileceğiniz konusunda bize harika bilgiler verdi..

WindScribe Netflix ile çalışır mı? (Pro Sürüme ihtiyacınız olacak)

Bir kişi hizmetin Netflix ile çalışıp çalışmadığını sorduğunda, bilmek istediği şey WindScribe'ın ABD'de yayınlanan içeriğin Coğrafi kısıtlamasını atlayın. Netflix ve diğer akış hizmetleri VPN'leri tanımlama ve VPN kullanıcılarını engelleme konusunda çok iyi hale geldi.

WindScribe ana sayfasını ziyaret ettiğinizde, Netflix hakkında hiçbir şey söylemez. Bu şaşırtıcı çünkü Netflix'i veya diğer akış hizmetlerini atlayabilen VPN'lerin çoğu, içeriğin coğrafi kısıtlaması, tüm ana sayfalarına sıva yapıyor.

Korkma, hikayede daha fazlası var.

WindScribe VPN İncelemesi (2020) - Gizlilik ve Hızda Şaşırtıcı SonuçlarWindScribe’ın ücretsiz hizmetini kullanarak Netflix'e bağlanmaya çalıştık.

Ve bugün piyasadaki birçok VPN ile aldığınız sinir bozucu akış hata mesajı ile karşılandık.

Ancak, bu hizmetin Pro sürümünü kullandığınızda farklı bir hikaye. WindScribe, Netflix ABD içeriğine sorunsuzca erişmenizi sağlayan bir "WindFlix Konumu" seçeneğine sahiptir.

bu not alınmalı WindScribe, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Japonya ve Kanada'daki kısıtlı içeriğinizin kilidini açabilir.

Gizlilik ve Şifreleme Özellikleri

Windscribe gizlilik seçenekleriWindScribe inanılmaz VPN protokollerine sahiptir. Bunlar arasında openVPN, SOCKS 5 protokolü ve IKEv2 bulunur. IKEv2 protokolü varsayılan protokoldür. Ancak, openVPN sektördeki standarttır. Bundan bahsediyoruz çünkü ürünü kullanmaya başladığınızda VPN'yi açmak için geçiş yapmak isteyebilirsiniz.

WindScribe VPN ile şunlara erişebilirsiniz: AES - 256 şifre ile SHA512 yetkisi ve bir 4096 bit RSA anahtar şifrelemesi masaüstü bilgisayarlarda ve AES 128 GCMcipher ile şifreleme P-256 anahtar değişimi ve TLS 1.2, ECDHE_RSA tarama uzantıları için. Bunlar çok etkileyici teknik detaylar. Bu şifreleme yelpazesinin her iki ucunda hiçbir zaman saldırı olmadı.

Torrent'e İzin Verilir

Birçok VPN torrent göndermeyi yasaklıyor. DMCA şikayetleriyle ilgili sorun yaşayacaklarından endişe ediyorlar. Torrentlemeye izin veren diğerleri, sadece birkaç sunucuda sunacak. WindScribe teknik olarak torrent kullanımına izin verir.

Ayrıca, farklı torrent istemcilerini nasıl yapılandıracağınızı gösteren öğreticiler de sağlarlar. Ancak, tüm sunucularında torrentleri desteklemezler. Bunun nedeni, sunucuları olan bazı ülkelerde çok güçlü dijital telif hakkı koruma yasaları.

Bu nedenle, torrent oturumları için WindScribe kullanmayı düşünüyorsanız, önce sunucularını kontrol etmeli ve P2P ile dost ve nispeten size yakın bir tane bulabileceğinizden emin olmalısınız..

Sunucu Hızı

ortalama vpn indirme hızıHız testimizin amacı olabildiğince ampirik olmaktır. Bu görevi gerçekleştirmek için Kanada'da bir sunucuyu test ettik ve ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Hong Kong'daki sunuculara bağlandık.

Her bir konum için 50 MB'lık bir test dosyası kullandık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sunucudan indirdiler. Bu, altı saatlik aralıklarla günde birkaç kez yapıldı. Her test için ortalama indirme hızını aldık ve ardından toplu verileri topladık.

Yukarıdaki grafik, WindScribe'in diğer popüler VPN'lerle karşılaştırıldığında nasıl performans gösterdiğine dair bir fikir vermektedir. Gördüğünüz gibi, WindScribe en hızlı değildi, ama yine de hızlıydı.

Sonuç

WindScribe, çok şey sunan bir VPN'dir. Kim sınırsız sayıda cihaz bağlamalarına izin veren bir VPN servisi istemez ki? Ve US Netflix'e bağlanmak için özel bir sunucu ayarlanmış bir VPN mi? Yurt dışında yaşayanlar için bu bir nimet gibi görünüyor.

WindScribe VPN sağlam bir VPN'dir.

Netflix'e hızlı hızlarla erişmek isteyen herkese öneriyoruz.

Destek sayfası harika görünüyor. Sorunları çözmek için altı seçeneğe sahip olmak ideal görünmektedir. Ancak, 7/24 canlı sohbete sahip olmamaları destek sistemlerine hafif bir ding veriyor. Birisiyle canlı sohbet edeceğinizi ve ardından otomatik yanıtlar alacağınızı düşünmek iyi bir duygu değildir.. Bir destek ekibine e-posta göndermek, tek yapmak istediğiniz bir insanla sohbet etmekle konuşmak olduğunda sinir bozucu gelebilir.

WindScribe, geliştirmeye devam eden kullanıcı dostu bir VPN hizmetidir. Sizi bunun hakkında bilgilendirmek için işimizi yaptık. avantajları ve Dezavantajları. Artık hepsi size bağlı. 

Hala daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Avustralyalılar için en iyi VPN'lere ilişkin kılavuzumuzu okuyun.

İyi şanslar!

SSS

Windscribe Ne Kadar İyi?

Windscribe, yüksek hızlar ve çeşitli araçlar sunan sağlam bir VPN seçimidir. Windscribe ile ilgili en iyi şey, ABD ve İngiliz Netflix içeriğini izlemenize izin veren özel Netflix sunucularıdır.

Windscribe ücretsiz sürümü iyi mi?

Windscribe'in ücretsiz sürümleri ile ilgili olarak, oldukça harika. VPN'lere gelince, premium sürüm için ödeme yapmadan önce hizmeti test etmek gerçekten orada. Sınırlı veri, sınırlı hız ve sınırlı sunucularla, iyi bir test alanı görevi görür.

Windscribe şifreli mi?

Evet öyle. Bir VPN hizmeti olarak, tekliflerinin ana amacı budur.

Windscribe güvenli bir VPN mi?

Evet, şifreleme seçenekleriyle güvenli bir VPN'dir. Tek feragat, şirketin vatandaşlarını gözetlediği bilinen Kanada'da ikamet etmesidir. Windscribe günlük tutmaz, böylece Kanada hükümeti Windscribes müşterinin bilgilerini gölgeli şeyler çıkarmadıkça çalamaz.

Windscribe'in bir öldürme anahtarı var mı?

Evet. VPN bağlantınız kesilirse uygulama sizi internetten ayırır. Bu, bir sunucu rastgele düşse bile bağlantınızı korumak için bir araç görevi görür.

Windscribe P2P'i destekliyor mu?

Evet, çoğunlukla. Torrentlere tüm sunucularda olmasa da çoğunda izin verilir. Hizmet torrent indirmelerini engellemez, izlemez veya kısıtlamaz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me