Hotspot Shield İncelemesi: Güvenlik ve Gizlilik Sorunlarıyla Hızlı Bir VPN

Bu şirket utanç verici bir sızıntıdan muzdarip. DNS sızıntısı. Çevrimiçi gizlilik öncelik listenizde düşükse, bu bir sorun olmayabilir.

Çevrimiçi özel verilerinizin (finansal işlemler, internet arama geçmişi, e-postalar ve daha fazlası dahil) düşüncesi çalınması midenizi rahatsız ediyorsa, sanal bir özel ağ (VPN) zamanı.

Var yaklaşık yüz trilyon aralarından seçim yapabileceğiniz hizmetler ve hepsini birer birer inceliyoruz.

Hotspot Shield incelememiz, dünya çapında 600 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan bu sanal özel ağın gizliliğinizi kontrol etmenize ve kimliğinizi korumanıza yardımcı olup olamayacağını gösterecektir..

Contents

genel bakış

AnchorFree’nin Hotspot Shield, ücretsiz bir hesap ve ücretli bir hizmet sunan yaygın olarak kullanılan bir VPN hizmetidir.

FeaturesInformation

Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu: 2500+ Sunucu
Sunucu Dağıtımı: 27 ülke
Destek: Bilet sistemi
torrenting: İzin
Yayın Akışı: Çok sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: Mancınık Hydra; 128 bit AES ve 256 bit AES şifreleme
Merkez: Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat: 7,99 € / ay
Resmi internet sitesi: https://hotspotshield.com
vpn gizlilikHotspot Shield’in Artıları:
 • Yüksek indirme hızları
 • Düşük fiyat
 • Yedi günlük ücretsiz deneme
Hotspot Shield’in Eksileri:
 • Sınırlı sunucu konumları
 • Sınırlı yapılandırma seçenekleri
 • ABD dışından Netflix ve Hulu gibi akış hizmetlerine bağlanamama
Elite Abonelikte Kullanılabilen Özellikler:
 • 25 ülkede sunucu
 • 45 günlük para iade garantisi
 • Öldürme anahtarı
 • Wi-Fi koruma otomatik bağlantı
 • IPv6 ve web gerçek zamanlı iletişim
 • Aynı anda beş cihazı bağlayın
 • Reklam Engelleyici, çerez engelleyici, izleyici engelleyici
 • Bölünmüş tünel açma
 • Gelişmiş taşıma protokolü teknolojisi
 • Eşler arası bağlantılara izin verilir
 • Elite aboneliği ile sınırsız veri ve sınırsız bant genişliği
 • Birden fazla dil mevcut

Hotspot Shield Güvenilir Olabilir mi?

HotSpot Shield, kullanıcılara gizlilik, anonimlik ve güven sunmaktan gurur duyar. Ancak, bir endişe duyulan alanların sayısı güvenlik konusunda samimi olan bir kişinin bu hizmeti kullanmadan önce iki kez düşünmesine neden olabilir..

mobil cihazlarda e-posta bildirimiHizmete kaydolurken Hotspot Shield bir e-posta adresi ve şifre ister. Bu, VPN hizmetlerinin çoğu için standart ücrettir. Hotspot Shield, kullanıcıların zayıf parolalar girmesine izin verir ve kullanıcılardan daha güvenli parolalar kullanmalarını istemez.

Hotspot Shield kontrol paneline erişim izni vermeden önce e-posta adresinin sahibi olduğunuzu doğrulamak için e-posta adresinize bir doğrulama gönderilir.

Hotspot Shield, kredi kartı, PayPal ve bir dizi diğer ödeme sistemi ile ödeme kabul etmektedir. Var BitCoin gibi nakit veya kripto para birimleri kullanarak anonim ödeme veya yarı anonim ödeme yapma olanağı yok. Ancak, Hedef, En İyi Satın Alma ve Starbucks’tan olanlar dahil hediye kartları kullanma seçeneği vardır.

hotspotshield ödemesi

Hotspot Shield’in gizlilik politikası IP adresinizi uzun vadede saklamayacaklarını söylüyor. Ancak, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve kullandığınız uygulamalar hakkında veri toplarlar. Hotspot Shield’in ana şirketi olan AnchorFree, bu bilgilerin sadece analitik ve sorun giderme amacıyla toplandığını söylüyor. Topladıkları bilgilerin sizi tanımlamak için kullanılmadığını belirtirler. Bu, bazı kullanıcılar için yeterince iyi olabilir. Ancak, gizlilik konusunda bilinçli iseniz, Hotspot Shield sizin için doğru seçenek olmayabilir.

  Herkesin Bilgisayarının Hack Olduğunu Bilmesinin 12 Yolu

Hotspot Shield kullandığınız işletim sistemi sürümü, kullandığınız tarayıcı, mobil ağınızdaki bilgiler ve kullandığınız donanım gibi bilgileri toplar. Hotspot Shield, bu bilgilerin asla sizinle ilişkilendirilmediğini ve sadece analitik amaçlar için kullanıldığını söylüyor.

Ücretsiz sürümü kullanan kişiler, kişisel bilgilerinin reklamverenlere sızdırılma riskini taşır. Hotspot Shield’in Premium sürümü bu riski kullanmaz. Ancak, özellikle reklam destekli hizmeti kullanıyorsanız ve gizliliğinizi korumak istiyorsanız bunu göz önünde bulundurmak iyi olur.

Demokrasi ve Teknoloji Merkezi, Hotspot Shield’in vaatlerinin aksine kullanıcı verilerini topladığını belirten FTC’ye şikayette bulundu. Bunu reklam için JavaScript kodunu aktif olarak enjekte ederek yaparlar. Ardından trafiği durdurur ve kullanıcıları belirli e-ticaret sitelerine yönlendirir.

Hotspot Shield’in gizlilik politikasını inceledikten ve geçmişlerine baktıktan sonra, sundukları güvenlik düzeyinin onlara güvenmeniz için yeterli olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Birincil endişeniz, nerede olursanız olun güvenli bir şekilde gezinebilmeniz için göz atmanızı şifreliyorsa, o zaman Hotspot Shield doğru cevap senin için.

Hotspot Shield Sunucuları Nerede?

Hotspot Shield İncelemesi: Güvenlik ve Gizlilik Sorunlarıyla Hızlı Bir VPNHotspot Shield daha fazla 27 ülkede 2.500 sunucu. Hotspot Shield Elite hizmeti güvenilir ve hızlı bir hizmettir. Kullanıcılara iyi şifrelenmiş bir dizi IP adresine erişme olanağı verir. Hizmet, iletilen verileri gizleme konusunda iyi bir iş çıkarıyor.

Hotspot Shield’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde birden çok sunucusu vardır. Ancak, sunucuların konumu ve IP adresi hizmet tarafından sağlanmaz. Hotspot Shield Elite üyelerine sınırsız bant genişliği vaat edildi, ancak ISS’lerinin kuralları nedeniyle sınırlamalar yaşayabilirler. Hotspot Shield’i kullanırken İnternet hizmetinizin hızının kısmen İnternet servisinizin gerçek konumuna göre belirlendiğini unutmamalısınız..

Hotspot Shield Kullanımı Kolay mı?

Hotspot Shield, hizmetlerini basit ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlamıştır. Bir düğmeyi tıklayarak konumunuzu değiştirebilir, sisteme bağlanabilir ve konumunuzu gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. Sistem ne zaman korunduğunuzu ve ne zaman korunmadığınızı açıkça gösterir.

Bağlandıktan sonra saatinizi, bant genişliğinizi, sanal IP adresinizi ve geçerli konumunuzu gösteren bir ekran göreceksiniz. hangisini değiştirebilirsin.

hotspotshield bağlantı testi

Sol üst köşeye baktığınızda, daraltılabilir menüyü göreceksiniz. Bu menüyü tıkladığınızda seçilecek birkaç öğe vardır. Uygulamanın nasıl çalıştığını ayarlayabilirsiniz. Örneğin, işletim sisteminizi başlattığınızda uygulamanın otomatik olarak başlatılmasını, bir öldürme anahtarını etkinleştirmek veya IP sızıntısını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz..

Hotspot Shield Çalışanları:
 • 128 bit AES şifreleme
 • 256 bit AES şifreleme
 • Veri sıkıştırma için Catapult Hydra özel protokolü

Hotspot Shield Ne Kadar Hızlı?

AV – Test, VPN’nin güvenliğini, hızını ve performansını değerlendirdiği ve Hotspot Shield Elite’i yarışmayla karşılaştırdığı bağımsız bir çalışma yürüttü.

  Avustralya'da HBO Nasıl İzlenir

vpn gecikme sonucu grafiği

Test, farklı VPN hizmetlerinin gecikmesini inceledi. Gecikme, veri paketinin sunucuya ulaşması için geçen süredir. Açıkçası, kullanıcı ve sunucu birbirinden ne kadar uzaksa, gecikme de o kadar yüksek olur. Gecikme süresi ne kadar düşük olursa bağlantı o kadar hızlı ve algılanan bağlantı o kadar hızlı olur.

Yukarıdaki grafik, farklı VPN’ler için haftalık ortalama gecikme süresini göstermektedir. SSL şifreli ve SSL olmayan şifreli bağlantılar gecikmede büyük bir fark göstermediğinden, ortalamalar birleştirilerek genel sonuç elde edildi.

Tüm ürünler için eşit test senaryoları oluşturmak amacıyla, VPN sunucuları tüm ürünlerde manuel olarak aynı olacak şekilde seçilmiştir. West Coast, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki VPN’ler için seçildi ve İngiltere, AB’deki VPN’ler için seçildi. Bu testte farklı faktörler dikkate alınmıştır. Örneğin, bir AB kullanıcısının ABD tabanlı bir VPN sunucusu üzerinden başka bir AB kullanıcısına bağlanmasını sağlar. Bu, bağlantının Atlantik’i iki kez geçmesi gerektiği anlamına geliyordu.

Gördüğünüz gibi, bir VPN’ye bağlı olmayan referans olarak belirlenen sunucuya ulaşmak en hızlı VPN’in neredeyse iki katı sürdü. Hotspot Shield Elite kısa bir süre sonra devreye girdi ve mevcut en hızlı VPN hizmetlerinden biri oldu.

Akış Hızı

Aynı çalışma Hotspot Shield Elite’in iyi bir aktarım hızına sahip olduğunu gösterdi. Bu, net, akıcı akıştan zevk almak isteyen bireyler için iyi bir seçenek haline getirir. Akış hızına saniyede kilobayt cinsinden baktığınızda, Hotspot Shield Elite’in bir VPN’ye bağlı olmayan referans hızından sadece biraz daha yavaş olduğunu göreceksiniz..

vpn akış hızı sonuç tablosu

Torrent Hızı

Popüler bir VPN kullanımı, eşler arası hizmetler kullanılırken kişinin kimliğini gizler. Bunu yapmanın birkaç nedeni vardır. Bazı İnternet servis sağlayıcıları torrent protokolünü sınırlar veya tamamen engeller. Diğerleri, fikri mülkiyet hakkı sahibi yasaları ihlal ettiği için bildirim alacaklarından endişe edebilir. Torrent’i zorlamak ve iyi bir indirme hızına sahip olmak zor olabilir. Torrent için VPN’lerimizi okuyun.

vpn torrent hız sonuç çizelgesi

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Hotspot Shield Elite bir sonraki ürün grubuna göre yaklaşık yüzde 20 daha hızlı.

downlink

İndirme hızı, içeriğin İnternet’ten cihazınıza ne kadar hızlı gittiğini doğrudan etkiler. Bir VPN’nin ne kadar iyi performans gösterdiğini belirlerken en önemli faktör budur. Web sayfalarını ne kadar hızlı açabileceğinizi, içerik indirebileceğinizi vb..

vpn downlink sonuç çizelgesi

Grafikte açıkça görebileceğiniz gibi, Hotspot Shield Elite ile yapılan bağlantı testleri, referansa göre yaklaşık üçte bir daha yavaş olan ve ona bir VPN eklenmemiş olan en iyi VPN olarak derecelendirildi.

Uplink

Yer-uydu hattı hızı, verilerin kullanıcıdan Internet’e yerleştirilecek sunuculara gönderilme hızıdır. Bu hız, bulut hizmetlerine ne kadar hızlı erişebileceğinizi, yedeklemeleri veya ana sunucuları yükleyebileceğinizi veya istediğiniz bilgileri sosyal medyada paylaşabileceğinizi belirleyecek.

  VeraCrypt İncelemesi: Mükemmel Bir Açık Kaynak Disk Şifreleme Yazılımı

vpn uplink sonuç tablosu

Hotspot Shield Netflix ile Çalışıyor?

netflix başarısız bağlantıİnsanların VPN aramasının başlıca nedenlerinden biri, özellikle ABD veya İngiltere dışında yaşıyorlarsa, Netflix gibi premium akışlara erişmek.

Hotspot Shield’i test ettik ve Netflix’e bağlanamıyor. Korkunç Netflix proxy hata ekranını birkaç kez aldık.

Bu, Netflix’in VPN’imizi algılayabildiği ve hizmetlerine erişmemizi engellediği anlamına geliyor.

Fiyatlandırma

Hotspot Shield, ay başına aylık planından başlayarak ayda 12,99 dolara mal olan üç aylık planına kadar ayda 3,49 dolara mal olan bir dizi fiyatlandırma seçeneği sunuyor. Bu Hotspot Shield yapar piyasadaki en pahalı VPN’lerden biri.

Her bir plan için elde ettikleriniz arasındaki tek fark, Hotspot Shield’in VPN’ini kullanabileceğiniz süredir. Aşağıda, fiyatlandırmalarının en son dökümü verilmiştir.

hotspotshield fiyatlandırması

Onların fiyatlandırma oldukça basittir. Gizli ücretler yoktur, VPN anlarına ödeme yaptıktan sonra erişebilirsiniz ve sizi satmaya çalışmak mümkün değildir. Ayrıca, ilk yedi gün boyunca hizmetten memnun kalmazsanız, ücretsiz olarak kolayca iptal edebilirsiniz. 45 gün önce hizmetten memnun değilseniz, paranızı tamamen iade edecektir. Sorulan soru yok. Müşterileri için geri ödeme almayı kolaylaştırırlar.

Müşteri servisi

sohbet operatörleriBizim için bu, Hotspot Shield’ın zamanla kesinlikle geliştiği bir alandır. Çok uzun zaman önce, şikayette bulunmanın tek yolu bir destek bileti almaktı. Hotspot Shield, destek biletlerine yanıt verdikleri hız ve verimlilik söz konusu olduğunda şüpheli bir üne sahipti.

Şimdi, canlı bir sohbetleri var. Çeşitli soruları sormak için bunu birkaç kez kullandık ve sorularımızı yanıtladıktan sonra birkaç saniye içinde sorularımıza bir cevap aldık. Cevaplar dürüst, doğrudan ve.

Canlı sohbetlerine ek olarak, Hotspot Shield, kullanıcılara ürünlerini en iyi şekilde kullanma konusunda talimat vermek için tasarlanmış bir dizi bilgilendirici blog, makale ve SSS’ye sahiptir..

Sıcak Nokta Kalkanı Paraya Değer mi?

Muhtemelen. İncelemelerimizde gördüğünüz gibi, son derece yüksek hızlar, modern ve net bir kullanıcı deneyimi ve bir dizi özellik sunuyorlar. Bununla birlikte, bir VPN satın almanın birincil nedeniniz web’de gezinirken gizliliğinizi korumaksa, bu şirket sizin için doğru seçenek olmayabilir.

Bir bu şirketi içeren şüpheli faaliyetlerin sayısı ve müşterilerinin mahremiyetini koruma yetenekleri veya arzuları. Bilgileri günlüğe kaydediyorlar ve gizlilik politikaları kasıtlı olarak belirsiz bırakılıyor, bu da müşterilerinin gizliliğine olan bağlılıklarını daha fazla sorgulamamızı sağlıyor.

Hotspot Shield IP adresinizi gizleyecektir. Ancak, gizliliğinizi riske atabilecek DNS sızıntılarından muzdariptir. Tonlarca potansiyeli olan iyi bir seçenektir. Ancak, aynı fiyat veya daha ucuz olan başka seçenekler de vardır (düşünün NordVPN) faturaya daha iyi uyduğumuzu.

Hotspot Shield’i beş yıldızdan üçüne oy veriyoruz.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me