خنثی بودن خالص چیست و چگونه اوضاع را تغییر می دهد؟

خالصیت خالص فقط کاری نیست که سیاستمداران را به فریاد بکشاند. این می تواند تأثیر واقعی در زندگی آنلاین شما داشته باشد.

اگر از اینترنت استفاده می کنید ، باید به بی طرفی خالص توجه کنید. تقریباً نیمی از جمعیت جهان در هر روز به صورت آنلاین می روند ، اما تعداد زیادی از آنها فکر می کنند که آیا ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود تمام تلاش خود را انجام می دهد تا نسبتاً سریع و قابل اعتماد بتواند ارتباط برقرار کند?آرای بی طرفی خالص

اکثر مردم کورکورانه به ISP خود اعتماد می کنند تا بتوانند در هر کجا که می خواهند ، گشت و گذار کنند. با این حال ، ارائه دهندگان همیشه آماده نیستند همانطور که باید تحویل دهند. وسوسه دسترسی ناگهانی برای دسترسی به آنها و طرفداران آنها بسیار بزرگ است. به همین دلیل بی طرفی خالص بسیار مهم است.

دقیقاً بی طرفی خالص چیست؟ این در ماه های اخیر در خبرها بوده است زیرا FCC دولت ترامپ سیاست های بی طرفی خنثی را که توسط دولت قبلی تصویب شده است به عقب برگرداند. در حالی که برخی افراد فکر می کنند که این سیاست ها نمی تواند روی آنها تأثیر بگذارد ، واقعیت این است که عدم اجرای قانون خنثی سازی خالص به معنای این است که به ISP ها اختیار داشته باشیم تا آنچه مشتریان را مشاهده می کنند کنترل کنند.

اگر این کمی ترسناک به نظر می رسد ، ادامه مطلب را بخوانید.


خنثی بودن خالص چیست؟?

در اصل ، خنثی بودن خالص مفهومی است که ارائه دهندگان خدمات اینترنت نباید از محتوای خاصی نسبت به سایر محتوا طرفداری کنند ، به این معنی که آنها هنگام انتقال داده ها در شبکه خود ، باید موقعیت بی طرفی داشته باشند. در این شبکه خنثی ، تمام محتوا برخورد برابر می کنند و به منابع شبکه دسترسی برابر دارند.

مزیت بی طرفی خالص

خنثی بودن خالص همچنین بدان معنی است که ISP ها باید از ایجاد "خط سریع" برای برخی داده ها ممنوع باشند در حالیکه اطلاعات دیگری را که از یک رقیب به دست می آید بلوک می زنند یا دیدگاهی را قبول نمی کنند که با آنها موافق نیستند. به عنوان نمونه ، ISP شما نمی تواند اتصال شما به Netflix را در تلاش کند تا شما را برای ثبت نام در سرویس اختصاصی جریان خود سوق دهد..

ایده خنثی سازی خالص با هدف حفظ اینترنت در فضای باز و سطح بازی است. این بدان معنی است که همه شرکت ها ، بزرگ و کوچک ، شانس موفقیت آنلاین دارند. اگر سیاست های خنثی خالص برقرار نباشد ، شرکت های بزرگ یک مزیت مشخص دارند. آنها می توانند هزینه کنند تا داده های خود را در "خط سریع" قرار دهند ، و رقبای خود را برای پهنای باند بکشند.

تصور کنید که جریان ویدئو ، که در آن زمان یک فناوری جدید بود ، در اوایل دهه 2000 توسط ISP ها مسدود شده بود. اگر مفهوم بی طرفی خالص وجود نداشته باشد ، سرویس های پخش جریانی مشهور که امروزه مشهور هستند ممکن است هرگز فرصتی برای تأسیس پیدا نکنند..

نقش شرکت های ارتباطی

شرکت های ارتباطات از راه دور اینترنت پر سرعت را در سرتاسر آمریکا فراهم می کنند. فقط تعداد معدودی از شرکتها این سرویس را ارائه می دهند. در میان آنها Verizon ، CenturyLink ، AT وجود دارد&T ، Charter ، Cox و Comcast. در بعضی از مناطق ، افراد فقط دو گزینه را انتخاب می کنند و بعضی از مناطق فقط یک ارائه دهنده دارند.

چرا بی طرفی خالص مهم است

هنگامی که مشتریان از طریق یکی از این ارائه دهندگان پهنای باند آنلاین می روند ، انتظار دارند که این شرکت داده ها را در طول شبکه به و از طریق رایانه خود منتقل کند. در حالت ایده آل ، این انتقال بدون دستکاری یا دخالت بخشی از ارائه دهنده پهنای باند رخ می دهد.

با رعایت سیاست های خنثی خالص در دسامبر سال 2017 ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت همه قول داده اند که عادلانه بازی کنند. با این وجود ، این احتمال وجود دارد که شرکتهایی که خدمات باند پهن ارائه می دهند تصمیم بگیرند مورد علاقه خود را انتخاب کنند و "خطوط سریع" را برای برخی از شرکتهایی که مایل به پرداخت قیمت هستند ، ارائه دهند. طرفداران طرفداری برای خنثی سازی خالص اظهار داشتند که این اتفاق زودتر رخ خواهد داد و این عمل ممکن است نشانه پایان دادن به رقابت آنلاین منصفانه باشد. استفاده از VPN نیز این مسئله را کاهش نمی دهد.

آیا ارائه دهندگان پهنای باند واقعاً نمی توانند از داده ها متناسب باشند?

در حقیقت ، آنها تاریخچه ای برای انجام این کار را دارند. یک نمونه در یک کنسرت Pearl Jam در سال 2007 رخ داد. AT&T مسئولیت پخش کنسرت را به طور کامل به بینندگان آنلاین می داد ، اما آنها صدا را خاموش کردند زیرا خواننده اصلی به متن ترانه های منتسب به جورج بوش صدا داد. بعداً سخنگوی ISP گفته است كه سانسور برای محتوا برای محافظت از بازدیدكنندگان جوان در برابر "بدنام بیش از حد" سانسور است.&T با تأیید این ادعا كه یک پیمانکار وب سایت شخص ثالث مسئولیت "اشتباه" را بر عهده دارد ، تأیید كرد.

همچنین در سال 2007 ، Verizon اعضای گروه طرفدار NARAL را از استفاده از برنامه پیام رسانی متوقف کرد. این شرکت گفت که آنها مایل به ارائه خدمات به هر کسی نیستند "که به دنبال تبلیغ برنامه یا توزیع محتوا است که بنا به تشخیص خود ممکن است برای هر یک از کاربران ما جنجالی یا ناخوشایند به نظر برسد." بعداً این شرکت مجبور شد سانسور خود را در پاسخ به اعتراض عموم مردم بلند کنید.

حامل های متداول و بی طرفی خالص

هنگامی که شروع به جستجوی بی طرفی خالص کردید ، اصطلاح "حامل های متداول" را که مرتباً پرت شده است خواهید شنید. مفهوم یک ناو مشترک در حقیقت به روم باستان باز می گردد. در آن زمان اولیه به رسمیت شناخته شد که خدمات و مشاغل خاصی آنقدر برای عملکرد یک ملت و اقتصاد اهمیت حیاتی داشتند که باید قوانینی تصویب شود تا اطمینان حاصل شود که همه از دسترسی برابر برخوردار باشند.

براساس این مفهوم ، این مشاغل یا ارائه دهندگان خدمات به جای انتخاب مشتریان خود ، در خدمت شهروندان هستند. مزایای قانونی به عنوان پاداش به این ارائه دهندگان اهدا شد. به آنها امکان دسترسی به املاک عمومی داده می شود. این مورد در مورد راه‌آهن آمریکا بود. از ابتدای روزهای ابتدایی آنها ، راه آهن به عنوان حامل های معمولی رفتار می شد ، و این باعث می شد تا شرکت ها بتوانند در اراضی عمومی پیگیری کنند..

وب به ارائه دهنده تلفن

ارائه دهندگان تلفن به طور مشابه از وضعیت حامل رایج لذت می برند. این به آنها فواید زیادی می دهد ، اما در عوض آنها باید بی طرف باشند. به عنوان مثال ، Verizon نمی تواند وقتی مشتریانی که سزارهای کوچک را صدا می کنند ، تماس تلفنی را کاهش دهند یا عمداً کیفیت تماس ضعیف را ارائه دهند ، زیرا به این ترتیب از سوی دومینو پرداخت شده اند. تصور کنید که اگر شرکت تلفن همراه شما بتواند کدامیک از پیتزاها را که سفارش دادید ، دیکته کند ، چه مزاحمتی خواهد داشت.

خنثی بودن خالص: قبل از اینترنت

قانون ارتباطات مصوب سال 1934 که توسط رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت به تصویب قانون رسید ، کمسیون ارتباطات فدرال یا FCC را تأسیس کرد و به آن اختیار داد تا فن آوری های جدیدی مانند شبکه های تلفنی در حال رشد و پخش تلویزیون را تنظیم کند..

در قانون دوران رکود بزرگ ، تأسیس عناوینی خاص که هنوز هم بر نهادها در زمینه ارتباطات حاکم هستند. به عنوان نمونه ، عنوان دوم حامل های متداول را تعریف می کند. FCC این توانایی را داشت که یک تجارت ارتباطی را به عنوان حامل مشترک تعیین کند.

نشان سیستم Bell 1964مورخان خاطرنشان می كنند كه قانون 1934 واكنشی بود به سیاست های ناعادلانه تر كه در دهه 1920 حاكم بود. این سیاستها شامل فقدان شدید مقررات بود. انحصارها به وجود آمدند و ثروت فقط در مناطق جداگانه ای تثبیت شد.

قانون ارتباطات در سال 1934 بخشی از توافق نامه جدید بود که تلاش بیشتری برای تقویت قدرت شرکت ها بود. به طور خاص ، قانون به منظور به کار بردن سیستم Bell ، که یکی از قدرتمندترین و تأثیرگذارترین شرکت ها در تاریخ آمریکا است.

Bell System سرانجام AT شد&T ، که هنوز وجود دارد. در طول افسردگی ، AT&T انحصار گسترده ای را در بازار ارتباطات برقرار كرد ، اما قانون به معنای تجزیه یك انحصار نبود. در عوض تمرکز بر اطمینان از خنثی بودن خدمات ارائه شده توسط شرکت بود. این بدان معناست که AT&T مشمول تنظیم نرخی بود که از کاربران می خواستند بپردازند. دولت باید نظارت کند تا تعیین کند که همه کاربران قیمت یکسان را پرداخت می کنند.

براساس این قانون ، شرکت تلفن نمی تواند براساس هویت مشتری در حال برقراری تماس یا مشتری دریافت کننده تماس ، هزینه و یا میزان خدمات خود را تغییر ندهد. محتوای گفتگو بی ربط بود. با کلیه انتقال داده ها از طریق خطوط تلفن باید به طور یکسان رفتار شود.

تاریخ بی طرفی خالص

جدول زمانی بی طرفی سال به سالدر مقاله ای در سال 2003 ، تیم وو ، استاد حقوق دانشگاه کلمبیا ، عبارت "بیطرفی شبکه" را تأسیس کرد. ارائه دهندگان پهن باند کاربران اینترنت را از استفاده از شبکه های خصوصی مجازی منع کردند. برخی دیگر مشتریان را از استفاده از روترهای WiFi باز داشتند. پروفسور وو نگران این بود كه این گرایش به محدود كردن فن آوری در حال توسعه به آینده نوآوری آسیب برساند. بر این اساس ، وی خواستار مجموعه ای از سیاست های ضد تبعیض برای دنیای دیجیتال شد.

FCC رئیس جمهور جورج دبلیو بوش این مسئله را درک کرد و اقدام به تهیه یک بیانیه سیاستی مبنی بر منع ISP ها از ممنوعیت محتوای قانونی که کاربران برای دسترسی به آن ممنوع بودند ، انجام داد. علاوه بر این ، این سیاست با هدف منع ISP ها از دیکته کردن دستگاه هایی که مشتریان می توانند از آنها برای اتصال به اینترنت استفاده کنند.

این خط مشی به عنوان اساس دستور FCC در سال 2008 به Comcast استفاده شد. ISP ارتباطات را برای افرادی که از نرم افزار BitTorrent استفاده می کردند (وسیله مشترک دسترسی به Dark Web) بود ، حتی اگر از آن برای اهداف قانونی استفاده می شد ، شتاب می داد. FCC اصرار داشت که Comcast عمل را متوقف کند ، اما Comcast شکایت کرد و گفت که FCC فراتر از اختیارات خود بوده است. تصمیم دادگاه فدرال به نفع Comcast یافت.

تا سال 2010 پیشرفت اندکی در زمینه بی طرفی خالص حاصل شد. در زمان رئیس جمهور اوباما ، سیاست بی طرفی خالص تر اعمال شد. با این حال ، Verizon این بار از FCC شکایت کرد و آنها پیروز شدند. دادگاه گفت FCC قدرت تحمیل چنین مقررات خنثی سازی را برای شرکتهایی که حامل مشترک نیستند ، ندارد.

این امر باعث شد تا FCC در سال 2014 پیشنهاد کند که حامل های باند پهن باید به عنوان حامل های اصلی تحت عنوان II طبقه بندی شوند. ارائه دهندگان لزوماً محدودیت هایی مانند سخت افزارهای مورد نیاز شرکت های تلفنی ندارند. با این وجود ، این تغییر بدان معنی است که سیاست های بی طرفی خالص برای خنثی شدن در ایالات متحده حاکم خواهد شد.

ارائه دهندگان باند پهن از انتخاب مجدد ناراضی بودند ، و آنها را به شکایت دوباره FCC بازگرداند. با این حال ، دادگاه ها گفتند که FCC این بار قانونی را در اختیار دارد. سیاست های خنثی سازی خالص در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

انتخابات ریاست جمهوری در اواخر سال 2016 دولت جدیدی را در اوایل سال 2017 به کاخ سفید وارد کرد. در پایان سال ، کمیسیون جدید FCC آجیت پی موفق شده بود که در برنامه خود به طور کامل برگه بی طرفی خالص را که در سال 2015 عملی شده بود ، معکوس کند. ارائه دهندگان خدمات اینترنت دیگر به عنوان حامل های معمولی طبقه بندی نشده اند و دیگر هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد که این شرکت ها را از سرکوب یا مسدود کردن هرگونه محتوا منع کند..

اکنون مسئولیت حمایت از مصرف کنندگان در برابر نقض نقض های خنثی خالص به عهده کمیسیون تجارت فدرال است. با این حال ، این آژانس نمی تواند قوانین جدیدی وضع کند. فقط می تواند آنها را اجرا کند. نکته مهم این است که هرگونه نقض خنثی بودن خالص نیز باید یک فعالیت غیرقانونی باشد که طبق قوانین رقابت منصفانه تعریف شده است. اگر ISP رقیبی را مسدود کند ، ممکن است تحت قوانین ضد انحصاری دنبال شود ، اما ایجاد شرکت برای "خط سریع" برای شرکت ها امکان پرداخت هزینه های اضافی را ندارد..

خنثی بودن خالص در آینده

چندین ایالت آمریکایی پس از لغو قوانین فدرال ، مقررات بی طرفی خالص خود را تصویب کرده اند. واشنگتن در درجه اول قرار داشت و از نزدیکی اورگان ، هاوایی ، نیویورک ، ورمونت ، مونتانا و نیوجرسی دنبال شد. ارائه دهندگان پهنای باند از قبل قول داده اند که با این سیاست ها در سطح ایالتی مبارزه کنند.

با این حال ، اعضای کنگره ایالات متحده در حال ارائه قانون جدیدی هستند که سیاست های بی طرفی در کل کشور را ارائه می دهد. برخی از این پیشنهادات به سادگی مقررات مربوط به سال 2015 را دوباره برمی گردانند ، در حالی که برخی دیگر تغییرات نسبتاً اساسی را در این سیاست ها اعمال می کنند.

مقایسه ISP

ناظران انتظار دارند شرکتهای باند پهن به آرامی و پنهانی شروع به استفاده از آزادی کنند که لغو قوانین بی طرفی به آنها داده است. بعید به نظر می رسد که این تغییرات بزرگ یا ناگهانی باشد ، به ویژه در حالی که ایالت ها و دولت فدرال هنوز درگیر سیاست های خنثی خالص احتمالی هستند..

یک راه نامحسوس که شرکتها می توانند از آن استفاده کنند ، اجازه دادن به محتوایی است که آنها یا یک شرکت وابسته تولید می کنند ، از هرگونه محدودیت داده عبور می کنند. به عنوان نمونه ، افرادی که دارای AT هستند&T به عنوان ISP و تماشای سرویس وابسته DirecTV Now سرویس پخش می تواند به همان اندازه که دوست دارند تماشا کند بدون آنکه در برابر محدودیت اطلاعات خود حساب کند. با این حال ، تماشای سرویس پخش دیگر ، مانند Netflix ، تعداد زیادی از داده های موجود را از بین می برد.

با توجه به اینکه مشاغل بزرگ و دولت هنوز بر سر لزوم قوانین خنثی سازی بی طرف هستند ، به نظر می رسد که این وضعیت به دور از قطعنامه نیست. مصرف کنندگان ممکن است با آگاهی دادن به نمایندگان خود در مورد حمایت خود از مقررات خنثی سازی خالص اقدام کنند.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me