כיצד לבטל חסימת אתרים

אחד המרכיבים הפופולריים ביותר באינטרנט חגג 30 שנה להיווסדו בשנת 2020.

לפני שלושה עשורים פרסם מדען מחשבים בריטי הצעה היסטורית המתארת ​​את חזונו לגבי מה שעתיד להיקרא "רשת האינטרנט העולמית", שבימים אלה עלינו פשוט לכנותה "האינטרנט", אשר במהותה הפכה לקצרה ל"אינטרנט ". . "

מה שחזה סר טים ברנרס-לי היה הטמעת שפת סימון היפר-טקסט יחד עם טכנולוגיות מידע דיגיטליות אחרות כדי להפוך את האינטרנט למערכת גלובלית באמת של גלישה בלתי מוגבלת..

חופש המידע היה בבסיס ההצעה של ברנרס-לי; הוא רצה לקשר רשתות מחשבים מבלי שיצטרך להתנתק מהפעלות פעילות, ואחת ממטרותיו העיקריות הייתה לאפשר לאנשים מרחבי העולם לגשת למידע המאוחסן בשרתים ברחבי העולם.

פרויקט רשת מסך עולמי
לאחר הצעתו לקח לברנרס-לי כשנה להשלים את הפיתוח של יישום תוכנת הדפדפן הראשון ואתר האינטרנט הראשון שנשמר למטרות היסטוריות במלוא הדרה של שורת הפקודה..


מאותה נקודה, הרשת גדלה בקפיצות גבולות, וסביר להניח שברנרס-לי שמחה לדעת שהוא השיג את אחת המטרות החשובות ביותר בהצעתו: גישה חופשית ובלתי פוסקת למידע דיגיטלי.

TL; DR - קבל VPN

אם אתה זקוק לתשובה מייד, הרי שההימור הטוב ביותר שלך הוא באמצעות ה- VPN הטוב ביותר.

אתרי אינטרנט נחסמים בעיקר על ידי מיקום גיאוגרפי, ו- VPN יפתור בעיה זו באופן ישיר וחלק. יש ספקי VPN אחרים שיכולים לעבוד, אבל אם רק היינו יכולים להמליץ ​​על 2, זה יהיה NordVPN ו- ExpressVPN. לשניהם ביצועים מצוינים במשך שנים והפונקציות שלהם גדלות כמעט כל חודש.

אתה לא יכול להשתבש עם שני אלה.

  • קרא את המלאה שלנו סקירת NordVPN או לבקר NordVPN
  • קרא את המלאה שלנו סקירת ExpressVPN או לבקר ExpressVPN

זקוק למידע נוסף? המשך לקרוא.

איך נראית הרשת היום

אם אתה בגיל מסוים, אתה בטח זוכר תקופה שלא היה צורך לבטל את החסימה של אתרים.

שנות התשעים היו תקופה מפוארת להתפתחות טכנולוגיות המידע; אלא אם כן נתקלת באתרים שדרשו ממך להזין שילוב של שם משתמש וסיסמא, נהנית מגלישה בלתי מוגבלת במה שמכונה "רשת פני השטח", מונח שהופיע כדי להבדיל אותו מ"אינטרנט עמוק ".

החלק הגלוי של האינטרנט קיים במרחב מידע פני השטח; כל השאר, למעשה, רוב האינטרנט יכולים ניתן לגשת רק עם אישורי חשבון או דפדפנים מיוחדים שמתחברים לשירותים מוסתרים. אתר ה- Surface כמעט ולא הכיל אתרים חסומים גיאוגרפיים לפני המאה ה -21, אך זה כבר לא המקרה בשנת 2020.

אתרים חסומים גיאוגרפיים הם משהו שסר טים ברנרס-לי חשב עליו כנראה כשהמציא את הרשת, אך הוא בהחלט לא ציפה לראות את זה קורה במידה רבה של ימינו. לפני שנמשיך להסביר מדוע חסימה גיאוגרפית מתרחשת וכיצד ניתן לבטל את החסימה של אתרים בטכנולוגיית רשת פרטית וירטואלית, בואו נזכיר בקצרה כיצד ברנרס-לי מרגיש באינטרנט 30 לאחר שהמציא אותו: הוא לא בדיוק מרוצה מהמצב של הדברים התפתחו, במיוחד מבחינת חופש מידע.

אתה יודע איך אנחנו כבר לא מכנים רכיב אינטרנט זה האינטרנט העולמי? קיצרנו לרשת מבלי שנדע כי אתרים חסומים גיאוגרפיים כבר הסירו מאפיין זה ברחבי העולם. האופן בו הרשת נראית לך באוסטרליה שונה ממה שהיא נראית למשתמשים בארצות הברית, קוסטה ריקה ובמדינות רבות אחרות (קרא עוד: מצב פרטיות מקוון באוסטרליה)

סר טים ברנרס-לי, ממציא הרשת העולמית

בחלק מהמקרים ממשלות מטילות צנזורה שתוכלו לצפות ממשטרים טוטליטריים כמו סין, קובה, איראן, סוריה, סודן ואחרות. מעבר לצנזורה באינטרנט, אנו מוצאים גם חברות פרטיות, שרבות מהן אמריקאיות, מתקשרות ליצירת חסמים העומדים בדרכם של גלישה בלתי מוגבלת..

לא פלא שברנרס-לי מאוכזב: אתרים חסומים גיאוגרפיים מהווים את המגע במה שנחשב בראשו, אבל הם כן עכשיו מציאות לא נוחה של העולם הדיגיטלי אנחנו חיים ב.

כיצד אתרים חסומים גיאוגרפיים עובדים

ישנן שיטות שונות בהן ממשלות, ספקי שירותי אינטרנט (ISP) וחברות טק יכולות להשתמש בהן כדי למנוע ממך גישה לאתרים; אפילו חוסם את YouTube. כדי להסביר כיצד זה עובד אנו הולכים לקרוא לגורמים החוסמים "שחקנים" שעבורם הגלישה הבלתי מוגבלת היא דבר המנוגד למודלים העסקיים שלהם ולדרכי הממשל שלהם. נתחיל במקרה קיצוני, חומת האש הגדולה של סין, המסדירה את הגישה לאינטרנט ברמה המקומית.

אתר חסום גיאוגרפילכאורה, ה- GFW מבקש לאכוף את החוק הסיני המעניק לממשלה, אך ליתר דיוק את המפלגה הקומוניסטית של סין, סמכות לשלוט באינטרנט בגבולות ריבוניים. המציאות היא יותר לאורך צנזורה, שליטה חברתית ומעקב המוני - וזו הסיבה שהפופולריות של הדפדפנים המאובטחים ביותר והודעות הדוא"ל המאובטחות ביותר הולכת וגוברת..

מיושמות מספר מתודולוגיות לתמיכה ב- GFW; ברמה הבסיסית ביותר, כתובות IPv4 ו- IPv6 חסומות, ודוגמא טובה בעניין זה היא הגרסה הסינית של ויקיפדיה. שיטה מתוחכמת וכוחנית יותר כרוכה בהפרעה למערכות כתובות DNS ברמת ספק שירותי האינטרנט, אך זה קל עבור הרגולטורים הסינים מכיוון שמפעילי ספקי האינטרנט חייבים להגיב לממשלה ולהקשות על האזרחים להסתיר את כתובת ה- IP שלהם.

בסין, אין זה נדיר לגלות שהגדרות ה- DNS של מחשב שונו התקפות הרעלה שיוצאות בקנה מידה אדיר. התקפות אלו חוו על ידי תיירים ומבקרים זרים אחרים אשר מחשבים ניידים וסמארטפונים אינם יכולים לגשת לאתרים מסוימים גם לאחר שהם חוזרים הביתה.

ביחס לחברות פרטיות עם אתרים חסומים גיאוגרפיים, הרציונאל שלהן מבוסס על נושאים הקשורים לציות, דיני זכויות יוצרים, הסכמים עסקיים ובקרת שליטה על שווקים מסוימים..

אולי אתה זוכר תקופה בה תקליטורי DVD היו פופולריים בהרבה משירותי הזרמת וידאו כמו נטפליקס, הולו, יוטיוב ו- BBC iPlayer. אז, מפיצי ה- DVD השתמשו בטכנולוגיה כמו קידוד אזורים כך שדיסק שנרכש במדינה אחת לא ישחק במדינה אחרת. אף על פי שהסטרימינג של התוכן הוא המושפע לרוב כתוצאה מחסימה גיאוגרפית, אתרים אחרים כמו קרייגסליסט ידועים לשמצה גם בעניין.

שחזר גלישה ללא הגבלה

אם החזון שלך באינטרנט תואם יותר את מה שסר טים ברנרס-לי חשב לפני 30 שנה, אתה חייב לעצמך להשתמש בטכנולוגיה מספקת שתעזור לך לעקוף את המגבלות הללו..

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות פרוקסי אינטרנט או להבין כיצד לגשת לשרתי פרוקסי; זוהי שיטה שמשתמשים באינטרנט הסינים משתמשים בה במשך שנים עם רמות הצלחה שונות. הבעיה עם פרוקסי האינטרנט היא שחלק מספקי הטכנולוגיה פיתחו שיטות לאיתורם באמצעות מבני בינה מלאכותית; יתר על כן, הם לא אמינים כמו שאנשים היו רוצים שיהיו, ו לרוב הם לא יעבדו עם שירותי סטרימינג או אפליקציות סלולריות.

יש סיבה רגישה יותר שייתכן שלא תרצה להשתמש בפרוקסי אינטרנט בשנת 2020: אם אתה צריך להישאר בעילום שם כשאתה ניגש לאתרים, תצטרך לוודא שהשרת המרוחק לא מסוגל לתפוס מידע מסוים שיכול לזהות אותך.

זה לא עניין גדול אם אתה רק מנסה לצפות בסרטון מוזיקה ב- YouTube שמסיבה כלשהי חסום במדינה שלך, אבל מה אם אתה בודק אם יש צו מעצר במדינה אחרת? נניח שמשטר סמכותי יודע שאתה מתגורר באוסטרליה, וצו למעצרך פורסם באתר של משרד החוץ שלהם; במקרה זה, לעולם לא תרצה להשתמש בפרוקסי אינטרנט מהסמארטפון שלך במלבורן, למשל. בעיקרו של דבר, פרוקסי בדרך כלל אינם בטוחים.

בהתחשב באמור לעיל, הנה כמה המלצות כיצד ניתן לבטל את החסימה של אתרים מסיבות שונות בשנת 2020. נתחיל להשתמש ב- VPN מכיוון שזו השיטה הטובה והחכמה ביותר; מנהרת VPN, המכונה גם מנהרה מאובטחת, יכולה לשמש להרבה יותר מסתם צפייה בפרק האחרון של "משחקי הכס".

שימוש ב- VPN לביטול חסימת אתרים

רשת פרטית וירטואלית היא הרחבה של רשת מידע דיגיטלית שיכולה לפעול על פני מרחבים ציבוריים באמצעות חיבורי נקודה לנקודה. ההיסטוריה של טכנולוגיה זו מתוארכת לאמצע שנות התשעים, כאשר צוות הנדסת רשת במיקרוסופט הקים פרוטוקול תקשורת דיגיטלית שסיפק אבטחה רבה בהרבה מחיבורים מרוחקים מוקדמים הוקמה באמצעות מפגשי טרמינל.

כיצד vpn עובד

כדי להבין כיצד עובד VPN זה עוזר להבחין באיך מועברים נתונים ממכשירי מחשוב אישיים לאינטרנט. בכדי שתוכלו לגשת לאינטרנט, יש לאסוף ולהחליף מידע דיגיטלי, וזה בדרך כלל קורה באופן שמשאיר את הנתונים שלכם פתוחים לכל מי שרק יוכל לראות..

למטרות חסימה גיאוגרפית, ספקי סטרימינג כמו Netflix בוחנים מידע זה וקובעים היכן אתה נמצא; אם אתה נמצא בקווינסלנד, למשל, תראה קטלוג תוכן המיועד לשוק האוסטרלי, מה שאומר שייתכן כי חסמו תוכניות מסוימות על סמך הסכמי הפצה עסקיים - HBO נחסם גם בדרך זו.

בטל חסימת אתרים עם NordVPN

מכיוון שהזכרנו את נטפליקס לא פעם באמצעות דוגמה, תוכלו באותה מידה ללמוד שהאפשרות הטובה ביותר לביטול חסימת Netflix בשנת 2020 היא NordVPN, חברה הפועלת מאז 2012.

NordVPN התחיל כפרויקט לחופש אינטרנטי מבוסס על האידיאלים החזקים של פרטיות וגישה חופשית למידע שנצפה על ידי המדינות הנורדיות; בימינו החברה הפכה לפיתרון המומלץ ביותר למשתמשים שרוצים לגשת לאתרים מכל רחבי העולם.

אחת הסיבות לכך ש- NordVPN אידיאלי לביטול החסימה של תכנים מוגבלים גיאוגרפיים היא שהם מפעילים מעל 5,000 שרתים המשתרעים על 6 יבשות; יתר על כן, פרוטוקולי VPN ושכבות הצפנה המשמשות את NordVPN ודא כי הפרטיות שלך לעולם לא נפגעת.

בטל חסימת אתרים עם ExpressVPN

להלן שירות VPN נוסף שאתה יכול לסמוך עליו כשאתה מנסה לעקוף את אמצעי הג'ימימוק המגעים האלה.

ExpressVPN מציע יותר מסתם שרתים ברחבי העולם; זה גם מספק רובד חוקי של הגנה על נתונים על ידי הימצאותו באיי הבתולה הבריטיים, תחום שיפוץ הידוע בחוקי הפרטיות המחמירים שלו. כשאתה משתמש ב- ExpressVPN, אינך צריך לדאוג מדיניות רישום או היסטוריית חיבורים. חוקי מדינת האי הזו מכריחים גורמים עסקיים לשמור בקנאות על זהות לקוחותיהם, וזה דבר ש- ExpressVPN גאה לעקוב אחריו..

שימוש במטמון של מנוע החיפוש

כאשר אינך מצליח לגשת לאתר בגלל חסימה גיאוגרפית, ייתכן שתוכל לאסוף חלק מתוכנו על ידי חיפוש גרסאות שמורות של דפיו. סורקי מנועי חיפוש המופעלים על ידי גוגל ובינג מעתיקים למעשה גרסאות שלמות של אתרים, מינוס אלמנטים מסוימים, לצורך אירוח עוקב אחר כך בשרתיהם..

מטמון של מנוע חיפוש

המשמעות של זה היא שאתה יכול להשתמש ב- Google כדי לחפש אתרים שאתה מכיר חסומים; ברגע שתראה את תוצאת החיפוש, תבחין בחץ ירוק ולידי כתובת האתר, וכאן תוכלו לבדוק אם קיימת גרסה במטמון. למרבה הצער, זה לא יעבוד אם האתר המדובר הגדיר את קובץ robots.txt שלו כדי למנוע סריקה.

שימוש ברשת Tor

נתב הבצל היה פרויקט פיתוח תוכנה שהחל בסוכנות פרוייקטים למחקר מתקדם בארה"ב, ובהמשך מומן על ידי קרן האלקטרוניקה למטרת ניתוב תנועה באינטרנט דרך רשת עולמית של שרתים וצמתים פרטיים הפועלים בהתנדבות..

הגלישה ברשת Tor היא מומלץ מאוד למשתמשים שיש להם חששות עמוקים לגבי פרטיותם; למשל, עיתונאים חוקרים המחויבים להגן על זהות המקורות שלהם.

הגישה לרשת Tor הייתה מורכבת מעט לפני כמה שנים, אך כבר לא; עכשיו אתה יכול להתחיל על ידי התקנת דפדפן Tor עבור Windows, macOS, Android או Linux.

ייתכן כי Tor לא יעבוד בכל פעם וקישוריות עשויה להיות לא בטוחה לעיתים, אך בדרך כלל תוכלו לסמוך על כך שהיא תפעל בחריצות ככלי לשמירה על פרטיותכם. מה שנחמד בשימוש ברשת Tor הוא שתלמד הרבה על פרטיות דיגיטלית, ולא ייקח הרבה זמן לפני שתתחיל להשתמש בחתימת GPG כדי לשמור על אבטחת תקשורת הדואר האלקטרוני שלך..

מחשבות אחרונות

ללא ספק, NordVPN ו- ExpressVPN הן השיטות הטובות ביותר להתמצאות בחסימה גיאוגרפית בשנת 2020. כפי שנדון בעבר השימוש בפרוקסי האינטרנט הופך להיות מיושן ולמען האמת, לא בטוח למשתמשים. ניסיון לגשת לאתרים חסומים באמצעות זיכרון המטמון של מנוע החיפוש של גוגל עשוי לא לקחת אתכם רחוק מדי. רשת Tor מעולה לפרטיות נתונים, אך היא אינה אפשרות טובה לביטול החסימה של YouTube או Netflix.

בסוף, השימוש ב- VPN הוא הדרך הכי מהימנה וחלקה ביותר לעבור, במיוחד אם אתה משתמש ביותר ממכשיר אחד כדי לגשת לאתרים ושירותי סטרימינג. לאחר שתבחר בפתרון ה- VPN שמתאים באמת למצבך, ייתכן שתרצה לבדוק את התקנתו בנתב האלחוטי שלך ליעילות ופרטיות מקסימליות (קרא עוד: נתב VPN הטוב ביותר).

שאלות נפוצות

ש: כיצד ניתן לבטל חסימה של אתר בחומת אש?

ת: במקרים מסוימים, אתרי האינטרנט שאליהם אינך יכול לגשת עשויים להיחסם ברמת חומת האש, מה שאומר שהם הוסננו באופן מקומי על ידי הנתב, מערכת ההפעלה או תוכנית האנטי-וירוס, לפי אחד מהם מנהל את חומת האש. לרוע המזל הפיתרון אינו אוניברסלי במקרה זה; תצטרך לדעת כיצד לגשת לחומת האש וליצור חריג או אחרת להסיר את האתר מהרשימה השחורה.

ש: איך אתה מבטל את חסימת ה- Craigslist?

ת: זה קל כמו שינוי כתובת ה- IP שלך, שהיא התכונה המובילה ביותר בשירותי VPN. אתה יכול גם לנסות את רשת Tor או אפילו פרוקסי אינטרנט, אך זכור כי ייתכן שהאפשרות האחרונה לא תפעל אם הפעלת JavaScript..

ש: כיצד להגביל או להסיר חסימת IP?

ת: אם אתה מנהל אתר משלך, אתה יכול להגביל את הגישה באמצעות כתובות IP ספציפיות או טווח IP ממסך הניהול של cPanel, וכאן תוכל להסיר את ההגבלה. אינך יכול למנוע חסימת IP באתרים שאתה לא מנהל מכיוון שאין לך הרשאות מנהל; עם זאת, תוכלו לעקוף חסימת IP באמצעות פתרונות כמו NordVPN ו- ExpressVPN.

ש: האם ספקי שירותי האינטרנט מכירים את האתרים שאתה מבקר בהם?

ת: ספק שירותי האינטרנט שלך די צריך לדעת את כתובות ה- IP שאתה מבקר בהן למטרות ניתוב תנועה, ואת מספרי היציאות שאתה מנסה לגשת אליהם, כך שהתשובה הקצרה תהיה כן, אבל זה לא אומר שהם בוחנים את התוכן שאליו אתה ניגש. ; הם עסוקים מכדי להרוויח כסף בנוף עסקי תחרותי מכדי להטריד את התור או הדוא"ל שלך ב- Netflix. ספקי שירותי אינטרנט אמריקאים צפויים לשמור מטא נתונים של פעילות התנועה שלך למשך שישה חודשים, והם יכולים לחלוק יומנים כאלה עם סוכנויות אכיפת החוק ומודיעין על פי החוק; זו סיבה טובה נוספת לכך שאנו צריכים להשתמש ב- VPN ב- 2020.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me