בדיקות ובדיקות VPN – מדריך הוראות מלא

בדיקות ובדיקות VPN - מדריך הוראות מלא

בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט הפתוח, אתה לוקח סיכון מסוים בכל הקשור לפרטיות הנתונים. אל תסתכל רחוק יותר מכל הפרצות וההאקרים שדווחו בחדשות, בין אם הם קשורים לאתרים פיננסיים, רשתות מדיה חברתית או הונאות זדוניות..

אז האם יש דרך להישאר בטוחים באופן אנונימי באינטרנט? פיתרון רשת פרטית וירטואלית חזקה (VPN) הוא שלך ההימור הטוב ביותר להשגת מטרה כזו. אך לפני שאתה מנהל חיפוש בגוגל ומוריד את הכלי הראשון שאתה מוצא, שים לב שלא כל ה- VPN נוצרים שווים. למעשה, רבים מכילים פגיעויות משלהם שיכול לגרום לכך שהנתונים הפרטיים שלך ידלפו למפרסמים, סוכנויות ממשלתיות או פושעי רשת.

השתמש במדריך שלהלן למידע נוסף על VPN, כיצד מתרחשים דליפות ומה ניתן לעשות כדי לבדוק ולבדוק אם קיימים אותם. למידע נוסף על ה- VPN המובילים שלנו לאוסטרליה, בדקו את דף הבית שלנו.

תמונת רשימת בדיקות

איך העבודה של VPN - פירוט מהיר

כשאתה מתחבר לאינטרנט מהבית או מהמשרד שלך, המחשב או המכשיר הנייד שלך מדברים תחילה אל ה- Ethernet או הנתב האלחוטי שמנהל את הרשת המקומית. ברוב ההתקנות הנתב מתקשר עם ספק שירותי אינטרנט (ISP), שהיא החברה שאתה משלם עבור שירות אינטרנט..

כיצד vpn עובדה התשתית של ספק שירותי האינטרנט אחראית על העברת תעבורת הרשת לאינטרנט הפתוח, שם ניתן לנתב אותה בהתבסס על כתובת IP. לדוגמה, כאשר אתה טוען אתר מדיה חברתית הדפדפן שלך שולח בקשה דרך ספק שירותי האינטרנט שיגיע לשרתי האתר. תגובה מתאימה נארזת יחד ונשלחת חזרה לספקית האינטרנט ומופנית לרשת, למכשיר ולדפדפן שלך.

באמצעות תצורה זו, לספק שירותי האינטרנט שלך ידע מלא על הפעילות המקוונת שלך ויכול להתחקות אחר הבקשות שאתה שולח. בנוסף, כתובת ה- IP שהוקצה לך על ידי ספק האינטרנט יכולה לשמש חברות צד ג 'לאיתור המיקום הגאוגרפי שלך.

VPN מוסיפה משוואה זו מימד חדש לחלוטין. הם דורשים שני חלקים עקרוניים: יישום הלקוח ושרת נקודות הקצה. כשאתה נרשם לשירות VPN, הספק ינפיק לך יישום לקוח עם הוראות להתקנתו במחשב או במכשירים ניידים. בכל פעם שתפעיל את היישום, תצטרך לאמת עם שם משתמש וסיסמא בלעדיים עבורך.

אפליקציית לקוח ה- VPN פותחת מעין מנהרה דיגיטלית המחברת אותך ישר לשרת נקודות הקצה. אתה עדיין משתמש ברוחב הפס המוקצה על ידי ספק האינטרנט שלך, אך כל בקשות האינטרנט שלך מוצפנות ומתויגות באמצעות כתובת IP שהוקצתה על ידי ספק ה- VPN.

ברגע ששרת נקודת הקצה של ה- VPN מקבל את בקשתך המוצפנת, הוא מפענח את הנתונים ומנתב אותם לאינטרנט הפתוח בדיוק כמו ספק שירותי אינטרנט רגיל. VPNs מוסיפים רמת אבטחה קריטית, מכיוון שגם אם האקר יצליח לחדור לרשת המקומית שלך, כל הנתונים שהם יגנבו יהיו בלתי ניתנים לקריאה..

מיקום VPN - למה זה חשוב

יש כיום אלפי ספקי VPN באינטרנט. לפני שתתחיל לנפות בכל אחד מהם, שקול את הגורם הגאוגרפי. ספקי VPN שקופים יהיו פתוחים לגבי מיקומם של שרתי נקודות הקצה שלהם על פני הגלובוס וזה יכול להיות גורם חשוב כשחושבים על דליפות VPN ופגיעויות..

מיקום epressvpn vpn

במקרים מסוימים, ייתכן שתרצה להשתמש ב- VPN שמבוסס במדינה הנוכחית שלך. הצבת נקודות הקצה בקרבת מקום תציע מהירויות ביצועים גבוהים ויתרונות אחרים. זה נכון במיוחד בסביבות ארגוניות, בהן חברות דורשות מהעובדים המרוחקים שלהם להשתמש בפגישה VPN בכל פעם שהם ניגשים למידע ומערכות פנימיות.

אבל תלוי בצרכים שלך, מומלץ לשקול פתרונות VPN עם שרתי נקודות קצה הנמצאים ביבשות אחרות. זכור שכתובות IP מקובצות יחדיו על סמך גיאוגרפיה, כך שכאשר תקבל כתובת חדשה מספק ה- VPN שלך, כל האתרים יחשבו שאתה נמצא באותה מדינה או אזור זה. חלק מספקי VPN מציעים שרתי נקודות קצה במספר מיקומים, ומאפשרים לך לבחור בדיוק היכן תרצה שכתובת ה- IP שלך תהיה מבוססת.

היו מודעים לכך שמדינות וטריטוריות מסוימות אוסרות למעשה על שימוש בלקוחות VPN בגלל הדרך בה הם יכולים להסתיר מידע מגורמים ממשלתיים. אך עדיין קיימים איומים על הדלפות תכליתיות אפילו במדינות בהן VPN חוקיות לחלוטין.

לדוגמה, אם ספק VPN פועל במדינה עם חוקים נוקשים למעקב אחר נתונים המחייבים חברות להנגיש מידע של לקוחות לרשויות ממשלתיות, יש סיכוי שתעבורת האינטרנט שלך יכולה להיות רשומה וחשופה. מכיוון שלספקי VPN יש את היכולת לפענח את כל הבקשות שנכנסות לשרת נקודות הקצה, על המערכות שלהם לעמוד בתקנות ארצם..

מעקב אחר פעילויות - מה שלא תרצו

תמונה המציגה חיבור לא בטוחכאמור, האחריות העיקרית של שרת נקודות קצה של VPN היא לקחת בקשת אינטרנט נכנסת, לפענח אותה ואז לנתב אותה למקום המתאים באינטרנט הפתוח.. עסקה זו אמורה להיות אנונימית, אך במציאות, הכל תלוי באמינות ספק ה- VPN בו אתה משתמש.

כשאתה נרשם לראשונה לשירות VPN, ספק אוסף את שמך, כתובת הדוא"ל שלך, וייתכן שמידע אישי אחר עשוי להיות. אין שום דבר שימנע מהם לחבר נתונים אלה לפעילות שהם מפקחים בשרת נקודות הקצה שלהם. מפרסמים וצדדים שלישיים אחרים היו להוטים להשיג נתונים מסוג זה מסיבות שונות ומגוונות, ולא כולם חוקיים.

הכלל הטוב ביותר שיש לנקוט בו הוא היזהר מכל ספק VPN המציע שירות בחינם לחלוטין. שירותים אלה מציעים בדרך כלל ביצועים גרועים עם השלכות אבטחה אפשריות. אם אינך משלם תשלום חודשי או שנתי עבור לקוח ה- VPN שלך, יש סיכוי טוב שפעילות האינטרנט שלך נמצאת במעקב או משותפת ללא הסכמתך הישירה. עם זאת, לא תמיד זה המצב. עיין ברשימה שלנו עם מיטב ה- VPN החינמי הטוב ביותר.

מעקב אחר רישום

תמונת וקטור להגנה על פרטיות נתונים

חלק מספקי ה- VPN יתנו הבטחות כי הם לא מפקחים על פעילות המשתמשים או מוכרים את הנתונים שלהם לצדדים שלישיים. עם זאת, קיים סוג מעקב קשור ביומנים שיכולים גם לייצג דליפת נתונים. לכן לפני שתשקיע בכלי VPN כלשהו, ​​הקפד לחקור באופן מלא את מדיניות הרישום של הספק.

במקרים רבים, כריתת עצים הכרחית לפעילותה של חברת VPN. זה נכון במיוחד אם הספק מציב כובעי רוחב פס על משתמשים בודדים. במקרה כזה, החברה תצטרך לשמור יומני כמה זמן אתה מחובר וכמה נתונים אתה משתמש.

אם אבטחה ואנונימיות הם בראש סדר העדיפויות עבורך, עליך לחפש פיתרון VPN המציע רוחב פס בלתי מוגבל ומדיניות רישום אפס.. עם סוג זה של לקוח, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאף ספק הפעילות שלך או ספק VPN לא ניתן לעקוב אחר אף אחת מהפעילות שלך..

דליפות כתובות IP - אל תודיע להם איפה אתה

הצורה הנפוצה ביותר של פגיעות VPN היא דליפת כתובות IP, המתרחשת כאשר אתר או שירות חיצוני מסוגלים לזהות את כתובת ה- IP האמיתית שהוקצתה על ידי ספק האינטרנט שלך גם כאשר אתה מחובר ללקוח VPN. זה מאפשר לצדדים שלישיים לזהות את המיקום האמיתי שלך ולבצע פוטנציאל מתקפת רשת.

מה זה webrtcכדי להתחיל לחקור דליפה אפשרית של כתובות IP, פתח דפדפן אינטרנט לפני שאתה מתחבר ל- VPN שלך ונווט אל whatismyipaddress.com. אתר זה יציג את כתובת ה- IP שהוקצה על ידי ספק האינטרנט שלך. ואז הפעל את לקוח ה- VPN שלך וטען מחדש את דף האינטרנט כדי לבדוק את כתובת ה- IP החדשה שלך. זה זה שכל האתרים יראו בזמן שיש לך מושב VPN פתוח.

עקב שירות המכונה תקשורת אינטרנט בזמן אמת (WebRTC), לקוחות VPN רבים נמצאים בסיכון לחשוף את כתובת ה- IP המקומית של המשתמשים שלהם. WebRTC משמש להרבה אפליקציות ואתרים פופולריים על מנת לעדכן תוכן חי בדף אינטרנט, למשל אתר מדיה חברתית או תיבת דואר אלקטרוני..

בגלל האופן שבו נתונים מועברים בין הדפדפן שלך ואתרים המשתמשים ב- WebRTC, לקוחות VPN מסוימים אינם מצליחים להסוות את כתובת ה- IP של המקור. כבדיקה ראשונית, לאתר whatismyipaddress.com יש בדיקת דליפת WebRTC שתראה לך כיצד הדפדפן שלך מעביר את כתובת ה- IP שלך. אם הבדיקה יכולה לזהות את כתובת ה- IP שהוקצה על ידי ספק האינטרנט שלך, פירוש הדבר ש- VPN או דפדפן האינטרנט שלך מדליף את המידע הזה.

ספקי VPN פרמיום מסוימים יציעו הבטחה שמוצריהם אינם חשופים לדליפות WebRTC. אם הלקוח שלך מושפע, יש פעולות שאתה יכול לבצע. דליפות WebRTC מתרחשות ברמת הדפדפן, אך Mozilla Firefox הוא היישום היחיד שמאפשר לחסום לחלוטין את שידורי WebRTC. ניתן לעשות זאת דרך דף ה- config:.

עבור משתמשי Google Chrome, תצטרך להתקין תוסף לדפדפן כמו מניעת דליפת WebRTC. כלי זה יכול לשלוט על הגדרות פרטיות נסתרות מסוימות ב- Chrome ולחסום כל ניסיונות של צדדים שלישיים המנסים להשיג את כתובת ה- IP שלך מבוססת ספק שירותי אינטרנט.

דליפות DNS - כמו לדלוף את ה- IP שלך

האינטרנט הפתוח מסתמך על פרוטוקול המכונה מערכת שמות הדומיין (DNS). זה מתפקד כמסד נתונים גלובלי העוקב אחר כתובות IP המקושרות לאילו כתובות אתרים. בדרך זו, כשאתה מקליד כתובת. Com או .net בדפדפן אינטרנט, ספק שירותי האינטרנט שלך יודע בדיוק היכן לנתב את התנועה שלך.

שרתי DNS ממוקמים בכל רחבי העולם. בדרך כלל ספק שירותי האינטרנט שלך יפעל מערך שרתי DNS משלהם בכדי להשאיר את התנועה במהירות האפשרית. בעת חיבור לשירות VPN, יש להקצות שרת DNS אחר, אם כי לא תמיד זה המצב.

מהי דליפת דינס

כדי לבדוק אם קיימת דליפת DNS פוטנציאלית עם לקוח ה- VPN שלך, עבור אל dnsleaktest.com ולחץ על כפתור "מבחן סטנדרטי". האתר ינהל סדרת בדיקות כדי לראות כיצד המכשיר שלך מקבל מידע DNS. בסוף הבדיקה, הדף ינסה לזהות את ספק שירותי האינטרנט ואת המיקום הגאוגרפי שלך. אם זה נכון, פירוש הדבר של- VPN שלך יש דליפת DNS.

למרבה המזל, אתה יכול לנקוט בפעולה מייד על דליפת DNS. הפיתרון הקל ביותר הוא לבטל את הגדרות ספק שירותי האינטרנט וגם את VPN ולהשתמש במקום זאת בסט של כתובות DNS ידניות. OpenDNS ו- GoogleDNS מציעים שניהם שירותים בחינם שכל אחד מהם יכול להשתמש בהם.

כדי להתאים את שרתי ה- DNS שלך, פתח את הגדרות הרשת של המכשיר שלך וחפש את אפשרות ה- DNS הידנית. לשימוש ב- OpenDNS, הזן את 208.67.222.222 ו- 208.67.222.220 ככתובות הראשיות והמשניות. עבור GoogleDNS, השתמש 8.8.8.8 ו- 8.8.4.4. לאחר שמירתו, המכשיר שלך ישתמש בשרתי DNS אלה למידע על כתובות אתרים ויעקוף את ספק שירותי האינטרנט וה- VPN שלך לחלוטין. הנה סרטון שמסביר כיצד לעשות זאת.

ביקורות שאפשר לסמוך עליה

ביקורות מהימנותחברות VPN צריכות למצוא דרכים יצירתיות לפרסם את המוצר שלהן ולמשוך לקוחות חדשים. כתוצאה מכך, תגלה שכמעט כל ספק טוען שהוא מציע את מירב האבטחה וההגנה. ברור שזה לא יכול להיות המקרה, מה שאומר שאתה לא תמיד יכול לסמוך על המידע השיווקי שהם מציגים.

במקום זאת, סמוך על ביקורות מכובדות מאתרים כמו פרטיות אוסטרליה, אשר ביצעו בדיקות ומחקרים משלהם בכדי לקבוע עד כמה לקוחות VPN מאובטחים באמת. בסופו של יום, תצטרך להחליט מה אתה הכי מעריך מלקוח VPN: מחיר, ביצועים וביטחון. עיין בדף המשימה שלנו או במדיניות הבדיקה שלנו למידע נוסף על אופן הבדיקה שלנו.

אמצעי אבטחה אחרים

אם אתה עדיין מודאג מהאבטחה של לקוח ה- VPN שלך או שאתה פשוט רוצה להוסיף הגנה אחרת, ישנם צעדים שתוכל לנקוט במכשיר או בדפדפן שלך כדי להבטיח שאתה באמת אנונימי ברשת.

דפדפן

ראשית, אפשר מצב גלישה בסתר או דפדפן בדפדפנים כמו כרום ופיירפוקס, מכיוון שהדבר ימנע מחברות חיצוניות לאחסן עוגיות במחשב שלך ולעקוב אחר הפעילות שלך. לפרטיות נוספת, שקול להתקין את דפדפן ה- TOR במכשיר שלך, המנתב את כל תעבורת האינטרנט שלך דרך רשת מאובטחת כדי להסוות את זהותך.

לבסוף, אל תשכח כי שלך האבטחה המקוונת קשורה ישירות לרשת בה אתה משתמש. אם אתה מתחבר לרוב לרשתות Wi-Fi ציבוריות, אתה תהיה בסיכון שבר להפרות אבטחה או להתקפות סייבר. אם אתה בהחלט צריך לעשות זאת, ודא שיש לך לקוח VPN טוב המותקן במכשיר שלך מספקים מכובדים כמו NordVPN או כריש גולש כדי להבטיח שהמידע שלך יהיה תמיד בטוח.

שבילים שמחים!

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me