Recenze NordVPN 2023 – zabezpečení úrovně CIA – testování, rychlost, ceny

Někdy to společnost VPN získá správně. Velmi, velmi, velmi dobře. Ano, jsme zkresleni tady – směrem k kvalitě.

Pokud je online prioritou vaše nejvyšší priorita, musíte být spokojeni se spolehlivými službami nabízenými společností NordVPN. S protokolem OpenVPN, šifrováním AES-256 bitů a dvojitou ochranou dat je těžké pokazit se.

Společnost NordVPN tvrdí, že je „nejpokročilejší VPN světa“. To může být pravda, protože jejich funkce zahrnují skrytí IP, vestavěný přepínač zabíjení a přístup k Netflixu. Kromě toho se společnost může pochlubit přes 5 000 serverů po celém světě. To jsou čísla, která je těžké porazit.

Logo Nordvpn

Uživatelé mohou mít současně až šest spojení, a mají aplikace pro zařízení iOS, Mac, Windows a Android. Online návody jsou k dispozici v jejich znalostní bázi.

Patří sem pokyny k používání NordVPN u směrovačů, RaspberryPi a různých mobilních operačních systémů. NordVPN je dále kompatibilní s The Onion Router, takže můžete získat ještě větší ochranu identity při prohlížení.

Contents

Přehled NordVPN

FunkceInformace
Použitelnost: Velmi snadné použití
Zásady protokolování: Přísné nulové protokolování
Velikost serveru: 5200+ serverů
Distribuce serveru: 62 zemí
Podpěra, podpora: Podpora nepřetržitého živého chatu 24/7
Torrenting: P2P povoleno
Streamování: Povoleno
Protokol VPN a šifrování: Protokol OpenVPN; Šifrování AES-256 bitů
Hlavní sídlo: Panama
Cena: 6,99 $ / měsíc
Oficiální webové stránky: https://nordvpn.com

Pokročilé zabezpečení + Pokročilé funkce

NordVPN navíc obsahuje funkci SmartPlay. Tato technologie umožňuje přístup k téměř 500 streamingovým službám, které jsou geograficky omezené. Amazon Prime, Netflix, BBC, Pandora a další jsou na dosah ruky, když používáte NordVPN.

nordvpn funkce

Dalším z hlavních prodejních míst společnosti NordVPN je, že sídlí v Panamě. Společnost byla založena v roce 2008 a byla zahájena společností s názvem Tefincom S.A. Někteří lidé mohou zpočátku pochybovat o online společnosti se sídlem ve Střední Americe.

To je však žádoucí vlastnost. Nezávislé země, jako je Panama, Britské Panenské ostrovy, Singapur a Kajmany, jsou známé tím, že nesdílejí zpravodajské informace s jinými zeměmi. To je v přímém kontrastu se zeměmi, jako jsou USA, Velká Británie, Austrálie a Kanada, které sdílejí údaje, které shromažďují při špionážních akcích.

Mít poskytovatele VPN se sídlem v zemi, jako je Panama, znamená, že je méně pravděpodobné, že by zákony vyžadující online společnosti vedly komplexní záznamy. Záznamy, které mají, jsou méně pravděpodobné, že se obrátí na vymáhání práva. Pokud je ochrana sebe sama prvořadá, je to žádoucí.

Jednou z hlavních výhod práce se společností NordVPN je jejich vynikající zákaznická podpora. Pokud máte nějaké dotazy nebo problémy, jsou zde, aby vám pomohly s živým chatem nepřetržitě. Zdá se, že tato služba reaguje, i když zástupci obvykle přicházejí s kopiemi a vložením odpovědí. Podpora je k dispozici také e-mailem, pokud potřebujete podrobnější pomoc.

dodatečně, Web společnosti NordVPN funkce rozsáhlá znalostní báze, která je kompletní se stovkami článků, průvodců a výukových programů. Jasně tvrdě pracovali, aby usnadnili odpovědi na otázky, a to je jednoznačné plus.

Zabezpečení a šifrování

Toto je oblast, ve které NordVPN skutečně vyniká. Šli nad rámec ochrany anonymity a soukromí svých uživatelů, a učinili tak při zachování svých programů za velmi rozumnou cenu.

Ochrana uživatele začíná použitím správného tunelového protokolu. NordVPN dává uživatelům možnost volby, ale nejlepší tunelovací protokol, který je dnes k dispozici, je OpenVPN.

Své Šifrování AES-256 v tomto bodě nelze prasknout. Ve skutečnosti se jedná o protokol, který používají federální vlády a armáda na celém světě. Verze šifrování AES-256 společnosti NordVPN je vybavena spíše 2048bitovým klíčem Diffie-Hellman než klíčem RSA, protože obsahuje Perfect Forward Secrecy.

  VyprVPN Review 2023 - 4. nejlepší výběr - rychlost + výsledky bezpečnostních testů

schéma ochrany vpn

Uživatelé používající MacOS nebo iOS budou těžit z protokolu IKEv2 / IPsec s šifrováním AES-256. K dispozici je 3072bitový klíč Diffie-Hellman. Protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPsec používané společností NordVPN jdou daleko nad rámec průmyslových standardů aby byla zajištěna vaše úplná online bezpečnost.

Tohle je samozřejmě NordVPN, takže udělali věci o krok dál. Zapnutím funkce dvojitého šifrování můžete získat dvojnásobnou ochranu dat. Pro mnoho lidí je tento krok nadměrný, ale uživatelé, kteří se zabývají drakonickými zákony a cenzurou, to mohou považovat za nutné.

dvojité šifrování, webový provoz je směrován dvěma servery, přičemž druhý server si zcela neuvědomuje skutečnou IP adresu uživatele. Používá se také kombinace protokolů TCP a UDP.

Výsledkem použití funkce dvojitého šifrování bude mnohem pomalejší rychlost přenosu dat, proto se nedoporučuje, pokud to není nezbytně nutné. Vy asi víte, proč jsme si vybrali Nord nejlepší VPN pro Australany.

Umístění serveru NordVPN

NordVPN má ohromující počet serverů, které stále rostou s uspokojující rychlostí. Zákazníci by proto měli v příštích několika letech očekávat solidní a dokonce i lepší výkon.

nordvpn síť

 • Konektor.

  Počet serverů

  5 195 serverů a počítání

 • Konektor.

  Počet zemí

  61 zemí po celém světě

 • Konektor.

  Počet kontinentů

  Zahrnuto 6 ze 7 kontinentů

Celá řada serverů

V oblasti Asie a Tichomoří se NordVPN může pochlubit více než 450 servery. Austrálie hostuje pouze 226 serverů, přičemž ostatní se nacházejí v Singapuru, Japonsku, Hongkongu, na Novém Zélandu, v Jižní Koreji, na Tchaj-wanu, v Thajsku, Malajsii, Indonésii a Vietnamu..

Evropa je domovem ohromujících 2 275 serverů NordVPN. Pohybují se v oblasti od Velké Británie, Německa a Francie po Polsko, Island, Rumunsko a Lotyšsko. Společnost dokonce má servery v Rusku, relativní vzácnost mezi poskytovateli VPN. Seznam často přehlížel evropské země, jako jsou Ázerbájdžán, Moldavsko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Gruzie, Makedonie a Srbsko..

vektorový obrázek sítě serveru

V Americe najdou uživatelé podobný počet serverů. S celkem 2 373 servery, V USA se nachází 1 967 serverů s další 355 v Kanadě. Chile, Argentina, Kostarika, Brazílie a Mexiko jsou také domovem několika serverů.

NordVPN dále nabízí poměrně dobré pokrytí Afriky a Středního východu. Umístění serverů zahrnuje Jižní Afriku a Egypt kromě Indie, Turecka, Izraele a Spojených arabských emirátů.

Každý server v síti je označen všemi speciálními službami, které nabízí, jako je další zmatení, P2P nebo dvojitá VPN, takže si uživatelé mohou vybrat server, který je pro jejich účely nejlepší.

Čína přátelské řešení VPN

Společnost NordVPN oznámila, že jejich servery jsou přístupné lidem v Číně. Protože Čína je zemí, která má značnou kontrolu nad tím, co její občané mohou prohlížet online, včetně zákazu domovských stránek VPN, jedná se o obrovská výhoda. V tuto chvíli je NordVPN k dispozici pouze uživatelům Windows v Číně, ale to se může změnit.

skvělý firewall ČínaNordVPN také říká, že nepoužívají virtuální servery. To znamená, že všechny jejich servery jsou fyzickými dedikovanými servery, takže když se připojujete k určitému serveru, víte, že se skutečně nachází tam, kde to říká NordVPN. To je zásadní pro některé uživatele, kteří se obávají, do kterých zemí mohou jejich data procházet.

Celkově lze říci, že vynikající řada serverů společnosti znamená, že uživatelé získají větší část šířky pásma, což by mělo zajistit rychlejší a předvídatelnější službu.

  Recenze surfsharků - stojí za to tato nová VPN?

Používání BitTorrentu nebo P2P s NordVPN

vektor sdílení souborůMimořádný počet a rozmanitost serverů NordVPN znamená, že torrenting s VPN funguje jako sen s touto službou. Ve skutečnosti je několik serverů věnované sdílení souborů P2P. Aplikace NordVPN uvádí „speciální“ servery, které lze použít k usnadnění procesu P2P.

To je v ostrém kontrastu s postupy a zásadami mnoha jiných poskytovatelů VPN, kteří mají sklon snižovat šířku pásma a rychlost, když se uživatelé ponoří do sféry P2P. Mít doslova stovky serverů, které jsou navrženy pro práci s torrentem a P2P provozem, tento proces výrazně usnadňuje.

Tisíce serverů společnosti NordVPN také pěkně sledují Netflix spolehlivý. Přestože služba může být na některých serverech blokována, je dostupná na stovkách dalších. Šance jsou dobré, že si budete moci najít ten, který vám vyhovuje, abyste mohli zobrazte jakoukoli verzi Netflixu specifickou pro danou oblast které dáváte přednost.

Výsledky rychlostních zkoušek NordVPN

Není to tak dávno, společnost NordVPN měla pověst pro poskytování vynikající bezpečnosti, ale za poměrně průměrnou přenosovou rychlost. I když jejich rychlost dosud neodpovídá vůdci v oboru pro tuto metriku, určitě zlepšili svou hru.

nordvpn test rychlosti

Benchmarková čísla pro testování rychlosti bez VPN poskytovala rychlosti stahování 98,71 Mbps a rychlosti uploadu 53,00 Mbps. Připojení k serveru NordVPN na serveru USA dosáhly rychlosti stahování 74,15 Mbps a rychlosti nahrávání 48,18 Mbps. Ne příliš ošuntělý.

Testování na Server EU ukázal rychlost stahování 74 Mb / s a ​​rychlost uploadu 48 Mb / s.

Čísla z asijského serveru byla znatelně pomalejší, časování při 12 Mbps pro stahování a 5 Mbps pro nahrávání.

Zásady protokolování společnosti NordVPN

Společnost, která poskytuje služby VPN, by mohla sledovat online tolik dat o vašem čase jako váš poskytovatel internetových služeb. Pokud by k tomu byli nakloněni, mohli by vést záznamy o všech navštívených webových stránkách, o tom, kolik času jste tam strávili a co jste udělali. Tomu se říká protokolování. a většina poskytovatelů VPN vám řekne, že to neudělají, protože narušilo by to vaše soukromí a podkopalo by to vaše důvody pro použití VPN.

nordvpn logging policy

Dalším místem, na kterém společnost NordVPN vyniká, je přísná zásada „žádné protokolování“. Uvádí se v něm, že od okamžiku, kdy se uživatel připojí ke službě, je veškerý jejich webový provoz šifrován, takže nikdo, dokonce ani jeho poskytovatel internetových služeb, na něj nemůže špehovat..

Zásada dále poukazuje na to, že Panama nemá žádné zákony týkající se hlášení nebo ukládání dat. Pokud dojde k klepání úředníků činných v trestním řízení nebo jiné třetí strany, Společnost NordVPN není v žádném případě povinna nic sdílet.

 • Konektor.

  Chybové protokoly

  Společnost NordVPN neuchovává protokoly zachycené o problémech nebo problémech se službou VPN. Tyto protokoly mohou zahrnovat některé osobní informace, například uživatelské jméno nebo IP adresu, ale používají se výhradně k odstraňování chyb a ke zlepšení výkonu VPN

 • Konektor.

  Protokoly připojení

  Některé společnosti vynucují omezení svých služeb, například jak dlouho může připojení trvat nebo kolik současných připojení je povoleno. Sledováním protokolů připojení může společnost sledovat každou relaci ve své službě a vhodně je spravovat. NordVPN NEZAPÍNÁ protokoly připojení

 • Konektor.

  Protokoly aktivit

  Servery VPN jsou zodpovědné za směrování veškerého provozu, který přichází přes jeho síť, takže poskytovatelé mají technicky možnost sledovat každý webový požadavek, který je odeslán nebo přijat. To znamená, že hostitel VPN může sledovat veškerou webovou aktivitu pro každého uživatele a dokonce určit, jaké typy souborů se stahují. NordVPN NEZOBRAZUJE protokoly aktivit

  Recenze Avast SecureLine VPN: Adekvátní, pokud je předražená, VPN

Zásada je stejně důležitá pro informace, které sledují. To zahrnuje pouze e-mailové adresy uživatelů a údaje týkající se výkonu jejich služeb. Uvádějí, že tato data o výkonu se používají k doporučení nejvýhodnějších serverů každému jednotlivému uživateli.

NordVPN se dále drží některých platebních informací, ale také akceptovat bitcoiny jako platbu pokud opravdu myslíš, že zůstaneš anonymní. K usnadnění plateb se používá samostatný procesor, protože si společnost brzy uvědomila, že při transakci směřující do Panamy je zakázáno mnoho transakcí od jiných bank. Zpracovatel plateb se nachází v USA, ale jsou pouze poskytovatelem služeb, a nikoli přímou pobočkou společnosti Tefincom.

Možnosti cen pro NordVPN

V odvětví, které se potýká s komplikovanými cenami a balíčky, je přístup přijatý společností NordVPN osvěžující a jednoduchý. Každý plán obsahuje všechny stejné funkce, zabezpečení a ochranu. Jediný skutečný rozdíl je v tom, jak se zákazník rozhodne platit. Klikněte sem podívejte se na Nordovy plány.

nordvpn ceny

Meziměsíčně bude NordVPN stát zákazníky 11,95 $ měsíčně. Platba za šest měsíců předem snižuje cenu až na 9,00 $ měsíc, což představuje 24 procentní úsporu. Zákazníci, kteří se rozhodnou zaplatit plný, roční plán zaplatí pouhých 6,99 $ měsíčně za celkovou úsporu 41 procent.

Opravdu to není o nic jednodušší než tohle. Neexistují žádné vzestupné a žádné doplňky. Zákazníci získají stejnou skvělou službu bez ohledu na to, jaký balíček si vyberou. Kritici si mohou stěžovat, že neexistuje bezplatná možnost, ale s velkým výkonem a rychlostí přenosu dat, NordVPN ví, že jejich produkt stojí za požadovanou cenu.

NordPass

Společnost NordVPN nedávno vydala nový software pro správu hesel: NordPass. Vzhledem k tomu, že je na trhu tak čerstvý, je aktuální se všemi nejnovějšími technologiemi v oblasti správy hesel, ale s nashromážděnými zkušenostmi z let provozu NordVPN. Ideální pro udržení bezpečného hesla a zároveň nekonečně snadnější život.

Jako produkt NordVPN se můžete spolehnout na první věc. Všechny protokoly, šifrování a závazky, díky nimž byla VPN tak výjimečně bezpečná, jsou v systému NordPass. Toto je druh bezpečnosti, který uspokojí nejparanoidnějšího spikleneckého teoretika.

Společnost NordPass vás osvobozuje od jakýchkoli starostí se zapomenutím hesel nebo s rizikem, že si je někde zapíše. Poskytují také superbezpečné generování hesla, takže se sbohem rozviňte jméno svého domácího mazlíčka na každém novém účtu.

V kombinaci s NordVPN zajišťuje tato služba správy hesel vaši online přítomnost před jediným ohrožením vaší bezpečnosti: lidskou chybou. Díky tomu je NordPass perfektním doplňkem k NordVPN.

Doporučuje se NordVPN?

NordVPN je vysoce doporučeno. K ochraně svých zákazníků používají nejdůvěryhodnější protokoly VPN s bezkonkurenčním šifrováním AES-256 bitů. A co víc, existuje také možnost výběrem „dvojité“ VPN pokud je taková ochrana považována za žádoucí. NordVPN je dále kompatibilní s TOR, aby byla zaručena vaše absolutní anonymita.

I když tam nemusí být nejrychlejší VPN služba, je určitě nejbezpečnější. Nebylo by překvapivé, kdyby se NordVPN jednoho dne stala nejen nejlepším zabezpečením, ale také VPN s nejrychlejšími rychlostmi přenosu dat. Určitě jsou schopni toho dosáhnout.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me