بهترین مرورگرهای حریم خصوصی (و بدترین)

جاسوسی مرورگرآیا می دانستید که هر بار که به صورت آنلاین می روید ، مرورگر شما اطلاعاتی را در مورد شما پشت سر می گذارد?

هرکسی که به کامپیوتر شما دسترسی غیرمجاز می دهد ، می تواند این اطلاعات را مرور کند و در مورد عادات شما چیزهای زیادی کسب کند. آنچه مسئله را بدتر می کند این است مرورگر شما خوشحال است که بسیاری از اطلاعات خصوصی شما را گزارش می دهد به وب سایتهایی که بازدید می کنید.

در پی علاقه مندی مجدد از مصرف کنندگان ، مرورگرهای محبوب اینترنت همیشه وبلاگ های خود را منتشر می کنند و ایمیل هایی را برای اعلام تعهد خود به حریم خصوصی منتشر می کنند. با این حال ، اگر شما فقط زیر سطح خراشیده اید و به اظهارات حریم خصوصی یا شرایط و مقررات آنها نگاه کنید ، مشخص می شود که محافظت از حریم شخصی شما آخرین چیزی است که در ذهن آنها قرار دارد..

به همین دلیل برای شما مهم است خود را با دانش بازو کنید. در این راهنما بحث خواهیم کرد که چگونه مرورگر شما می تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیاندازد ، از مرورگرها برای جلوگیری از آن ، و همچنین درباره انتخاب ما در مورد بهترین مرورگرها برای دسک تاپ ، اندروید و IOS خود بحث خواهیم کرد..

Contents

چرا اکثر مرورگرها به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت نمی دهند

ما اعتماد زیادی به مرورگرهای خود داریم. ما از آنها استفاده می کنیم به انواع اطلاعات شخصی ، شخصی و بالقوه شرم آور در اینترنت نگاه می کنند. ما این کار را با دانستن کاملاً خوب انجام می دهیم که برخی جنبه های هویت ما ثبت می شود.

بیشتر افراد موافق این ذخیره اطلاعات هستند زیرا می خواهند بتوانند اینترنت را به راحتی مرور و نگهداری کنند خدمات رایگان. خوشبختانه ، برخی افراد با تلاش برای یافتن بهترین VPN برای مرورگری که از آنها استفاده می کنند ، اقداماتی برای محافظت از خود انجام داده اند.

مشکل این است که ممکن است اکثر مرورگرها پایان معاملات خود را ادامه ندهند. آنها ممکن است اطلاعات شما را به دیگران بفروشند ، و از این اطلاعات می توانند برای تبلیغات شخصی تر استفاده کنند یا اهداف نابجا. فقط به تمام اطلاعاتی که احتمالاً مرورگر شما درباره شما جمع می کند ، نگاه کنید همین الان.

محل

نقشه جغرافیاییاکثر مرورگرها دارای API مکان جغرافیایی هستند. وب سایتهایی که بازدید می کنید و خدماتی که از آنها استفاده می کنید این اطلاعات را درخواست می کنند تا بتوانند مشخص کنید کدام نسخه از سایت آنها باید به شما نشان دهد.

این اطلاعات همچنین می تواند در تعیین اینکه سایتهایی مانند BBC ، iPlayer ، Hulu یا Netflix در دسترس شما هستند استفاده شود. ممکن است با استفاده از VPN بتوانید محدودیت های موقعیت مکانی جغرافیایی را پیدا کنید ، حتی یک VPN رایگان نیز گاهی اوقات کار را انجام می دهد.

دقت اطلاعات محل متفاوت خواهد بود بسته به دستگاهی که استفاده می کنید. اطلاعات موقعیت مکانی معمولاً به اندازه آنچه در تلفن هوشمند خود مشاهده می کنید دقیق نیست زیرا تلفن هوشمند شما از GPS استفاده می کند.

ارتباط

برخی از وب سایت ها ، مانند سرویس های پخش ، اطلاعات مربوط به اطلاعات اتصال شما را درخواست می کنند. آنها می توانند از این طریق برای تعیین محتوای وب سایت در خدمت شما استفاده کنند. سرویس استریم مانند Netflix از این گزینه برای تغییر جریانی که مشاهده می کنید استفاده می کند. با استفاده از یک VPN آماده Netflix ، می توانید محدودیت های مکان جغرافیایی را پیدا کنید. نمونه ای از چنین ارائه دهنده ای است سورفشارکSurfshark دارای سرور و سیستم است به طور خاص طراحی شده است تا بتوانید از این محدودیتها دور شوید.

رسانه های اجتماعی

نظارت بر حساب رسانه های اجتماعی خود راشما از قبل می دانید که هنگام بازدید از سایت های اینترنتی ، حساب های رسانه های اجتماعی شما را ردیابی می کنند. به همین دلیل آنها آزاد هستند. آنها با فروش تبلیغات به شما دستمزد می گیرند.

هیچ انگیزه ای برای متوقف کردن این رویه ها وجود ندارد.

ممکن است فکر کنید که رسانه های اجتماعی شما را ردیابی نمی کنند ، اما این می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم که وارد فیس بوک شوید و از سایتی بازدید کنید که موارد غیرقانونی یا حتی محتوای بزرگسالان را نشان می دهد. سایت های رسانه های اجتماعی این را به خاطر می آورند با استفاده از آنچه که به عنوان ابر ابرها شناخته می شود.

آنها نمی خواهند تبلیغات پر از محتوای بزرگسالان را به شما ارائه دهند ، اما سیاهه هایی که سایت رسانه های اجتماعی شما از بازدید شما به سایتهایی با محتوای بزرگسالان تهیه کرده است هرگز ناپدید نمی شوند. همیشه با شما در ارتباط خواهد بود.

سخت افزار

مرورگر شما اطلاعات مربوط به سخت افزار مورد استفاده و سیستم عامل هایی را که نصب کرده اید ضبط خواهد کرد. این کار برای اطمینان از اینکه اطلاعات وب شما مشاهده می کنید در واقع روی دستگاه شما کار می کنند. مرورگر شما ضمیمهها یا افزودنیهای دیگری را نیز ثبت خواهد کرد متصل شده و همچنین ارائه دهنده خدمات مورد استفاده شما.

ژیروسکوپ

اطلاعات ژیروسکوپاین اطلاعات فقط در دستگاه های تلفن همراه جمع می شود. آنچه این اطلاعات را خزنده می کند این است که مرورگر شما قادر به استفاده از آن است مشخص کنید که دستگاه شما در دستان شما است یا روی یک میز نشسته است.

در حالی که بسیاری از این اطلاعات ممکن است بی ضرر به نظر برسند ، واقعیت این است که هنگامی که مرورگر شما در حال ضبط است با اطلاعات دیگری ترکیب می شود, این یک تصویر واقعی از شما کیست. در دست افراد کمتر از افراد صادق ، می توان برای شناسایی راه های حمله به حریم شخصی شما استفاده کرد. برای خودتان ببینید که مرورگر شما درباره شما چه می داند.

4 مرورگر اینترنت برای جلوگیری از

هنگام انتخاب ما برای مرورگرهای اینترنتی که باید از آنها دوری کنید ، به چند معیار نگاه کردیم. این تعداد هفته ها بین بروزرسانی ها ، امنیت و حفظ حریم خصوصی است. براین اساس احساس می کنیم این مرورگرهای اینترنتی هستند که باید از آنها دوری کنید.

1. Microsoft Internet Explorer

آرم اینترنت اکسپلوررزمانی بود که اینترنت اکسپلورر بود پادشاه بلامنازع در دنیای مرورگرها. اکنون مایکروسافت از مردم می خواهد که از Internet Explorer استفاده نکنند. این به شما می گوید چقدر بد است.

مایکروسافت اینترنت اکسپلورر را با Edge جایگزین کرده است. بنابراین آنها در حال برنامه ریزی برای بروزرسانی های مهم دیگر برای اینترنت اکسپلورر نیستند. آنها هنوز برخی از به روز رسانی های امنیتی را ارائه می دهند ، اما این موارد نادر هستند. اینترنت اکسپلورر ممکن است در تاریخ پایین بیاید یکی از مرورگرهای کم ایمن تاکنون ایجاد شده است.

هنگام صحبت از حریم خصوصی ، اینترنت اکسپلورر به شما امکان می دهد از مسدود کننده های بازشو استفاده کرده و درخواست های “آیا پیگیری نکنید” را ارسال کنید نه تنها به سایت هایی که بازدید کرده اید بلکه به سایت های شخص ثالث که محتوا را در سایت هایی که بازدید می کنید ارائه می دهد.. متأسفانه ، این درخواست ها را نمی توان نادیده گرفت. اینترنت اکسپلورر نمی تواند تضمین کند که ترافیک خصوصی شما خصوصی خواهد بود. و Internet Explorer منبع بسته است. بنابراین شما نمی دانید که چه برنامه های نظارتی پشت پرده کمین می شوند.

نکته ای که باید ذکر کنم ، اگر شما از یک پلت فرم تجارت آنلاین استفاده می کنید ، تحت هیچ شرایطی هنوز نباید از تجارت الکترونیکی استفاده کنید. این یک مسئولیت جدی است و احتمالاً خطر فریب داده های مالی خود را نیز ریسک می کنید.

2. مایکروسافت لبه

آرم میکروسافت لبهChromium Edge آخرین تلاش مایکروسافت برای ایجاد یک مرورگر وب زنده است. این برنامه برای افرادی طراحی شده است که ویندوز 10 را اجرا می کنند.

فقط مایکروسافت لبه دو بار در سال. هنگامی که به بدافزارهای پیشرفته و سایر نرم افزارهایی که برای حمله به حریم خصوصی شما طراحی شده اند ، فکر می کنید که همیشه به روز می شوند ، به روزرسانی های دوسالانه به هیچ وجه به اندازه کافی به نظر نمی رسد ، و این قطعاً تعداد بسیار کمتری از رقبای خود دارد.

  ابزارهای حریم خصوصی منبع باز - راهنمای کامل ایمنی آنلاین

مرورگر Edge در یک جعبه ماسه ای اجرا می شود. این بدان معناست که فرآیندهای مرورگر موجود است. ایده این است که مرورگر باید بتواند از سایتهای مشکوک با کد مخرب جلوگیری کند تا کاربران را تحت تأثیر قرار دهد. Edge از پشتیبانی پسوند محدود برخوردار است. این بدان معناست که تعداد افزونه های خطرناک کمتری وجود دارد که ممکن است به طور تصادفی بارگیری کنید. با این حال ، شکل صحیح ، مایکروسافت لبه به سرعت آشکار می شود که در بهترین حالت دارای سابقه امنیتی لکه دار است.

با اینترنت اکسپلورر ، از ویژگی محافظت از آن ردیابی می کنید. به دلایلی غیر قابل توضیح ، مایکروسافت تصمیم گرفته است بدون حفاظت از ردیابی با Edge برود. حتی در حالت مرور خصوصی ، هنوز هم می توانید ردیابی شوید. نتیجه گیری این است که اگر به دنبال خصوصی مرور اینترنت هستید ، Edge گزینه مناسبی برای شما نیست.

3. اپرا

آرم اپراOpera یک مرورگر مبتنی بر Chromium است که هر چهار تا شش هفته از بروزرسانی ها بهره می برد. سناریوی ایده آل به روزرسانی های اجرا شده در هر سه یا چهار هفته است.

هنگامی که امنیت می شود ، Opera دارای چندین ویژگی امنیتی است که برای بهبود ایمنی تجربه مرور شما طراحی شده اند. این موارد شامل کلاهبرداری و محافظت از بدافزارها و ابزارهایی است که برای مسدود کردن اسکریپت ها و افزودنی هایی که مرور را نا امن می کنند طراحی شده است.

اپرا این کار را ممکن می کند برای اینکه بتوانید تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی خود را شخصی سازی کنید تا داده های شما ذخیره نشوند. با این حال ، بیشتر افراد به یک مرورگر خوب عادت دارند که این کار را بطور خودکار انجام دهد ، عادت دارند ، بنابراین ممکن است این تنظیمات امنیتی را تغییر ندهند. نگران کننده تر این است که اپرا در سال 2016 یک VPN خریداری کرد که نشان داده شده است تا پهنای باند و استفاده از log را ردیابی کند. اگر این مسئله به اندازه کافی نگران کننده نبود ، اپرا توسط شرکتی خریداری شده بود که خریداری شود بدنام به دلیل نقض حریم خصوصی.

4. Google Chrome

آرم کرومGoogle Chrome بسیار دور است گسترده ترین مرورگر وب استفاده شده امروز. آنها به روزرسانی های مکرر و امنیت خوبی را برای مرورگر خود ارائه می دهند. Google تا آنجا که هکرها را به دنبال یافتن نقاط ضعف در مرورگر خود با هدف پیدا کردن نقاط ضعف و رفع محصول ترغیب کرده است.

دلیل عدم حضور گوگل کروم در این لیست و دلیل اینکه ما در این راهنما می خواهیم دوباره در مورد آن صحبت کنیم این است که Google Chrome متعلق به شرکتی است که با جمع آوری اطلاعات خصوصی زندگی خود را تأمین می کند از عموم. هر چند ماه به نظر می رسد که گوگل از چیزی طراحی شده است تا با استفاده از Chrome به حریم خصوصی شما حمله کند ، چه می تواند یک سیاست تاریخچه محل سؤال باشد یا به طور خودکار شما را وارد مرورگر کند. Google از Chrome استفاده می کند تا در حد امکان درباره شما اطلاعات کسب کند و سپس از آن اطلاعات درآمد کسب می کند.

Google Chrome تعدادی برنامه افزودنی مرورگر را ارائه می دهد. اینها عملکردی را به تجربه مرور شما اضافه می کنند ، اما همچنین شما را از حریم خصوصی سرقت می کنند. فراموش نکنیم که Google Chrome یک مرورگر منبع بسته است. بنابراین شما نمی دانید که چه چیزی در کد آنها پنهان شده است. گوگل برای کسانی که به آن علاقه مند هستند نسخه منبع باز Chrome را ارائه می دهد.

چهار مرورگر رومیزی برتر برای حفظ حریم خصوصی و ایمنی

ناشناس بودن در اینترنت به لطف شبکه های رسانه های اجتماعی و مرورگرهایی که اطلاعات شخصی شما را با هدف ارائه تبلیغات و وب سایت های سفارشی ذخیره می کنند ، به سرعت در گذشته بدل می شود. در زیر مرورگرهایی وجود دارد که احساس می کنیم بهترین مرورگرهای ناشناس هستند که می توانید برای حفظ حریم خصوصی و امنیت استفاده کنید.

1. مرورگر Tor

آرم تورمرورگر Tor باعث می شود ترافیک وب شما از طریق شبکه Tor ناشناس شود (تیاو اینیون ربیرونی) در نتیجه ، محافظت از هویت خود به صورت آنلاین آسان تر است. مرور وب با استفاده از Tor کندتر از استفاده از clearnet خواهد بود. و تعدادی وب سایت وجود دارد که کاربران Tor را مسدود می کند. دولت های اقتدارگرا که نگران شهروندان خود در ارتباط ، انتشار و یا خواندن اطلاعاتی خصوصی هستند ، مرورگرهای Tor را نیز مسدود خواهند کرد.

به دلیل گمنامی که در اختیار شما قرار می دهد ، مرورگر Tor به یکی از روزنامه نگاران و مخالفان در سراسر جهان تبدیل شده است که در رژیم هایی کار می کنند که ارتباطات را مسدود می کنند. امروزه بسیاری آن را به عنوان بستر دموکراسی آنلاین می دانند. این یکی از دلایلی است که محققان در بهبود ویژگی های ناشناس بودن Tor تلاش می کنند.

چگونه مرورگر Tor از ناشناسی شما محافظت می کند

از نماد پیاز برای نشان دادن نحوه کار مرورگر Tor استفاده می شود. این مسیر ترافیک شما را از طریق شبکه Tor مسیریابی می کند و آن را ناشناس می کند. Tor از a استفاده می کند پروکسی سه لایه, شبیه به لایه های یک پیاز. مرورگر Tor به طور تصادفی به یک گره ورود به لیست عمومی متصل می شود. از آنجا ، عبور و مرور از طریق یک رله میانی انجام می شود که به طور تصادفی انتخاب می شود. سپس ، ترافیک از طریق گره خروج نهایی خارج می شود.

چگونه تور کار می کند

هنگام استفاده از مرورگر Tor, اگر صفحات آنها به زبانی دیگر بارگذاری می شود ، نباید تعجب کرد. Google و سایر سرویس ها از آدرس IP شما به عنوان روشی برای حدس زدن کشور در آن استفاده می کنند و زبانی که می خواهید اطلاعات ارائه شده را در آن قرار دهید. با این وجود ، هنگام استفاده از تور ، به نظر می رسد که مکان فیزیکی شما در آن طرف سیاره قرار دارد..

چگونه tor 2 کار می کند

افرادی که تحت دولتهایی زندگی می کنند که Tor را مسدود می کنند ، مرورگر Tor خود را برای استفاده از پلک ها پیکربندی می کنند. گره های ورود و خروج Tor به صورت عمومی ذکر شده است. آدرس های IP IP نیستند. این کار را دشوار می کند, اگر غیرممکن باشد, برای اینکه دولتها این آدرسهای IP را مسدود کنند.

چگونه tor کار می کند 3

اگرچه شبکه Tor می تواند انواع ترافیک TCP را مسیریابی کند ، اما برای مرور وب بهینه شده است. Tor از UDP پشتیبانی نمی کند.

2. مرورگر حریم خصوصی حماسه

آرم epicprivacybrowserمرورگر Epic Privacy یک مرورگر مبتنی بر هندی است که بسیاری از ویژگی های حریم خصوصی را که مردم می خواهند خارج از جعبه باشند ، ارائه می دهد. مرورگر حریم خصوصی Epic است ساخته شده بر روی سکوی Chromium. برخی از خصوصیات حریم خصوصی آن عبارتند از:

 • اجازه نمی دهد افزونه ها
 • مسدود کردن کوکی های شخص ثالث
 • یک پروکسی در وب گشت و گذار با یک کلیک
 • به طور فعال شبکه های تبلیغاتی را شناسایی و مسدود می کند
 • سیستم های وب آنالیتی که فعالیت آنلاین شما را ردیابی می کنند ، بلوک می کند

نحوه استفاده از مرورگر حریم خصوصی حماسه

شخصی که با استفاده از Chrome آشنا است ، می تواند از Epic استفاده کند. آن را بارگیری کنید و گشت و گذار را شروع کنید. از آنجا که حماسه برای حفظ تاریخ نیست, صفحه اصلی آن دارای هشت صفحه از سایت های مورد علاقه شما خواهد بود. دو نفر از آنها با “چگونه کار می کند” و صفحه ای که شما را به جستجوی خصوصی Epic هدایت می کند ، جمع شده اند. اگر می خواهید هنگام ورود به سیستم ، پانل های دیگر با یک سایت پر جمعیت شوند, باید URL را که می خواهید در آنجا باشید به صورت دستی وارد کنید. بعد از هر جلسه مرور ، کوکی ها ، داده های مربوط به جستجو و ردیاب ها هستند حذف شده.

  ابزارهای حریم خصوصی منبع باز - راهنمای کامل ایمنی آنلاین

چگونه مرورگر حریم خصوصی حماسی از شما محافظت می کند

یکی از راههای انجام این کار ، ارسال نکردن اطلاعات هدر ارجاع است. این بدان معناست که وقتی روی پیوند یک موتور جستجو کلیک می کنید ، داده هایی راجع به عباراتی که جستجو کرده اید به وب سایت های دیگر ارسال نمی کنند.

نشت آدرس IP RTC وب مسدود شده است. این بدان معناست که Epic به طور خودکار تماسهای RTC وب را که ممکن است آدرس IP شما را نشت دهد مسدود می کند. مگر اینکه در یک سرویس VPN مشترک شوید به طور مستقیم از نشت محافظت می کند پسندیدن NordVPN, این نشتها هنوز با یک VPN یا یک سرور پروکسی اتفاق می افتد.

ردیابی URL و ردیابی نوار آدرس حذف می شوند. این بدان معنی است که موارد زیر حذف می شوند:

 • نوار آدرس را پیشنهاد می کند
 • ترجمه خودکار
 • URLTracker
 • بررسی URL

به طور پیش فرض ، حریم خصوصی شدید Epic بدان معنی است که وجود ندارد:

 • طلسم
 • ذخیره رمز عبور
 • حافظه نهان وب
 • حافظه نهان DNS
 • پر کردن خودکار
 • تاریخ
 • “وب سایتهای پر بازدید” خودکار

با بسته شدن حماسه ، به طور خودکار حذف می شود:

 • تاریخ
 • بانکهای اطلاعاتی
 • پیوندهای بازدید شده
 • حافظه نهان رسانه
 • ورود به سیستم
 • برنامه کاربردی و حافظه نهان DNS
 • فهرست DB
 • حافظه پنهان ارائه دهنده تاریخ

پروکسی رمزگذاری یک کلیک

پروکسی رمزگذاری شده Epic هنگام مرور ، آدرس IP شما را مخفی و رمزگذاری می کند. درخواست DNS از طریق پروکسی رمزگذاری شده هدایت می شود. این بدان معناست که ISP ، دولت ، کارفرمای شما و شبکه های امنیتی شکایت می کنند نمی دانید از کجا جستجو می کنید یا در کجا مرور می کنید.

3. مرورگر شجاع

آرم شجاع (1)مرورگر شجاع در میان کسانی که به حریم خصوصی علاقه مند هستند ، نام خود را ایجاد می کند زیرا تجربه مرور سریع ، سریع و خصوصی را به کاربران می دهد. شجاع به خود افتخار می کند بودن بیش از نوع جدیدی از مرورگر است. هدف آنها انقلابی کردن در نحوه تفکر مردم درباره اینترنت است. به عنوان یک مرورگر منبع باز ، یک تیم پر جنب و جوش از افرادی که روی آن کار می کنند ، حفظ حریم خصوصی و عملکرد متمرکز هستند. شجاع بود توسط بنیانگذار موزیلا و مخترع JavaScript تأسیس شده است.

چه چیزی باعث شجاعانه شدن می شود

Brave یک پروژه منبع باز است که روی Chromium ساخته شده است. این بدان معناست که همان فن آوری های باطن استفاده شده برای کار با Chrome مانند موتور V8 JavaScript و موتور ارائه دهنده Blink با Brave کار خواهند کرد.

ترجیحات شجاع

هنگامی که این در iOS اجرا شود ، Brave از WebKit ، قدرت پشت مرورگر اپل صفری استفاده می کند.

آنچه باعث شجاعت متفاوت می شود?

این نگرشی است که Brave با تهاجمی با تبلیغات مخالف است. آن مدل تجاری مبتنی بر مسدود کردن تبلیغات است و آنهایی که تبلیغات خود را از شبکه آن جایگزین می کنند.

شجاع از همه ردیاب های تبلیغاتی خلاص شده است. با این حال, آنچه Brave حذف نکرده است تبلیغات در نتایج جستجو است. این شامل تبلیغات AdWords در نتایج Google است. با حذف تبلیغات ، Brave محتوای بسیار کمتری را از وب سایت بارگیری می کند که مرورگرهای دیگر که از افزونه مسدود کردن تبلیغات استفاده نمی کنند.

سکوی شجاع

این شرکت قسم خورده است که داده های کاربر را در سرورهای خود ذخیره نمی کند و هرگز نخواهد کرد.

4. مرورگر آهنی SRWare

آرم SRWare Ironمرورگر SRWare Iron خود را به عنوان مرورگر آینده معرفی می کند. تمرکز آنها بر حفظ حریم خصوصی و امنیت است. SRWare Iron مانند بسیاری از مرورگرهایی که ما بررسی کرده ایم ، Chromium را پیاده سازی می کند. این نرم افزار به صورت رایگان در سیستم عامل های مک ، ویندوز و لینوکس موجود است. برخی از ویژگی هایی که آن را ایجاد می کند خصوصی و امن عبارتند از:

 • بارگیری یا نصب مرورگر را ردیابی نخواهد کرد
 • به روزرسانی هایی در پس زمینه ارائه نمی دهد ، مانند برنامه هایی که در Google Chrome مشاهده می شود
 • این یک عامل کاربر قابل تنظیم را ارائه می دهد
 • این یک شناسه نصب برنامه ایجاد نمی کند

آنچه باعث می شود مرورگر آهنی SRWare بی نظیر باشد?

حریم خصوصی چیزی است که SRWare Iron را از مرورگرهای اصلی مانند Google Chrome جدا می کند. در اینجا چند مثال آورده شده است:

پیشنهاد می دهد

بسته به نحوه پیکربندی Google Chrome ، وقتی چیزی را در نوار آدرس قرار می دهید ، اطلاعات به Google ارسال می شود و به آنها در ارائه پیشنهادات کمک می کند. این با SRWare Iron غیرقابل استفاده است.

صفحات خطای جایگزین

بسته به نحوه پیکربندی Google Chrome ، اگر یک آدرس نادرست را در نوار آدرس تایپ کنید ، این اطلاعات به Google ارسال می شود و آنها برای شما پیام خطایی ارسال می کنند. مرورگر SRWare Iron این کار را نمی کند.

مسدود کننده آگهی

Chrome مجهز به ساخته شده در AdBlocker نیست. مرورگر SRWare Iron این کار را انجام می دهد. Adblocker آنها را می توان به راحتی با یک پرونده تنظیم کرد.

اینها فقط چند مورد از ویژگی های آن است. مرورگر SRWare Iron با این موارد سروکار دارد:

 • عامل کاربر
 • پیش نمایش Thumbs
 • Google Updater
 • URL ردیاب
 • ردیابی Z RL
 • گزارش خطا

بهترین مرورگر برای Android

اطلاعات شخصی شما از طلا با ارزش تر است. این باعث می شود تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه معادن طلا برای هر کسی که اطلاعات خصوصی شما را می خواهد.

چرا Firefox Focus بهترین جستجوی کاربران Android برای جستجوی حریم خصوصی است

Mozilla’s Firefox Focus برای افرادی طراحی شده است که نگران حریم خصوصی هستند. به محض اینکه جلسه مرور خود را ببندید ، اطلاعات شخصی درباره شما ، از جمله گذرواژه‌ها ، تاریخچه مرور و کوکی ها ، بلافاصله حذف می شوند. Firefox Focus Mozilla همچنین ردیاب ها را متوقف می کند و تبلیغات را مسدود می کند.

سیستم عامل های تلفن همراه مرورگر Firefox

چگونه تمرکز Firefox برای محافظت از حریم شخصی شما انجام می شود?

Firefox Focus با ایجاد امکان مسدود کردن ردیابهای شناخته شده وب سایت بر اساس دسته بندی ، امنیت بیشتری را برای شما فراهم می کند. این بدان معنی است که شما می توانید برای مسدود کردن ردیاب های تبلیغاتی ، ردیاب های تحلیلی یا ردیاب های اجتماعی به صورت جداگانه یا به عنوان یک گروه انتخاب کنید. همچنین می توانید موارد را مسدود کنید تعبیه شده در اخبار ، فیلم ها و نمایش اسلایدهای عکس که ممکن است برای ردیابی شما استفاده شود.

در ارائه حفاظت از ردیابی ، فایرفاکس فوکوس از لیست تهیه شده توسط Disconnect استفاده می کند. این لیست به Firefox اجازه می دهد تا ردیاب ها را شناسایی و مسدود کند.

حفاظت از ردیابی پیشرفته

این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می کند کوکی ها و ردیاب ها را با دانه بندی شدید مسدود کنید. تا زمان افزودن این ویژگی ، Focus تمام کوکی ها را به عنوان یک تنظیم پیش فرض مسدود می کند. هنوز هم می توانید این کار را انجام دهید ، یا می توانید اجازه دهید کوکی ها را در صورت افزودن به تجربه شما به عنوان کاربر ، انتخاب کنید. در عین حال ، از جلوگیری از امکان ردیابی شما در چندین سایت جلوگیری می کنید. این بدان معنی است که آنها بارها و بارها کالاهای مشابه را به شما پیشنهاد نمی دهند, آنها همچنین رفتار آنلاین شما را ضبط نمی کنند.

بهترین مرورگر حریم خصوصی iOS

اگر در جستجوی یک مرورگر خصوصی برای iPhone یا iPad خود هستید ، فقط با مرورگر Ghostery Privacy بروید. این امکان را به شما می دهد تا اینترنت و بدون ترک اثری از دستگاه iOS خود ، اینترنت را مرور کنید. در حالی که Ghostery Privacy در سال 2023 توسط Cliqz به دست آمد ، هر دو مرورگر همچنان به عنوان اشخاص مجزا فعالیت می کنند اما افزودنیهای ویژگی امنیتی را بین یکدیگر به اشتراک می گذارند.

  ابزارهای حریم خصوصی منبع باز - راهنمای کامل ایمنی آنلاین

حریم خصوصی Ghostery ، سریعترین و امن ترین مرورگر برای iOS

این یکی از سریعترین و امن ترین مرورگرهای iOS است. مرورگر حریم خصوصی Ghostery این امکان را برای کاربران iOS فراهم کرده است که به سرعت ، به صورت خصوصی ، بدون ردیاب و بدون تبلیغات ، وب را مرور کنند.

برنامه mobiie cliqz

مانند همه محصولات Ghostery ، مرورگر موبایل آنها کاملاً منبع باز است. در قلب فن آوری آن وجود دارد برخی از ویژگی های مبتنی بر فناوری Firefox. برخی از ویژگی های اصلی این مرورگر سازگار با iOS شامل موارد زیر است:

ساخته شده در AdBlocker

به عنوان یک تنظیم پیش فرض ، مرورگر حریم خصوصی Ghostery از تبلیغات و درهم و برهمی خلاص می شود. کاربران با یک تجربه مرور سریع و تمیز باقی مانده اند. به کاربران نشان داده می شود که هنگام بازدید از وب سایت ، داده های خود را ردیابی می کنند. آنها سپس دارند گزینه ای برای مسدود کردن و یا انسداد ردیاب ها.

جستجوی شبح

این یک موتور جستجوی حریم خصوصی است که توسط شرکت مادر آن ، Cliqz اداره می شود. Cliqz کاملاً مستقل است و دارای فهرست وب خاص خود است. Cliqz اطلاعات شناسایی شخصی را به اشتراک نمی گذارد. آنها از تکنیک های پیشرفته برای حفظ جستجوی جستجوهای کاربران استفاده می کنند کاملاً ناشناس.

حالت شبح

کاربران می توانند با جلوگیری از ثبت وب سایت هایی که بازدید می کنند در تاریخچه مرورگر خود ، از حریم خصوصی خود محافظت کنند.

نحوه بهینه سازی Chrome برای حداکثر حریم خصوصی (اگر مجبور به استفاده از آن هستید)

ممکن است بخواهید از برخی مرورگرهای امن تر مبتنی بر حریم خصوصی که در این راهنمای درباره آنها بحث کرده ایم استفاده کنید. با این حال ، از آنجا که Google Chrome محبوب ترین مرورگر روی کره زمین است ، به احتمال زیاد مجبور هستید که از آن در محل کار یا سایر تنظیمات استفاده کنید. خوشبختانه, برای بهبود حریم خصوصی شما چند تنظیم وجود دارد که می توانید در تنظیمات انجام دهید.

1. اجازه ندهید Chrome همگام سازی کنید

اگر Chrome روی تلفن ، لپ تاپ و رایانه شما در محل کار نصب شده است ، می خواهد مواردی مانند گذرواژه ها و سابقه مرورگر خود را با همه دستگاه هایی که در آن فعال هستند همگام سازی کند. مطمئناً ممکن است راحت باشد. ولی حریم خصوصی شما با ارزش تر از کمی راحتی است. شما لزوماً نمی خواهید سایت هایی که در خانه یا دستگاه تلفن همراه خود جستجو می کنید روی رایانه کاری شما باشد ،؟ می توانید با انجام موارد زیر این مشکل را برطرف کنید:

 1. روی سه نقطه ای که در سمت راست پنجره Chrome ظاهر شده است کلیک کنید. با این کار منو باز می شود.
 2. روی تنظیمات کلیک کنید.
 3. روی “افراد” کلیک کنید. باید نام ورود / حساب Google خود را ببینید.
 4. روی نوار همگام سازی درست در زیر نام ورود / حساب خود کلیک کنید و “تنظیمات پیشرفته همگام سازی” باید ظاهر شود.

تنظیم همگام سازی کروم

 1. هر چیزی را که نمی خواهید مرورگری را که در حال حاضر استفاده می کنید خاموش کنید با مرورگر سایر دستگاه های خود خاموش کنید. شما باید این تغییر را در هر دستگاهی که به سیستم وارد شده اید انجام دهید.

2. با چه افرادی Chrome Chat را کنترل کنید

Chrome برای ایجاد برخی ویژگی های سرویس با تعدادی سرویس آنلاین ارتباط برقرار می کند. اگر ترجیح می دهید Chrome بدون اطلاع شما با این سرویس ها تعامل نداشته باشد ، می توانید آنها را یک به یک غیرفعال کنید. فقط به یاد داشته باشید که با غیرفعال کردن آنها ، شما نیز قصد دارید ویژگی هایی را که ارائه می دهید غیرفعال کنید. برای دسترسی به این موارد ، موارد زیر را انجام دهید:

 1. روی سه نقطه ای که در سمت راست پنجره Chrome ظاهر شده است کلیک کنید. با این کار منو باز می شود.
 2. روی تنظیمات کلیک کنید به پایین صفحه بروید.
 3. برای دستیابی به ویژگیهای امنیتی و امنیتی ، روی پیکان پیشرفته کلیک کنید.
 4. می توانید تصمیم بگیرید که چه تنظیمات دیگری را می خواهید غیرفعال کنید.

خدمات وب کروم

3. کنترل محتوای وب

Google Chrome به شما امکان می دهد آنچه وب سایت ها ممکن است انجام دهند را کنترل کنید. برای انجام این کار ، موارد زیر را انجام دهید:

 1. روی سه نقطه ای که در سمت راست پنجره Chrome ظاهر شده است کلیک کنید. با این کار منو باز می شود.
 2. روی تنظیمات کلیک کنید به پایین صفحه بروید.
 3. برای دستیابی به ویژگیهای امنیتی و امنیتی ، روی پیکان پیشرفته کلیک کنید.
 4. برای ویژگی های پیشرفته ، روی تنظیمات محتوا کلیک کنید.

محتوای وب کروم

با باز کردن این صفحه ، می توانید تنظیمات کوکی خود را مرتب کنید, تعیین کنید چه مدت داده ها باید نگه داشته شوند ، و برای جلوگیری از ساختن وب سایت دقیق در مورد رایانه خود ، گام هایی را بگیرید. برخی از افراد تصمیم می گیرند که جاوا اسکریپت را به طور کامل خاموش کنند و فقط به آن اجازه می دهند که در وب سایتهایی که به آنها واقعا اعتماد دارند ، عمل کند.

ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بخواهید در Google Chrome خاموش کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید به طور دوره ای مدیر رمزعبور Google Chrome را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ گذرواژهای ذخیره شده ای را که دیگر از آنها استفاده نمی کنید ، دارید. اگر با استفاده از یک دستگاه اشتراکی در مرورگر وارد سیستم شده اید ، ممکن است ایده خوبی برای غیرفعال کردن مدیریت کلمه عبور باشد.

بهترین افزونه های مرورگر

1. نشانگر حریم خصوصی

آرم نشانگر حریم خصوصیPrivacy Badger افزونه ای برای Google است که آموخته است که ردیاب های نامرئی را مسدود کند. Privacy Badger لیستی از مسدود کردن آن ندارد. درعوض ، دامنه هایی را که به نظر می رسد شما را هنگام مرور آنلاین ردیابی می کنند ، نظارت می کند.

سپس ، سیگنال Do Not Track را ارسال می کند. اگر یک ردیاب این درخواست را نادیده بگیرد ، Privacy Badger شروع به مسدود کردن آنها خواهد کرد. هنگامی که متوجه همان ردیاب موجود در سه وب سایت مختلف شود ، روند مسدود کردن را شروع می کند.

علاوه بر ردیابی خودکار ، Privacy Badger مانع از ردیابی کلیک در لینک خروجی می شود در توییتر ، گوگل و فیس بوک.

2. غسل

آرم طلسمGhostery یک پسوند شگفت انگیز برای حفظ حریم خصوصی برای Google Chrome است. این تبلیغات ناخواسته را مسدود می کند ، ردیاب ها را متوقف می کند و می تواند سرعت بارگذاری وب سایت ها را افزایش دهد.

Ghostery به شما امکان می دهد ببینید چه کسی شما را در چه وب سایتی ردیابی می کند و چه کسی اطلاعات شما را جمع می کند. ویژگی های ضد ردیابی داده های خود را ناشناس کنید به شما یک لایه اضافی از حریم خصوصی را می دهد.

نتیجه

اگر می خواهید از داده های خود محافظت کرده و اطلاعات شخصی خود را همچنان که در حال مرور وب هستید خصوصی نگه دارید ، به یک مرورگر تنظیم شده و امن نیاز دارید..

به یاد داشته باشید ، اگر تنظیمات پیش فرض آنها تغییر نکند ، بیشتر مرورگرها روی داده های خصوصی شما نگه دارند. این باعث می شود این مرورگرها ، و با افزودن شما ، اهداف مربوط به جرایم سایبری را هدف قرار دهند. یک VPN خوب مانند دریافت کنید NordVPN یا سورفشارک, و با خیال راحت مرور را شروع کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بهبود تجربه گشت و گذار در اینترنت ، به بررسی حماسه اخیر من درباره برنامه های NBN براساس منطقه و سرعت نگاهی بیندازید..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me