Recenze Avast SecureLine VPN: Adekvátní, pokud je předražená, VPN

Pokud chcete za stejnou službu utratit více peněz, než je nutné, máme tu vaši VPN.

Avast se může pochlubit více než 430 milionů uživatelů, takže je mnohem větší než ostatní poskytovatelé VPN. Naše recenze VPN Avast SecureLine vám pomůže určit, zda Avast – důvěryhodné jméno ve světě zabezpečení – odpovídá svému jménu, pokud jde o VPN.

Avast SecureLine VPN je jedním z řady programů, které nabízí světově uznávaná společnost Avast v oblasti kybernetické bezpečnosti. Společnost Avast sídlí v Československu a má pobočky v mnoha zemích po celém světě, včetně Spojených států, Německa, Číny a Japonska..

Protože Avast Secureline VPN je jen jedním z mnoha produktů, které společnost nabízí, pokud si chcete VPN pouze koupit, měli byste vědět, že budeš bombardován hordou pokusů o vzestup na další bezpečnostní funkce. To má potenciál být nepříjemný. Naštěstí existuje možnost zakázat vzestupné funkce.

Pokud jde o dolní řádek o tom, zda větší znamená lepší, pokud jde o službu VPN, přečtěte si dále.

Contents

Přehled

FunkceInformace
Použitelnost: Snadný
Zásady protokolování: Žádné protokolování
Velikost serveru: 55 serverů
Distribuce serveru: 34 zemí
Podpěra, podpora: Telefon, vstupenky a znalostní báze
Torrenting: Povoleno
Streamování: Omezený
Protokol VPN a šifrování: OpenVPN, IPSec & Protokoly IKEv2; 256bitové šifrování AES
Hlavní sídlo: Česká republika
Cena: 59,99 $ / rok
Oficiální webové stránky: https://www.avast.com/
Výhody VPN Avast SecureLine:
 • Dobré výsledky testu rychlosti
 • Zdarma sedmidenní zkušební období zdarma
 • Odemknout streamovací služby (sporadicky)
 • Žádné úniky soukromí
 • Jednoduchá obsluha
Nevýhody Avast Secureline VPN:
 • Vyšší než průměrné ceny
 • Žádná VPN pro směrovače
 • Žádná anonymní platba prostřednictvím bitcoinů
 • Společnost ukládá některé záznamy

Registrace pro Avast SecureLine VPN

Registrace do Avast SecureLine VPN je relativně jednoduchá. Okamžitě máte možnost zakoupit produkt nebo požádat o sedmidenní bezplatnou zkušební verzi zde (odkaz na Avast).

avast secureline vpn registrace

Po výběru sedmidenní zkušební verze budete přesměrováni na stránku ke stažení. Stahování by mělo začít okamžitě. Po dokončení stahování můžete program nainstalovat do zařízení.

Budete požádáni, abyste vybrali jazyk instalace a souhlasili s licenční smlouvou s koncovým uživatelem. Když se zaregistrujete na bezplatnou sedmidenní zkušební dobu, jste není požadováno poskytnout číslo kreditní karty nebo jakékoli osobní údaje. Při přihlášení k prémiovému balíčku budete vyzváni k zadání způsobu platby a osobních údajů.

Budete přesměrováni na obrazovku připojení. Na obrazovce uvidíte vaši skutečnou IP adresu a to, zda je IP adresa skrytá. Ve spodní části obrazovky uvidíte VPN, ke které jste připojeni.

Ve výchozím nastavení budete připojeni k nejlepšímu koncovému umístění pro výkon. Pravděpodobně to bude server v zemi, ze které se připojujete.

Máte možnost změnit svou polohu. Gotham City, USA je to, co Avast nabízí preferovaná možnost pro streamování videa pomocí služeb, jako jsou Netflix, Hulu a další obsah v USA.

Službu jsme několikrát testovali a dokázali jsme ji získat nepřetržitý přístup k obsahu Netflix v USA zatímco mimo zemi. To nás překvapilo, protože síť Avast SecureLine VPN má přinejlepším skvrnitý záznam, pokud jde o připojení k americkému streamování obsahu ze zahraničí..

  Recenze NordVPN 2023 - zabezpečení úrovně CIA - testování, rychlost, ceny

otevřený avast securelineCelkově, registrace do Avast Secureline VPN je relativně snadný proces. Avast SecureLine VPN má všechny základní funkce, které byste očekávali od VPN. Snadno se používá. I když nemáte žádné předchozí znalosti o tom, jak používat VPN, budete si moci stáhnout aplikaci, nainstalovat ji během několika minut a bezpečně ji používat podle pokynů na obrazovce..

Všechno je psáno samovysvětlujícím způsobem a používá snadno srozumitelné termíny. Stačí několik kliknutí a budete moci surfovat po internetu pomocí zabezpečené VPN. Byli jsme však překvapeni, že pod tlačítkem nabídky existuje jen velmi málo možností.

Můžete věřit Avast SecureLine VPN?

avast secureline vpn security sealAno i ne. Avast prodává tolik služeb a aplikací, a proto může být obtížné najít podrobnosti o zásadách připojených k SecureLine. Pokud však navštívíte Nejčastější dotazy na jejich webu podpory, začnete rozluštovat nějaké stopy.

Společnost říká, že neprotokoluje vaše internetové aktivity, weby, ke kterým přistupujete, použitá šířka pásma nebo paketová data. Na povrchu to vypadá dobře. Když však důkladně prozkoumáte stránku FAQ, zjistíte, že ano při prvním připojení ke službě nebyly poskytnuty žádné podrobnosti o tom, co by mohlo být společností zaznamenáno.

Například když Avast VPN neukládá protokoly připojení, zobrazí se, když se připojujete a odpojujete od serveru. Ukládají množství času, který jste připojeni, a množství šířky pásma, kterou používáte. Avast říká, že tyto informace jsou shromažďovány pouze pro diagnostické účely a pro zabránění zneužití připojení VPN.

Avast je společnost se sídlem v Československu. Česká republika pracuje s využitím Zákony o ochraně soukromí v Evropské unii. Proto mají silnou motivaci k dodržování zásad ochrany osobních údajů uživatelů. Společnost je dostatečně velká, aby si mohla dovolit právníky s vysokým výkonem, a proto je nepravděpodobné, že se snadno vzdají informací o zákaznících.

Je znepokojující, že ano potenciální adware v instalačních souborech klienta VPN. Jakmile soubor nainstalujete a začne se ve vašem počítači spouštět, může Avast začít sbírat data, aby vás zacílil pomocí reklam.

Celkově je Avast společnost, která se zajímá o bezpečnost. Existují však skutečné obavy o soukromí a protokolování, které se děje na pozadí.

Kde jsou umístěny servery VPN Avast SecureLine?

Avast SecureLine VPN má 41 umístění serveru v 33 zemích okolo světa. Zvýšili počet možností serveru dostupných v lednu 2023. Mezi země, v nichž VPN Avast SecureLine VPN v současné době má servery, patří:

 1. vektorový obrázek sítě serveruRakousko (Vídeň)
 2. Belgie (Brusel)
 3. Dánsko (Kodaň)
 4. Maďarsko (Budapešť)
 5. Jižní Korea (Soul)
 6. Lucembursko (Lucembursko)
 7. Malajsie (Johor Bahru)
 8. Nový Zéland (Auckland)
 9. Švýcarsko (Curych)
 10. Portugalsko (Leiria)
 11. Izrael (Petah Tikva)
 12. Norsko (Oslo)
 13. Berlín, Německo)
 14. Barcelona, ​​Španělsko)
 15. Glasgow, Velká Británie
 16. Phoenix, AZ (USA)
 17. Los Angeles, CA (USA)
 18. Washington D.C. (USA)
 19. Jacksonville, FL (USA)
 20. Atlanta, GA (USA)
 21. Honolulu, HI (USA)
 22. Boston, MA (USA)
 23. Las Vegas, NV (USA)

Zabezpečení a šifrování VPN Avast SecureLine VPN

Avast SecureLine VPN používá šifrování AES 256. Nabízejí dva protokoly, OpenVPN na UDP a IPSec. Toto je šifrování vojenské třídy. 256bitové šifrování je to nejlepší, co je v současné době v podnikání nabízeno. Tato forma šifrování je považována za prakticky neprůkaznou sílu. Používá ji řada vládních agentur a bezpečnostních odborníků po celém světě.

  Recenze surfsharků - stojí za to tato nová VPN?

Avast SecureLine VPN nabízí ochranu proti úniku DNS. Únik DNS může způsobit odhalení vaší IP, aniž byste věděli, že k tomu došlo.

Avast SecureLine VPN přichází s vypínačem. V případě, že vaše připojení VPN přeruší připojení, nebude vaše IP adresa odhalena. Pokud dojde k problému s připojením k síti VPN, vaše připojení k internetu se automaticky vypne.

Test rychlosti

Avast mluví o tom, jak rychle jsou jejich VPN služby na jejich domovské stránce. Řada testů prokazuje skutečnost, že Avast má rychlou službu VPN. Mezi Spojenými státy a Nizozemskem byl proveden test rychlosti, aby se zjistilo, jak dobře služba funguje. Výsledky byly následující:

US Server

avast secureline vpn zrychluje výsledek testu serveru

 • Ping: 113 ms
 • Nahrání: 13,67 MB za sekundu
 • Stahování: 67,94 MB za sekundu
Nizozemský server

avast secureline vpn netherlands server speed test result

 • Ping: 34 ms
 • Nahrávání: 39,44 MB za sekundu
 • Stahování: 65,97 MB za sekundu

To jsou rozhodně působivé testy rychlosti, zejména ve srovnání s jinými VPN.

Výkon více platforem

Avast SecureLine VPN funguje na řadě operačních systémů a platforem. Patří sem Windows XP až Windows 10.11.x. Podporovány jsou také systémy IOS, Mac OS a Android. Tato VPN bohužel nenabízí podporu routeru.

avast secureline vpn více zařízení

S jedním účtem můžete nainstalovat software na pět zařízení současně. Na začátku to zní skvěle. Nevýhodou je, že za základní cenu nemůžete použít stejný účet pro různá zařízení, pouze pro zařízení stejného typu. Pokud si například zakoupíte Avast SecureLine VPN pro svůj počítač, nemůžete jej použít také na svých mobilních zařízeních.

Je možné platit za službu Avast SecureLine VPN pro více zařízení. Tato dražší možnost vám umožní používat VPN na různých platformách.

Umožňuje Avast SecureLine VPN povolit torrent?

Ano. Avast SecureLine VPN umožňuje torrentování prostřednictvím svých datových center. Při malém tisku si všimnete, že torrenty jsou s touto sítí VPN povoleny, pouze pokud používáte umístění datového centra Avast. Pouze devět z nich zahrnuje všechny Spojené státy, Evropu, Spojené království a Jižní Ameriku.

Podpora a zákaznický servis

Avast SecureLine VPN nabízí průměrnou zákaznickou podporu. Velkou nevýhodou je, že jsou nenabízejte možnost živého chatu. Užitečné informace naleznete na jejich fóru a v sekci podpory na jejich webových stránkách. Informace jsou k dispozici pro začátečníky i pokročilé uživatele.

Zjistili jsme, že občas musíte najít odpovědi, ale vyhledávací pole to trochu usnadňuje. Kromě informací na svých webových stránkách máte přístup k telefonické podpoře 24 hodin sedm dní v týdnu.

Nabízejí také systém prodeje vstupenek. Jakmile odešlete e-mail na technickou podporu nebo oddělení podpory fakturace, obdržíte okamžité potvrzení. Většina vstupenek je zodpovězena do 24 hodin.

Možnosti cen

Avast SecureLine VPN má různé možnosti předplatného, ​​v závislosti na zařízení, které používáte. Předplatné se prodává každoročně. Cena předplatného se mění v závislosti na počtu zařízení, která chcete zabezpečit. Například Avast SecureLine VPN pro jeden počítač po dobu jednoho roku bude stát 59,99 $. U tří počítačů cena stoupne na 69,99 $. Cena za pět počítačů je 79,99 $ a 10 počítačů vám ročně poběží 99,99 USD.

  VyprVPN Review 2023 - 4. nejlepší výběr - rychlost + výsledky bezpečnostních testů

avast secureline vpn price 2

Pamatujte, že pokud si zakoupíte ochranu pro PC, můžete ji použít pouze na PC. Nelze jej použít na zařízeních Mac ani na mobilních zařízeních. Totéž platí pro ostatní verze programu. Pokud si zakoupíte předplatné pro Mac, nelze jej použít na vašem PC. Pokud si pro mobilní zařízení zakoupíte předplatné, nelze jej použít na ploše.

avast secureline platba

Výjimkou z tohoto pravidla je předplatné pro více zařízení. Pokrývá pět zařízení bez ohledu na jejich typ. Stojí to 79,99 $. Neexistuje žádná možnost pro zvýšení nebo snížení počtu podporovaných zařízení. Můžete však zvýšit počet let, které vaše předplatné vydrží. Tříleté předplatné vás bude stát 219,99 USD.

Platební možnosti jsou omezeny na Visa, MasterCard, Discover, American Express nebo PayPal. Neexistuje žádná možnost platit bitcoiny nebo jakoukoli jinou formou anonymní platby.

Doporučujeme Avast SecureLine?

Poté, co jsme se podívali na řadu faktorů, jsme nedoporučujte Avast SecureLine. Přestože má vysoké rychlosti, je snadno ovladatelný a má šifrování vojenské třídy, existuje řada věcí o produktu, které nás znepokojují.

Avast je velká společnost, která nabízí dobrá antivirová řešení. Jejich VPN je však problematická a plná problémů s ochranou soukromí a zabezpečení. Jednou z hlavních nevýhod pro nás je skutečnost, že VPN nefunguje důsledně se streamovacími službami, jako je Netflix. Chápeme, že streamování přes VPN není důvodem, proč si každý kupuje VPN. Existuje však mnoho lidí, kteří si za tímto účelem kupují VPN.

Byli jsme velmi zklamaný nedostatkem podpory routeru. Domníváme se, že součástí důvodu, že neexistuje podpora směrovače, je to, že Avast vás chce moci účtovat více za použití VPN na řadě produktů.

Když už mluvíme o cenách, za to, co dostanete, Avast SecureLine VPN je velmi drahá. Existuje celá řada levnějších sítí VPN, které nabízejí vylepšené přizpůsobení, lepší soukromí a lepší zabezpečení a umožňují vám připojit více zařízení k VPN současně, například NordVPN a Surfshark.

Něco jiného, ​​co nás znepokojuje, je skutečnost, že společnost je v České republice. Česká republika je přátelská s ostatními zeměmi, které neberou soukromí na internetu tak vážně, jak by si někteří přáli. To znamená, že existuje riziko, že vaše informace budou poskytnuty vládním agenturám bez vašeho vědomí nebo souhlasu.

Znepokojuje nás skutečnost, že za scénami se skrývá potenciální adware, který chce přidávat soubory a shromažďovat vaše osobní údaje. Jako soukromí nadšenci, pro nás je to ne-ne.

Neříkáme, že se jedná o špatnou VPN. Pracuje s torrenty a spojení je prakticky neprůchodné. Existuje však řada služeb, které nabízejí stejné funkce a více za zlomek toho, co zaplatíte pomocí Avast SecureLine VPN. Avast není hrozná volba, ale není ani zdaleka nejlepší.

Dáme jí tři z pěti hvězd.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me