Ako zastaviť únik LTC na webe (bezplatné a ľahké opravy)

Úniky webu WebRTC sú nepríjemné, keď ste vonku. Ak používate prehliadač Chrome, ste v ohrození. Tu je čo robiť. ‘Povedal Nuff.

V niektorých prípadoch sa používa virtuálna súkromná sieť (VPN) nedostatočné aby ste zabezpečili prenos údajov a zaistili anonymitu vašej adresy IP. Únik webových stránok je problém, ktorý ovplyvňuje prehliadač Google Chrome a môže mať za následok sprístupnenie vašej skutočnej adresy IP online.

webrtc vektorWebRTC znamená Webová komunikácia v reálnom čase. Používa sa na mnohých webových stránkach a webových aplikáciách na udržiavanie nepretržitého toku relácií medzi počítačom používateľa a hostiteľským serverom. WebRTC použije pripojenie SSL (Secure Sockets Layer), pokiaľ má hostiteľský server platný certifikát, ale to stále nestačí na zabránenie úniku vašej adresy IP..

Ak sú webové stránky alebo tretie strany schopné získať vašu miestnu adresu IP, umožňuje im sledovať vašu online aktivitu a dokonca aj vašu fyzickú polohu. Všetky adresy IP sú prepojené so zemepisnými oblasťami, takže ich miestna sieť a internetová spoločnosť priraďuje podľa mesta a regiónu, v ktorom bývate alebo pracujete.

Contents

Ako sa vyskytujú netesnosti?

Hlavným problémom únikov WebRTC bolo prvýkrát odkryté v roku 2015. Programátori zistili, že keď bol prehliadač Chrome pripojený k webovej stránke prostredníctvom pripojenia VPN, pravidelne by žiadal prostredníctvom systému známeho ako Session Traversal Utilities for NAT (STUN). Požiadavky STUN sú potrebné na podporu akejkoľvek komunikácie v reálnom čase alebo spolupráce v okne prehľadávača.

Problém je v tom, že každá požiadavka STUN vyžaduje rozhovory medzi počítačom používateľa a vonkajším internetom, a v týchto prípadoch použije vašu miestnu adresu IP, nie adresu poskytnutú službou VPN. To znamená, že adresa vášho poskytovateľa internetových služieb (ISP) alebo wi-fi sieť bude prístupná vonkajším stranám. Webové stránky by v skutočnosti mohli použiť kód JavaScript na ľahké zachytenie vašej skutočnej adresy IP prostredníctvom požiadavky STUN sily.

  Koľko stoja vaše dáta na temnom webe? - Skontrolovali sme

Predchádzanie únikom pomocou rozšírení prehliadača Chrome

Prepnutie na iného klienta VPN alebo hostiteľa nezabráni odkazom WebRTC. Otázka ovplyvňuje všetky služby VPN, bez ohľadu na to, aký šifrovací protokol používajú. Namiesto toho je najlepším riešením nainštalovať rozšírenie Chrome, čo je malý nástroj, ktorý sa pridá, aby pomohol vytvoriť zabezpečené prostredie prehliadača. Prehliadač Chrome má celý obchod s rozšíreniami, z ktorých mnohé môžete získať zadarmo.

Spoločnosť Google napísala a publikovala celé aplikačné programovacie rozhranie (API) pre problém WebRTC. To umožnilo jednotlivým vývojárom vytvoriť si vlastné Rozšírenia prehliadača Chrome na vyriešenie problému s klientmi VPN.

Jedným z najpopulárnejších rozšírení prehliadača Chrome na tento účel je WebRTC Leak Prevent. Je kompatibilný s akoukoľvek verziou prehliadača Chrome vyššou ako 42. Po inštalácii sa zobrazí okno možností rozšírenia a budete si môcť vybrať, či chcete chrániť úniky WebRTC alebo nie..

Rozšírenie WebRTC Protect funguje podobným spôsobom. Pridá tlačidlo do pravého horného rohu prehliadača Chrome a jediným kliknutím môžete zapnúť alebo vypnúť ochranu WebRTC. Ak je ikona zafarbená modrou farbou, znamená to, že ochrana je povolená a vaša VPN služba nepretečie vašu skutočnú IP adresu na žiadnu webovú stránku.

V závislosti od toho, ktorú službu VPN používate, vášho poskytovateľa môže odporučiť konkrétne rozšírenie Chrome alebo môže skutočne ponúknuť jeden z nich. Viac informácií získate na ich webových stránkach. Nezabúdajte však, že každé rozšírenie využívajúce oficiálne rozhranie Google API bude fungovať rovnako.

Testovanie únikov WebRTC

Po nainštalovaní rozšírenia Google Chrome, aby ste sa ochránili pred únikmi WebRTC, by ste mali použiť nástroj online, aby ste sa uistili, že všetko funguje tak, ako bolo navrhnuté. Uistite sa, že rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré sa rozhodnete nainštalovať, ponúka renomovaný vývojár a či má značné množstvo pozitívnych recenzií.

  Ako získať americký Netflix v Austrálii

Ako zastaviť únik LTC na webe (bezplatné a ľahké opravy)

Môže tam byť nebezpečné riešenia ponúkané na webových stránkach tretích strán, ktoré nie sú originálne a skutočne sa pokúsi infikovať váš počítač. Rozšírenia prehliadača Chrome by ste mali nainštalovať iba z oficiálneho obchodu Google.

Jednoduchý test na úniky WebRTC je k dispozícii na stránke What is My IP? webové stránky. Po načítaní stránky sa zobrazí, či bola vaša adresa IP odhalená alebo skrytá. Pod touto správou uvidíte, ako sa vaša miestna adresa IP líši od verejnej adresy IP, ktorú môžu vidieť iné webové stránky. Vďaka silnej VPN ako NordVPN alebo Surfshark a ochrana pred únikom WebRTC by vaša miestna adresa IP mala zostať súkromná, aby ste mohli chrániť svoju totožnosť a osobné informácie.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me