چگونه می توان سابقه Google خود را حذف کرد

Google بیشتر از مادرتان درباره شما می داند. ممکن است که Google شما را بهتر از خودتان بشناسد.

چطور ممکنه?

برای Google آسان است. آنها سابقه انجام کارهایی را که از طریق خدمات آنها انجام می دهید ، نگه می دارند. از هر جستجویی که تاکنون وارد کرده اید ، آنها درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کرده اند ، از جمله علاقه و علاقه های شما و همچنین شناسایی افرادی که با آنها در ارتباط هستید.

آیا تاکنون از Google برای جستجوی شغل استفاده کرده اید یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت پزشکی؟ در مورد جستجو برای نمایش های تلویزیونی ، نوازندگان و فیلم ها چطور؟ شاید شما در جستجوی یک بانک یا خانه کارگزاری بوده اید یا با استفاده از Google Realtor خود را پیدا کرده اید.

اگر چنین است ، سپس گوگل آن را به یاد می آورد. Google برای همه افرادی که از خدمات خود استفاده می کنند نمایه کاربری را حفظ می کند.

آنها می توانند فقط با جمع آوری تمام داده های موجود ، جزئیاتی از جزئیات مربوط به هویت و تنظیمات شما را جمع آوری کنند. فیس بوک از این نظر حتی بدتر است ، زیرا اشتباهات اخیر سیاست حفظ حریم خصوصی آنها توانسته اند به سالن اجتماعات جهانی برسند.

در اینجا نمونه ای از آنچه Google زبانه ها را نگه می دارد آورده شده است:

  • درخواستهای جستجوی شما
  • که فیلم های شما مشاهده می کنید
  • همه ی تبلیغات که روی آن کلیک کرده یا مشاهده می کنید
  • شما موقعیت فیزیکی در طول جلسه مرور خود
  • که وب سایت ها هر وقت را صرف کنید
  • اطلاعات مربوط به مرورگرها و دستگاههایی که استفاده می کنید هنگام دسترسی به Google

این کاملاً جامع است, اما سوابق به همین جا ختم نمی شوند. هر کسی که دارای یک حساب Google است ، ممکن است اطلاعات زیادی از قبیل نام ، جنسیت ، تولد ، شماره تلفن و رمز عبور را به این شرکت داده باشد.

فعالیت Google را حذف کنید

اگر در YouTube نظر دهید ، عکس یا فیلم ارسال کنید ، ایمیل بنویسید یا مخاطب اضافه کنید ، همه این موارد نیز ضبط می شود.

به نظر نمی رسد گوگل همیشه آن اطلاعات را تمیز کند. آنها پروفایل های کاربر را تا سال 2005 حفظ کرده اند. این بدان معنی است که هر بار که از Google استفاده می کنید ، ورود جدیدی به پروفایل شما وارد می شود. آن زمان در دانشگاه وقتی به داروهای تفریحی علاقه مند شدید؟ گوگل سابقه ای از آن دارد.

واقعیت این است که این سوابق گسترده یک تهدید مستقیم برای حفظ حریم خصوصی شما. در حالی که می توانید تاریخچه را در مرورگر خود پاک کنید ، این کاری برای پاک کردن سابقه Google شما انجام نمی دهد. به این دلیل است که حذف سابقه مرورگر شما فقط روی دستگاه شما کار می کند.

این شانس خوب است که نگران حفظ حریم شخصی و امنیت خود در دنیای آنلاین باشید. شما می خواهید از بهترین VPN استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس قادر به ثبت سابقه کارهایی نیست که بصورت آنلاین انجام دهید. اما اگر سابقه جستجوی Google خود را پاک نکنید ، خود را آسیب پذیر می کنید. حتی اگر این داده ها هک یا سوءاستفاده نشوند ، باز هم حمله به حریم خصوصی شما است.

Contents

چرا Google تمام آن داده ها را نگه می دارد?

Google نمی خواهد اطلاعاتی را که در طول سال ها جمع کرده اند حذف کند. به این دلیل است که آنها برای اهداف مختلف به آن اعتماد می کنند.

  Avira Phantom VPN - ما این مورد را توصیه نمی کنیم (نتایج آزمون)

درآمد آگهی دیجیتال را توسط شرکت ما خالص کنید

یکی از مهمترین اهداف این شرکت مشارکت آنها در نظارت گسترده است. گوگل از نزدیک با آژانسهای دولتی همکاری می کند تا افراد را جاسوسی کند. برنامه نظارت بر PRISM مورد توجه ویژه متخصصان امنیتی قرار گرفته است. تحت این برنامه ، NSA در ایالات متحده قادر به جمع آوری reams ارتباطات آنلاین است. برنامه های مشابه در کشورهای دیگر فعال هستند.

علاوه بر این ، این داده ها به Google کمک می کند تا شما را با تبلیغات خاص هدف قرار دهد. آن کت زمستانی که به صورت آنلاین نگاه کردید?

ناگهان ، شما نمی توانید از آن دور شوید.

تبلیغاتی برای آن شما را در هر مکانی که می خواهید دنبال می کند.

Google به سرعت تذکر می دهد که داده های شما را به اشخاص ثالث نمی فروشد ، اما آنها بازهم سود می کنند. به این دلیل است که تبلیغ کنندگان برای قرار دادن تبلیغات به آنها می پردازند. گوگل در این بازی با اسپاد موفق است. آنها بر سایر سرویس های تبلیغاتی آنلاین حاکم هستند.

Google بیشتر برای این شناخته شده است خرید تعداد شگفت انگیز مشاغل. داده های جمع آوری شده از شما و دیگران برای موفقیت این سرمایه گذاری ها لازم است. برخی از جدیدترین کسب این موارد شامل آزمایشگاه های Sigmoid ، Workbench ، Onward ، Senosis ، GraphicsFuzz ، Cask و بسیاری موارد دیگر است..

آیا شما از ایده Google دانستن تا این حد در مورد شما متنفر هستید?

وکتور جاسوسیشکی نیست که Google موتور جستجوی عالی است. شما می توانید در هر زمان نتایج بسیار خوبی کسب کنید. با این حال ، این سرویس با قیمتی همراه است ، یعنی حریم خصوصی شما. هرچه بیشتر مردم متوجه شوند که تاکتیک های Google چه تهاجمی و گسترده است ، احساس فوریت برای پاک کردن تاریخچه Google آنها رشد می کند.

اگر از ایده هر شرکتی که اطلاعات زیادی در مورد شما داشته باشد ناراحت نیستید ، برخی از آنها احتمالاً به سال 2005 باز می گردد.

مراحلی وجود دارد که می توانید برای مقابله با آن بردارید.

با یک حساب Google شروع کنید

به نظر می رسد ضد انعطاف پذیر است ، اما تنها راه قابل اعتماد برای حذف سابقه Google شما از طریق حساب Google شما است. بر این اساس ، اگر حساب Google ندارید ، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. اگر اکثریت قریب به اتفاق مردم را دوست دارید ، قبلاً یکی را دارید. اگر نمی کنید ، پسفقط حداقل اطلاعات کمی را به Google ارائه دهید در مورد شما.

به دنبال ابزار فعالیت من باشید

از صفحه اصلی Google شروع کنید. اگر هنوز وارد سیستم نشده اید وارد شوید و به گوشه فوقانی سمت راست بروید تا وارد حساب Google خود شوید. سپس با کلیک بر روی نماد حلقه شکل با شکل اولیه خود.

Google شما را به صفحه اصلی حساب Google شما منتقل می کند. “داده” را انتخاب کنید & طبقه بندی شخصی سازی در سمت چپ صفحه. برای یافتن دکمه “فعالیت من” به پایین بروید.

تنظیمات گوگل

در این صفحه ، لیستی بسیار جالب و جامع از فعالیت آنلاین خود مشاهده خواهید کرد. در سمت چپ صفحه امکان انتخاب “حذف فعالیت” را به شما ارائه می دهد.

روی آن کلیک کنید ، و Google ممکن است سعی کند شما را متقاعد کند که به اشتراک گذاری داده های شما و نگه داشتن آن در سوابق آنها ، مهم است. آنها از سه اسلاید استفاده می کنند که دلایلی را که فکر می کنند باید با فعالیت خود بازتر باشید ، ارائه می دهد.

  Trust.Zone VPN Review 2020 - VPN در سیشل - حریم خصوصی استرالیا

اینها اساساً می توانند نادیده گرفته شوند زیرا تأکید در اینجا بر محافظت از حریم خصوصی است.

آیا داده ای وجود دارد که می خواهید آنها را نگه دارید?

ممکن است برخی از جستجوهای شما به خصوص حساس نباشند ، و اگر جهان از آنها آگاه باشد ، ممکن است مورد توجه واقع نشوید. حذف سابقه Google شما همچنین شامل خلاص شدن از شر ایمیل در حساب Gmail است. همچنین ممکن است موارد دیگری در نمایه Google شما وجود داشته باشد که می خواهید آنها را نگه دارید.

در صورت بروز این موارد ، قبل از حذف هر چیزی ، لازم است که داده ها را بارگیری کنید. این امر بسیار حیاتی است زیرا روند حذف شرح داده شده در اینجا ، تاریخچه Google شما را کاملاً از بین می برد. شما نمی خواهید ایمیل های حیاتی یا داده های دیگری را که هنوز هم برای شما مفید است از دست بدهید.

برای بارگیری پرونده های انتخابی که ترجیح می دهید آنها را نگه دارید ، وارد حساب Google خود شوید. صفحه پیشگیری داده را پیدا کنید. Google بطور خودکار انواع فایلهای موجود در حساب شما را برای بارگیری انتخاب می کند. از آنجا که به احتمال زیاد شما نیاز به کل تاریخ Google خود ندارید ، می توانید روی “انتخاب هیچ کدام” کلیک کنید تا هیچ دسته ای انتخاب نشوند.

برچسب های gmail

از اینجا ، شما می توانید انتخاب کنید و انتخاب کنید که کدام پرونده یا انواع پرونده هایی را که می خواهید بارگیری و نگه دارید. به عنوان مثال ، در منطقه Gmail ، ممکن است همه موارد موجود در صندوق ورودی و پیش نویس های خود را انتخاب کنید. پس از اتمام انتخاب خود ، در انتهای صفحه روی “بعدی” کلیک کنید.

دکمه بعدی را انتخاب کنید

این صفحه جدیدی را به وجود می آورد می توانید انتخاب کنید که بارگیری خود را ذخیره کنید. همچنین می توانید نوع فایل .zip یا .tgz را انتخاب کنید. سپس باید نحوه تحویل داده های خود را انتخاب کنید. بیشتر افراد ترجیح می دهند پیوندی برای آنها ارسال شده باشد ، اما شما ممکن است تصمیم بگیرید که این لینک برای ذخیره سازی ابری ارسال شود. در مرحله بعد ، بر روی “ایجاد بایگانی” کلیک کنید تا روند بارگیری شروع شود. بسته به اندازه پرونده هایی که بارگیری می کنید ، ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

گوگل ایجاد بایگانی

پس از ورود ایمیل خود از Google ، روی لینک کلیک کنید تا داده های خود را بارگیری کنید. در نظر داشته باشید که نسخه ای را در رایانه شخصی خود نگه دارید و دیگری در ابر یا هارد دیسک خارجی شما.

گوگل در حال بارگیری بایگانی

حذف داده های جستجوی شما

دکمه “حذف فعالیت با” را در صفحه “فعالیت من” پیدا کنید. می توانید از بین چند گزینه تصمیم بگیرید که چه چیزی را حذف کنید و چه چیزی را نگه دارید. شما می توانید بر اساس موضوعات یا محصولات خاص حذف کنید.

مبحث حذف گوگل

روی “امتحان کنید” در زیر “حذف بر اساس موضوع یا محصول” کلیک کنید. این شما را به صفحه اصلی “فعالیت من” باز می گرداند. با کلیک روی نماد سه نقطه عمودی یک فعالیت خاص را انتخاب کنید. “حذف” را انتخاب کنید

google فعالیت من

اینجاست که Google کمی شروع به وحشت می کند. این کارت به شما می دهد که به شما می گوید چگونه سابقه شما Google را سریعتر و مفیدتر می کند. برای دور زدن بر روی “OK” کلیک کنید.

  بررسی BetterNet - اگر ارزش حفظ حریم خصوصی را داشته باشید ، دور شوید

سپس, برای اطمینان از اینکه واقعا می خواهید آن ورودی را حذف کنید ، گوگل را دو بار چک کنید. با کمک آنها ، به شما اطلاع می دهند که داده های مشابه ممکن است هنوز هم در مناطقی مانند سابقه موقعیت مکانی و سابقه Chrome به حساب Google شما پیوست شوند. همچنین به شما می گوید اگر می خواهید این فعالیت دیگر را مشاهده کنید ، می توانید از “سایر فعالیت های Google” بازدید کنید. بر روی حذف کلیک کنید و ورودی انتخاب شده ناپدید می شود.

روشی سریعتر و جامع تر برای حذف سابقه Google شما به جای گزینه “حذف بر اساس موضوع یا محصول” از گزینه “Delete by date” استفاده کنید. بر روی “آن را امتحان کنید” کلیک کنید و به منوی کشویی با محدوده های مختلف تاریخ ارائه خواهید شد. همچنین ممکن است یک محدوده تاریخ سفارشی برای حذف ایجاد کنید.

موضوع را همه وقت حذف کنید

با این حال ، مفیدترین ورودی در فهرست کشویی انتخاب “همه زمان” است. روی “حذف” کلیک کنید و Google دوباره وحشت خواهد کرد. کارت را می بینید که می خواهد تأیید کند که واقعاً می خواهید کل تاریخ خود را حذف کنید.

دکمه بعدی موضوع را حذف کنید

برای تکمیل مراحل ، یک بار دیگر روی “حذف” کلیک کنید. اکنون تا حدی Google مربوط به یک صفحه‌ی تمیز است.

حالا چه?

البته ، فقط به این دلیل که تاریخ خود را پاک کرده اید ، به این معنی نیست که شما مجبور نیستید کاری دیگری انجام دهید. Google همچنان در حال ردیابی هر حرکتی است که انجام می دهید. این بدان معناست که شما باید فرایند حذف سابقه Google خود را هر چند هفته یا ماه تکرار کنید.

متناوبا، از سوی دیگر, می توانید Google را از پیگیری فعالیت های آنلاین خود جلوگیری کنید. از صفحه اصلی «فعالیت من» ، روی نماد سه نقطه عمودی در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. “کنترل فعالیت” را انتخاب کنید.

کنترل فعالیت گوگل

هر فعالیت Google کنترل خاص خود را دارد ، بنابراین مجبور خواهید بود هر یک را انتخاب کنید.

برای جلوگیری از ردیابی Google ، روی دکمه “مکث” در پایین صفحه کلیک کنید. برای متوقف کردن فعالیت پیگیری حتی بیشتر, به پایین صفحه بروید و روی “تبلیغات” کلیک کنید. یک بار دیگر ، باید همه دکمه ها را انتخاب کنید. در مورد شخصی سازی تبلیغات ، یک پنجره بازشو مشاهده خواهید کرد. این را هم خاموش کنید.

فعالیت وب را مکث کنید

با تمام این مراحل انجام شده ، می توانید اطمینان حاصل کنید که داده های شخصی شما دیگر در پایگاه داده گسترده Google ذخیره نمی شوند.

گوگل غول است اطلاعات مربوط به زندگی را تأمین می کند. هر زمان که از خدمات آنها استفاده می کنید ، باید بدانید که هر عملی در درجه اول ردیابی ، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می شود تا تبلیغات شما به ارمغان بیاورد. در حالی که مطمئنا روش هایی برای محدود کردن میزان اطلاعاتی که Google می تواند از شما دریافت کند وجود دارد ، مانند استفاده از یک مرورگر کاملاً ایمن همراه با VPN (حتی یک VPN رایگان خوب نیز انجام خواهد داد) ، به یاد داشته باشید که شما هر زمان ناشناس هستید کمی تجربه بهتر را قربانی می کنید.

این موضوع بسیار ذهنی است ، اما همیشه به عنوان یک تعادل بین حفظ حریم خصوصی و راحتی باقی خواهد ماند.

بنابراین چه چیزی برای شما مهمتر است?

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me