מדריך לבטיחות אלקטרוניים: הגן על ילדיכם באינטרנט כיום

הורים חשבו שהיה להם קשה לפני שהאינטרנט הגיע. לדורות הקודמים פשוט לא היה מושג מה יבוא הלאה.

בשנים האחרונות אוסטרליה חלה עלייה בגניבת זהות ופשעי אינטרנט אחרים. לאחרונה כמו בחודש שעבר, ממשלת אוסטרליה נאלצה לחקור חדירה מקוונת לרשתות המפלגות הפוליטיות הליברליות, הלאומיות והעבודה..

בפברואר 2023 נאלצה המחלקה לשירותים פרלמנטריים (DPS) להוציא סיסמאות חדשות עבור חברי פרלמנט וצוות עובדים. תהליך זה התרחש לאחר שמרכז הביטחון הסייבר האוסטרלי (ACSC) זיהה חדירה זדונית למחשבי בית הפרלמנט.

בטיחות באינטרנט לילדיםבחקירה זו הודיעה ACSC גם לתקיפות ברשתות המפלגות. למרבה המזל, הפעילות הזדונית זוהתה לפני שהייתה יכולה להתרחש כל הפרעה בחירות. לאחר גרזן זה בפרלמנט של אוסטרליה, ה- ACSC החל לסייע באופן פעיל בהגנה על זהותם המקוונת של המפלגות.

ביל שורט, מנהיג העבודה, הצהיר כי “אוסטרליה אינה פטורה או חסינה מסוג הפעילות הזדונית שראינו במקום אחר.” מפלגות פוליטיות אולי ארגונים קטנים, אך הן אוספות ומשתמשות בכמויות אדירות של נתונים על קהילות ובוחרים..

באמצעות מחשבים המנטרים מסביב לשעון, האקרים עדיין הצליחו לתכנן ולהעביר התקפות זדוניות. עובדה זו גורמת להגנה על אנשים, ומחשבים אישיים נראים כמעט בלתי אפשריים. עם זאת, זה לא צריך להיות בלתי אפשרי.

במבט ראשון, הסרת האינטרנט מביתך כדי להגן על פרטיותך וזהותך עשויה להיראות כאפשרות היחידה. עם זאת, חשוב לזכור שהאינטרנט הוא גם כלי חשוב.

Contents

ילדים ואינטרנט

להורים יש עבודה קשה בכל הנוגע לזה בטיחות אינטרנט. ילדים בכל הגילאים מבלים כעת חלק משמעותי מזמנם הפנוי ברשת, בין אם זה מסמארטפון, טאבלט או מחשב מסורתי.

ילדים המשתמשים באינטרנט לצורך פעילות מזיקהעבור ילדים האינטרנט הפך למקור העיקרי שלהם לחדשות, בידור ותקשורת. אך הרשת גם מהווה מספר איומים, במיוחד כאלה שאנשים צעירים יותר עשויים שלא לראות.

הורים צריכים לנהל דיון פתוח עם ילדיהם על סוגי האפליקציות והאתרים שהם משתמשים בהם ומה נחשב להתנהגות מתאימה ברשת. זה הן לביטחונם והן לביטחונם של אחרים, כמו הפצת רשת נשארת כוח מסוכן בחברה המודרנית.

קיימים מגוון מדריכים שיעזרו לכם לשמור על פרטיותכם ועל בטיחותכם באופן מקוון, אך רבים מהמדריכים הללו כלליים מדי או שאינם בקשר עם הטכנולוגיה המודרנית מכדי שיהיה להם שימוש רב במצבים מסוימים. טיפים אלה יסייעו לך להגן על פרטיותך תוך שמירה על ילדים על ידי מתן מגוון עצום של טיפים ומידע בנושא בטיחות.

בעת קביעת כללי האינטרנט של משק הבית, שקול את הטיפים וההצעות הבאים.

1. מצא סורק וירוסים מהימנים

אתה צריך להתקין סורק וירוסים חזק בכל מחשב בביתך שמריץ את מערכת ההפעלה Microsoft Windows. חשוב עוד יותר למחשבים ניידים או שולחנות עבודה שאתה משתף עם ילדיך. יתכן שהם ינסו להוריד קבצים מאתרים מסוכנים, העלולים לשאת תוכנות זדוניות או תוכנות זיהומיות אחרות.

בעת הגדרת הגדרות סורק הווירוסים שלך, וודא שהכלי מוגדר כך באופן אוטומטי סרוק כל הקבצים החדשים שנוספו לכונן הקשיח. כמו כן, יש לאפשר ליישום לעדכן את עצמו על בסיס קבוע, כך שתוכלו להיות בטוחים שיש לכם ולמשפחתכם את ההגנה האחרונה מפני איומים חיצוניים.

תוכנת אנטי-וירוס מומלצת
 • Avast אנטי-וירוס – Avast כולל איתור תוכנות זדוניות מבוסס חתימות וגילוי וירוסים בזמן אמת. גלישה והגנה באמצעות דוא”ל וזה מגיע גם עם פלאגין לדפדפן שמתריע בפני הגולשים על קישורים שעלולים להיות מסוכנים וחוסם מודעות..
 • AVG אנטי-וירוס – AVG, שנרכשה בשנת 2016 על ידי Avast, היא תוכנת אנטי-וירוס ידועה נוספת, בעלת גם יכולות איתור תוכנות זדוניות חזקות והגנה מפני וירוסים בזמן אמת. ידוע כי AVG היא בעלת יכולות מהותיות יותר בכל הקשור להגנה מפני תוכנות זדוניות, בגלל טכנולוגיית מעקב ההתנהגות של תוכנות זדוניות שלהם.
 • אנטי-וירוס Bitdefender – חבילת אבטחה חזקה מסביב, הידועה כמי שיש בה כמעט הגנה מפני התקפות 100% בעת השימוש ב- Mac OS. ל- Bitdefender מניעת איומי רשת מתקדמת, הגנה על תוכנות רנסומיות רב שכבות עם תיקון תוכנות כופר ותכונות נהדרות לבקרת הורים..
מדריכים מועילים להתקנה והתקנה
 • כיצד להתקין אנטי וירוס Avast
 • כיצד להתקין AVG אנטי-וירוס
 • כיצד להתקין אנטי-וירוס של Bitdefender

2. הגבל את זמן המסך

הגבלת זמן המסךאחד הדברים החכמים ביותר שהורה יכול לעשות כדי להגן על ילדו ברשת הוא פשוט לשלוט בכמות הזמן שבילה באינטרנט. הגדרות מגבלות מסוג זה יזכירו לילדיכם שיש לראות באינטרנט כיוון כלי ולא כבילוי במשך כל היום. זה לא דבר קל לעשות בימים אלה עם כל כך הרבה מכשירים המחוברים לאינטרנט בבית, ממחשבים לסמארטפונים ועד לעוזרים קוליים..

  כיצד לבטל חסימה של סרטוני YouTube

כלל קל לאכוף הוא שאין שום סמארטפונים בשולחן ארוחת הערב. אתה יכול גם לבחור שיהיה לך רק מחשב משותף יחיד באחד מאזורי המחיה העיקריים, שיאלץ את כל בני המשפחה לפנות באמצעות האינטרנט ו תתרגל לא להיות מחובר בכל שעות היממה. עד לבניית הרגל, אנו ממליצים להשתמש בתוכנת בקרת הורים כדי להקל על השינויים באורך הפעילות ברשת של ילדיכם. זה יחליק את תהליך שמירת השליטה עבורך ויפשט את היישום של כל כללי הבית החדשים שתקבע.

תוכנת בקרת הורים מומלצת
 • פרמייר משפחת נורטון – תוכנת בקרת ההורים של נורטון מקלה על ההורים לשלוט על כמות הזמן שהילדים שלהם מקוונים באופן מקוון. תכונות מרובות כלולות כמו נעילה מיידית, פיקוח על וידאו, פיקוח על חיפוש, פיקוח על רשת חברתית ופיקוח על מיקום.
 • קספרסקי ילדים בטוחים – חברת אבטחה אחרת ידועה, Kaspersky Safe Kids מאפשרת להורים לעקוב אחר פעילות המדיה החברתית ומעקב GPS. התוכנה גם מספקת לאנשים טיפים של פסיכולוגים של ילדים מומחים להתנהגות הילד הנוכחית הנראית על בסיס הפעילות.
 • קוסטודיו – להורים ניתנת היכולת לשלוט ולעיין בדוחות בכל המכשירים באמצעות פורטל אינטרנט עם Qustodio. התוכנה מצוידת במערכות סינון חכמות, הגדרות בקרת זמן וניתוח פרטני של פעילות האינטרנט.
מדריכים מועילים להגדרת תוכנת בקרת הורים
 • כיצד להתקין ולהגדיר את תצורת Norton Family Premier
 • כיצד להתקין ולהגדיר את Kaspersky Safe Kids
 • כיצד להתקין ולהגדיר את Qustodio

אם אתה מאמין שתוכנת בקרת הורים היא יותר מדי שליטה, אז הכי טוב שלך הוא לא לאכוף כלל, אלא להציג פעילויות משפחתיות חדשות שתגביל את זמנן לבד באמצעות מכשיר שמנציח את ההתמכרות לאינטרנט..

3. הגבל אזורי Wi-Fi

בשילוב עם קביעת מגבלות זמן באינטרנט, על ההורים לשקול להקים אזורים ספציפיים בבית בהם אין להשתמש בסמארטפונים ומחשבים. אסטרטגיה פופולרית אחת היא להגביל את הילדים מלהביא מחשבים או טאבלטים לחדר השינה שלהם, שם הם עשויים להתפתות להישאר ברשת אל תוך הלילה.

ניתן להגדיר נתבי Wi-Fi מסוימים כדי לשלוט עד כמה יגיע האות לחלקים שונים בבית. ההורים צריכים להיות פחות מודאגים לספק גישה לאינטרנט לכל פינה בכל חדר, ו מודאגים יותר עם הגבלת הגישה ל- Wi-Fi לאזורים שבהם הם יכולים לפקח על התנהגותם המקוונת של ילדיהם. בדוק את המשאב המדהים הזה לקבלת הוראות מפורטות: https://www.techwalla.com/articles/how-to-limit-a-wifi-signal.

לחלופין, אם הכל נראה כמו עבודה רבה מדי, תוכלו לגשת לפיתרון באופן שונה על ידי הגבלת השימוש באינטרנט לאחר תקופות מסוימות. קרא עוד אודות שליטת השימוש באינטרנט באמצעות הנתב.

4. השתמש במנוע חיפוש בטוח

כוחה של גוגל יכול לחבר אדם לשפע של מידע ממקורות בכל רחבי העולם. כמובן שהסכנה בכלי מסוג זה היא שאתה נאלץ להיתקל בה לא ראוי או זדוני אתרים כשאתה גולש באינטרנט. כשמדובר בילדים, חשוב מאוד לשלוט באילו סוגי מידע הם רשאים לחפש באינטרנט.

כיצד פועל מנוע חיפוש - -

ישנם מספר מנועי חיפוש ידידותיים לילדים, אשר הורים יכולים להקים במחשב הביתי שלהם. לאתרים אלה יש צבעוניות ואינטראקטיביות רבה יותר מדף הבית המסורתי של גוגל, והם מבטיחים שהתוצאות היחידות המוצגות יתאימו לטווח הגילאים שבחרת. לאחר שבחרת במנוע חיפוש שאפשר לסמוך עליו, הקפד להגדיר אותו כמנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל במכשיר שלהם או כמכשיר הביתי בו הם משתמשים.

מדריך לשינוי מנוע חיפוש ברירת מחדל לדפדפן
 • כיצד לשנות את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל ב- Google Chrome
 • כיצד לשנות את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל בספארי
 • כיצד לשנות את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל ב- Mozilla Firefox
 • כיצד לשנות את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל ב- Microsoft Edge

5. שקול סינון אינטרנט

פשוט הכוונת ילדיכם להשתמש במנועי חיפוש ספציפיים לא תספיק כדי לשלוט בהתנהגותם ברשת. אם תספק להם גישה מלאה לדפדפן, הם עדיין יוכלו לאתר ולהציג אתרים מסוכנים או לא הולמים. יישומים פופולריים כמו Google Chrome, Mozilla Firefox ו- Microsoft Internet Explorer מציעים רק קבוצה מוגבלת של הגדרות הורים, לכן כדאי לכם שקול להשקיע בכלי תוכנה נפרד.

בין אם אתה משתמש במערכת ההפעלה Windows או Mac בבית, אתה יכול למצוא מגוון כלי תוכנה להוספת הגנה למחשבים ביתיים. מרבית כלי השירות הללו יאפשרו לך לקבוע תצורה של חשבונות משתמש נפרדים עם הגדרות שונות, כולל אילו כתובות אתרים מותרות ואילו חסומות. אתה יכול גם להגביל את ילדיך רק לביקור באתרים עם HTTPS, מה שאומר שההפעלות שלהם באינטרנט יהיו מאובטחות ומוצפנות. אפשרות אחרת מלבד תוכנה אחרת היא באמצעות יכולות מובנות של הנתב שלך.

  10 מערכות האבטחה הביתיות המובילות 2023

עיין במדריך זה כיצד להשתמש בנתב שלך לסינון אתרים ואפשרויות אחרות לבקרת הורים: https://www.cnet.com/how-to/how-to-use-your-routers-parental-controls/

6. הוסף בקרות הורים במכשירים ניידים

כשמדובר בסמארטפונים וטאבלטים, להורים יש מספר דרכים להתאים את מערכות ההפעלה אנדרואיד ואפל iOS לשימושם של ילדיהם. כמו בדפדפני אינטרנט, מטרה היא להרחיק תוכן בלתי הולם מעיני ילדיך, תוך הקפדה על שמירת המידע האישי שלהם.

באנדרואיד, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא עם ה- אפליקציית קישור המשפחה של גוגל, שהוא זמין כ הורדה חינמית. זה יעזור לך ליצור חשבון Google ידידותי לילדים שיקושר לחשבון הקיים שלך. משם אתה יכול להגדיר את החשבון בטלפון או בטאבלט של ילדך ולבחור מתוך מגוון אפשרויות, כולל סינון תוכן והגבלות אפליקציות.

עיין במדריך זה: כיצד להתקין ולהגדיר את קישור המשפחה המשפחתית של

באמצעות אייפון או אייפד, בקרות הורים מטופלות דרך תפריט “הגבלות” באפליקציית ההגדרות. ראשית, תתבקש להגדיר קוד גישה מיוחד לניהול אפשרויות אלה. לאחר מכן תראה רשימת מצבים המאפשרת לך לבחור באילו אפליקציות ותכונות ברצונך שילדך יוכל להשתמש. אתה יכול גם חסום תוכן מפורש מלהופיע באפליקציית המוסיקה והפודקאסטים.

עיין במדריך זה: כיצד לנווט באמצעות בקרות הורים של iOS 12

7. מעקב אחר חשבונות מדיה חברתית

זמן יומי ממוצע בילוי במדיה חברתיתדורות צעירים יותר, ובמיוחד בני נוער, מבלים את עיקר זמנם המקוון ברשתות החברתיות. פייסבוק וטוויטר נותרים שתיים מהפלטפורמות המובילות, אם כי אפליקציות כמו אינסטגרם וסנאפצ’ט ממשיכות לעלות בפופולריות. אין לאפשר לילד מתחת לגיל 13 להירשם ברשת חברתית, אך כמובן שתרצה להוסיף כמה שנים לכלל זה, תלוי בבגרותו של ילדך.

כמנהג כללי, עליכם להפציר בילדיכם להגביל את האינטראקציות שלהם ברשת החברתית לאנשים שהם מכירים בחיים האמיתיים. למד אותם להגיע למבוגר בכל פעם שאדם זר פונה אליהם באינטרנט. כמו כן, הקפידו לפקח על אופן השימוש בתמונות ובווידיאו בחשבונות המדיה החברתית שלהם באמצעות תוכנת בקרת הורים.

לטיפים נוספים בנושא מעקב אחר השימוש במדיה החברתית של ילדכם, עיינו במאמר זה מ- parenting.com

8. דווח על בריונות ברשת

כחלק מניטור המדיה החברתית שלך, היזהר אחר אינדיקציה כלשהי לבריונות ברשת, גם יוצאת וגם נכנסת. לעתים קרובות אתה יכול לאתר סימפטומים של בריונות ברשת רק מהתנהגות ילדך. אם הם יתחילו לסגת משיחות או שפתאום יהפכו להיות יותר חברתיים, התחל לשאול שאלות מייד וגלה כיצד החברות המקוונות שלהם מתנהלות.

בריונות ברשת לפי תרשים מין

כדי לעזור לך להיות פרואקטיבית, עליך לקיים שיחות תכופות עם ילדיך מה מהווה בריונות ברשת ומה עליהם לעשות אם הם נתקלים בזה. שיידעו שהם יכולים לדבר איתך על סוגיות אלה בכל עת ולא צריכים להרגיש נבוכים.

טיפים נוספים להתמודדות עם בריונות ברשת בצורה יעילה כהורה
 • https://www.connectsafely.org/cyberbullying/
 • https://www.parents.com/kids/problems/bullying/18-tips-to-stop-cyber bullying/
 • https://kidshealth.org/en/parents/cyber bullying.html

9. הגן על מידע אישי

מאחר שהאינטרנט הוא חלק כל כך מרכזי בחייהם של ילדים, הם עשויים לחשוב שבטוח לשתף מידע אישי משלהם באופן מקוון. כהורה אתה צריך להזכיר כל הזמן לילדיך את סוגי האיומים הקיימים ברשת. באופן ספציפי, אכוף את המדיניות שאסור להם לשתף או לפרסם נתונים הקשורים לשם, מספר הטלפון או הכתובת שלהם מבלי לדבר איתך תחילה..

אם היה כלל מספר אחד בהבטחת הבטיחות ברשת, זה החלק הזה. רוב הטורפים משתמשים באמון שהם זוכים באמצעות המדיה החברתית כדי לקבל מידע אישי יותר על ילדים כדי לעיתים קרובות ליזום קשר “יותר מאשר דיגיטלי”.. זה עלול להוביל לסיטואציות מסכנות חיים.

בעוד שמעקב אחר פעילות הוא תמיד אופציה נהדרת, אך היא תהיה רק ​​אי פעם תוספת לתורת הליבה שאתה מעניק לילדיך. בוחרים מדי פעם את שיחת “הסכנה הזרה” כדי להבטיח שהם תמיד נמצאים על משמרם, הן פיזית והן דיגיטלית סביב אנשים לא אמינים..

10. קידמו סיסמאות חזקות

ממש כמו מבוגרים, צריך ללמד ילדים על חשיבותן של סיסמאות חזקות ובטוחות. למד אותם להימנע משימוש באותה סיסמה באתרי אינטרנט מרובים, ולהקשות על ניחוש הסיסמאות שלהם. כמשפחה, עליך לבחור יום כל כמה חודשים כדי שכל החברים ישנו את הסיסמאות שלהם.

תרשים אורך סיסמא

ישנן תוכנות שקיימות כיום כדי לפשט את תהליך שינוי הסיסמאות, המכונות גם מנהלי סיסמאות. מנהלי הסיסמאות הטובים ביותר יבטיחו כי כל הסיסמאות מוצפנות וניתן לחלוק אותן בצורה מאובטחת, תוך הגבלת איומי אבטחה פוטנציאליים.

  1 סקירת סיסמא - האם זה עדיין שווה את המחיר? (עודכן: 2023)

11. למד ילדים על דואר זבל

לפני שתוכלו לסמוך על ילדכם באמצעות חשבון דוא”ל פרטי משלהם, הקפד להזהיר אותו לגבי הסוגים של לא לגיטימית או בלתי הולמת הודעות שהם עשויים למצוא בתיבת הדואר הנכנס. שוחח איתם על סימני האזהרה של דואר זבל, וכמה זה קריטי לעולם לא להגיב להודעת דואר אלקטרוני עם כל סוג של נתונים אישיים.

בחירה חכמה עבור הורים היא להשתמש באפשרות Gmail כדי ליצור חשבון ידידותי לילדים המקושר לתיבת הדואר הנכנס העיקרית שלך. כאשר ילד מגיע לגיל 13, ההורה יכול לקבוע אם הם הרשו להעביר את חשבון Gmail המקושר לחשבון עצמאי או לא. להלן מדריך להגדרת התצורה: כיצד ליצור דוא”ל בטוח לילדך.

12. היזהר מרכישות

קניות מקוונות

אם לילדים שלך מותר להחזיק סמארטפון או טאבלט משלהם, הם בוודאי ירצו גישה מלאה כדי שיוכלו להוריד אפליקציות חדשות בעצמם. זה יכול להיות מסוכן, במיוחד אם המשפחה שלך חולקת חשבון תשלום בודד עם כרטיס אשראי. למרבה המזל, גם מערכות ההפעלה אנדרואיד וגם iOS דורשות מבוגר הזנת סיסמא או התאמת טביעות אצבע לפני שניתן להשתמש באמצעי תשלום שנשמר.

אף על פי כן, חכם מההורים לעשות זאת עקוב מקרוב אחר פעילות כרטיסי האשראי שלהם אחר חיובים חריגים. הזכר לילדיך שהם צריכים להגיע ישירות אליך בכל עת שהם רוצים לבצע רכישה מקוונת.

כמובן, עשה קניות מקוונות רק מאתרים שאתה סומך עליהם ומאובטחים עם אישור SSL תקף.

13. שמור על תמונות מתאימות

כהורה, יתכן ותבחין שאחת מיישומי הסמארטפון החביבים על ילדך היא המצלמה. אל תניח שזה לא מזיק, במיוחד כשאתה שוקל כמה יישומים אחרים כוללים פונקציונליות לצילום תמונות. בעת הגדרת ובדיקת בקרות ההורים של המכשיר, קח שנייה נוספת כדי לשקול באילו אפליקציות אתה רוצה שהילד שלך יוכל להשתמש במצלמה..

סקר חסימת תוכן

תמיד תהיה ברור עם ילדיך לגבי מה מהווה תמונה מתאימה ואילו סוגים של תוכן לעולם אין לצלם. הזהר אותם כי רק מכיוון שתמונה קיימת רק באחסון המקומי של המכשיר שלך, אין פירוש הדבר שלא ניתן לפרוץ אותה או להעלות אותה בטעות לרשת. כמו כן, הזכיר להם לשתף תמונות רק עם אנשי קשר שהם מכירים בחיים האמיתיים ואומתו במדיה החברתית.

כל דבר שאינו הולם הוא בדרך כלל מביך, וכל דבר מביך יכול לשמש כנגד ילדיכם ומשפחתכם. הקפידו על תמונות פרטיות ושמרו על התמונות הפרטיות המתאימות.

בדוק: כיצד ללמד ילדים להיות חכמים במדיה החברתית

14. פיקוח על המשחקים

סמל הוריםבאינטרנט לא חסרים חנויות בידור, והמשחקים המקוונים הפכו לאחת מהפעילויות הפופולריות ביותר לילדים ובני נוער. בין אם המשפחה שלך מעדיפה משחקי מחשב או משחקי קונסולות, אתה יכול להגדיר בקרות הורים כדי לוודא שילדים רואים רק תוכן מתאים.

ב- PlayStation 4, באפשרותך להגדיר חשבון אב להורים שישמש ואז להשתמש בחשבונות משנה לילדים, אשר ניתן להגביל להשתמש רק במשחקים מסוימים או ברמות דירוג. לפלטפורמת ה- Xbox One יש הגדרה דומה, אם כי היא גם מאפשרת לך להפריד בין חשבונות ילדים לבין חשבונות בני נוער. עבור גיימרים במחשב האישי, ההימור הטוב ביותר הוא להשתמש מצב משפחתי בפלטפורמת Steam, שתאפשר לך לחסום כותרות משחק מסוימות מחשבונות ילדיך.

מדריך לאפשר בקרת הורים במשחקים ופלטפורמות משחק
 • לקוח אדים
 • גוגל פליי
 • חנות אפל של אפל
 • Xbox אחד
 • פלייסטיישן
 • ווי נינטנדו

15. עודדו תקשורת

מעל לכל, המפתח להגנה על ילדיכם ברשת הוא לשמור עליהם עוסקת בעולם האמיתי. כל עוד הם מרגישים בנוח לבוא אליכם בנושאים או פחדים שיש להם, אז ביחד תוכלו ליצור מרחב בטוח באינטרנט. התחל מייד כשילדיך צעירים על ידי הפיכת המחשב לכלי בו אתה משתמש יחד. אז קבעו לוח זמנים של ביצוע צ’ק-אין רגיל כדי לראות מה עוד ילדכם רוצה לחקור באופן מקוון.

כשאתה קובע כללים חדשים לגבי אופן השימוש ברשת בבית, הקפד להסביר בבירור את הסיבה להצבת מגבלות כאלה. אל תבטיחו לילדיכם שכללים יחלפו ברגע שהם יגיעו לגיל מסוים. במקום זאת, קבעו יעדים כיצד הם יכולים להוכיח את בגרותם ולהרוויח יותר חופש ברשת.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me