מהו שרת פרוקסי? מדריך פשוט

אולי אתה אוהב לשתף את המיקום והרגלי הצפייה המקוונים שלך עם שאר העולם. אולי לא. שרת פרוקסי יכול לעזור להפוך אותך לבלתי נראה.

רובנו די זהירים במידע האישי שלנו. לדוגמה, אם מישהו היה ניגש אליך ברחוב שלא הכרת וביקש ממך את מספר הטלפון שלך או הכתובת שלך, היית מאוד מבוהל.

מה שאתה אולי לא מבין שזה בכל פעם שאתה מתחבר לאתר או שאתה מתחבר לאף אחד דרך האינטרנט, החיבור שלך נותן את כתובת המחשב שלך לאדם איתו אתה מתקשר. למה זה קרה? מכיוון שהמחשב שלך צריך להיות מסוגל לשלוח ולקבל מידע מהמחשב איתו הוא מתקשר.

נתונים סטטיסטיים בנושא אבטחת סייבראתה יכול לחשוב על זה ככה לאנשים שמנסים לשלוח אחד לשני מידע באמצעות הדואר. הדרך היחידה שהם יכולים לוודא שהמידע יגיע למיקום הנכון היא על ידי הנחת הכתובת שלהם על המעטפה.

הכתובת שהמחשב שולח היא כתובת ה- IP הציבורית שלך. אולי שמעת את המונח הזה בעבר. IP הוא קיצור לפרוטוקול האינטרנט. עכשיו כשאתה יודע שיש לך כתובת אינטרנט, אתה סקרן לדעת מה זה? זה קל לגלות. פשוט עבור אל Google והקלד בסרגל החיפוש “מה ה- IP שלי?”

אתה אמור לראות סדרת מספרים המחולקת במרווחים של שלוש או שתיים לפי נקודות. זה מה שהמחשב והמחשבים האחרים שלך משתמשים בכדי להתחבר לשאר העולם.

מוכנים לדעת יותר על כתובת ה- IP שלך? המשך לקרוא.

Contents

מה עומד מאחורי כתובת ה- IP שלך?

אתם עשויים לתהות כיצד יש לכם כתובת IP. ובכן, איך הבית או הדירה שלך קיבלו כתובת? קבוצה של מתכנני ערים מיפתה את האזור וציינה רחובות מסוימים שיש להם שמות מסוימים ובתים מסוימים באותו רחוב כדי שיהיו להם מספרים מסוימים. זה כמעט אותו דבר עם כתובת ה- IP שלך.

מהי כתובת ip

ההבדל הוא שבמקום מתכנני ערים, יש לך את ספק שירותי האינטרנט שלך. תלוי איפה אתה נמצא במדינה, זה יכול להיות Verizon, AT&T, Comcast או מספר ספקי שירותי אינטרנט. מה שעליך לדעת הוא שלמודם שלך מוקצה כתובת IP. כך שכל מכשיר בו אתה משתמש כשאתה בבית כדי להתחבר לאינטרנט ישלח ויקבל מידע דרך כתובת זו.

  מדריך לבטיחות אלקטרוניים: הגן על ילדיכם באינטרנט כיום

אם אתה כמו רוב האנשים, אתה רואה את זה כמידע מעניין, אבל אתה לא מרגיש שזה משהו שדואג אליו או מתעניין בו. עם זאת, יש כמה מציאויות לגבי כתובות IP ציבוריות ש לגרום לאנשים לחוצים.

לדוגמה, האם ידעת שאם לאדם יש את כתובת ה- IP שלך, הם מסוגלים לזהות היכן אתה נמצא על הפלנטה? הם אפילו יוכלו להצביע על הרחוב שאתה חי עליו.

או הידעת ש שלך הגישה לאתרים מסוימים עשויה להיות מוגבלת על ידי כתובת ה- IP שיש לך? רוב האנשים מבינים זאת לראשונה כשהם נוסעים לחו”ל ומנסים לגשת לשירות הזרם החביב עליהם מבוסס ארה”ב. או שהשירות לא עובד בכלל, או שיש מגבלות מסוימות כיצד השירות יעבוד על סמך היכן אתה נמצא כשאתה מתחבר.

חשוב על זה, כתובת ה- IP שלך מחוברת ישירות לשמך ולכתובת הבית שלך. הסיבה לכך היא ש- ISP שלך יודע שיש מישהו בכתובת מסוימת שמשלם עבור הכתובת. המשמעות היא שבכל פעם שאתה משתמש במחשב שלך אתה מוסר מידע אישי על עצמך לעולם. אז מה אתה יכול לעשות?

בדוק כיצד להשיג שרת פרוקסי

פרוקסי הוא משהו או מישהו שעומד במקומו של אחר. כאשר אנו מדברים על פרוקסי עבור כתובת ה- IP שלך, אנו מדברים על כך שאתה מקבל כתובת IP תחליף או זהות תחליף.

כיצד עובד פרוקסי - -

לא, זה לא אומר שאתה צריך לקבל תוכנית אינטרנט חדשה. אתה פשוט צריך להיכנס לרשת ולסקור רשימה של פרוקסי העבודה הזמינים. ישנם מספר נציגים הטוענים שהם חופשיים, אך פעמים רבות הם מציעים שירות איטי ועשויים להיות פחות הרגלים מקפידים כשמדובר במעקב אחר נתונים אישיים ושמירה עליהם..

ישנם מספר הנמענים הנחשבים זמינים באופן מקוון. פרוקסי ו VPN אלה חוסמים את כתובת ה- IP שלך בפועל ומעניקים לך כתובת IP מזויפת שגורמת לה להראות כאילו אתה נמצא באזור אחר בעולם.

  מהי הצפנת AES? איך זה עובד

כיצד עובד פרוקסי?

פרוקסי הוא שרת במחשב. שרת זה עומד לקחת את תנועת הגלישה באינטרנט ולהפנות אותה מחדש. מה זה אומר במונחים מעשיים?

כיצד עובד שרת ה- Proxy - -

ובכן, נניח שאתה רוצה לרכוש משהו מאיביי. אתה נכנס לרשת, אתה מקליד eBay בשורת החיפוש וספק שירותי האינטרנט שלך שולח בקשה. בקשה זו מחברת אותך אל היעד שלך והיא מראה ל- eBay מהי כתובת ה- IP האמיתית שלך.

אם אתה מחובר באמצעות פרוקסי, הבקשה עוברת מסלול אחר. הבקשה עוברת מהמחשב שלך לספק שירותי האינטרנט שלך, אך אז היא עוברת לפרוקסי או לשרת תחליף. משרת ה- proxy הזה הוא עובר ל- eBay. בזמן שהמידע עובר, ה- proxy נותן לך כתובת IP סודית, המאפשרת להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך.

האם אתה זקוק לפרוקסי?

ישנם מספר אנשים שיגידו שהם לא צריכים פרוקסי. אין להם מה להסתיר והם לא חוששים למי יש גישה לכתובת ה- IP שלהם. עם זאת, ישנן מספר סיבות להשתמש בפרוקסי שמגיע מעבר לרצון להסתיר את המידע האישי שלך.

היתרונות של שרת ה- Proxy

לדוגמה, אתה בבית הספר או בספרייה ואתה רוצה לבדוק את הסטטוס של המדיה החברתית שלך. עם זאת, בית הספר שלך או הספרייה חסם את הגישה לאתר המדיה החברתית המועדף עליך. פרוקסי יאפשר לך לעקוף את החסימה ולקבל את הגישה הרצויה לך.

או יכול להיות שאתה מעוניין להסתכל על משהו ברשת, אבל אתה לא בהכרח רוצה שהעולם כולו יידע שאתה מסתכל על פריט כאמור או קורא על נושא מסוים. ללא פרוקסי, כתובת ה- IP שלך תוחזר למיקומך הפיזי. באמצעות פרוקסי, כתובת ה- IP שלך לא תוכל לאתר את המיקום הפיזי שלך.

זמן נוסף שתוכלו ליהנות מפרוקסי הוא כאשר אתם נוסעים לחו”ל. אתם עשויים לחשוב שכאשר אתם מטיילים לא תהיו מעוניינים להזרים תוכן באופן מקוון. עם זאת, כמו שכל אחד שנסע רבות מבין, לא משנה כמה אקזוטי או כמה יפה המיקום שאתה מבקר בו, עתיד להיות זמן בו אתה רוצה להיות מסוגל פשוט לשבת ולהירגע ולצפות בתוכנית האהובה עליך בסטרימינג המועדף עליך. שירות. עם זאת, בגלל מגבלות גיאוגרפיות, יתכן שלא תוכל. שוב, שימוש בפרוקסי יעזור לך.

  10 מערכות האבטחה הביתיות המובילות 2023

יש אנשים שמשתמשים בפרוקסי בעבודה מכיוון שמעסיקם חוסם גישה לאתרי מדיה חברתית מסוימים. הם רוצים להיות מסוגלים לעקוף את המגבלות הללו. האמת היא שיש מספר סיבות לכך ששימוש בפרוקסי עשוי להיות האפשרות המתאימה לך.

ישנן כמה סיבות להימנע משימוש בפרוקסי. לדוגמה, ספק שירותי האינטרנט שלך, המעסיק שלך או רשת עשויים להתנגד לך באמצעות פרוקסי. הם עשויים אפילו לרשום שחורים כתובות IP מסוימות שהם יודעים שיכולים להיות משרת פרוקסי.

פרטיותך חשובה

אנשים מעריכים את פרטיותם. שרתי פרוקסי עוזרים לך לשמור על פרטיך האישיים והרגלי הגלישה שלך פרטיים. שרתי פרוקסי מספקים יתרונות אבטחה. שרת ה- Proxy שלך עשוי להצליח להצפין את בקשות האינטרנט שלך, ולהפסיק עיניים מסקרנות להסתכל על העסקאות שלך. שרת פרוקסי יכול להגן עליך מפני תוכנות זדוניות ידועות וניתן לחבר אותה לרשת פרטית וירטואלית המאפשרת למשתמשים מרוחקים גישה לאינטרנט דרך פרוקסי החברה..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me