Nejlepší obrazovky ochrany osobních údajů počítače

Při práci v kancelářském prostředí nebo kdekoli obklopeném jinými lidmi máte v počítači právo na soukromí. To platí zejména v případě, že se běžně zabýváte citlivými firemními informacemi, které by cizinci neměli vidět. Co přesně je tím nejlepším řešením?


Pokud nemáte za sebou kancelářské dveře, další nejlepší možností je filtr obrazovky soukromí. Nebudete se muset starat o lidi, kteří za vámi odposlouchávají a odečítají obrazovku.

Tato zařízení umožňují, aby se váš notebook nebo stolní počítač zobrazoval pouze tehdy, když sedíte před ním. Tento článek poskytuje přehled fungování filtrů obrazovky soukromí a poté nabízí doporučení pro čtyři produkty na dnešním trhu.

Základy obrazovek ochrany osobních údajů

Při prvním nastavení filtru ochrany osobních údajů v počítači, může to vypadat jako magický trik. Když sedíte před obrazovkou a díváte se přímo na něj, nevšimnete si ochránce vůbec. Pokud však stojíte nebo se pohybujete bok po boku, bude obrazovka vypadat jako obyčejný černý obdélník se skrytým textem a obrázky..

notebook klepnutím na klávesnici vektor

Kouzlo filtrů ochrany osobních údajů je o úhlech a materiálech. Jsou vyrobeny ze speciálního plastu, který lze polarizovat, stejně jako sluneční brýle určené k ochraně před UV zářením. V důsledku toho se plast stane průhledným pouze tehdy, když se na něj dívá z přímé polohy.

Dalším bonusem filtrů na ochranu soukromí je to, že snižují oslnění sluncem a jinými světelnými zdroji. To usnadňuje práci ve všech denních dobách. Můžete si také všimnout, že vaše oči se cítí méně napjaté z dlouhých relací na obrazovce počítače poté, co máte nainstalovaný filtr.

Je to proto, že také filtr obrazovky soukromí minimalizuje UV záření přichází opačným směrem. Chcete-li více pomoci s namáháním očí, zvažte investici do speciálních počítačových brýlí.

Dimenzování filtru

Počítačové obrazovky se měří v palcích na úhlopříčce. Například, 15-palcový notebook bude mít obrazovku, která měří přesně 15 palců z levého horního rohu obrazovky do pravého dolního rohu.

Při měření obrazovky notebooku nebo stolního monitoru tak, aby odpovídala filtru soukromí, používejte pouze skutečnou oblast zobrazení a ne ohraničení ani rámy, které jej obklopují..

laptop obrazovky měření

1. SenseAGE

SenseAGE je výrobce na Tchaj-wanu, který vyrábí řadu příslušenství pro počítače, smartphony a tablety, včetně filtrů na ochranu soukromí. Jejich filtry jsou je určen především pro monitorové obrazovky Používá se u stolních počítačů, takže uživatelé notebooků možná budou muset najít alternativní řešení.

SenseAGE obrazovka soukromí 23 palcůFiltry obrazovky ochrany osobních údajů od SenseAGE jsou k dispozici v poměru 16: 9 nebo 16:10 i ve velikostech v rozmezí od 17 palců do 24 palců pro uživatele PC. Filtry lze zakoupit také v intervalu půl palce, což je užitečné, pokud máte monitor jedinečné velikosti.

Uživatelé Apple s velkým stolním počítačem iMac rádi vědí, že SenseAGE nabízí filtry na ochranu soukromí speciálně určené pro tyto displeje. U těchto počítačů budou tyto speciální filtry stát více než filtry podobné velikosti.

Viditelnost: Filtry na privátní obrazovce SenseAGE nabízejí viditelnost v úhlu 30 stupňů, což je standard pro taková zařízení. Společnost zdůrazňuje, že jejich filtry jsou speciálně konstruované pro blokování forem modrého světla které jsou běžnou příčinou namáhání očí mezi uživateli počítačů.

SenseAGE také tvrdí, že jejich filtry na ochranu soukromí nabídnou o 15 až 23 procent lepší přehlednost ve srovnání s modely konkurentů. Obrazovka jasnost je kritická pro všechny uživatele počítačů, protože nechcete, aby váš filtr snížil možnost zobrazení obsahu na obrazovce.

Recenze: Filtry vytvořené programem SenseAGE mají obecně pozitivní hodnocení, pokud jde o jejich kvalitu obrazu a funkci blokování. Byly však hlášeny problémy se získáním filtru SenseAGE, který zůstal přilepený k monitoru počítače.

SenseAGE říká, že jejich produkty nabízejí k instalaci šest různých režimů, i když většina z nich se spoléhá na lepicí pásy pro připojení filtru k rámečku displeje. Tyto lepicí proužky mohou časem ztratit svou moc v důsledku prachu a dalších faktorů, což způsobuje, že je obtížné udržovat filtr na místě..

Nákupy filtrů obrazovky SenseAGE na ochranu soukromí se dodávají se standardní sadou příslušenství, včetně jedné sady čelních rámů a jedné sady lepicích proužků. Jako pěkný doplněk je filtr dodáván se speciální tkaninou z mikrovlákna pro čištění prachu a jiných nečistot ze zařízení.

2. BesLif

BesLif je relativně nová společnost, která vstoupila na trh filtrů ochrany osobních údajů.

Nabízejí řadu produktů určených pro monitory s širokoúhlým PC a několik filtrů speciálně vytvořených pro displeje Mac. Jejich filtry budou přizpůsobí se nejběžnějším rozměrům obrazovky ačkoli nenabízejí tolik variací jako konkurenti jako SenseAGE.

Obrazovka soukromí BesLifFiltry vyrobené společností BesLif omezí sledování na 30 stupňový úhel, který je v oboru standardní. Jejich produkty také obsahují technologie proti oslnění a mají oboustranné strany: jeden pro lesklý vzhled a druhý pro matný vzhled. Uživatelé mají možnost přepínat mezi nimi s minimálním přerušením.

Náklady: V průměru jsou maloobchodní náklady na filtry na ochranu soukromí BesLif vyšší než ostatní konkurenti, zejména pokud jde o notebooky Mac a stolní verze. Cena může být ospravedlněna díky vysoké kvalitě a elegantnímu designu filtru, který podle BesLif je o 12 procent jasnější než podobné modely.

Profesionálové: Jednou z největších výhod filtru soukromí BesLif je, že je odolný proti poškrábání a minimalizuje množství sebraného prachu. Jejich filtry navíc nabízejí snadnou instalaci bez nutnosti lepicích pásků nebo lepidla. Filtry BesLif používají speciální magnetickou technologii k bezpečnému a bezpečnému připojení k rámům monitoru. Některé novější verze filtrů BesLif nabízejí pro instalaci možnost zasunutí a vysunutí.

Nákup filtru na ochranu soukromí BesLif se nedodává s žádnými čisticími utěrkami ani zvláštním příslušenstvím. Společnost však používá jednoduché obalové materiály, které jsou netoxické a lepší pro životní prostředí, což může být důležité pro nakupující, kteří chtějí koupit nový filtr.

3. Aiscpro

Společnost Aiscpro vyrábí svou řadu filtrů na ochranu soukromí v Koreji pomocí místních materiálů. Nabídka Aiscpro na trhu zahrnuje méně odrůd než někteří konkurenti, ale pomáhá zjednodušit jejich prodejní a marketingovou strategii.

Aiscpro ochrana soukromí na obrazovceFiltry od Aiscpro jsou rozděleny do dvou primárních divizí: širokoúhlé monitory a monitory notebooků. Model pro širokoúhlé monitory lze přizpůsobit v různých velikostech od 19 do 24 palců. Notebook možnost přichází pouze v 15-palcový model, který Hodí se pro většinu obrazovek Mac nebo PC.

Náklady: Maloobchodní cena sítových filtrů Aiscpro je ve srovnání s podobnými zařízeními na vyšší úrovni, hlavně kvůli typu a zdroji materiálů. Podle společnosti je výsledkem to, že jejich filtry vytvářejí lepší přehlednost pro diváka a tmavší zážitek pro ty, kteří se dívají pod jiným úhlem.

Viditelnost: Stejně jako jiné značky filtrů na ochranu soukromí, i modely Aiscpro přicházejí s přidaným bonusem, že jsou dobré pro vaše oči. Jejich návrhy zablokovat 97 procent UV světla a 70 procent modrého světla, dva nejběžnější zdroje očního napětí u počítačů.

Recenze: Řada filtrů na ochranu osobních údajů společnosti Aiscpro získala pozitivní recenze od uživatelů po celém webu, a to hlavně díky své tenkosti a snadné instalaci. Mnoho dalších značek filtrů je vyrobeno z tlustého plastu, který se téměř cítí, jako kdybyste před obrazovku vkládali sklenici. Na druhé straně jsou modely Aiscpro filmové a průměrné Tloušťka 0,4 mm, což z nich činí při používání počítače jen znatelné.

Pokud jde o instalaci, Aiscpro nabízí dvě možnosti. Jejich levnější stolní filtry přicházejí s plastovými posuvnými částmi, které připevňujete k boku monitoru, takže můžete snadno posunout filmový filtr před obrazovku. to je snadná instalace nebo odebrat, ale může být náročné udržet střed.

Dražší filtry Aiscpro pro notebooky přicházejí s magnetickou technologií, podobné modelům BesLif. Magnety uvnitř filtru obrazovky ho udržují dokonale vystředěné a nepředstavují riziko pro vnitřní části počítače. Filtry na obrazovce notebooku Aiscpro navíc obsahují speciálně navržené otvory, které umožňují přístup k webové kameře. To znamená, že se můžete účastnit videochatu nebo schůzky, aniž byste museli odstraňovat filmový filtr.

Zakoupením filtru na ochranu soukromí Aiscpro obdržíte hadřík na čištění mikrovláken a návod k použití. U stolních modelů, které vyžadují instalaci součástí, jsou zahrnuty dvě sady plastových jezdců pro případ, že se jeden zlomí nebo nelze snadno připojit..

4. KAEMPFER

KAEMPFER je populární globální značka, která se specializuje na výrobu filtrů ochrany soukromí. Stejně jako mnoho svých konkurentů rozdělili své produktové řady do dvou hlavních kategorií: stolní filtry a filtry pro notebooky, obě s řadou podporovaných velikostí.

KAEMPFER 27 palců pro Mac

Na straně věcí jsou k dispozici filtry KAEMPFER začínající na 17 palců až na 27 palců, která je větší než mnoho konkurenčních značek. V rámci řady filtrů stolních počítačů existují specifické modely navržené na podporu nejnovější verze počítačů iMac s displejem sítnice s vysokým rozlišením.

U filtrů na obrazovce notebooku KAEMPFER nerozlišuje mezi modely Mac a PC. Nabízejí pět velikostí, počínaje 11,6 palce až po 15,6. To zahrnuje některé velikosti notebooků, které jsou méně běžné a může být obtížné přiřadit se k jiným značkám.

Viditelnost: KAEMPFER nabízí průmyslovou standardní viditelnost úhlu 30 stupňů a používá polarizovaný povlak na svém plastu ke snížení škodlivého modrého světla a nepříjemného oslnění. Používají materiály o vysoké hustotě, aby zabránili poškrábání nebo jinému poškození. Většina recenzentů souhlasí s tím, že filtry ochrany osobních údajů KAEMPFER jsou postaven tak, aby vydržel dlouhou dobu.

Nevýhody: Několik uživatelů však oznámilo problémy s instalací u stolních a přenosných filtrů KAEMPFER. Všechny jejich modely vyžadují složitý systém jazýčků a lepicích proužků, které umožňují filtru klouzat po obrazovce. Pokyny k nastavení jsou bohužel nejasné a karty a proužky nemusí zůstat na svém místě. Někteří uživatelé se místo toho rozhodli připojit filtr pomocí obyčejné pásky.

Z jasného hlediska věci nabízí společnost KAEMPFER výrazně nižší ceny na filtrech než ve srovnání s konkurencí, zejména u velkých stolních a přenosných modelů.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me