Fiyat ve Hız ile Karşılaştırıldığında En İyi NBN Planları

internet hızıHepimiz aynı şeyi arıyoruz… delicesine hızlı İnternet. ��️

Bu kılavuz, çeşitli NBN planlarını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Size uygun fiyata hızlı internet sunacak ulusal bir geniş bant ağı seçmeye çalıştığınızda, mükemmel planı bulmak zor olabilir. Çoğu zaman, hızlı hız elde etmek için daha fazla ödeme yapmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Hiç kimse video akış hizmetlerinin izledikleri favori şovlarından birinin ortasında arabelleğe başlamasını istemiyor.

Aşağıda en iyi genel plan, en iyi hız seçeneği ve daha dürüst sağlayıcı incelemeleri hakkında bilgi edineceksiniz. Karşılaştırılan iki ana özellik hız ve maliyettir. Avustralya’daki her popüler şehir için en iyi NBN sağlayıcısı hakkında konuşarak işleri daha da kolaylaştırmak istedik. Son olarak, bir sonraki İnternet sağlayıcınız için alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biraz tartışacağız.

Neden Güveneyim? ����

Adım Will ve son üç yıldır Avustralyalıların dijital gizliliği daha iyi anlamalarına yardımcı olan bu güvenlik blogunu çalıştırıyorum (burada büyük kılavuz). Avustralya çevresindeki şirketlerle çalışarak ağlarını ve web sitelerini korumalarına yardımcı oldum. Bu yolculuk bana ISS endüstrisinin nasıl çalıştığı hakkında bir iki şey öğretti.

Bu kılavuzdaki amacım Sydney ve Melbourne çevresindeki küçük işletmeler için güvenli BT altyapısı kurarken aşağıdaki NBN planlarının tamamını kullanma deneyimimi paylaşmak..

Bu makale devam eden bir çalışmadır, ancak herhangi bir sorunuz varsa veya uygun bir NBN planı seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Şerefe ��

Contents

BN NBN nedir? ��

Avustralya, Avustralya vatandaşlarına internet hizmeti sunan yüksek hızlı geniş bant şirketleri hakkında konuşurken NBN veya ulusal geniş bant ağı terimini kullanmaktadır. Ayrıca güvenlik, eğlence, mobil ve hatta e-sağlık gibi hizmetler de sunarlar..

Ulusal geniş bant ağlarının müşterilerine hizmet sunmak için kullandığı birkaç farklı teknoloji var, ancak daha sonra bunun hakkında daha fazla konuşacağız. Bir NBN, Amerikalıların bir İnternet Servis Sağlayıcısı olarak adlandırdıkları şeye benziyor, çünkü temelde aynı şey, farklı teknoloji türlerini kullanıyorlar.

�� En İyi NBN Sağlayıcısı – 6 Plan Karşılaştırıldı ��

Tamam, herkes gözden geçirme zamanı. Bağlanın ve Aussie ISS sahnesinin kralı bulmak için İnternet-terör yolculuğumuza başlayalım.

1. En İyi Genel Seçim – En İyi NBN Planı Sınırsız Veri

Avustralya’da sınırsız veriye sahip en iyi NBN planı için genel tercih Internode’dur. Bu şirket yaklaşık 30 yıldır kurulmuştur ve genel merkezi Avustralya’nın Adelaide şehrinde bulunmaktadır. Internode, iiNet’in bir dalıdır. Kuşkusuz tüm Avustralya’da en çok kullanılan internet servis sağlayıcısı oldukları için bizim bir numaralı seçimimiz olduklarından.

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet
 • Planlar aylık 50 $ – 100 $ arasında değişiyor
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: Telefon, internet paketi, Getir, kanal paketleri

Artıları

Çok çeşitli fiyat seçenekleri
Kullandıkça öde seçenekleri mevcut
Sözleşme süresi yok
Müşteri hizmetleri inanılmaz

EKSİLERİ

Avustralya’daki diğer NBN’lerden ortalama MBps’den az

Sözleşme Yok, Sorun Yok

Bu konuda çok şey, ay-ay için ödediğiniz telefon hizmeti ve geniş bant hizmeti gitmek gibi bir ödeme olmasıdır. İmzalamanız gereken karmaşık bir sözleşme yok ve bu şirket aslında müşteri memnuniyeti için ödüller kazandı. 44 Mbps civarında standart artı bir akşam hızı vardır. Bu şirket ayda yaklaşık 50 $ sınırsız veri sunuyor.

Diğerlerinden Farklı

Diğer ulusal geniş bant ağ sağlayıcılarından bazılarından daha az saniyede yaklaşık 6 megabit aldığınızı fark edebilirsiniz, ancak aydan aya ödeme yapabilmenin avantajları, mükemmel müşteri hizmetine sahiptir ve hiçbir sözleşme yukarıdaki Internode Unlimited planını belirlemez geri kalan. Ayrıca iş planları ve diğer telekomünikasyon hizmetleri de sunmaktadır..

Ödüllü

Ödüller söz konusu olduğunda, Internode bunlardan bolca kazandı. Haziran, Temmuz ve Ağustos 2023 için ayın bir İnternet servis sağlayıcısına sahipler. Ayrıca, iki yıl üst üste yılın ev genişbant servis sağlayıcısını da kazandılar. Son olarak, iletişim ittifakı yenilik ödülünü kazandılar.

2. En İyi Hız – Aussie Geniş Bant

En iyi yüksek hızlı NBN planı söz konusu olduğunda, sizin için en iyi seçeneklerden birini bulduk. Bizi başlatan Aussie Broadband var. Aussie Broadband 2008 yılında kuruldu ve özel bir şirkettir. Merkezi Avustralya’nın Morwell kentindedir. Victoria, Darwin, Lynbrook ve Morwell gibi bölgelere İnternet ve mobil hizmetler sunuyorlar.

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet, kendiniz yaparsanız
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet (ve telefon kiralama)
 • Planlar aylık 69 $ – 199 $ arasında değişiyor
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: eğlence paketleri

Artıları

Işık hızında hızlar
Cebinden ödeme yok
Sözleşme imzalamaya gerek yok
Ülke genelinde kolayca erişilebilir

EKSİLERİ

Planlar pahalı olabilir

Çılgın Hızlı Hız

100/40 sınırsız paketi var. Tipik akşam hızınız 90 Mbps’nin biraz altında olacaktır. Sınırsız veri alacaksınız ve ortalama fiyat ayda yaklaşık 100 $. Bu premium planın üstesinden gelmek oldukça zor. Avustralya için ortalama NBN sağlayıcı hızı 80 Mbps civarındayken, Aussie Broadband 90 Mbps’ye yakın.

Risksiz

Bu, neredeyse risksiz bir şey arıyorsanız da harika bir seçenektir. Belirli süreli sözleşme imzalamanız veya herhangi bir kurulum ücreti için cepten ödeme yapmanız gerekmez. Bu, ne tür hızlara ihtiyacınız olacağından veya kullandığınız veri miktarından emin değilseniz mükemmeldir. Bir şeyden daha fazla veya daha azına ihtiyacınız varsa kolayca planlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

3. En iyi Telstra NBN planı

Telstra, Avustralya’nın en tanınmış ve kullanılan ulusal geniş bant ağlarından biridir. Birkaç yıldır buradalar ve genel merkezleri Avustralya’nın Melbourne şehrinde bulunmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir avuç basit paket sunuyorlar. En iyi Telstra NBN planı söz konusu olduğunda, ayda ne kadar veriye ihtiyacınız olacağını düşünmeniz gerekir..

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet
 • Planlar aylık 75 $ – 120 $ arasında değişiyor
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: eğlence paketi, Xbox’a tüm erişim

Artıları

Rekabetçi hız paketleri
Geçerli koşullarda ücretsiz modem kullanılabilir
Arabelleğe alınmayan Netflix

EKSİLERİ

Pahalı

Paketler Galore!

Paketleri, aldığınız veri miktarına dayanmaktadır. 100 GB’lık bir plan, 200 GB’lık bir plan ve sınırsız bir plan sunuyorlar. Diğer birçok sağlayıcı gibi, Netflix dahil TV hizmetleri gibi eklentiler de sunarlar. En iyi Telstra NBN planını seçmek zorunda olsaydık, sınırsız plana gitmeliyiz. Bununla, fatura dönemi başına 90 ABD doları ödersiniz ve 50 NBN hızında sınırsız veri elde edersiniz.

Standart bir artı akşam hızı, 24 ay boyunca hizmetlerini kullandığınızda ücretsiz olan 216 dolarlık bir modem, bağlantı ücretlerinde indirim ve hatta sınırsız yerel ve ulusal telefon görüşmeleri var.

Ekstra Eğlence Seçenekleri Mevcuttur

Telstra harika çünkü birçok eğlence seçeneği var. Ayrıca, uygunsa planınızı premium NBN 100 hızına yükseltebilirsiniz. Son olarak, bir kilitleme sözleşmesi yoktur. Bu, bağlılıkla mücadele eden veya sık sık dolaşan müşteriler için harika.

Müşteri servisi

Müşteri hizmetleri de bu şirketi mevcut diğer seçeneklerden ayıran bir şeydir. Bir müşteri hizmetleri temsilcisini ele geçirmenin birkaç yolu vardır. Telefonunuzdaki biriyle konuşabilir, e-posta gönderebilir ve hatta kendi evinizin rahatlığında eğitimli bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle canlı sohbet edebilirsiniz..

NBN Plan Yorumları – Diğer Harika Seçenekler

4. TPG NBN Planları

TPG, Avustralya sakinleri için bir başka şaşırtıcı sağlayıcıdır. Bu şirket 5000’den fazla çalışana sahiptir ve Ağustos 2015 itibariyle Avustralya ülkesi için ikinci en büyük İnternet servis sağlayıcısıdır. İnsanların şirket hakkında bilmedikleri bir şey, TPG’nin Total Peripherals Group’u temsil etmesi. Bu grup 1986 yılında kuruldu ve kuruldu.

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet
 • Planlar aylık 60 $ – 90 $ arasında değişiyor
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: Telefon, internet paketi, eğlence, spor

Artıları

Tonlarca eklenti seçeneği
Kilitleme sözleşmesi yok
18 aylık bir sözleşme için ücretsiz kurulum

EKSİLERİ

Daha ucuz planlarındaki ortalama hızdan daha yavaş

Çok Çeşitli Planlar

Hepsi sınırsız veriye sahip çeşitli farklı planlar sunarlar. Bunlar aylık yaklaşık 60 $ ‘dan aylık 90 $’ a kadar değişmektedir. Ortalama 88 Mbps ile akşam hızları söz konusu olduğunda en hızlı performansa sahip oldukları biliniyor. Ayrıca, daha ucuz paketleriyle, sınırsız veri, sözleşmesiz bir terim, saniyede 11,1 megabit tipik akşam hızı ayda 60 dolardan alacaksınız.

Aylık 70 $ ‘lık orta planları size sınırsız veri, sözleşme süresi ve yaklaşık 44 Mbps tipik akşam hızı sağlayacaktır. Son olarak, daha pahalı paketleri için, ayda 90 $ size hiçbir sözleşme süresi, 78.2 Mbps tipik akşam hızı ve elbette sınırsız veri sağlayacak.

5. Vodafone NBN Planları

Vodafone, tüm Avustralya’da tanınmış bir şirkettir. İronik bir şekilde, şirket Berkshire, İngiltere merkezli. Şirketin kendisi 1982 yılında Newbury, İngiltere’de kuruldu, ancak Avustralya için oldukça yenidir. 2500 civarında çalışanı var ve karargahları North Sydney’de bulunabilir..

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet
 • Planlar aylık 59 $ – 69 $ arasında değişiyor
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: Kablosuz hub, telefon

Artıları

Paketlediğinizde tasarruf edersiniz
Ücretsiz Wi-Fi merkezi
Anında bağlanın
4G yedeklemesi

EKSİLERİ

Akış, yalnızca daha pahalı planlarında birden fazla cihazda kullanılabilir

Düşük Hızlarda Yüksek Hızlar

Oldukça uygun maliyetli dört ana planı var. İlk planları aylık yaklaşık 60 $ ‘a mal olacak ve sınırsız veri, sözleşmesiz bir dönem ve 23 Mbps tipik akşam hızı alacaksınız.

Daha sonra, aylık 70 ABD doları size 83 Mbps tipik akşam hızı, sınırsız veri, sözleşme süresi getirmeyecek ve genellikle bu planı ayda 20 ABD doları karşılığında bulacaksınız. Son olarak, ayda 70 dolarlık başka bir seçenek size sınırsız veri, yeni bir sözleşme süresi ve 45 Mbps tipik akşam hızı kazandıracak.

  VeraCrypt İncelemesi: Mükemmel Bir Açık Kaynak Disk Şifreleme Yazılımı

Yeni Bir Şirket

Bu şirket, ulusal geniş bant ağları söz konusu olduğunda oldukça yenidir, ancak yaptıkları işte harikadırlar. Mobil cihazınız için Vodafone kullanıyorsanız, bir geniş bant planına eklediğinizde% 5 ile% 20 arasında diyeceksiniz.

6. Mandalina Telekom NBN Planları

Sonra, Mandalina Telekom var. Bu şirket 2013 yılında kurulmuş olup yaklaşık 50 personeli bulunmaktadır. Tangerine Telecom söz konusu olduğunda insanların öne çıktığı şeylerden biri, çalışma saatlerinde 10 saniyelik bir çağrı cevap süresine sahip olmalarıdır. Bu, çalışma saatleri içinde aradığınızda, 10 saniye içinde gerçek bir kişiyle konuşacağınız anlamına gelir. Gitti, çağlarca beklemede kaldığı günler.

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet
 • Aylık 64,90 – 89,90 $ arası planlar
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: mobil sim, telefon

Artıları

14 günlük risksiz deneme
$ 0 kurulum ücreti
Genellikle promosyonlar vardır

EKSİLERİ

Pahalı modemler
İlk 6 aydan sonra fiyatlar yükseliyor

Para Tasarrufu Fırsatları

Hizmetlerini test etmeniz için genellikle promosyon teklifleri ve hatta iki haftalık risksiz bir deneme sürümü vardır. Bu şirketin sunduğu sınırsız veriye sahip üç plan ayda yaklaşık 55 $ ila aylık yaklaşık 80 $ arasında değişiyor. Daha ucuz planları aylık 54,90 $ ‘dan başlıyor ve sınırsız veri, sözleşme süresi ve 21 Mbps tipik akşam hızı sunuyor.

Uygun Fiyatlar

Daha sonra, aylık 59,90 ABD doları karşılığında, sınırsız veri ve 42 Mbps tipik akşam hızıyla bir not sözleşmesi hizmeti alacaksınız. En pahalı planları ayda 79,90 dolar. Bu size sınırsız veri, 83 Mbps tipik akşam hızı ve vadeli sözleşme yapmaz.

7. Exetel NBN Planları

Sahip olduğumuz son onurlu söz Exetel. Genel merkezleri Avustralya’nın Sydney şehrinde bulunmaktadır ve şirket 2001 sonbaharından bu yana faaliyet göstermektedir. Bunu yazarken yaklaşık 300 çalışanı bulunan özel bir şirkettir..

ÖZELLİKLER

 • Ücretsiz kurulum mevcut: evet
 • Modem kiralama / satın alma seçeneği: evet
 • Planlar aylık 69 $ – 99 $ arasında değişiyor
 • Paket planları mevcut: evet
 • Eklentiler: telefon hizmeti

Artıları

Planları değiştirmek ücretsizdir
Kilitleme sözleşmesi yok
Hız kontrolü mevcut
Birçok paket seçeneği

EKSİLERİ

Daha yüksek başlangıç ​​maliyetleri

Güvenilir bir Avustralya Şirketi

Üç ana sınırsız plan aylık 69 $ ile aylık 99 $ arasında değişiyor. En pahalı planla, sınırsız veri alacaksınız ve sözleşme süresi olmayacak ve 100 $ ‘ın altında 77 Mbps tipik akşam hızı alacaksınız.

Orta planları 79 $ ve 40 Mbps tipik akşam hızı, sınırsız veri alacak ve sözleşme süresini biliyorum. Sınırsız veri ile en uygun maliyetli seçeneklerinin sözleşmesiz bir terimi ve 20 Mbps tipik akşam hızı vardır..

Şehre Göre NBN Planları

NBN planları hangi şehirde yaşadığınıza bağlı olarak farklılık gösterdiğinden, Avustralya’nın en popüler şehirleri için mevcut seçeneklerden bazılarını yıkmak istedik. Birçok NBN sağlayıcısı birçok şehre ve hatta ülkenin çoğuna hizmet veriyor.

Melbourne için En İyi NBN Planları

1. Sınırsız Ait

logoya ait

Melbourne’de ikamet edenler için uygun olan ilk NBN planı Sınırsız Aittir. Bu planın standart bir etkinleştirme ücreti yoktur ve 12 aylık bir sözleşme imzalarsanız sıfır dolar modem ücreti alınır..

Standart artı 50 Mbps hızında sınırsız aylık veri elde edersiniz. En kısa planları 12 aydır ve sadece geniş bant erişimine izin verir. Bu, aylık yaklaşık 65 $ ‘a mal olacak. Ayrıca 24 yedi müşteri desteği sağlıyor.

2. TPG Plus

tpg logosu

TPG Plus, Melbourne konutu için başka bir harika seçenektir. Bu plan size ayda 60 doların biraz altında sınırsız veri sağlayacaktır. Hızlar 12 Mbps temel hız ile biraz daha yavaş.

Bununla birlikte, bu çoğu insan için hala yeterli bir hız olmalıdır. Son olarak, sözleşmeleri 18 aydır ve paket halinde geniş bant ve ev telefonu planı sunarlar.

3. Sumo Tek Koruyucu

sumo tek koruyucu

Sumo Single Saver ayda 50 Mbps sınırsız hizmet sunuyor. Bu seçenek harika çünkü bir sözleşme imzalamak zorunda kalmayacaksınız ve sürenin uzunluğu aydan aya.

Ayda yalnızca 65 doların altında başlayan geniş bantlı paketler sunuyorlar. Geniş bant planınızı Sumo Electricity’nin planlarından biriyle paketlediğinizde ayda beş dolar tasarruf edebilirsiniz.

4. Dodo – Standart Artı Planı

Melbourne için konuşacağımız son seçenek Dodo’dan bir paket. Dodo Kuşu Ayda 70 $ karşılığında, 50 Mbps hızında sınırsız veri elde edeceksiniz. Sözleşmeleri 12 ay sürüyor ve bir paket geniş bant ve ev telefonu sunuyorlar. Bu, özellikle bir paketse, uygun bir fiyata inanılmaz derecede hızlı bir internettir.

Perth için En İyi NBN Planları

Perth, Melbourne’un yukarıda listelediği tüm planlara sahiptir, ancak Perth’e özgü bir avuç eklemek istedik.

1. iiNet Sınırsız

iiNet Unlimited, geniş bant internet ve ev telefonu hizmeti paketini sunuyor. iiNet logosuSınırsız veri ve 50 Mbps hız elde edeceksiniz. Planları altı ay uzunluğunda ve ayda yaklaşık 75 $ ‘a mal olacak.

2. Cumhuriyetim Sınırsız Temel Planı

myrepublic-logo

My Republic, Perth’deki insanların keyif aldığı sınırsız bir temel plana sahiptir. Bu planla sınırsız veri için aylık 75 $ ödeyeceksiniz. Planları 12 ay sürüyor ve sadece geniş bant sunuyorlar. Diğer birçok sağlayıcı gibi, bu planın standart artı hızı 50 Mbps’dir.

3. iPrimus Sınırsız Planı

iprimus logosu

Sonra, iPrimus Sınırsız Planımız var. Bu plan bir geniş bant internet ve ev telefonu hizmeti paketidir. Ayda 80 $ karşılığında 15 Mbps hızında sınırsız veri alacaksınız. Planları bir seferde 12 aydır ve bir hat kiralama dahildir.

4. Telstra Casual Sınırsız

telstra-logo

Aydan aya bir şey arıyorsanız, Telstra Casual Unlimited’ın ilginizi çekebilecek bir ev geniş bant paketi var. Aylık 90 $ karşılığında geniş bant internet ve ev telefonu hizmeti alacaksınız. Standart artı akşam hızları 50 Mbps’dir.

5. Optus

optus logosu

Son olarak, Perth için Optus var. Optus ayda 90 dolara 50 Mbps hızında sınırsız veri sunuyor. Buna geniş bant internet ve ev telefonu paketi de dahildir. Servis uzunlukları bir seferde 24 aydır.

Adelaide için En İyi NBN Planları

1. Sınırsız Ait

logoya ait

Adelaide’de yaşayanlar için en iyi plan seçenekleri Sınırsız Belong genişbant planıdır. Ayda 65 $ karşılığında 12 ay boyunca sınırsız veri alırsınız. Bu yalnızca geniş bant bir pakettir ve standart artı 50 Mbps hız vardır. Bu planla, ücretsiz bir etkinleştirme, ücretsiz bir modem ve 24 yedi müşteri desteği alacaksınız.

2. Sumo Tek Tasarruflu

sumo tek koruyucu

Sumo Tek Tasarrufu bu kez Adelaide halkı için başka bir görünüm yapar. Bu planla, sadece aydan aya ödeme yapacaksınız ve yine de sınırsız hizmet alacaksınız. Planların maliyeti 65 doların biraz altında ve sadece geniş bant planınızı Sumo Electricity planıyla birleştirdiğinizde ayda beş dolar daha kazanmak için ek bir seçenek var. Bu planla standart 50 Mbps alacaksınız.

3. TPG Plus

tpg logosu

Bu sonraki seçenek biraz daha uzun vadelidir ve hız biraz daha yavaştır. TPG Plus’ın temel planıyla, 12 Mbps hızlarla karşılaşacaksınız. Bu plan 18 ay sürmektedir ve sınırsız veri içermektedir. Bu, ev telefonu hizmeti ve geniş bant internetin aylık 60 dolardan daha az bir paketidir.

4. Optus

optus logosu

Optus, Adelaide sakinlerine sınırsız bir paket plan sunuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu planla sınırsız veri alacaksınız. Geniş bant internet hizmeti ve ev telefonu içerir. Plan 24 ay uzunluğunda, aylık 70 $ ve standart artı 50 Mbps hıza sahip.

5. Dodo

Dodo Kuşu

Son olarak, Avustralya’nın bu kısmı için Dodo’nun da bir planı var! Bu paket ev telefonu hizmeti ve geniş bant internet için bir ev telefonu hattı kiralama içeren sınırsız bir plandır. Plan toplam 24 ayda biraz daha uzundur. 50 Mbps standart artı ayda 70 $ hıza sahip olacaksınız.

Brisbane için En İyi NBN Planları

1. iiNet Sınırsız

iiNet logosu

Brisbane için konuşacak ilk plan iiNet Unlimited’dan. Bu planın yalnızca altı aylık bir sözleşmesi var ve size aylık 75 doların altında bir maliyet ödeyecek. Standart 50 Mbps hıza sahip bir geniş bant internet ve ev telefonu hizmeti paketi alacaksınız. Sınırsız veri dahil.

2. Cumhuriyetim Sınırsız Temel Planı

myrepublic-logo

Sonra, Cumhuriyetim var. Sınırsız temel plan ile, standart artı 50 Mbps hızda sınırsız veri için ayda sadece 75 $ ödeyeceksiniz. Plan sadece geniş bant içerir ve 12 ay sürecektir.

3. Dodo

Dodo Kuşu

Dodo, Brisbane’de yaşayanlar için mükemmel bir seçenektir. İki plan uzunluğu vardır, 12 ay ve 24 ay. Her ikisi de aylık 70 dolara mal oluyor ve sınırsız veri içeriyor. 50 Mbps standart artı hız ile birlikte her iki planı ile bir ev telefonu hattı kiralama vardır. Bu, geniş bant internet ve ev telefonu hizmetinin birlikte gelen bir seçeneğidir.

4. Optus

optus logosu

Optus Brisbane sakinlerine sınırsız verilere sahip geniş bant ve ev telefonu servis planı sunuyor. 24 ay boyunca ayda 70 $ karşılığında 50 Mbps standart artı hızlı İnternet alacaksınız.

5. Sınırsız Ait

logoya ait

Sınırsız ait, aylık 65 $ için 12 aylık geniş bantlı planlar sunuyor. Bununla, 50 Mbps standart artı hız, ücretsiz aktivasyon, 24 yedi müşteri hizmeti ve ücretsiz Wi-Fi modem ile sınırsız veri elde edeceksiniz.

Sydney için En İyi NBN Planları

1. Telstra Casual Sınırsız

telstra-logo

Bu sınırsız veri planı ile aydan aya 90 dolar ödersiniz. Uzun vadeli bir sözleşme yoktur ve geniş bant internet ve ev telefonu hizmeti için bir paket alırsınız. Standart artı akşam hızı 50 Mbps’dir.

2. Sınırsız Ait

logoya ait

Sınırsız Belong, nerede olursanız olun kolayca en iyi seçeneklerden biridir. En uygun fiyatlı planları, 50 Mbps standart artı hızda sınırsız veri ile birlikte gelir. Bu yalnızca geniş bantlı bir plan ve size 65 ABD dolarına mal olacak.

  Herkesin Bilgisayarının Hack Olduğunu Bilmesinin 12 Yolu

En iyi kısım? Etkinleştirme ücretsizdir, bir Wi-Fi modem için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız ve her zaman müşteri desteğine ulaşabilirsiniz.

3. TPG Plus

tpg logosu

TPG bu sefer Sydney’i bir kez daha listeye koyuyor. Temel paketleriyle, hem geniş bant hem de ev telefonu hizmeti için ayda 59,99 $ ödeyeceksiniz. 18 ay boyunca 12 Mbps temel hızda sınırsız veri alacaksınız.

4. iiNet Sınırsız

iiNet logosu

Aylık 74,99 $ için hem geniş bant internet hem de ev telefonu hizmeti içeren iiNet’ten bir paket alabilirsiniz. Planları sadece altı ay sürüyor ve standart artı 50 Mbps hız sağlıyor.

5. Sumo Tek Koruyucu

sumo tek koruyucu

Son olarak, Sydney için Sumo Single Saver’ın bir planı. Sınırsız veri ve 50 Mbps standart artı hızları olan aylık 64,95 $ için bir aydan aya plan sunuyorlar. Ayrıca 12 Mbps temel hıza sahip ayda 70 $ olan sınırsız bir planı var, ancak neden daha yavaş bir hizmet için daha fazla ödeme yapıyorlar??

Victoria için En İyi NBN Planları

1. Sınırsız Ait

logoya ait

Victoria Sınırsız Belong’u da seviyor. Aylık 65 $ ‘a mal olan 12 aylık standart bir plan var. Buna yalnızca geniş bant ve 50 Mbps standart artı hız dahildir. Ayrıca ayda 70 dolarlık bir planı var.

Bu plan sadece bir aylık genişbant sınırsız veri planıdır. Ayrıca 50 Mbps standart artı hız elde edersiniz. Süre terimi dışındaki bu iki plan arasındaki temel fark, daha ucuz seçenekle ayrıca etkinleştirme ve bir Wi-Fi modem almanızdır. Her iki plan da 7/24 müşteri hizmetleri desteği ile geliyor.

2. Cumhuriyetim Sınırsız Temel Esnek Planı

myrepublic-logo

My Republic’in temel Flexi planı, aylık bazda aylık 79 $ ‘dır. Bu size yalnızca geniş bant, sınırsız veri ve standart artı 50 Mbps hız sağlayacaktır. Bu şirket ayrıca ayda dört dolar daha az 12 aylık bir dönem sunuyor.

3. iPrimus

iprimus logosu

iPrimus’un hem 80 $ ‘a mal olan iki planı var, sınırsız veri, geniş bant ve ev telefonu hizmeti var ve ortalama 50 Mbps akşam hızına sahip. Planlar arasındaki tek fark, birinin 12 ay hizmet süresine sahipken diğerinin 24 ay hizmet süresine sahip olmasıdır. Her iki plan da bir hat kiralama dahil.

4. Dodo

Dodo Kuşu

Dodo ayrıca Victoria’da yaşayanlar için iki plan sunuyor. Bu planlar hem aylık 70 $ ‘a mal oluyor, sınırsız veri ile geliyor, standart artı hızları 58 Mbps’ dir ve hem geniş bant hem de ev telefonu servis paketleri. Ayrıca telefon hattı kiralama ile geliyorlar, ancak bir plan 12 ay, diğeri 24 ay uzunluğunda.

5. Optus

optus logosu

Optus listeyi son kez yapar. Planları 24 aydır ve ayda 70 dolara mal olacaktır. Bu size sınırsız veri ve ev telefonu ile geniş bant paketi sağlayacaktır. Standart bir artı 50 Mbps hız var.

Avustralya NBN Planları Satın Alma Rehberi

Bir sonraki NBN sağlayıcınız için alışveriş yaparken neleri arayacağınızı bilmek zor olabilir. Ne kadar veri kullandığınıza dair bir fikriniz olmayabilir, eğer bir paket almaya değerse, sözleşmelerin gizli bilgileri varsa diğer ilgili faktörlerle birlikte. Bu nedenle, sizin için mükemmel planı bulmanıza yardımcı olması için neye ihtiyacınız olduğunu biraz anlatmak istedik. Aşağıda, bir sağlayıcıyı veya planı başka bir sağlayıcıyla karşılaştırırken kullanabileceğiniz bir NBN satın alma rehberi bulunmaktadır..

Kullanımları

Dikkate almak istediğiniz ilk şey, NBN’yi ne için kullanacağınızdır. Aşağıdaki farklı kategoriler için neye ihtiyacınız olduğuna bir göz atalım.

İnternete göz atma

Kendinizi web’de gezinirken bulan biriyseniz, muhtemelen saatte 150 ila 300 MB arasında kullanırsınız. Bu, e-postanızı kontrol etme, web’de gezinme, zaman zaman sosyal medya denetimi veya akışla yayınlanan kısa YouTube videosu gibi şeyler içindir.

Online Oyun

Çevrimiçi oyun, ne tür bir oyun oynadığınıza ve bir izleyiciye canlı akış verip vermediğinize bağlı olarak biraz değişebilir. Genel oyunlarda genellikle saatte yaklaşık 40 MB gerekir. Sanal gerçeklik oyunları oynuyorsanız, çok daha yüksektir. Oyunu oynamayı, yeni oyunları indirmeyi veya zaten sahip olduklarınızı güncellemeyi birleştirirseniz, her ay oyun oynayan kişi başına yaklaşık 100 ila 200 GB gerekir. Yine, bu kategoriye giren birçok faktör var, bu nedenle kullanılan veri miktarı biraz değişebilir.

bir bilgisayar oyunu oynamak bir çocuk

Sosyal Medyada Zaman Harcama

Kendinizi sosyal medyayı kullanarak iyi vakit geçiren birini düşünüyorsanız, muhtemelen saatte yaklaşık 120 MB tüketiyorsunuzdur. Bu sadece durumları göndermek, resim veya video indirmek ve resim veya video göndermek içindir. Bunların hepsi, arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize mesajlaşma üzerine, bu kategori sizi saatte 1.8 GB ila saatte 3.5 GB arasında çalıştıracaktır..

Akarsu Videolar

Videoları akışını kim sevmez? İster Netflix, YouTube veya Presto izliyor olun, akışlı videolar diğer kategorilere kıyasla en fazla bant genişliğini alır. Bu, elbette, ne kadar izlediğinize ve hangi kalitede izlediğinize bağlı olarak değişecektir. Ortalama olarak, video akışı saatte yaklaşık 3,5 GB kullanır. Ortalamanın alt kısmında, bir hane ayda 320 GB kullanacak.

Biriyle yaşıyorsanız veya çevrimiçi olarak çok fazla zaman harcayan biriyseniz, bu sayı biraz artabilir. İnterneti rahatlıkla kullanan biri ayda yaklaşık 32 saat harcayacaktır. Sosyal medyaya yatırım yapan insanlar ayda 40 saatten fazla zaman harcayabilirler. Son olarak, hane halklarının çoğu ayda 60 saat değerinde videoyu kolayca izleyecek.

Veri

Hangi planı satın aldığınızı belirleyecek ana şeylerden biri, ihtiyacınız olan veri ödeneği miktarıdır. Umarım yukarıdaki bölüm size ve evinizin ayda ne kadar kullandığına dair daha iyi bir fikir verecektir. Daha önce okuduğunuz NBN seçeneklerinin hepsinde sınırsız veri seçeneği vardı.

multimedya indir

Bu, fiyata bağlı olarak insanların çoğunluğu için mükemmel bir seçimdir. Evinizde çok fazla video yayınlayan, film indiren veya çok sayıda çevrimiçi video oyunu oynayan biri varsa, paranızın değerini sınırsız bir veri planından kesinlikle alacaksınız.

Ortalama Avustralya, her ay çevrimiçi olarak 50 saatten biraz daha az zaman harcıyor. Ne yaptığınıza bağlı olarak, bir ay ve neredeyse bir sonrakinde çok fazla veri kullanabilirsiniz. Tükenmeyi önlemek için kullanacağınızı düşündüğünüzden biraz daha fazla veri almak akıllıca.

Ev Büyüklüğü

Avustralya’daki ana şehirler için hangi planların en iyi olduğunu görmek için araştırmamızı gerçekleştirdiğimizde, evde kaç kişinin olduğunu doldurmak zorunda kaldık. Kendiniz yaşıyorsanız, muhtemelen dört kişilik bir aileninkinden çok daha az veri kullanırsınız. Aynı zamanda evdeki insanların yaşına da bağlıdır..

Her biri çizgi film yayınlamak için kendi cihazına sahip üç çocuğunuz varsa, bu çok fazla veri tüketir. Bir grup üniversite öğrencisiyle yaşıyorsanız, muhtemelen çalışmalar, sosyal medya, video akışı ve genellikle web’de gezinmek için çok fazla zaman harcayacaklar. İhtiyacınız olan veri miktarının ne kadar hızlı değişebileceğini görebiliyor musunuz? Akılda tutulması gereken son bir şey, evinizdeki insanların ne sıklıkta evde olduklarıdır.

dizüstü bilgisayarda bir şey izlerken bir aile

Hepsi tam zamanlı çalışan bir avuç yetişkinle yaşıyorsanız, evde çok insan bulunan bir hane halkından çok daha az veri kullanacaksınız..

NBN Hızları

Sonra, biraz hız hakkında konuşacağız. Hız, bir pakete veya pakete para harcamadan önce dikkate alınması gereken çok önemli bir özelliktir. Çoğu NBN planı için üç ana hız gözyaşı vardır.

 • NBN Standardı: 25/5
 • NBN Standart Artı: 50/20
 • NBN Premium: 100/40

Birçok sağlayıcı müşterileri için planlar sunmaya ilk başladığında, NBN standart planı en yaygın kullanılanıydı. İnterneti kullanma şeklimiz ve onu ne kadar kullandığımız yıllar içinde büyük ölçüde değiştiğinden, şirketler standart artı plan genel olarak en popüler olan NBN’den standart bir plandan kurtulmaya başlıyor.

Sindirimi biraz daha kolaylaştırmak için, her bir plan için yukarıdaki fraksiyonlar iki sayıdan oluşur. İlk sayı indirme hızı ile ilgilidir. Örneğin, NBN standart artı planı 50 Mbps indirme hızına sahiptir. İkinci sayı yükleme hızı ile ilgilidir. Bir NBN standart artı planı yükleme hızı 20 Mbps’dir.

internet hız testi

Ne kadar veriye ihtiyacınız olduğunu ve hangi hızda evinizde kaç cihaz kullanılacağını düşünmek için yapabileceğiniz bir şey var. İki veya daha az ekranınız varsa, bir NBN standart artı planı yeterli olmalıdır. Bundan daha fazlasına sahipseniz, muhtemelen bir NBN prim planına ihtiyacınız olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, planınızın hızına gelince, ne kadar ihtiyacınız olacağını bilmiyorsanız, daha yüksek bir miktardan ziyade daha küçük bir miktar varsaymanız daha iyidir. Bunun nedeni, bir şirketten hızınızı düşürmek yerine hızını artırmasını istemenin çok daha kolay olmasıdır.

NBN Plan Maliyetleri

Tabii ki para hakkında konuşmalıyız. NBN planları yukarıda görüldüğü gibi çeşitli farklı fiyat noktalarında gelir. Bazı planlar 60 $ ‘a mal olacak ve maksimum 12 Mbps hız sunacak, diğerleri ise aynı miktarda fiyatlandırılacak ve 50 Mbps sunacak. Bu nedenle, birkaç farklı NBN sağlayıcısı arasındaki planları karşılaştırmak önemlidir. Maliyet söz konusu olduğunda başka bir şey de ön maliyetlerdir. Bazı sağlayıcılar, hizmetlerine kaydolduklarında peşinat talep edebilir veya ek ücret talep edebilir.

Bazı NBN sağlayıcılarının ön maliyetleri olmayacak olsa da, diğerleri 200 $ ‘ın üzerinde ön maliyetlere sahip olabilir. Uzunluğa bağlı olarak sözleşme dönemleri ile birlikte gelen ücretler de vardır. Daha uzun bir uzunluk planına kaydolduğunuzda, muhtemelen size indirimli aylık ücret sunacaklarını bulmak nadir değildir. Ortalama bir Avustralya, NBN hizmetleri için yaklaşık 50 $ ödeyecek. Bazı paketler ve paketler için ayda 100 dolardan fazla ücret alacak sağlayıcılar var.

wifi tasarımı kullanma

Paketlerden bahsetmişken, abonelik alırsanız, iki yıllık hizmet için 3000 AU $ ödeyebilirsiniz. Daha uygun maliyetli bir planla başlamak ve gerektiğinde yükseltmek en iyi seçenektir. Bu şekilde, daha az kullanmak için daha fazla ödeme yapmazsınız. Küçük yazıları okuduğunuzdan emin olun ve sağlayıcılara maliyetle ilgili sorularınızı sormaktan çekinmeyin.

  Avustralya'da HBO Nasıl İzlenir

NBN Sözleşme Uzunluğu

Dikkate almak istediğiniz başka bir şey de sözleşmenin uzunluğudur. Yukarıda okuduğunuz gibi, NBN sağlayıcıları çeşitli farklı sözleşme uzunlukları sunmaktadır. Bazılarının aylık sözleşmeleri, bazılarının ise 24 aylık sözleşmeleri vardır. Hangi sözleşmeye kaydolmanız gerektiğini belirleyen birçok faktör vardır. Çok dolaşan, istikrarsız bir gelire sahip olan veya hane halkınız için veri kullanım hızından emin değilseniz, bir aydan aya sözleşme harika bir seçenektir.

Bu, gerektiğinde kolayca yükseltmenize veya düşürmenize olanak tanır. Öte yandan, daha uzun bir sözleşme imzaladığınızda çoğu zaman indirimli bir fiyat alırsınız. Öngörülebilir gelecek için evinizde veya şehrinizde yaşamayı planlıyorsanız, düzenli bir geliriniz varsa ve ne kadar veri ve hıza ihtiyacınız olduğunu zaten biliyorsanız, bu harika bir seçenektir.

Ne kadar sürecek olursa olsun bir sözleşme imzalamak korkutucu ve korkutucu gelebilir. Kendinizi rahat hissettiğiniz herhangi bir sözleşme uzunluğuna gidin ve sağlayıcıların sizinle daha fazla para kazanabilmeleri için bir plan veya sözleşme uzunluğunda konuşmasına izin vermekten kaçının.

Modemler

Modemler inanılmaz derecede pahalı olabilir. Zaten kendiniz varsa, bu size çok para kazandıracaktır. Bunu yapmazsanız, muhtemelen seçtiğiniz NBN sağlayıcısından bir tane kiralayabilirsiniz. Tüm sağlayıcıların kiralık modemler sunmadığını, ancak çoğunun sunduğunu unutmamak önemlidir. Birini kiralamanız gerekiyorsa, farklı sağlayıcılardaki fiyatlara bakmak çok yararlı olacaktır..

telstra akıllı modem

Biri daha uzun kontratlı ücretsiz bir modem sunabilir, diğeri ise modemlerinden birini kullanmak için ayda 30 $ talep edebilir. Kendinizinkini satın almak sizin yararınıza olacaktır. Bu şekilde bir şirket ekipmanından sorumlu değilsiniz ve uzun vadede size çok para kazandıracak.

Müşteri servisi

Şimdi, buna bakabilir ve müşteri hizmetinin seçtiğiniz plan veya sağlayıcıdaki kararınızı değiştirmeyeceğini düşünebilirsiniz. Bu doğru olsa da, müşteri hizmetlerini dikkate almanızı umuyoruz. Bir şirketin müşterilerine nasıl davrandığı, onlarla olan deneyiminiz söz konusu olduğunda fark yaratan bir dünya yaratabilir.

Bu, özellikle planları değiştirmeniz, planınızı iptal etmeniz veya evinize gelip modeminize servis vermeniz için bir uzmana ihtiyacınız varsa çok önemli olabilir. Bir sağlayıcının iyi bir müşteri hizmetine sahip olup olmadığını nasıl anlarsınız? Birkaç yol var. Kontrol etmenin en kolay yollarından biri incelemeleri okumaktır.

Herhangi bir olumsuz yorum yayınlama olasılığı düşük olduğundan doğrudan web sitelerinde yorum okumaktan kaçının. Gerçek ve dürüst müşteri geri bildirimlerini görmek için yerel arama motorunuzu kontrol edin veya sağlayıcının adını ve ardından “incelemeleri” yazın. Yapabileceğiniz başka bir şey, herhangi bir müşteri hizmeti ödülü kazanıp kazanmadıklarını kontrol etmektir. Müşteri hizmetleriyle ilgili zor olan şey, oldukça kararsız olabilmesidir. Müşteri açıkça kaba olabilir, müşteri hizmetleri temsilcisi kötü bir gün geçiriyor olabilir.

akıllı telefon müşteri hizmetleri desteği

Bu nedenle, kendinizi neye dahil ettiğiniz hakkında en iyi fikri sunmak için hem olumlu hem de olumsuz birkaç inceleme okumak önemlidir. Son olarak, arkadaşlarınıza ve ailenize hangi sağlayıcıya sahip olduklarını ve deneyimlerinin ne olduğunu sormayı düşünün. Hangi NBN sağlayıcısına bağlı olarak, bu şehirden şehre değişebilir.

NBN Teknoloji Türleri

İnsanların çoğu zaten ne tür teknolojilere sahip olduklarını bilmiyorlar. Eğer benden hoşlanıyorsanız, öğrenmek için sağlayıcınızla kolayca iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca web sitelerine gidebilir ve şehrinizin sağladığı teknoloji ve bağlantı türünü öğrenmek için adresinizi yazabilirsiniz..

Teknoloji inanılmaz derecede karmaşık olabileceğinden, anlaşılmasını kolaylaştırmak için birkaç basit şey eklemek istedik. Üç farklı NBN teknolojisi ele alacağız ve evinizin içinde, evinizin dışında neye bakmanız gerektiği ve ne tür bir soketin gerekli olacağı hakkında konuşacağız.

Tesislere Fiber (FTTP)
 • Soket tipi: Bu tür NBN teknolojisi, telefon soketinizi evinizde kullanmaz.
 • Evinizin içinde: Evinize iki kutu monte edilmesi gerekecektir.
 • Evinizin dışında: Evinizin dışına monte edilmiş bir kutunun yanı sıra evinizden NBN sokak kutusuna bir fiber geçecek.
Kablo (HFC)
 • Soket tipi: İç mekan kutusu duvarlara monte edilmeyecek ve telefon prizleri kullanmayacak.
 • Evinizin içinde: Evinizde yoksa bir NBN kablosuna ihtiyacınız olacaktır..
 • Evinizin dışında: Enerji hatlarından bir düğüm kutusuna bir koaksiyel kablo geçecektir. Daha sonra bir fiber düğüm kutusunu NBN kutusuna bağlayacaktır.
Düğüme lif (FTTN)
 • Soket tipi: Telefonunuzun duvar prizini evinizde kullanır.
 • Evinizin içinde: Evinize ADSL benzeri bir modem yerleştirilmiştir.
 • Evinizin dışında: Bakır hatlar evinizden sokak düğümüne çıkacaktır. Sonra sokak düğümünden NBN kutusuna giden bir fiber olacak.

Değişen Sağlayıcılar

Sağlayıcıları değiştirmeyi düşünüyorsanız, bunu iyi yapmak birkaç faktöre bağlıdır. Bir rol oynayan ana faktör, bir sözleşmede bulunup bulunmadığınızdır. Biriyseniz, iptal politikasının ne olduğunu ve herhangi bir ek ücret olup olmadığını görmek için mevcut sağlayıcınızla konuşmalısınız..

Avcı sağlayıcısı

Bazı şirketler, sözleşmenizde kalan aylar ve iptal ücreti için sizden ücret alacaktır. Diğer şirketler hiçbir ücret almazlar. Bu, en başta bir sağlayıcı seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bir şey olabilir. Bir sözleşmede değilseniz sağlayıcıları nasıl değiştirirsiniz? Bu, bir kontratta olduğunuzdan çok daha kolay.

Önce yeni NBN sağlayıcınızla görüşmeniz gerekir. Bunu çevrimiçi, telefon görüşmesi veya hatta bizzat yapabilirsiniz. Bunu yapmanın en güzel yanı, yeni sağlayıcınızın geçişi kolaylıkla yapmanıza yardımcı olması için eski veya mevcut sağlayıcınızla konuşmasıdır. Genellikle, eski planınız ay sonuna kadar aktif kalır.

Nerede yaşıyorsun

Yaşadığınız yer, NBN sağlayıcısının kullanabileceğiniz bir parçasını da oynar. Her şehir ve kasabada aynı seçenekler mevcut değildir. Mahallenize veya taşınmakta olduğunuz bir mahalleye kimlerin hizmet verdiğini bilmiyorsanız, sağlamayı kullanmayı düşündüğünüz sağlayıcının web sitesine gidebilir ve adresinizi girebilirsiniz..

Aklınızda herhangi bir sağlayıcı yoksa, adresinizi girmenize izin veren birçok site vardır ve girilen adrese göre çeşitli seçenekler sunarlar.

Donatılacak

Paketleme, yeni bir servis sağlayıcıya para harcamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken başka bir şeydir. Bazı şirketler harcamalarınızın bir kısmını daha az pahalı hale getirecek paket fırsatlar sunar.

wifi üzerinde gösteren bir el

Örneğin, telefon hizmetiniz için ayda 100 ABD Doları ücret alan bir cep telefonu operatörünüz ve hizmetler için sizden 75 ABD Doları ücret alan bir NBN hesabınız varsa, paket sunup sunmadıklarını görmek için bu NBN ile görüşmek isteyebilirsiniz. Değilse, bunu yapmak için paranıza değer olabilir. Ayda 100 dolardan daha düşük bir fiyata cep telefonu ve NBN hizmetleri alabilirsiniz..

Promosyon Fırsatları

Çoğu zaman sağlayıcılar yararlanmak isteyebilirsiniz promosyon fırsatlar çalışan olacak. En yaygın promosyon anlaşması, sözleşmenizin ilk altı ayında indirimli fiyattır.

Diğer promosyon anlaşmaları arasında freebies veya daha az parayla daha hızlı servisler yer alacak. Hizmet satın almak istediğiniz herhangi bir NBN sağlayıcısıyla promosyon teklifleri sormayı unutmayın. Tüm tanıtımlar web sitelerinde her zaman listelenmez.

Eklentileri

Eklentiler veya birçok NBN sağlayıcısının müşterileri tarafından kullanılabilen başka bir popüler özellik. Eklenti paketlerinin çoğu eğlence ile ilgilidir. Bu, sağlayıcının bir Netflix aboneliği, belirli televizyon kanalları veya video oyunu abonelikleri içerdiği anlamına gelebilir.

netflix

Bunun gibi hizmetler paketlemenin bir parçasıdır. Bulabileceğiniz en iyi plan internet, telefon ve gerçek zamanlı aktarım hizmetleri sunan plan olacaktır. Bu kişiden kişiye değişse de, bu tür bir paket müşterilerin çoğunluğu ile inanılmaz derecede popüler olacaktı.

NBN PLAN SSS

S: Bir NBN’nin amacı nedir?

A: Bir NBN’nin temel amacı, telefon ve internet gibi hizmetleri ülke çapındaki müşterilere sunmaktır. Ayrıca büyük şehirlerdeki perakende hizmet sağlayıcılarına toptan genişbant sağlıyorlar.

S: NBN iyi bir şey mi?

A: Olmasaydı bu konuda övünmezdik! Ulusal Geniş Bant Ağı ADSL’den çok daha yüksek hızlara sahiptir. Sundukları fiyatlar rekabetçi ve birçok plan sınırsız veri içeriyor.

S: NBN kurulumu neleri içerir??

A: Mülkünüzün dışı daha önce NBN kurulumu için ayarlanmamışsa, bu ilk adım olacaktır. Mevcut teknolojinin türüne bağlı olarak gelip kablo veya fiber kuracaklardır. Daha sonra evinize gerekirse bir veya iki kutu ile birlikte bir kablo kuracaklar. Gerekirse, internetinizi kurmanıza yardımcı olurlar, böylece ayrılır ayrılmaz kullanmaya hazır olursunuz!

S: NBN kurulumu ücretsiz mi?

A: Sadece standart NBN kurulumu arıyorsanız, evet, bu ücretsiz! Bu, yukarıda listelenen yükleme işlemini içerir!

S: NBN’yi aktif bir telefon hattı olmadan kullanabilir misiniz??

A: Kesinlikle yapabilirsiniz. NBN’nin çalışması için aktif bir telefon hattına gerek yoktur. NBN’yi evinizdeki bakır kablo ve telefon soketini kullanarak kurmasını isteyebilirsiniz, ancak bu tüm teknoloji türlerinde yapılmaz..

S: Bir NBN’ye alternatif var mı?

A: Teknik olarak, evet. Ancak fiyat, veri ve hız gibi şeyleri karşılaştırmak söz konusu olduğunda, NBN’yi ölçen başka bir alternatif yoktur..

Son sözler

İşte burada. Şimdiye kadar, ulusal geniş bant ağları ile ilgili her konuda uzmansınız. Şehrinize hizmet veren, bütçenize uygun fiyatlara sahip, rekabetçi hız ve veri oranları sunan bir sağlayıcı bulabileceğinizi umuyoruz. Herhangi bir para harcamadan önce, bir sağlayıcının her bir plan için sahip olduğu sözleşme süresini gözden geçirdiğinizden emin olun..

Ödediğiniz tutarın ve aldığınız veri miktarının tüm hane halkınız için yeterli olduğundan emin olun. Ayrıca, sizin ve İnternet’i kullanırken nasıl yaşadığınıza bağlı olarak, ihtiyacınız olan veri miktarı söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabileceğini unutmayın. Akşam hızları 30 ila 50 Mbps arasında olan sınırsız bir veri planıyla gitmek en iyisi olabilir. Umarım, sizin için mükemmel NBN sağlayıcısını bulmaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Mutlu alışveriş!

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me