Torrenting için En İyi VPN’ler (2020)

Günümüzde kimliğinizi çevrimiçi olarak korumak bir zorunluluktur. Bu özellikle P2P dosya paylaşımı söz konusu olduğunda doğrudur, çünkü ne indirdiğinizi veya ne izlediğinizi her zaman bilmiyorsunuz.

Seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken çok şey var torrent için en iyi VPN. Bilgisayar korsanlarına ve hükümet incelemelerine ayni şekilde başvurmalısınız.

Avustralya’da, Ağustos 2017’deki mahkeme kararı sayesinde 55’ten fazla uluslararası korsan torrent web sitesi engellendi. Creative Commons Lisansları, kullanıcıların içeriğe erişmesi kısıtlanıyor.

İyi haber şu ki, istediğiniz zaman istediğiniz tüm filmleri, TV şovlarını ve spor spesiyallerini görüntüleyip indirebilmeniz için bu engellemeyi dolaştırmanıza olanak tanıyan bazı harika VPN’ler var.

Ancak doğru olanı seçmek başka bir hikaye, VPN’lerle ilgili herhangi bir deneyiminiz yoksa kaygan bir eğim olabilir. Bu nedenle, bir liste hazırladım. torrent için en iyi VPN’ler.

Listem, yalnızca mevcut en saygın olanları okumanızı sağlamak için kapsamlı testlere ve araştırmalara dayanmaktadır..

25’ten fazla VPN’yi test ettikten ve Melbourne’den Canberra’ya her yerde 250’den fazla dosyayı indirdikten (veya indirmeye çalıştıktan sonra). En iyi VPN’lerle BitTorrent’i kullanabildim, film indirebildim ve Game of Thrones. ��

Bir zihnin kitaplara ihtiyacı olabilir, çünkü kılıç kenarını korumak için bir whetstone’a ihtiyaç duyar, ancak zihnim sınırsız indirmeye ihtiyaç duyar ve bu listedeki en iyi VPN’lerle kalbimin (ve zihnimin) içeriğine indirebilirim.

Contents

NordVPN

1. Seçim, Mükemmel Gizlilik Dengesi & Hız, Çift Veri Şifreleme

Artıları

Ekstra koruma, askeri düzeyde şifreleme, çeşitli fiyatlandırma seçenekleri, kolay kurulum, Bitcoin dahil çeşitli ödeme yöntemleri, 61 ülkedeki sunucular

EKSİLERİ

Bazı rakiplerinden daha düşük hızlar, telefon desteği yok

NordVPN oldukça uzun bir süredir var ve bariz nedenlerden dolayı çok popüler. NordVPN ile sınırsız P2P paylaşımı, DNS sızıntı engelleyici, bir öldürme anahtarı ve bir 30-gün para iade garantisi.

Dahası, askeri düzeyde şifreleme kullanıyorlar ve kullanıcılarına kötü amaçlı yazılım gibi şeyleri otomatik olarak engelleyen CyberSec sağlıyorlar, böylece engellenen içeriği sunarken veya yayınlarken siber tehditler hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

CyberSec ayrıca DdoS (Dağıtılmış Hizmet Reddi) saldırılarına karşı da koruma sağlar. DDOS saldırısı, özellikle bir sistemi hedeflemek için güvenliği ihlal edilmiş birden fazla sistemin kullanıldığı bir tür saldırıdır. Sisteminiz. CyberSec sizi böyle bir saldırıya karşı korur.

Diğer gelişmiş özellikler arasında Ek bir gizlilik katmanı oluşturmak için internet trafiğinizi iki kez şifreleyen çift VPN. Bu sunucu zincirleme işlemi, kimliğinizi daha iyi korumak için bir dizi sunucunun arkasına gizlenmenizi sağlar.

Bunlar NordVPN’den bekleyebileceğiniz özelliklerden sadece birkaçı. NordVPN incelememizi buradan inceleyin.

Surfshark

En Ucuz Torrent Seçeneği

Artıları

Mükemmel hız, sağlam destek ve kalite / hız için en düşük fiyatlardan biri. 

Netflix ve diğer medya akış hizmetlerinin engelini kaldırır

EKSİLERİ

E-posta destek ekibinden yavaş yanıt

Surfshark, VPN sahnesindeki göreceli yeni bir oyuncu, ancak güçlü ağ temelleri, çeşitli veri merkezleri ve katı kayıt tutma politikaları ile popülerliği arttı.

Torrent açısından, en iyi seçimimiz olarak Surfshark’a sahip olmamızın ana nedeni güvenlik. Surfshark’ın VPN protokolleri askeri sınıf 256 bit AES şifrelemesi kullanıyor.

Ancak, şirket Ek güvenlik için 2048 bit DHE-RSA anahtar değişimini ve SHA512 kimlik doğrulama karmasını dahil etmenin ek adımı (çeviri: mümkün olan en iyi şifreleme ve güvenlik). Bu ağa güç sağlayan teknolojide dokunmuş DNS ve WebRTC sızıntı koruması da var. Buradaki incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Genel olarak Surfshark, bir kol ve bir bacak ödemeden Nord VPN gibi bir şeyin anonimlik ve gizliliğini arayan insanlar için harika bir seçimdir.

ExpressVPN

# 3 Hızlı ve Çok Sayıda IP Adresi

Artıları

En yüksek hızlar, rakipsiz müşteri hizmetleri, gelişmiş özellikler, kayıt yok, tam gizlilik

EKSİLERİ

En yüksek hızlar, rakipsiz müşteri hizmetleri, gelişmiş özellikler, kayıt yok, tam gizlilik

  En İyi VPN Yönlendiricileri (+ Kurulum Kılavuzu)

ExpressVPN’in sağlam bir günlük kaydı yok politikası vardır, bu da dosyaları tamamen anonimlikle paylaşmak için uTorrent veya başka bir BitTorrent istemcisini güvenle kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Kaydolmanız, temel talimatlarını takip etmeniz ve birkaç dakika içinde sunucularından herhangi birine bağlanabilmeniz yeterlidir. Oradan, uTorrent’i güvenli ve güvenli bir şekilde indirebilir ve torrent kullanmaya başlamak için uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Akıllı Konum özellikleri ağınız için en uygun konumu bile seçebilir.

En yüksek düzeyde şifreleme (256 bit AES) kullanırlar ve önemli protokollerden herhangi birini (OpenVPN, L2TP, PPTP ve SSTP) kullanmanızı sağlarlar.

ExpressVPN ile, daha önce bahsettiğimiz tüm özellikleri edinin24/7 canlı müşteri desteği, katil hızları, kill switch, sınırsız bant genişliği ve daha fazlası.

Arabelleklenmiş VPN

# 4 Hız / Güvenlik Eksikliği

Artıları

Özel teklifler, günlük yok, yüksek hızlı sunucular, 256 bit Blowfish Şifreleme, sınırsız bant genişliği, 5 eşzamanlı bağlantı, 7/24 müşteri desteği

EKSİLERİ

En ucuz VPN çözümü değil, reklam engelleme yok, gelişmiş özelliklerden yoksun

Sağlam uluslararası hız testi puanları ve güvenilir bir müşteriyle, neden olduğu açıktır Arabellek VPN ödül kazandı ve Wired Magazine gibi önemli teknoloji yayınlarında yer aldı. Onlar açıkça müşterileri umurunda saygın bir şirket.

Budapeşte merkezli bu şirket, her yıl üniversitedeki eğitimlerini karşılamak için 5.000 ila 5 öğrenciye ödül vermektedir. Bağlı kuruluş desteği ve özel müşteri desteği sunarlar.

Bazı rakiplerinden farklı olarak, dosya paylaşmak isteyen kullanıcılara kesinlikle hiçbir kısıtlama getirmezler. Yazılımlarıyla toplam torrent erişimine sahip olacaksınız. Teknolojilerini kullanarak devlet müdahalesini atlayabilir ve görüntülemek veya indirmek istediğiniz içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz.

IP adresinizi maskeleyerek ve çevrimiçi trafiğinizi düzgün bir şekilde şifreleyerek, Tamponlanmış VPN, torrent sitelerinin engellemesini kaldırmanız ve kontrol etmek için kaşıntıladığınız içeriğin tadını çıkarmanız için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

Ayrıca, bazı VPN sitelerinin uzun bir hafta sonu boyunca birinin küçük kardeşi tarafından tokatlanmış gibi göründüğünü belirtmek gerekir. Buffered.com daha iyi olamazdı. Zaman, Başarı ve yukarıda adı geçen Kablolu’da öne çıktıklarını gösteren afişlere sahip sayfalar göze ve gezinmesi kolaydır. Arayüzlerinde gezinmek de kolaydır.

IPVanish

Başka Bir Güçlü Yarışmacı

Artıları

Günlük yok, katı şifreleme, birden fazla sunucu, torrent kullanımına izin verildi, Bitcoin kabul edildi

EKSİLERİ

NSA’nın çaldığı ABD merkezli, örnek müşteri desteğinden daha az

IPVanish hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar için mükemmeldir. Sağlam bir güvenlik araçları paketine sahip IPVanish, bir selin hayalidir. ExpressVPN ve NordVPN’de olduğu gibi IPVanish, dosya paylaşımı ve akışı için ideal şifreleme sağlar.

Bu ödüllü VPN, P2P trafiğinizi birinden geçirirken gerçek IP adresinizi gizleyerek gizli kalmanızı sağlayan bir proxy özelliği olan Socks5 aracılığıyla gizliliğinizi korur. 40.000’den fazla IP adresi birçok sunucusundan birinde.

Melbourne’de iki sunucuları ve toplamda 60+ ülkede 950+ sunucu, onları dünyanın en yaygın VPN çözümlerinden biri haline getiriyor. Ayrıca üç uygun plan sunuyor.

Özel VPN

Katı İkincisi

Artıları

Güçlü OpenVPN, kayıt politikası yok, uygun fiyat, yedi günlük para iade garantisi, 29 ülkedeki sunucular

EKSİLERİ

Yerleşik DNS sızıntısı kapsamı yok

Hala torrent özelliği isteyen daha tutumlu kullanıcılar için bütçe dostu bir seçenek olan Private VPN, sizi anonim tutmak için somut şifreleme kullanır. Hizmet özellikleri dahili öldürme anahtarı ve kayıt tutmama ilkesi sağlam.

Özel VPN ile bölgeye özgü içeriğin ve engellenen sitelerin engellemesini kaldırabilirsiniz. Yüksek hızlı sunucuları en güvenilir sunuculardır ve tek tıklamayla kurulumları kaydolmak ve başlamak için baş ağrısını ortadan kaldırır.

Tüm cihazlarla uyumlu olan Özel VPN, güler yüzlü müşteri hizmetleri ve hızlı bağlantıları ile saygın bir hizmettir.

Ne yazık ki, her gülün dikeni vardır ve bu da DNS sızıntısı korumasının eksikliğidir. Ancak sıradan kullanıcı için, bu muhtemelen işi yapacak güzel ve ucuz bir seçimdir.

  En İyi VPN Yönlendiricileri (+ Kurulum Kılavuzu)

CyberGhost

İkinci koşucu

Artıları

Özel, Romanya merkezli (hükümet gözetleme yok), iyi görünümlü ve kullanımı kolay yazılım, beş eşzamanlı bağlantı, 7/24 canlı sohbet, DNS sızıntı koruması, kill switch, P2P paylaşımına izin verilir

EKSİLERİ

Kafa karıştırıcı fiyatlandırma, eski müşteriler arasında kötü itibar

Bu yazılımın kullanımı son derece kolaydır ve daha pahalı VPN çözümlerinin tüm çan ve ıslıklarına sahiptir. Romanya merkezli CyberGhost olağanüstü hızlar sunar yakındaki sunucularda ve hiçbir kullanıcı oturumu günlüğü tutmaz.

Torrent protokolünü tüm sunucularda engeller, trafiği normalleştirir ve tüm P2P ağlarının kullanımına izin verir. CyberGhost ile ilgili tek şüpheli şey, tamamen ücretsiz olarak indirebilmenizdir.

Ücretsiz VPN’ler, çoğu ücretsiz VPN’nin gerçekten ücretsiz olmadığı için kullanıcıların dikkatli olması gereken bir şeydir. Ücretsiz hizmetlerini ödemek için verilerinizi toplama ve üçüncü taraflara satma konusunda kötü bir üne sahipler.

Bununla birlikte, CyberGhost ile bir test yaptıktan sonra, bunun böyle olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadık ve DNS sızıntısı da tespit edilmedi. Her şey düşünüldüğünde, CyberGhost bir Bütçenin kısıtlı olduğu kullanıcı için uygun bir seçenek.

Kendinizi Hemen Koruyun

Gizliliğiniz, özellikle P2P dosya paylaşımı söz konusu olduğunda önemlidir. Torrent yapmak çok tehlikeli olabilir. Yasal sorunlara, kötü amaçlı içeriklerin saldırılarına veya kötü amaçlı yazılımlara neden olabilir. Veri sızıntılarına ve hassas bilgilerin çalınmasına neden olabilir.

VPN’ler tüm bu siber tehditleri ortadan kaldırabilir ve takdirinizi korumanıza yardımcı olabilir.

Bu hizmetlerden birini kullanmaya devam edemiyorsanız, bu listedeki VPN’lerde para iade garantisi bulunduğunu unutmayın. Hizmetlerini denemekte ve sizin için doğru olup olmadığını görmekte özgürsünüz.

Torrenting için VPN’ler Beni Nasıl Korur??

VPN şifrelemesi ve benzersiz IP adresleri, bilgisayarınızdan VPN sunucusu üzerinden iletilen tüm veriler gizlendiğinden, ISS’nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) internette ne yaptığınızı görememesini sağlar.

Torrent’in büyük bir hayır-hayır olmasının ana nedenlerinden biri, telif hakkıyla korunan içerikten kaynaklandığı için, VPN sağlayıcıları sizin tarafınızdan telif hakkı sahiplerinden flak elde eder. Bunun nedeni, gerçek IP adresinizin gösterilmemesidir.

Adresine bağlanarak Telif hakkı nedeniyle web sitelerini sansürlemeyen ülkelerde bulunan VPN sunucuları, torrent sitelerinin engellemesini etkili bir şekilde kaldırabilir ve istediğinizi görebilirsiniz.

Yasayı Anlamak

Bazı ülkeler (aralarında Birleşik Krallık ve Hindistan) çevrimiçi telif hakkı suçları söz konusu olduğunda çöküyor, ancak çoğu ülke korsanlığı suçtan ziyade sivil bir mesele olarak görüyor. İşte ülkelerin ve ilgili VPN yasalarının listesi.

Korsanlığın en yaygın yankılarından biri, İSS’nizden gelen bir uyarı mektubudur. Düzgün güvenli bir VPN kullanıyorsanız, gerçek IP adresiniz kimse tarafından görülmeyeceğinden bu sorunla karşılaşmazsınız.

Torrent için VPN’inizin Sizi Koruduğundan Nasıl Emin Olabilirsiniz?

Gerçekten güvenli ve özel olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız IPLeak.com adresini ziyaret edin. Gerçek IP adresinizi veya İSS’nizden bir adres görmüyorsanız, VPN tarafından korunuyorsunuz.

Ekstra güvence için, Torrent Adres Tespiti’ne giderek ve BitTorrent istemcinize mıknatıs bağlantısı ekleyerek BitTorrent istemcinizin gerçek IP adresinizi sızdırıp sızdırmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu, torrent etkinliğinizi izler ve sızıntıları tespit eder.

Bir VPN’ye Kaydolmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Torrent için en iyi VPN’i seçmeye gelince, bilmeniz gereken çok şey var.

Torrent ve P2P dosya paylaşımcılarının gizliliğe ihtiyacı vardır, ancak veri sınırları söz konusu olduğunda da adil bir tavana ihtiyaçları vardır. Yavaş hızlar ve bodgy bant genişliği, uygun miktarda içerik indirmek veya yüklemek isteyenler için sorun yaratacaktır..

Bunu göz önünde bulundurarak, torrent gereksinimleriniz için VPN’ye yerleşmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

  • Güvenlik
  • Günlük İlkesi
  • Bant Genişliği Sınırı
  • Hız testi performansı

Torrent için bir VPN ararken bir numaralı husus, yazılımın arkasındaki kriptografidir. Uygun şifreleme, kullanıcıya hiçbir üçüncü tarafın etkinliklerini gözetlememesini veya reklam veya virüslerle hedeflememesini sağlayan şeydir.

  En İyi VPN Yönlendiricileri (+ Kurulum Kılavuzu)

Piyasadaki daha iyi VPN’ler, güvenli tünel taşımacılığı için bir güvenlik modeli olan OpenVPN protokolü sunar. Bu, zorunlu veri saklama gibi şeylerden bağımsız olarak İSS’leri (İnternet Servis Sağlayıcıları) tutar. Bu şekilde, kişisel verilerinizi ve çevrimiçi iletişim kurduğunuz verilerin verilerini toplamasını engellersiniz.

Özel şirketler bu tür görünmez güvenlik için uzun zamandır VPN kullanıyorlar, ancak şimdi halka açıklanıyor ve piyasada birçoğu kendi imza algoritmaları ile güvenlik yazılımı sunan çok sayıda VPN çözümü var. somut şifreleme için.

bir VPN’nin günlük kaydı politikası çok önemlidir çünkü çevrimiçi etkinliğinizin gerçekten özel mi yoksa sadece “tür sorta özel” mi olduğunu belirleyen budur. Bazı VPN’ler size günlük kaydı politikası olmadığını söyler, yani kullanıcı oturumlarınızı kaydetmezler, ancak çoğu durumda bu yanlış iddia.

Reddit ve diğer forumlardaki kullanıcılar, verilerini toplamak ve bu bilgileri başkalarıyla paylaşmak için HideMyAss gibi VPN’leri aradı. Benzer suçlamalar Pure VPN’de düzeltildi, ancak bu iddialar büyük ölçüde asılsız.

Kesin bir kayıt politikası bulunmayan bir VPN seçmenin yanı sıra, bol bant genişliğine sahip bir VPN de aramak istersiniz. Tabii ki, VPN’inizin hızı sadece gittiğiniz VPN’nin sorumluluğu değil, aynı zamanda sizin sorumluluğunuzdadır.

Yüksek hıza sahip olduğunu iddia eden bir VPN kullanıyorsanız ve bunların yavaş olduğunu düşünüyorsanız, size daha yakın bir sunucu kullanmayı düşünün. Çoğu durumda, VPN’nin bölgenizde sunucuları vardır. Her zaman amacınıza uygun sunucuyu kullanın.

Hızınızı artırmanın başka bir yolu da bir PPTP protokolü kullanmaktır. PPTP Noktadan Noktaya Tünel Protokolü anlamına gelir. En eski ve en basit protokollerden biridir ve hesaplamalı olarak en hızlıdır. Ancak şunu unutmayın: PPTP protokolü ile maksimum güvenlik elde edilmez bu yüzden gerçekten en yüksek güvenlik ve en yüksek hız arasında bir atış.

Hız testi başka bir husustur. ExpressVPN, şeffaflıkları ve müşterilerine olan bağlılıkları nedeniyle en sevdiğim VPN’dir. Bunlar, sunucularının bağlantısıyla tam olarak ne tür hızlara ulaştığınızı gerçek zamanlı olarak gösteren bir Hız Testi aracı sunan ilk VPN’dir..

Hızınızı gerçekten optimize etmek için kendi ISS’niz aracılığıyla kendi bağlantı hızınızı yükseltmelisiniz. VPN’nizi kullanmadan önce bunu yaptığınızdan emin olun. Ayrıca torrent veya akış için ücretsiz bir VPN kullanmayın. Hız hakkında daha fazla bilgi için, İnternet’inizi hızlandırmak için harika kılavuzumuzu okuyun.

Peki, 2018’de hangi VPN’ler torrent için en iyisidir? Piyasadaki tüm büyük VPN’lere (ve her ne pahasına olursa olsun kaçınmak isteyeceğiniz küçük olanlardan bazılarına) yakından baktık ve hız, özellikler, şifreleme, fiyat noktası, müşteri hizmetleri ve çoğu daha da önemlisi, gizlilik.

Sonuç

Bir VPN kullanmanın birçok faydası olduğunu kabul edeceğinizi düşünüyorum.

Güçlü bir VPN ile, içeriği anonim olarak indirip yüklerken Wi-Fi spoofing ve Honeypot saldırılarından Firesheep ve fidye yazılımlarına kadar her şeyi önleyebilirsiniz..

Sadece arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bağlantı kurmak isteseniz bile, VPN’ler arkanızdadır, şifrelerinizi ve kişisel konuşmalarınızı şirketlerin, bilgisayar korsanlarının ve devlet kurumlarının meraklı gözlerinden korur.

Şimdi en iyi altı seçimlerimizi gördüğünüze göre, belki de sadece bir tanesine yerleşmekte zorlanıyorsunuz. Durum buysa, hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu hissetmek için bir veya iki tane denemenizi öneririz..

İlk üçümü seçmek zorunda kalırsam, benSurfshark, NordVPN ile kesinlikle giderdi, ve ExpressVPN. Her biri iyi hızlar, güvenilir destek, kaya gibi sağlam şifreleme ve ilk kez kaydolanlar için özel teklifler sunuyor.

VPN’ler hayati bir kaynaktır ve artık uygun bir VPN çözümü için alışveriş yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan bilgiye sahipsiniz. Mutlu akış.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me