VeraCrypt İncelemesi: Mükemmel Bir Açık Kaynak Disk Şifreleme Yazılımı

Bir şifreleme çözümü arıyorsanız ve açık kaynak kodlu yazılım size göreyse, daha fazla aramaya gerek yok.

veracrypt logo tasarımıBazı verileri şifrelemek için bir kaşıntı varsa, VeraCrypt sadece salve sağlayabilecek açık kaynaklı bir disk şifreleme yazılımıdır.

Başlıca özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Bir dosyanın içinde sanal şifreli disk oluşturma ve ardından sanal şifreli diski gerçek bir diskmiş gibi bağlama yeteneği
 • Flash disk veya sabit sürücü gibi bir bölümü veya depolama aygıtını şifreleme
 • Windows yüklüyse bir bölümü veya sürücüyü şifreleme yeteneği
 • Boru hattı oluşturma ve paralelleştirme, verilerin sürücü şifrelenmemiş gibi aynı hızda okunmasını ve yazılmasını mümkün kılar
 • Modern işlemciler şifrelemenin sert kablo hızlandırılmasını sağlar
 • Parolanızı ifşa etmek zorunda kalırsanız makul bir inkar edilebilirlik sağlar. Gizli birimler ve gizli işletim sistemleri ek koruma sağlar

Bütün bunlar ne anlama geliyor? Daha derine dalalım ve kristal netliğinde yapalım.

Contents

VeraCrypt Sizin İçin Ne Yapar??

veracrpyt akış şemasıVeraCrypt algoritmaların güvenliğini artırır ve geliştirir sistemler ve bölümler şifrelendiğinde kullanılır. Kaba kuvvet saldırıları durumunda yeni gelişmelere karşı neredeyse bağışıklık kazanıyorlar.

Bu açık kaynak kodlu, ücretsiz şifreleme yazılımıdır. Klasörleri, dosyaları ve sistemleri şifreleyebilir. Veri hırsızlığına ve veri sızıntılarına karşı ekstra koruma sağlar. TrueCrypt ile görülen bazı güvenlik sorunlarını ve güvenlik açıklarını ele almanın bir yolu oluşturuldu.

VeraCrypt’in Diğer Özellikleri:

 • Soğuk Önyükleme Saldırılarına Karşı Koruma
 • Arka Kapı Erişimi Yok
 • Anında Şifreleme Birimleri Oluşturur
 • Veri Sızıntılarını Durdurur
 • Veri Hırsızlığını Önler

Anında şifreleme birimleri üretme yeteneği, verilerinizin kaydedilmeden hemen önce otomatik olarak şifreleneceği anlamına gelir. Ve verilerinizin yüklendiği anda şifresi çözülür. Sizin tarafınızdan ek bir müdahaleye gerek yoktur. Kullanıcı doğru parola, şifreleme anahtarları veya anahtar dosyasına sahip değilse, şifrelenmiş birimin içinde saklanan hiçbir verinin şifresi çözülemez veya okunamaz. Klasör adları, dosya adları, her dosyanın tüm içeriği, meta veriler, boş alan ve daha fazlası dahil olmak üzere dosyalama sisteminin tamamını şifreleyebilirsiniz..

VeraCrypt’i Rekabet Neden Tercih Ediyoruz?

VeraCrypt ve BitLocker birbirleriyle rekabet eder. VeraCrypt’i tercih ediyoruz çünkü açık kaynak kodlu ve kolay erişilebilir. BitLocker ile, programı kullanmayı düşünmeden önce Windows 10 Pro çalıştırıyor olmanız gerekir. Dışarı çıkıp yeni bir bilgisayar satın alan çoğu insan, Windows’un ev sürümü olan bir şey alacaktır. VeraCrypt, Windows üzerinde ve diğer birçok işletim sisteminde kolayca kullanılabilir ve kurulabilir.

veracrypt birim oluşturma sihirbazı

VeraCrypt’in kullanımı kolaydır. Sadece programı kurmanız ve kurulum işlemini gerçekleştirmeniz yeterlidir. Teknoloji konusunda bilgili olmayan kişiler bile bunu çözebilir. Anahtar teslim bir ürün değil. Bununla, ürünün çalışmasını sağlamak için, sadece bir onay kutusunu değiştirmekle ilgili bir şey olmadığını kastediyoruz. Her şeyin kötüye gitmesi durumunda bir kurtarma diski oluşturma işlemine gitmeniz gerekecek.

  Fiyat ve Hız ile Karşılaştırıldığında En İyi NBN Planları

VeraCrypt bir decoy işletim sistemi oluşturmanıza izin verir. Şifresini çözmek zorunda kalırsanız, yalnızca işletim sisteminizin şifresini çözmeniz gerekir, ancak verileriniz şifreli kalabilir. Temel olarak, ele aldığımız şey VeraCrypt’in güçlü bir program olduğudur. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için, onu gerçekten öğrenmeye ve kullanmaya istekli olmanız gerekir. Ancak birkaç basit işlemi anladıktan sonra, ek çaba gerektirmeden veya hiç çaba harcamadan kullanabilirsiniz..

Karşılaştırma

VeraCrypt, desteklenen şifreleme algoritmalarını karşılaştırmanıza olanak tanıyan bir araçla birlikte gelir. Bu şekilde, hangi algoritmaların size en iyi performansı sunmak.

Sistemde yeni kapsayıcılar oluştururken veya birimleri şifrelerken istediğiniz desteklenen şifreleme algoritmasını seçebilirsiniz. Şifreleme işlemini büyük ölçüde hızlandıracağı için hızlı algoritmalardan birini seçmenizi öneririz.

VeraCrypt: Güvenliğe Odaklanan Ürün

veracrypt birim biçimi

Şifreleme araçları yalnızca sundukları güvenlik kadar iyidir. VeraCrypt bir dizi şifreleme yöntemini destekler. Güçlü güvenlik anahtarlarına sahiptir. VeraCrypt’in güçlü güvenliğinin nedenlerinden biri VeraCrypt’i geliştiren aynı kişiler TrueCrypt’i de geliştirdiler.

TrueCrypt ile ilgili bazı güvenlik sorunları vardı. Bu güvenlik sorunları VeraCrypt’te ele alınarak, daha güvenli.

Tabii ki, bu VeraCrypt’in mükemmel ürün olduğu anlamına gelmez. Kötü amaçlı yazılımlar ve bazı fiziksel erişim endişeleri vardır. VeraCrypt geliştiricilerinin, TrueCrypt’i olmasını istediklerinden daha az güvenli hale getiren sorunları ele almak için çok şey yaptıklarından memnunuz., VeraCrypt hala geliştiricinin ele alması gereken bazı güvenlik sorunlarına sahip.

VeraCrypt geliştiricileri TMP’yi desteklemez. Çünkü TMP geçmişte tehlikeye atılmıştı. Kolay bir başarı değil, ama yapıldı. Orada iyi şifreleme programları var. Gerçek şu ki VeraCrypt daha güçlü. Disk şifreleme ile ilgilenenler için kesintisiz ve şeffaf bir seçenek sunar.

Makul İnkar Edilebilirliğin Gücü

veracrypt şifreleme seçenekleriVeraCrypt’in en güçlü avantajlarından biri, makul bir şekilde reddetme. Başka bir deyişle, bilgisayarınızda hassas bilgilerin olduğu bilgisini reddedebilirsiniz, çünkü söz konusu hassas bilgilerin bilgisayarınızda bulunduğunu kanıtlamanın bir yolu yoktur. Elbette, sizi suçlayan kişi veya kuruluş verilerinizi şifrelediğiniz için hassas bir şeyi koruduğunuzu varsayabilir.. Ama bunu kanıtlamanın bir yolu yok.

VeraCrypt, görünmez olan başka bir birimin içindeki tek bir birimi gizlemenize izin vererek mantıklı inkar edilebilirliği mümkün kılar. VeraCrypt ayrıca şifrelenmiş bir işletim sistemi oluşturmanıza da olanak tanır. Gizli bir birimin veya gizli bir işletim sisteminin var olduğunu kanıtlamanın bir yolu yoktur, bu nedenle makul inkar edilebilirlik.

  Hotspot Shield İncelemesi: Güvenlik ve Gizlilik Sorunlarıyla Hızlı Bir VPN

VeraCrypt veya şifrelenmiş bir bölüm kullanılarak şifrelenen bir aygıtta, içerdiği verilerin rasgele olmadığını gösteren hiçbir imza türü olmayan rastgele veriler bulunur. Ve şifreli bir bölümün veya şifrelenmiş bir cihazın şifrelenmiş bir VeraCrypt birimi olduğunu kanıtlamak imkansızdır..

Gizli İşletim Sistemi Nedir?

Gizli bir işletim sistemi oluşturmak, makul inkâr edilebilirliği korumayı mümkün kılar. Gizli işletim sistemini oluşturmayla ilgili yönergeleri izlediğiniz sürece, işletim sisteminin varlığını kanıtlamak imkansız olmalıdır. Gizli işletim sistemi söz konusu olduğunda makul inkâr edilebilirliği sağlamanın harika bir yolu, bir decoy işletim sistemi oluşturmaktır.

veracrypt şifreleme hacmiVeraCrypt, VeraCrypt kurtarma diskinde veya sistemin herhangi bir yerinde depolanan bir önyükleme yükleyicisi oluşturur, ancak şifrelenmez. Öyleyse, önyükleme yükleyicisi oradaysa, bilgisayarın bir yerinde VeraCrypt tarafından şifrelenmiş bir sistem de olmalıdır..

VeraCrypt, gerçek gizli işletim sistemini oluştururken ikinci bir şifreli işletim sistemi oluşturmanıza izin vererek bu sorunu çözmenize yardımcı olur. Decoy sistemi üzerinde hassas bir bilgi bulunmayacaktı. Gizli bir birime yüklenmemiştir, bu nedenle herkesin görmesi açıktır. Bu şekilde, birisi önyükleme öncesi kimlik doğrulama şifresini açıklamaya zorlarsa, bunu yapabilirsiniz. Maruz kalacağın her şey senin tuzağın.

Genel bir kural olarak, bir decoy işletim sistemi oluşturacaksanız, sık kullanmanız gerekir, aksi takdirde bir şey şüpheli görünebilir. Hassas verilerle ilgisi olmayan etkinliklerle uğraşırken yem işletim sisteminizi kullanmak iyi bir fikirdir. İstediğiniz son şey, hassas verilerinizi ortaya çıkarmaya çalışan bireyin, decoy işletim sisteminizin neredeyse kullanılmadığını fark etmesi için, bu da bilgisayarda bazı gizli sistem olduğundan şüphelenmelerine neden olabilir..

veracryp decoy bölümüVerilerinizi decoy bölümüne kaydedebilir ve decoy sistemi dış birime yüklenmediği için gizli biriminizin zarar göreceğinden endişe edemezsiniz. Bunun anlamı, cihazınızın sahip olacağı tamamen ayrı olan iki önyükleme öncesi kimlik doğrulama şifresi. Biri tuzak sistemine erişim verir, diğeri cihazınızda gizlenen işletim sistemi içindir..

Bu, dış birim için üçüncü bir parolanızın olacağı anlamına da gelir. Bu, herhangi birine gizli bir birimin veya gizli bir işletim sisteminin var olduğunu bildirmeden verebileceğiniz normal bir VeraCrypt birim parolasıdır. Toplamda üç şifreniz olacak. Bunlardan ikisi hassas şifrelenmiş verilerinizi korumak için kullanılan işletim sistemini açığa vurmadan herkese verilebilir.

Sonuç

VeraCrypt harika bir gizlilik aracıdır. Yüksek düzeyde güvenlik sunar, kullanımı kolaydır ve açık kaynaklı bir programdır, bu yüzden ücretsizdir. VeraCrypt Windows, Mac OSx ve Linux için kullanılabilir.

  Avustralya'da HBO Nasıl İzlenir

VeraCrypt ile tek bir şifrelenmiş birime ağ üzerinden birden çok işletim sisteminden aynı anda erişilebilir. Yine de, VeraCrypt kendi başına en iyi VPN’lerden alacağınız korumayı sağlamaz.

En iyi VPN, şirketinizin verilerini veya kişisel verilerinizi güvende tutar. Bir VPN, sunucular arasındaki iletişimi şifreler. Verileriniz aktarıldığında, kodlanır, böylece yabancılar verileri okuyamaz.

Veracrypt ve NordVPN’i Birleştirme – Maksimum Güvenlik + Anonimlik

Yerel cihazınız şifrelenmiş olabilir, ancak İnternet trafiğiniz hala korunmuyor. Mükemmel çifti arıyorsanız, o zaman NordVPN’yi öneriyoruz. NordVPN, dünyanın önde gelen bölgelerinde binlerce sunucu konumu sunar. Net bir kayıt politikası yok ve benzersiz müşteri desteği var.

NordVPN, şirketin müşterilerinin gizliliğini koruma taahhüdünü yansıtan kullanıcı dostu ve basit bir yazılımdır. Bu üst düzey VPN ile gizli ücret veya şart yoktur. Ürünleri satmaya çalışmazlar ve hizmeti tek bir abonelikle 6 cihaza kadar kullanabilirsiniz..

NordVPN’in temel bir özelliği, sunucularının çoğunun Netflix gibi hizmetlerde coğrafi kısıtlamalarla başa çıkmalarını sağlamak için kullandıkları tescilli teknolojidir.. Coğrafi engelleme veda öpebilirsin.

Yetkileri Panama’da olduğu için, gizliliğinizden ödün vermekle tehdit eden bir dizi devlet gözetim programından korunursunuz.

 • NordVPN, 7/24 canlı sohbet sunan olağanüstü müşteri desteğine sahiptir
 • NordVPN’in torrentlere izin veren özel sunucuları vardır
 • NordVPN’in planları aylık 2,99 dolar ile aylık 11,95 dolar arasında değişiyor

NordVPN piyasadaki diğer VPN’lerden biraz daha pahalı olabilir, ancak VPN’lerle, sizin için ne ödeme yaptığınızı hatırlamak önemlidir..

En iyi ve çalışmayan veya en kötü ihtimalle gizliliğinizi ve güvenliğinizi riske atan subpar VPN’lerde zamanınızı veya paranızı boşa harcamayın.

Değerlendirmenizi ekleyin:

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Olduğu söyleniyor, biz de görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

— Lütfen Hız Seçin —
Ortalama
Yavaş
Hızlı
?>

— Lütfen Kullanılabilirlik Seçiniz —
Kullanımı kolay
Hafif Karmaşık
Çok karmaşık
?>

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak Kullanım Şartlarını okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum.

İNCELEMEYİ EKLE

0
1859

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me