Co je proxy server? Jednoduchý průvodce

Možná se vám líbí sdílení vaší polohy a zvyků online prohlížení se zbytkem světa. Možná ne. Proxy server vám může pomoci být neviditelnými.

Většina z nás je s našimi osobními údaji velmi opatrná. Pokud by například někdo přišel na ulici na ulici, kterou jste neznal, a požádal vás o vaše telefonní číslo nebo vaši adresu, byli byste velmi leery.

Možná si neuvědomujete, že pokaždé, když se připojíte k webové stránce nebo se k někomu připojíte přes internet, vaše připojení dává adresu vašeho počítače jednotlivci, se kterým komunikujete. Proč k tomu dochází? Protože váš počítač musí být schopen odesílat a přijímat informace z počítače, se kterým pracuje.

statistika kybernetické bezpečnostiMůžete si na to vzpomenout jako na lidi, kteří se pokoušejí navzájem zasílat informace poštou. Jediným způsobem, jak zajistit, aby se informace dostaly na správné místo, je vložení adresy na obálku.

Adresa, kterou váš počítač odesílá, je vaše veřejná IP adresa. Možná jste tento termín už slyšeli. IP je zkratka pro internetový protokol. Nyní, když víte, že máte internetovou adresu, jste zvědaví, co to je? Je snadné to zjistit. Stačí jít na Google a do vyhledávacího pole zadejte „Co je moje IP?“

Měli byste vidět řadu čísel rozdělených v intervalech po třech nebo dvou tečkách. To je to, co váš počítač a další počítače používají k připojení ke zbytku světa.

Jste připraveni se dozvědět více o své IP adrese? Čti dál.

Contents

Co stojí za vaší IP adresou?

Možná se divíte, jak jste získali IP adresu. Jak získal váš domov nebo váš byt adresu? Skupina urbanistů zmapovala oblast a určila určité ulice, aby na této ulici měla určitá jména a určité domy, aby měla určitá čísla. Je to téměř stejné s vaší IP adresou.

co je ip adresa

Rozdíl je v tom, že místo urbanistů máte svého poskytovatele internetových služeb. Podle toho, kde se nacházíte v zemi, může to být Verizon, AT&T, Comcast nebo libovolný počet poskytovatelů internetových služeb. Co byste měli vědět, je, že vašemu modemu je přidělena IP adresa. Každé zařízení, které používáte pro připojení k internetu, když jste doma, tak bude odesílat a přijímat informace prostřednictvím této adresy.

  1Password Review - stále to stojí za cenu? (Aktualizováno: 2023)

Pokud jste jako většina lidí, vidíte to jako zajímavé informace, ale nemáte pocit, že by to mělo být znepokojeno nebo zajímat. Jak již bylo řečeno, existují určité skutečnosti o veřejných IP adresách, které aby byli někteří lidé nervózní.

Věděli jste například, že pokud má osoba vaši IP adresu, je schopna zjistit, kde se nacházíte na planetě? Mohli by dokonce být schopni určit ulici, na které žijete.

Nebo jste to věděli přístup na určité webové stránky může být omezen IP adresou to máš? Většina lidí si to uvědomuje poprvé, když cestují do zahraničí a snaží se získat přístup ke své oblíbené streamingové službě v USA. Služba nefunguje vůbec, nebo existují určitá omezení, jak bude služba fungovat podle toho, kde jste, když se připojujete.

Přemýšlejte o tom, vaše IP adresa je přímo spojena s vaším jménem a domácí adresou. Je to proto, že váš poskytovatel internetových služeb ví, že na určité adrese je někdo, kdo za ni platí. To znamená, že pokaždé, když používáte počítač, rozdáváte potenciálně osobní údaje o sobě světu. Co tedy můžete udělat?

Podívejte se do získání serveru proxy

Zástupce je něco nebo někdo, kdo stojí na místě jiného. Když mluvíme o proxy pro vaši IP adresu, mluvíme o tom, že dostanete náhradní IP adresu nebo náhradní identitu.

jak funguje proxy

Ne, to neznamená, že musíte získat nový internetový plán. Jednoduše musíte jít online a zkontrolovat seznam dostupných proxy serverů. Existuje řada proxy, kteří tvrdí, že jsou zdarma, ale vícekrát než ne, nabízejí pomalou službu a mohou mít méně než svědomité návyky, pokud jde o monitorování a uchovávání vašich osobních údajů.

Existují počet renomovaných serverů proxy dostupných online. Tyto servery proxy a VPN blokují vaši skutečnou adresu IP a poskytují vám falešnou adresu IP, díky které vypadá jako v jiné části světa..

  Co je to síťová neutralita a jak to změní věci?

Jak funguje proxy?

Proxy je server v počítači. Tento server se chystá provozovat váš webový prohlížeč a přesměrovat jej. Co to v praxi znamená?

jak funguje proxy server

Řekněme, že chcete koupit něco z eBay. Jdete online, do vyhledávacího pole zadáte eBay a váš poskytovatel internetových služeb odešle požadavek. Tento požadavek vás spojí s vaším cílem a ukazuje eBay, jaká je vaše skutečná IP adresa.

Pokud jste připojeni pomocí serveru proxy, požadavek se vydá jinou cestou. Požadavek jde z vašeho počítače na vašeho poskytovatele internetových služeb, ale pak jde na proxy nebo náhradní server. Z tohoto proxy serveru přejde na eBay. Jak informace procházejí, proxy vám poskytne tajnou IP adresu, která vám umožní skrýt vaši skutečnou IP adresu.

Potřebujete proxy?

Existuje řada lidí, kteří by řekli, že nepotřebují proxy. Nemají co skrývat a nezajímá se, kdo má přístup k jejich IP adrese. Existuje však několik důvodů, proč používat proxy, které jdou nad rámec toho, že chtějí skrýt vaše osobní údaje.

výhody proxy serveru

Například jste ve škole nebo v knihovně a chcete zkontrolovat stav svých sociálních médií. Vaše škola nebo knihovna však zablokovaly přístup k vašemu oblíbenému webu sociálních médií. Proxy by vám umožnil obejít tento blok a získat požadovaný přístup.

Nebo je možné, že se zajímáte o něco online, ale nemusíte nutně chtít, aby celý svět věděl, že se díváte na danou položku nebo čtete o určitém tématu. Bez proxy bude vaše IP adresa sledována zpět k vašemu fyzickému umístění. U serveru proxy by se vaše adresa IP nesledovala zpět k vašemu fyzickému umístění.

Další čas, kdy můžete využít proxy, je, když cestujete do zahraničí. Možná si myslíte, že když cestujete, neměli byste zájem o streamování obsahu online. Jak však každý, kdo cestoval značně, chápe, bez ohledu na to, jak exotické nebo jak krásné je místo, které navštěvujete, bude čas, kdy si budete moci jen tak sednout a relaxovat a sledovat svou oblíbenou show na svém oblíbeném streamingu. služba. Nicméně, protože geo omezení, možná nebudete schopni. Ještě jednou vám pomůže použití proxy.

  Jak odemknout videa YouTube

Někteří lidé používají proxy v práci, protože jejich zaměstnavatel blokuje přístup na určité stránky sociálních médií. Chtějí mít možnost obejít tato omezení. Pravda je, že existuje řada důvodů, proč použití proxy může být pro vás tou správnou volbou.

Existuje několik důvodů, proč se vyhýbat použití proxy. Například váš poskytovatel internetových služeb, váš zaměstnavatel nebo síť mohou proti vám protestovat pomocí serveru proxy. Mohou dokonce zakázat určité IP adresy, o kterých vědí, že mohou být z proxy.

Vaše soukromí je důležité

Lidé si cení svého soukromí. Proxy servery pomáhají udržovat vaše osobní informace a vaše zvyky při prohlížení soukromé. Proxy servery poskytují výhody zabezpečení. Váš proxy server může být schopen zašifrovat vaše webové požadavky a zabránit tak zvědavým očím v prohlížení vašich transakcí. Proxy server vás může chránit před známým malwarem a může být spojen s virtuální privátní sítí, která umožňuje vzdáleným uživatelům přístup k internetu přes firemní proxy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me