Co to jest serwer proxy? Prosty przewodnik

Może lubisz dzielić się swoją lokalizacją i nawykami oglądania online z resztą świata. Może nie. Serwer proxy może sprawić, że będziesz niewidoczny.

Większość z nas bardzo ostrożnie podchodzi do naszych danych osobowych. Na przykład, jeśli ktoś przyszedłby do ciebie na ulicy, którego nie znasz i poprosił cię o Twój numer telefonu lub adres, byłbyś bardzo ostrożny.

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że za każdym razem, gdy łączysz się ze stroną internetową lub łączysz się z kimkolwiek przez Internet, twoje połączenie podaje adres twojego komputera osobie, z którą współpracujesz. Dlaczego to się dzieje? Ponieważ Twój komputer musi mieć możliwość wysyłania i odbierania informacji z komputera, z którym współpracuje.

statystyki bezpieczeństwa cybernetycznegoMożesz myśleć o tym w podobny sposób dla osób próbujących przesyłać sobie informacje pocztą. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że informacje dotrą do właściwej lokalizacji, jest umieszczenie ich adresu na kopercie.

Adres wysyłany przez komputer to twój publiczny adres IP. Może słyszałeś już ten termin wcześniej. IP to skrót od protokołu internetowego. Teraz, gdy wiesz, że masz adres internetowy, jesteś ciekawy, co to jest? Łatwo się dowiedzieć. Wystarczy wejść na Google i wpisać w pasku wyszukiwania „Jaki jest mój adres IP?”

Powinieneś zobaczyć ciąg liczb podzielony w odstępach trzech lub dwóch kropek. Tego właśnie używa Twój komputer i inne komputery do łączenia się z resztą świata.

Chcesz wiedzieć więcej o swoim adresie IP? Czytaj dalej.

Contents

Co kryje się za Twoim adresem IP?

Możesz się zastanawiać, jak masz adres IP. W jaki sposób twój dom lub mieszkanie otrzymało adres? Grupa urbanistów nakreśliła ten obszar i wyznaczyła określone ulice, aby mieć określone nazwy i niektóre domy na tej ulicy, aby mieć określone numery. Z twoim adresem IP jest prawie tak samo.

jaki jest adres IP

Różnica polega na tym, że zamiast planistów miejskich masz swojego dostawcę usług internetowych. W zależności od tego, gdzie jesteś w kraju, może to być Verizon, AT&T, Comcast lub dowolna liczba dostawców usług internetowych. Powinieneś wiedzieć, że modem ma przypisany adres IP. Tak więc każde urządzenie, którego używasz w domu do łączenia się z Internetem, wysyła i odbiera informacje za pośrednictwem tego adresu.

  Trust.Zone VPN Review 2023 - VPN na Seszelach - Prywatność Australia

Jeśli jesteś podobny do większości ludzi, widzisz to jako ciekawą informację, ale nie czujesz, że jest to coś, czym można się martwić lub zainteresować. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne realia dotyczące publicznych adresów IP, które denerwować niektórych ludzi.

Na przykład, czy wiesz, że jeśli osoba ma Twój adres IP, jest w stanie określić, gdzie jesteś na planecie? Mogą nawet wskazać ulicę, na której mieszkasz.

Czy wiesz, że twój dostęp do niektórych stron internetowych może być ograniczony przez adres IP które masz? Większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę po raz pierwszy podczas podróży zagranicznych i próbuje uzyskać dostęp do swojej ulubionej usługi przesyłania strumieniowego z siedzibą w USA. Albo usługa w ogóle nie działa, albo istnieją pewne ograniczenia dotyczące działania usługi w zależności od tego, gdzie jesteś, kiedy się łączysz.

Pomyśl o tym, twój adres IP jest bezpośrednio połączony z twoim imieniem i adresem domowym. Wynika to z faktu, że Twój dostawca usług internetowych wie, że pod danym adresem jest ktoś, kto płaci za ten adres. Oznacza to, że za każdym razem, gdy korzystasz z komputera, przekazujesz światu potencjalnie osobiste informacje o sobie. Więc co możesz zrobić?

Sprawdź, jak uzyskać serwer proxy

Proxy to coś lub ktoś, kto stoi w miejscu innego. Kiedy mówimy o serwerze proxy dla twojego adresu IP, mówimy o tym, że otrzymujesz zastępczy adres IP lub tożsamość zastępczą.

jak działa proxy

Nie, nie oznacza to, że musisz uzyskać nowy abonament internetowy. Wystarczy przejść do trybu online i przejrzeć listę dostępnych serwerów proxy. Istnieje wiele serwerów proxy, które twierdzą, że są bezpłatne, ale więcej razy oferują powolną obsługę i mogą mieć mniej niż skrupulatne nawyki, jeśli chodzi o monitorowanie i zatrzymywanie danych osobowych.

  Zaginiony przegląd VPN - wątpliwa prędkość i bezpieczeństwo

Istnieją liczba renomowanych serwerów proxy dostępnych online. Te serwery proxy i sieci VPN blokują Twój rzeczywisty adres IP i dają fałszywy adres IP, który sprawia, że ​​wygląda na to, że jesteś w innej części świata.

Jak działa serwer proxy?

Serwer proxy to serwer na komputerze. Ten serwer przejmie ruch związany z przeglądaniem sieci i przekieruje go. Co to znaczy w praktyce?

jak działa serwer proxy

Powiedzmy, że chcesz kupić coś w serwisie eBay. Przejdź do trybu online, wpisz eBay w pasku wyszukiwania, a Twój dostawca usług internetowych wyśle ​​żądanie. To żądanie łączy Cię z miejscem docelowym i pokazuje eBayowi twój prawdziwy adres IP.

Jeśli łączysz się za pomocą serwera proxy, żądanie przyjmuje inną trasę. Żądanie jest przesyłane z komputera do dostawcy usług internetowych, ale następnie do serwera proxy lub serwera zastępczego. Z tego serwera proxy przechodzi do serwisu eBay. W miarę przesyłania informacji serwer proxy podaje tajny adres IP, który pozwala ukryć prawdziwy adres IP.

Potrzebujesz proxy??

Istnieje wiele osób, które powiedziałby, że nie potrzebują proxy. Nie mają nic do ukrycia i nie martwią się, kto ma dostęp do ich adresu IP. Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto korzystać z serwera proxy, które wykraczają poza chęć ukrycia danych osobowych.

zalety serwera proxy

Na przykład jesteś w szkole lub w bibliotece i chcesz sprawdzić status swoich mediów społecznościowych. Jednak Twoja szkoła lub biblioteka zablokowała dostęp do Twojej ulubionej strony w mediach społecznościowych. Serwer proxy umożliwia obejście tego bloku i uzyskanie żądanego dostępu.

Być może jesteś zainteresowany spojrzeniem na coś w Internecie, ale niekoniecznie chcesz, aby cały świat wiedział, że patrzysz na dany przedmiot lub czytasz na określony temat. Bez serwera proxy adres IP byłby śledzony z powrotem do Twojej fizycznej lokalizacji. W przypadku serwera proxy adres IP nie będzie się odnosił do fizycznej lokalizacji.

  Co to jest neutralność sieci i jak to zmieni rzeczy?

Kolejnym czasem, w którym możesz skorzystać z pełnomocnictwa, jest podróż zagraniczna. Możesz pomyśleć, że podczas podróży nie będziesz zainteresowany przesyłaniem strumieniowym treści online. Jednak, jak każdy, kto dużo podróżował, rozumie, bez względu na to, jak egzotyczne i jak piękne miejsce odwiedzasz, nadejdzie czas, kiedy będziesz mógł po prostu usiąść i zrelaksować się i oglądać swój ulubiony program na swoim ulubionym streamingu usługa. Jednak z powodu ograniczenia geograficzne, możesz nie być w stanie. Ponownie skorzystanie z serwera proxy pomoże ci.

Niektóre osoby używają serwera proxy w pracy, ponieważ ich pracodawca blokuje dostęp do niektórych serwisów społecznościowych. Chcą być w stanie ominąć te ograniczenia. Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele powodów, dla których korzystanie z serwera proxy może być dla Ciebie właściwą opcją.

Istnieje kilka powodów, dla których należy unikać korzystania z serwera proxy. Na przykład dostawca usług internetowych, pracodawca lub sieć może sprzeciwić się korzystaniu z serwera proxy. Mogą nawet umieścić na czarnej liście niektóre adresy IP, o których wiedzą, że mogą pochodzić z serwera proxy.

Twoja prywatność jest ważna

Ludzie cenią swoją prywatność. Serwery proxy pomagają zachować prywatność danych osobowych i nawyków przeglądania. Serwery proxy zapewniają korzyści bezpieczeństwa. Twój serwer proxy może być w stanie zaszyfrować twoje żądania internetowe, powstrzymując wścibskie oczy przed spojrzeniem na twoje transakcje. Serwer proxy może chronić cię przed znanym złośliwym oprogramowaniem i może być połączony z wirtualną siecią prywatną, która umożliwia zdalnym użytkownikom dostęp do Internetu za pośrednictwem serwera proxy firmy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me